poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pleśń  (Przeczytany 3658 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline piotrus69

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
pleśń
« dnia: 19 Lut 2014, 10:07:15 »
Witam, mam problem odnosnie pleśni w mieszkaniu. Sytuacja wyglada nastepujaco: wynajmujemy od spoldzielni mieszkanie. Wprowadzajac sie do niego 1,5 roku temu nie wiedzieliśmy ze to " cudo" bedzie mieszkać z nami. Spoldzielnia zataila ten istotny fakt przed nami. Przez to, ze mieszkanie bylo swiezo odmalowane po poprzednich lokatorach, rowniez nie wskazywalo na ta pleśń.  Wraz z nastaniem pory jesienno - zimowej oraz z uzytkowaniem mieszkania zaczela sie pojawiać, w kazdym pomieszczeniu, a najwiecej w lazience. Z rozmów z innymi mieszkancami wynika, ze tez maja pleśń,  natomiast nic nie robią. Natomiast ja, (mama 2 maluchów) nie chce aby moje dzieci i maz nie koniecznie chce tum oddychać,  nie trzeba byc specjalistą zeby wiedziec, ze plesn jest szkodliwa. Stad moje pytanie: czy mam jakies szanse odebrac nasza kaucję w calosci tj. 16 tys  kr  od spoldzielni (mieszkanie nie jest zniszczone przez nas) , biorąc pod uwage wyzej wspomniane fakty? Czy bede musiała pojsc gdzies wyżej,  jesli tak to do kogo trzeba sie zgloscic? Czy juz ktos mial podobny problem i dal sobie rade? Bardzo bylabym wdzięczna za wszelaka pomoc.
pozdrawiam Ewa

Offline MN2010

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pleśń
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lut 2014, 11:06:21 »
Najpierw udaj sie do spoldzielni przedstaw jak wyglada sytuacja,jesli nic z tym nie zrobia to proponuje zapisac sie do LLO (koszt na rok ok.2000) ,ale warto gdyz wtedy odzyskasz swoj caly  depozyt.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pleśń
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lut 2014, 19:01:36 »
Na twoim miejscu jak najszybciej to mozliwe bym z tego mieszkania sie wyprowadzil tym bardziej ze masz male dzieci bo w najlepszym wypadku nabawia sie przewleklego zapalenia oskrzeli a w najgorszym astmy,mam zone co ma astme  od dziecka i wiem co to znaczy zyc z taka choroba.Jak nic nie wskoracie to wypowiedzcie to mieszkanie w terminie takim jaki macie na umowie i szukajcie czegos innego i pogodzicie sie z ewentualna strata czesci depozytu bo zdrowie jest warte kazdych pieniedzy,plesni i wilgoci sie tak szybko pozbedzieciejesli wogole  tym bardziej ze jest ona tam u was wszechobecna.Czasami warto wiecej placic za wynajem ale miec sucho w mieszkaniu i nie musi to byc odrazu palac poprostu znalesc takie bez grzyba i wilgoci.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pleśń
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lut 2014, 19:32:54 »
Nie chciałbym być złym prorokiem ale odpowiedz spółdzielni będzie jedna -złe użytkowanie mieszkania.

Albo się z tym żyje albo walczy.

Odsunięte delikatnie wszystkie meble od ścian -cyrkulacja.

W okresie jesienno zimowym małe osuszacze chemiczne w rogach pomieszczeń w których było najwięcej wilgoci.

wietrzenie

w starym mieszkaniu największy problem to łazienka , w obecnym jest zamontowane przez spółdzielnie wyciąg z czujnikiem wilgoci , czasami jest to wkurzające bo jest w sotnie wyczuć spłukiwaną wodę w toalecie.


W poprzednim mieszaniu był to problem nagminny, mam dostęp do koncentratu chloru  , dwa razy do roku w okresie jesienno wiosennym nanosiłem na miejsca wigonie gdzie zawsze wychodziła pleśń, potem farba z dodatkami grzybobójczymi od tego momentu problem zniknął.



Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pleśń
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lut 2014, 20:22:27 »
Jesli mieszkanie jest na parterze to wietrzac mieszkanie i uzywajac wszelakiego typu osuszaczy nie wygra bo wilgoc idzie z gruntu po fundamentach i scianach a jest to wynikiem braku izolacji do tego dochodzi przemarzanie scian i lipne okna,jesli wilgoc siedzi od X lat to bedzie walka z wiatrakami,mam paru znajomych co mieszkaja w zawilgoconych mieszkaniach bo niestety dla nich priorytetem jest cena najmu a nie zdrowie i wilgoci nie moga sie pozbyc od lat a maja ja wszedzie i w duzych ilosciach.Najlepszym wyjsciem bedzie poprostu znalezienie suchego lokum.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: pleśń
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Lut 2014, 09:15:53 »
Poszukaj innego, lepszego mieszkania. Zlikwiduj pleśń, pomaluj i wyprowadz sie po 3 miesięcznym wypowiedzeniu i tyle. Najlepiej w lato, to nie beda widzieć pleśni. Zreszta, spółdzielnia dobrze o tym wie, ze macie pleśń i bedzie sprawdzać przy waszej wyprowadzce, aby na wasz koszt zrobic sobie mieszkanie. Przekręt stary jak świat i wielu moich znajomych na tym ucierpiało. Na drugi raz, sprawdźcie mieszkanie i protokół zdawczo-odbiorczy.

Offline piotrus69

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 34
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pleśń
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lut 2014, 11:31:59 »
Dzięki za kazde info :) dziś idziemy po porade prawna do adwokata, zapytamy co i jak z tym.  Mam nadzieję, że cos pozytywnego usłyszymy a jutro zrobimy" nalot"na spółdzielnię. Napiszę jak to wszystko sie potoczy,  a na ten czas pozdrawiam :D

poloniainfo.dk

Odp: pleśń
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lut 2014, 11:31:59 »

 

środki na pleśń

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2913
Ostatnia wiadomość 09 Sty 2013, 07:12:06
wysłana przez neletop
Pleśń w wynajomowanym mieszkaniu-co robić?

Zaczęty przez vaxa_rysDział Hydepark

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 19754
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2008, 20:20:04
wysłana przez Mirabelka