poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dyskryminacja  (Przeczytany 30713 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Marcellus

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 4
  • Wiadomości: 20
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #45 dnia: 21 Mar 2014, 14:21:57 »
Droga pani cesarzowo, pani argumenty jedynie potwierdzają, że nadrzędną jest demokracja - na scenie politycznej istnieją różnorakie komisje i organizacje, jedne chroniące religię katolickę, inne godzące w jej zasady. Gdyż ideologią nadrzędną jest DEMOKRACJA, Polska jest państwem prawa, a nie religii. A jedynie (lub aż) RELIGIĄ PANUJĄCĄ - katolicyzm.
Za jawne obrażanie religii ktoś może wytoczyć pani sprawę, ale to sąd decyduje, czy zostały przekroczone granice. A żadna z kar nie należy do cielesnych, jak w Iranie itp. Pytanie tutaj, czy sądowe decydowanie o granicach wypowiedzi nie jest ograniczeniem wolności. W mojej ocenie - tak, i ja postulowałbym pełną wolność słowa. Pytanie tylko, co by druga strona konfliktu powiedziała, gdyby jakiś komik rzucił żart dotykający holocaustu lub godzący w homoseksualistów?

Rzuć, cesarzowo, okiem na drugą stronę barykady. Młodzież lżąca modlące się starsze osoby na Krakowskim Przedmieściu nie doczekała się potępienia przez media, wręcz przeciwnie, uznano ich za koryfeuszy europeiskości. Natomiast tysiące młodych ludzi wyrażających swój patriotyzm nazywani są faszystami, a Agata Kowalska z TVN hasło "Bóg, honor, ojczyzna" uznaje za agresywne. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. I to wcale nie katolicy są dziś w ofensywie, znaczna część elit polityczno-medialnych występuje jawnie przeciw religii. W modzie są wszystkie orientacje seksualne, oprócz heteroseksualnej (pogadanki w szkołach z tranwestytami), studia gender i inne tego typu rzeczy pozwalające dowartościowywać miernoty intelektualne. Promowany styl życia - zapij, zakąś, puknik, wszystko bez zobowiązań. Wydaje mi się, że stoi to w opozycji do wartości promowanych przez Kościół.

Przykład szkół - a czemu nie? Droga pani cesarzowo, w Polsce demokratycznie wybrany rząd podwyższył wiek emerytalny dla kobiet i mężczyzn, choć znaczna większość społeczeństwa była przeciwna. Przed chwilą Krym został demokratycznie włączony do Rosji. Zależy to oczywiście od postawy społeczeństwa - gdyby demokratycznie wybrany rząd z większością muzułmańską w Danii chciał wprowadzić obowiązkowy islam do szkół, obecnie raczej miałby z tym duży problem, gdyż muzułmanie stanowią mniejszość. Jednak gdyby w jakiejś komunie stanowili, powiedzmy 70 procent, czy nie byłoby możliwe? Kolejny argument za prywatnym szkolnictwem.

I proszę, pani cesarzowo, nie straszyć tymi elitarnymi szkołami. Sprywatyzowanie szkół skutkowałoby obniżeniem cen (powszechność, łatwy dostęp - konkurencja - spadek cen przy lepszych ofertach); podstawowe zasady ekonomii, pani cesarzowo. Dodatkowym plusem byłaby, o czym pisałem wcześniej, mnogośc profilów (miejsce dla dzieci wyjątkowo uzdolnionych, jak równiez tych mniej lotnych).

Co do rządowego wsparcia dla księży i kościoła - również jestem przeciw. Tylko w szerszej skali. Otóż marzy mi się, by żadna organizacja nie otrzymywała moich pieniędzy (państwowych znaczy obywateli, znaczy twoich i moich; aż dreszcz przechodzi, gdy pomyślę, że złotówka z moich podatków idzie na wsparcie dla gender i organizacji LGBT, brr). Dlaczego taka Krytyka Polityczna ma otrzymywać wsparcie, a kościół katolicki nie? W mojej ocenie bardziej pożyteczną robotę wykonują księża, według drogiej pani cesarzowej pewnie odwrotnie? Więc jak? Wolność czy demokracja, wybór niełatwy lecz niezbędny, pani cesarzowo.

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #46 dnia: 21 Mar 2014, 16:37:19 »
Ja jestem ciekaw ilu zdeklarowanych katolikow byloby w Polsce jakby musieli na ttych przebierencow w czarnych sukienkach oddawac jakis procent z podatkow,i niby kosciol to taki jest prawy i niezkalany oczywiscie w mniemaniu swoich fanatykow ludzie juz dawno lataja w kosmos a co niektorzy dalej wierza w te bzdety o stworzeniu swiata.W wielu sprawach kosciol potepia wszystko co jest sprzeczne z ich nauka i wiara chocby inwitro a przeciez pierwsze tego typu zajscie w ciaze bylo u Sw.Mari bo jak dotad jest to chyba jedyny znany przypadek kiedy mozna zajsc w ciaze bedac dziewica,a pedofilia gdzie jest najwieksza jak nie w kosciele przykladow mozna mnozyc.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #47 dnia: 21 Mar 2014, 18:37:12 »
Jest jedna zasadnicza różnica między np organizacjami LGBT, środowiskami "Krytyki Politycznej" , Związkiem Hodowców Pytonów czy Kołem Miłosniczek Ludowych Stringów- żadna z tych organizacji pożytku społecznego nie otrzymuje dotacji od Państwa "bo jest", z racji wprowadzonego zresztą "tylnymi drzwiami" Konkordatu, tylko o kazdą złotówkę musza składać wnioski i je uzasadniać.Żaden z jej członków nie ma z tytułu "propagowania " rządowych etatów, opłacanych emerytur itd. Zresztą, bez obaw  8)- i od tych "brudnych " pieniążków z Unii np. KK się nie odżegnuje, tylko łapkę wyciąga po fundusze unijne na...propagowanie równości i rozwoju kobiet (znów buhaha) w...szkołach Opus Dei, których "profil kształcenia " kobiet na kuchty jest doskonale ogólnie znany. Jak po raz kolejny widac- kasa, misiu, kasa.

Co do "młodzieży lżącej modlących się na Krakowskim Przedmieściu" - no, to gdzie był KK, który mógł stanąć w obronie swoich wiernych i pozwac tych "lżących " do sądu ? Co, nie opłacało się ? A może "lżenia" nie było tak naprawdę ?

Moje prywatne zdanie na ten temat jest takie, że koczowisko i cyrk w reprezentacyjnym punkcie stolicy, przed Pałacem Prezydenckim , to akurat nie miejsce na modły (? ), no, ale moze ja dziwna jestem...A może "modlitwę" dziwnie inaczej , niż katolicy sobie wyobrażam.

Że prasa się nie ujęła?Media? Media mamy prywatne, kazdy może sobie wybrac opcje, która mu pasuje. Może TV Trwam się ujęła za staruszkami i potępiła , może "Nasz Dziennik"- nie wiem, nie korzystam. Prawem prywatnych mediów jest wybór tematów i sposób ich przedstaiwnia, a czytelnicy/widzowie (twoje demokratyczne prawo rynku tu się kłania ) wybiorą, którą gazetę, telewizję będą wybierać .Media moga równiez w ogóle zaniechac komentarzy i odnoszenia się do jakiejś sprawy. Czy nam to będzie odpowiadać ? Jak pisałam- zawsze możesz zmienić kanał w TV czy kupic taka gazetę, która odpowiada twoim oczekiwaniom. Dlaczego TVN ma widzieć rzeczywistość jak Rydzyk, a Rydzyk, jak Krytyka Polityczna ? To byłoby śmieszne, nie uważasz?

Co do żartów o homoseksualistach- jest ich całe mnóstwo - jedna zabawne, inne niesmaczne- nie przypominam sobie procesu czy zakazu pokazywania jakiegoś skeczu.
Żarty z Holokaustu....cóż....no comments...jeśli jesteś w stanie dostrzec coś śmiesznego w Holokauście...to mnie zadziwisz, bo, mimo wszystko, uważałam cię za człowieka choć o innych poglądach, ale na jakimś poziomie. Jak widać, pozory (i "polory" ;) ) mylą . Być może "patriotyczna młodzież" wyłaby ze śmiechu na takim kabarecie o zagładzie Żydów- hm...

Na razie tyle.

Jeszcze co do tego opodatkowania wiernych, o którym wspomniał "leo".
Znane sa przypadki Polaków mieszkających w Niemczech, gdzie np w południowych landach dominuje katolicyzm. Otóż dostali oni propozycje odpowiedniego opodatkowania się na rzecz KK. Oczywiście, nie skorzystali. Jakież było ich zdziwienie, gdy po powrocie do kraju , chcąc załatwić jakąś sprawę w kościele, dowiadywali się, że zostali z szeregów wiernych przez niemieckiego proboszcza....wykreśleni, ponieważ zadeklarowali, że ....katolikami nie są i płacic nie będą  ;D ;D ;D.
« Ostatnia zmiana: 21 Mar 2014, 19:01:14 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #48 dnia: 21 Mar 2014, 19:07:12 »
Do Marcellus: albo demokracja albo religia jak to ladnie ujales PANUJACA - zaprzeczasz sam sobie.

Twoje zrozumienie demokratycznego panstwa usprawiedliwia Iran, Irak, okaleczanie kobiet w Somalii, zabijanie katolików w Iranie - i to wszystko tez wedlug ciebie demokracja?

Myli ci sie skrajny polityczny liberalizm z demokracja - ale za to ladniej brzmi.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #49 dnia: 28 Mar 2014, 09:41:14 »
Kolejny "kwiatek " z polskiego szkolno-kościelnego ogródka. Teraz szkoły będą się "mogły" ubiegać o certyfikaty "prawomyślności" od biskupa Hosera. Tego od "gender straszliwego". Hehe, zamiast tabliczki "Szkoła bez przemocy", teraz dyrektor będzie sobie wieszał na ścianie "Szkoła bez gendera"  8).
http://www.wprost.pl/ar/441772/Biedron-W-szkolach-panuje-ideologia-religijna-Oko-Gender-to-marksizm/
" Polak gorszego sortu"

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Mar 2014, 09:56:07 »
Alez alez a kim jest owy pan Biedron? Parady rownosci i propaguje wszystko co mozna wcisnac w  d..e.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 10:53:52 wysłana przez szczurek »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Mar 2014, 13:28:20 »
Nie w tym rzecz, choć akurat pan Biedroń to bardzo kulturalny i wyrażający się ładnie po polsku poseł.
Skup się na meritum, Szczurek, na tym, przed czym Biedroń ostrzega .
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Mar 2014, 13:28:20 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Mar 2014, 14:20:36 »
...Alez alez a kim jest owy pan Biedron? Parady rownosci i propaguje wszystko co mozna wcisnac w  d..e....

Parada równosci to przejaw demokracji i równosci, to chyba dobrze, moze kiedys twoje dzieci tez beda uczestniczyly...
A w jaki sposób p.Biedron czy ty uprawiacie seks to tylko jego i twoja sprawa.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Mar 2014, 15:04:24 »
Nie nie jest chyba tak do konca .Jeszcze troche to bedzie parada by mozna wspolzyc ze zwierzetami.Czlowiek musi byc czlowiekiem .Nie mam nic przeciw ludziom odmiennym ale niech by moze odmiency nie decydowali o tym jak zyc jak ich zycie jest skrzywione i zyja w ukryciu .krzycza dopabuse jak do koryta sie dostana .Czy to pani poslanka Anna czy pan Biedron to akurat jeden ,,worek,,teorie pan Biedron ma dobra tego nie powiedzialem ze nie .Ale nie przykladam wiekszej wartosci do slow takich osob.
Odnosnie moich dzieci sa juz dorosle wiec 29 i 30 lat maja i mysle ze juz w glowach im sie nie poprzewraca.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Mar 2014, 15:28:47 »
Na ile znam homoseksualistow, a troche w swoim zyciu poznalam, to oni o niczym innym nie mysla, jak o zyciu w spokoju.
W zaden sposob nie probuja ingerowac w zycie innych, pragna jedynie by nikt nie ingerowal w ich.

Dlaczego Ci "poprawni" maja decydowac w ich zycie?
Dlaczego Ty roscisz sobie prawo do  decydowania co jest dobre co jest zle?
Nie porownuj homoseskualistow do zoofili.
W przypadku zwiazku seksualnego sa dwie osoby, ktore chca tego samego.
Zwierze nie ma mozilowsci decydowania o sobie.

ps. Mysza, zmiana formy gramatycznej nie zawsze wystarczy by zmienic tozsamosc forumowa.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Mar 2014, 15:45:08 »
To jest twoje zdanie .jezeli uwazasz ze osoba o odmiennej orientacji seksualnej siedzaca w Sejmie nie decyduje za ogol ludnosci no to chyba siedzi tylko po to by pobierac diete.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Mar 2014, 15:55:14 »
Ktos ta osobe do sejmu wybral.
POza tym ludzie homoseksualni maja tez prawo do swojego reprezentanta w Sejmie.
Sa takimi samymi obywatelami jak CI zyjacy "po bozemu".

« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 18:01:46 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Mar 2014, 15:59:18 »
Ktos ta osobe do sejmu wybral.
POza tym ludzie homoseksualni maja tez prawo do swojego reprezentanta w Sejmie.
Sa takimi samymy obywatelami jak CI zyjacy "po bozemu".
nie chodzi mi ze tacy ludzie mi przeszkadzaja moglo to trafic tak samo na moich synow i tez bym musial to zaakceptowac.z drugiej strony zastanawiam sie czemu akurat ci wlasnie co zyja po bozemu nie krzycza tyle ?ale znow sie nie trzymam tematu .ale zapewne popieram w 99%  wypowiedz happybeti

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #58 dnia: 28 Mar 2014, 16:50:39 »
Och, ależ ci "żyjący  po bożemu " (cokolwiek to znaczy, bo z reguły są to albo stare panny i kawalerowie, albo księża , albo żonaci i dzieciaci politycy "prawicy", którzy z "panienkami" spotykają się po hotelach za publiczne pieniądze   8) ) też krzyczą i to BARDZO głośno.
Dlaczego to jakiś ksiądz ma decydować , co dobre dla rodziny i dziecka ? Nie widzisz tu absurdu ?

Pracą w komisjach i szczególnymi zainteresowaniami politycznymi pana Biedronia czy pani Grodzkiej, przyznam się, że nie bardzo się interesowałam- trudno człowiekowi spamiętać co kto z ponad 400 posłów w Sejmie robi, w jakiej jest komisji i czym się zajmuje.

Ale taką panią Pawłowicz , ponoć z tytułem naukowym , świetnie zapamiętałam- właśnie przez jej wrzaski przekupki . Porównaj, Szczurku, sposób wypowiadania się na te same tematy posła Biedronia i posłanki Pawłowicz...kto tu jest "normalny" ??? ?
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Mar 2014, 18:02:44 »
nie chodzi mi ze tacy ludzie mi przeszkadzaja moglo to trafic tak samo na moich synow i tez bym musial to zaakceptowac.z drugiej strony zastanawiam sie czemu akurat ci wlasnie co zyja po bozemu nie krzycza tyle ?ale znow sie nie trzymam tematu .ale zapewne popieram w 99%  wypowiedz happybeti
Alez krzycza z calych sily, wieloma piersiami, jeno Ciebie to po prostu nie razi, wiec nie zauwazasz!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Dyskryminacja
« Odpowiedź #59 dnia: 28 Mar 2014, 18:02:44 »

 

Dyskryminacja a niedopasowanie zawodowe na duńskim rynku pracy - ANKIETA

Zaczęty przez DrosiaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3760
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2012, 13:46:21
wysłana przez solange
Dyskryminacja w pracy - jak walczyć?

Zaczęty przez jakotakoDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8726
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2010, 18:40:31
wysłana przez Krakers
Dyskryminacja- praca w pierwszej kolejności dla Duńczyków

Zaczęty przez kriss1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 34
Wyświetleń: 15793
Ostatnia wiadomość 26 Lut 2012, 14:50:53
wysłana przez roga