poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kupno starego domu  (Przeczytany 7343 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
kupno starego domu
« dnia: 29 Mar 2014, 18:22:15 »
Czaje sie z mezem, aby kupic ten domek/dworek... bardzo nam sie podoba i chcemy go wyremontowac. Mamy w rodzinie murarzy, stolarzy i elektrykow/vvs
Mam takie pytanie: czy nie bede miala problemow, kiedy nasza rodzina przyjedzie tutaj, aby nam pomoc?
Czy jest ktos na forum, kto moglby mi poradzic prywatnie w sprawie kredytu?
Home.dk powiadomil nas, ze Danske Bank daje kredyt na 95% wartosci tego domu, wiec ciesze sie bardzo :) tylko jeszcze nie zapeszam, bo nie wiem, jak bardzo bank nas swprawdzi.

http://home.dk/boligkatalog/gribskov/3230/ejerlejligheder/limkaervej_5a_udsholt_strand_157-00613.aspx

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Mar 2014, 20:06:48 »
Czaje sie z mezem, aby kupic ten domek/dworek... bardzo nam sie podoba i chcemy go wyremontowac. Mamy w rodzinie murarzy, stolarzy i elektrykow/vvs
Mam takie pytanie: czy nie bede miala problemow, kiedy nasza rodzina przyjedzie tutaj, aby nam pomoc?
Czy jest ktos na forum, kto moglby mi poradzic prywatnie w sprawie kredytu?
Home.dk powiadomil nas, ze Danske Bank daje kredyt na 95% wartosci tego domu, wiec ciesze sie bardzo :) tylko jeszcze nie zapeszam, bo nie wiem, jak bardzo bank nas swprawdzi.

http://home.dk/boligkatalog/gribskov/3230/ejerlejligheder/limkaervej_5a_udsholt_strand_157-00613.aspx
nie wiem czy kupujesz dworek czy tylko mieszkanie w dworku. W informacji od posrednika sprzedazy nieruchomosci jest okreslenie ejerlejlighed = wlasne mieszkanie. Home nie mogl powiadomic ciebie, ze Danske Bank daje kredyt 95% wartosci. Danske Bank moze maksymalnie finansowac 20% wartosci. 80% finansuja indtytucje kredytujace zakup nieruchomosci (kreditforeninger). Chyba ze mowa o domu objetym przez bank od niewyplacalnego klienta i to bank chce sie pozbyc nieruchomosci, ktora sam objal na tvangsauktion. Radze byc ostroznym i naprawde dobrze sie zorientowac w przed podjeciem decyzji. Poza tym na stronie Home mozesz sciagnac informacje o warunkach finansowania ewentualnego nabycia, raport o stanie technicznym i energetycznym nieruchomosci i mnostwo innych waznych informacji.   

Offline letniak

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Mar 2014, 20:09:24 »
Polecam negocjować cenę, zazwyczaj ceny są zawyżone, zwłaszcza że nie mogą sprzedać domu od 400 dni. Proponuję złożyć niską ofertę np. -40% i zobaczyć jaka będzie reakcja sprzedającego. Tym bardziej, że to daleko od cywilizacji ;)

PS Zastanawiam się czy można powierzyć remont dachu, instalacji itd. osobie nie mającej uprawnień w Danii. Może to być problem z ubezpieczeniem, raportem stanu technicznego, późniejszą wyceną nieruchomości itd.

Czy ktoś remontował dom "na własną rękę" i mógłby napisać jak to wygląda?





Offline letniak

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 9
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: +0/-0
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Mar 2014, 20:17:37 »
Słusznie Roga zauważył, iż sprzedawane jest mieszkanie. Bez gruntu - działka nie została określona. Plan mieszkania wskazuje na to, że zajmuje ono całą powierzchnię domu. Sprawdźcie dokładnie, o co w tym chodzi.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Mar 2014, 20:37:15 »
Witam!

Jeżeli chodzi o kredyt to Bank przeswietla kazdą wydaną koronę,po opłaceniu rachunków etc.powinno zostać na osobę co najmniej 6500koron,tak to sobie zakładają lub z góry mają ustalone.
Jeżeli masz pieniądze na przedpłatę tym bardziej nie widzą problemu.
Ale jak wiadomo tak jak wiele banków, wielu ludzi tu kazdy podchodzi do kazdego indywidualnie.
Jezeli bank uzna waszą zdolność warto od razu szukac dobrego adwokata który sprawdzi wszystko dokładnie.i warto znależć go samemu gdyż prawnik z banku zrobi wszystko na korzysc banku.Z własnego doswiadczenia wiem do wymiany dachu można zatrudnić rodzinę znajomych nie musi być to firma,ale sprawa wygląda inaczej jezeli do wymiany jest elektryczna instalacja domu,kanalizacja,hydraulika tego juz samemu nie można zrobić bo nikt za to nie wezmie tu odpowiedzialnosci,a poza tym jest to w 100% niezgodne z tutejszym prawem,okna drzwi,podłogi malowania szpachlowania,elewacja tynki to robisz we własnym zakresie i nie ma z tym problemu,jezeli chodzi o dach nie moze oslepiać czyli warto skonsultować to z sąsiadami przed montazem:)przede wszystkim dotyczy blachodachówki.Jezeli zle cos napisałem proszę poprawić ale to z mojego doswiadczenia zyjąc tu.Pozdrawiam

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Mar 2014, 20:37:58 »
Jest napisane mieszkanie ze względu na to, ze to jest dworek (gård) i tam sa 3 takie same ułożone w "podkowę" jest domek A,B i C i każdy jest określony mieszkaniem. Dom jest wyceniony na 2.200.00 a działka na 300.000 ponad.
Roga o to mail fra home.dk:

"Tak for dit bud på Limkærvej 5A, desværre er buddet for lavt i forhold til at jeg kan arbejde videre med det.

Jeg har på nuværende tidspunkt nogle kunder som er interesseret i ejendommen, og de er villige til at give en væsentlig højere pris.

Hvis du skal være med når jeg foreligger bud til sælger, vil jeg opfordre dig til at hæve dit bud.

Har du fået tilbud på finansiering i forbindelse med huskøb? For ellers kan jeg tilbyde dig en snak med Danske Bank, da der i denne ejendom, er mulighed for at opnå 95% realkreditbelåning i gennem Danske Bank. 

Jeg ser frem til at høre fra dig"

Oczywiście z tym, ze sa inni klienci to każdy tak pisze, aby zarobić jak najwiecej :)
Zaproponowałam 700.000 przedtem, a teraz zapytam o 800.000
Mysle, ze dom jest tani i fajnie mozna go wyremontować.

 

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Mar 2014, 20:42:43 »
Roga ja juz wszystkie raporty posciagalam i przestudiowalam :) patrzyłam na www.ois.dk itd :)
Mamy 5% wartości tego domu, ale i tak sie boje, ze nic z tego nie bedzie. Jestem w Danske Bank juz 6 lat :)

poloniainfo.dk

Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Mar 2014, 20:42:43 »

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Mar 2014, 20:43:13 »
W sprawie kredytu dzwonisz do banku umawiasz się na spotkanie,zabierasz wszystkie dokumenty kontrakt,informacje z Pension,3ostatnie lony,przedstawiasz swoj domowy budzet,mily pan wylicza wszystko w max 30 minut albo posiadasz zdolność kredytową albo nie.Powodzenia i radzę być ostrożnym

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Mar 2014, 20:47:01 »
Pamietaj, ze w Danii oferta jest wiazaca i jezeli bedziesz tak podwyzszac po kawalku i kawalku, zaczna Cie traktowac niepowaznie.
I tak masz farta, ze dali CI druga szanse.
Przemysl ile chcesz dac za domek i tyle zaoferuj.
Tu nie targuje sie jak w Polsce.

Bez wzgledu na przedmiot zakupu, kupujacy pyta, sprzedajacy przedstawia oferte. Czasem jest szansa na kosmetyke cen, czasem jej nie ma. Ty ja masz, ale trzeciej nie bedzie.

A tak na margiesie. Nie moja oczywiscie sprawa i zupelnie nie zlosliwie, ale prawie 300 metrow... czy wiesz ile pozre ogrzewanie?
Mamy 150 metrow w B/C klasie i wychodzi cos kole 20.000 rocznie z ciepla woda, dla 2,5 osoby.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Mar 2014, 20:49:08 »
A jeszcze jedna rzecz która mi umknęła
Nordea zyczy sobie 40%wkladu do kredytu jesli nie masz dunskiego obywatelstwa potwierdzone tydzień temu z oferty Danbolig.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Mar 2014, 20:54:16 »
Nigdy jeszcze nie widziałam na żadnej stronie, aby oferty były wiążące :) zapraszają nas nawet na gratisowa rozmowę i obliczenie wszystkiego do swojego adwokata. Moja znajoma, która kupiła dom, wpisywala swoje oferty w wielu firmach przez 2 lata, aż w końcu jedni sie zgodzili na jej ofertę i nigdy nikt jej nie powiedział, ani mi, ze oferty sa wiążące :)

Jomir dom posiada 166 metrów, 100 metrów weranda (chyba nie musze ogrzewać) i 20 metrów piwnica :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Mar 2014, 21:00:11 »
Nigdy jeszcze nie widziałam na żadnej stronie, aby oferty były wiążące :) zapraszają nas nawet na gratisowa rozmowę i obliczenie wszystkiego do swojego adwokata. Moja znajoma, która kupiła dom, wpisywala swoje oferty w wielu firmach przez 2 lata, aż w końcu jedni sie zgodzili na jej ofertę i nigdy nikt jej nie powiedział, ani mi, ze oferty sa wiążące :)

Jomir dom posiada 166 metrów, 100 metrów weranda (chyba nie musze ogrzewać) i 20 metrów piwnica :)

Oczywiscie, ze tego nie zobaczysz i nikt CI nie powie wprost, ale taka jest dunska kultura handlu.
Na rozmowy chodz, ogladaj, ale cene proponuj na koncu. 
 

Co do domu... taa... Ani werandy, ani piwnicy nie mam, wiec na smierc zapomnialam, ze w dunski metraz to Ci i balkon wliczaja :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline sopocianka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 52
  • Wiadomości: 246
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Mar 2014, 21:06:16 »
he he mi tez coś nie pasował ten metraz...aż doczytalam, ze to z ta werandą :D moj maz juz marzy, ze bedzie tam wesela robić i inne przyjęcia :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Mar 2014, 21:26:24 »
Polecam negocjować cenę, zazwyczaj ceny są zawyżone, zwłaszcza że nie mogą sprzedać domu od 400 dni. Proponuję złożyć niską ofertę np. -40% i zobaczyć jaka będzie reakcja sprzedającego. Tym bardziej, że to daleko od cywilizacji ;)

PS Zastanawiam się czy można powierzyć remont dachu, instalacji itd. osobie nie mającej uprawnień w Danii. Może to być problem z ubezpieczeniem, raportem stanu technicznego, późniejszą wyceną nieruchomości itd.

Czy ktoś remontował dom "na własną rękę" i mógłby napisać jak to wygląda?

Dosc duze remonty (mam na mysli remonty zewnetrzne budynku, dachy) zmieniaja wartosc nieruchomosci. Ma to naczenie, jezeli finansujesz duzy remont kredytem. Wartosc nieruchomosci sie zmieni, a co z tym sie wiaze rowniez podatek od wartosci nieruchomosci. Odnosnie remontow przy pomocy "rodziny", moze sie to potkac z zainteresowaniem skatu, bowiem nie ma tutaj mowy o drobnej pomocy sasiedzkiej. Przy tej czesci remontu ktora wlasciciel sam wykonuje, a jest fiansowana kredytem, ocenia sie wartosc tej wykonanej pracy.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Mar 2014, 00:18:08 »
Obadaj tez kto mieszka w tym samy podworzu, bo sa typy, ktorzy mogą bardzo życie umilić i nici z imprez na werandzie będą. Chyba lepszym rozwiązaniem jest osobny domek, na samodzielnym gruncie.

poloniainfo.dk

Odp: kupno starego domu
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Mar 2014, 00:18:08 »

 

remont domu

Zaczęty przez Joachim 5Dział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3877
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 21:47:12
wysłana przez Joachim 5
Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7151
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52958
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir
Budowa domu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6403
Ostatnia wiadomość 26 Sty 2022, 13:22:57
wysłana przez zygmunt3212
coś z zakresu kupowania domu/mieszkania

Zaczęty przez vaxa_rysDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3594
Ostatnia wiadomość 02 Mar 2010, 10:22:34
wysłana przez vaxa_rys