poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem  (Przeczytany 13076 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pand0ra

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« dnia: 14 Mar 2014, 11:35:49 »
Cześć Wszystkim !
Pisze do Was, bo mam nadzieje, że znajdzie sie ktoś kto bedzie mógł pomóc rozwiązać mój problem.
W wakacje 2013 pracowałam w Danii u Araba, wypłate dostalam do ręki, nie na zadne konto. Numer CPR posiadam. Własnie dostalam list, ze moge odebrac Feriepenge. Czy jest możliwość żeby Skat przelal mi tą kwote na polskie konto? Nie zakladalam zadnego konta w Danii wiec i NEMkonta nie mam.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2014, 14:13:04 »
Można :) musisz tylko napisać do nich list (po angielsku pewnie wystarczy) podając powód i namiary na bank Iban, swift,  numer konta i to szybko bo po 6 miesiącach od zakończenie pobytu w DK kasa pójdzie na waciki dla JP.
« Ostatnia zmiana: 14 Mar 2014, 14:26:12 wysłana przez vordingborg »

Offline amelia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar 2014, 19:57:06 »
Witam.
Już pisałam wcześniej zapytanie o moje feriepenge ale niestety nikt mi nie odpowiedział. Może tutaj ktoś mi pomoże.
 Za miesiąc zaczyna mi się macierzyński. Wiem że feriepenge można wybrać od 1 maja i jest ważne przez rok. Macierzyński skończy mi się na koniec kwietnia 2015r. czy moje pieniążki mi przepadną z datą 1 maj 2015r czy przechodzi na następny rok? Czy w trakcie macierzyńskiego mogę wybrać feriepenge i dostawać pieniążki za barsel z udbetaling denmark? Jestem zatrudniona do połowy czerwca tego roku a moje feriepenge nie jest na ATP tylko u pracodawcy. W takim razie kiedy powinnam wypisać wniosek o urlop, jeśli od połowy czerwca jestem bez pracy a do końca macierzyńskiego opłacać będzie mi udbetaling denmark?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Mar 2014, 20:48:34 »
Witam.
Już pisałam wcześniej zapytanie o moje feriepenge ale niestety nikt mi nie odpowiedział. Może tutaj ktoś mi pomoże.
 Za miesiąc zaczyna mi się macierzyński. Wiem że feriepenge można wybrać od 1 maja i jest ważne przez rok. Macierzyński skończy mi się na koniec kwietnia 2015r. czy moje pieniążki mi przepadną z datą 1 maj 2015r czy przechodzi na następny rok? Czy w trakcie macierzyńskiego mogę wybrać feriepenge i dostawać pieniążki za barsel z udbetaling denmark? Jestem zatrudniona do połowy czerwca tego roku a moje feriepenge nie jest na ATP tylko u pracodawcy. W takim razie kiedy powinnam wypisać wniosek o urlop, jeśli od połowy czerwca jestem bez pracy a do końca macierzyńskiego opłacać będzie mi udbetaling denmark?
Bardzo proszę o pomoc. Pozdrawiam
Jezeli wciaz bedziesz zatrudniona u tego pracodawcy to nic Ci nie przepada.
Natomiast to pracodawcy musisz spytac, czy woli Ci wyplacic ekwialent, czy dac urlop.
O ile dobrze zrozumialam, to zadnego feriepenge u pracodawcy nie masz, tylko po prostu wyplate w trakcie urlopu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline hobbitten

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Mar 2014, 22:01:42 »
 pand0ra nie słuchaj vondingborg on bzdury wypisuje. jeśli masz numer CPR to jeśli nie masz konta w dk powinnaś podać konto w pl więc musisz zadzwonić albo napisać do ATP FERIEPENGE albo zaloguj się na stronie ATP tam gdzie wypisujesz feriepenge i podaj tam swój numer konta banku

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar 2014, 09:16:33 »
pand0ra nie słuchaj vondingborg on bzdury wypisuje. jeśli masz numer CPR to jeśli nie masz konta w dk powinnaś podać konto w pl więc musisz zadzwonić albo napisać do ATP FERIEPENGE albo zaloguj się na stronie ATP tam gdzie wypisujesz feriepenge i podaj tam swój numer konta banku
NIe wiem jaki masz cel w atakach na Vordinborga. Facet ma poczucie humoru, ale pisze tez i konkretnie. Rada przez niego udzielona jest zgodna z rzeczywistoscia.

Konto w polskim banku, moze tez byc Nemkontem i trzeba (jak napisal Vordinborog) poinformowac o tym SKAT.

Prosze o zaprzestanie postow personalnych, sa niezgodne z regulaminem forum.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline amelia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2014, 10:13:13 »
Jezeli wciaz bedziesz zatrudniona u tego pracodawcy to nic Ci nie przepada.
Natomiast to pracodawcy musisz spytac, czy woli Ci wyplacic ekwialent, czy dac urlop.
O ile dobrze zrozumialam, to zadnego feriepenge u pracodawcy nie masz, tylko po prostu wyplate w trakcie urlopu.
Niestety nie będę zatrudniona dlatego nie wiem czy do tego czerwca kiedy kończy mi się umowa wybrać te pieniążki czy mogę poczekać i później je wybrać jako już bezrobotna a na macierzyńskim. Wątpię że pracodawca mi doradzi, na pewno zrobi tak, żeby było lepiej dla niego. Co z barselem jak otrzymam pieniążki za ferie?

poloniainfo.dk

Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Mar 2014, 10:13:13 »

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Mar 2014, 11:19:11 »
Spróbuj dogadać się z pracodawca aby wypłacił ci te pieniądze podczas urlopu macierzyńskiego .W przeciwnym wypadku przepadną , a raczej otrzymasz je wzamian za zasiłek .
Dlaczego z góry zakladasz ze będziesz zwolniona? Jeżeli kontrakt się skończy będzie trudno o jakieś pieniądze z urzędu .
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

Offline amelia

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Mar 2014, 17:07:16 »
Bo już dostałam wypowiedzenie. Umowę mam na czas nieokreślony ale niestety to jest zwolnienie grupowe i nie tylko ja dostałam je. dowiadywałam się w związkach i to jest jedyny przykład kiedy mogą zwolnić kobietę w ciąży ale jestem chroniona do końca macierzyńskiego bo i tak wtedy będzie mi wypłacać urząd.

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2014, 17:31:11 »
Pieniadze nie przepadaja, mozesz je dostac razem z barsel
https://www.borger.dk/Sider/Barsel-ferie-udbetaling.aspx
Problem moze byc tylko ze zmuszeniem pracodawcy do wyplaty, jesli nie sa one na feriekonto, ale w dniu zakonczenia pracy powinien ci je wyplacic.

poloniainfo.dk

Odp: NEMkonto/ Feriepenge/ Problem
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2014, 17:31:11 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8445
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12331
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7647
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11300
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6216
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus