poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: pomocy karta podatkowa cpr  (Przeczytany 8287 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jacek456

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
pomocy karta podatkowa cpr
« dnia: 20 Mar 2014, 19:19:05 »
Witam serdecznie mam taki problem.  4 lata temu pracowalem w danii  z detego co mi wiadomo moj CPR sie nie zmienil. Nie pamietam go i nie wiem jaki on jest. Jak moge otzrymac teraz swoj nr cpr  i karte podatkową bym mogl jak naszybciej odebrac wypłate??? zanim otrzymam pozwolenie na pobyt lub gdzie moge najszybciej takie pozwolenie otrzymac i gdzie sie z tym wszystkim zglaszac

Offline Neffisa83

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: pomocy karta podatkowa cpr
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Mar 2014, 20:47:56 »
Numer cpr się nie zmienia, zostaje przyznany raz "na zawsze" (tak jak w Polsce nr PESEL). Trochę chaotycznie napisałeś swój post.  Jeżeli czekasz na wypłatę, to pewno masz już kontrakt z pracodawcą. Na nim powinien być Twój nr cpr, Wniosek o kartę podatkową (wersja po polsku tutaj http://www.skat.dk/getFile.aspx?Id=113310) składasz do skatu wraz z kopią kontraktu. Dopabuse po tym dostaniesz kartę podatkową, zostanie automatycznie przesłana do pracodawcy, aby mógł odprowadzić odpowiedni podatek. 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: pomocy karta podatkowa cpr
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Mar 2014, 23:43:09 »
Witam serdecznie mam taki problem.  4 lata temu pracowalem w danii  z detego co mi wiadomo moj CPR sie nie zmienil. Nie pamietam go i nie wiem jaki on jest. Jak moge otzrymac teraz swoj nr cpr  i karte podatkową bym mogl jak naszybciej odebrac wypłate??? zanim otrzymam pozwolenie na pobyt lub gdzie moge najszybciej takie pozwolenie otrzymac i gdzie sie z tym wszystkim zglaszac

I widzisz jak to jest. Dostajesz odpowiedz, ale tylko polowiczna. Odnosnie cpr.nr. ktorego zapomnailes podaj swoje nazwisko o Borgerservice/fokeregisteret, jezeli bhyles wczesniej zameldowany w Danii, moze pomoga. ezeli pracowales wczesniej to masz na pewno rozliczenie podatkowe, albo jakies pismo ze Skat. Tam zawsze jest podany cpr.nr. Chyba, ze nalezysz do tych ktorzy wyrzucaja wszystko co przychodzi ze Skat, czesto nie otwierajac nawet koperty ;). Swoj pobyt musisz zrekestrowac w Statsforvaltningen. W duzych miastach (Købenahvan. Århus, Aalborg - nie pamietam czy rowniez w Odense) zwracasz sie do Statsforvaltningen w czwartek miedzy 13-17 i wszystko zalatiasz na miejscu w ciagu max. 1 godz. z wystawieniem dokumentu rejestracji pobytu, zmeldowaniem oraz zaliczkowa karta podatkowa.   

poloniainfo.dk

Odp: pomocy karta podatkowa cpr
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Mar 2014, 23:43:09 »

 

Pomocy w szukniu mieszkania.

Zaczęty przez krzyk26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6519
Ostatnia wiadomość 24 Sty 2015, 07:49:47
wysłana przez krzyk26
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 18978
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Konto Pomocy

Zaczęty przez krzysiekk-gDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5500
Ostatnia wiadomość 13 Paź 2014, 16:34:14
wysłana przez roga
potrzebuje pomocy w przetłumaczeniu

Zaczęty przez MONIKA33Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6401
Ostatnia wiadomość 01 Lut 2008, 00:21:20
wysłana przez Klingon
rejestracja samochodu-pomocy

Zaczęty przez asiorekkDział Pomoc!

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 9141
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2013, 17:20:02
wysłana przez vordingborg