poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przedszkole - oznakowanie ubran  (Przeczytany 13962 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
przedszkole - oznakowanie ubran
« dnia: 28 Mar 2014, 18:42:33 »
Drodzy, doswiadczeni rodzice przedszkolakow, podzielcie sie prosze informacja w jaki sposob oznakowujecie ubrania swoich maluchow.
Kupilam specjalna tasme do przyprasowania z wyhaftowanym imieniem mojej corki. Uszykowalam gore ubran, spojrzalam na to wszytsko i juz sie zmeczylam :)

Podzielcie sie pomyslami na oznakowanie.
Pomyslalam by podpisac permamentnym pisakiem na metkach, ale zastanawiam sie czy sie to nie sperze za pierwszym razem, ze nie wspomne pozostawiajac piekna plame w okolicy.

Moze, ktos ma jakis ciekawy "patent"?

No i czy oznakowujecie totalnie wszystkie ubrania, czy jakas czesc?


« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 19:18:53 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Mar 2014, 19:21:39 »
Plam nie zostawia, ale, owszem, z niektórych metek po kilku praniach schodzi.
Taśmy z imieniem użyłam głównie do oznakowania drobiazgów, które metek nie mają, typu rękawiczki i inne .
I nie prasowałam , tylko ją przyczepiłam nitką , jak metki właśnie. Nie wiem, co gorsze ;) .
Buty podpisz , bo to one mają tendencję do "rozłazenia się " po całym przedszkolu, równiez wspomniane czapki i rękawiczki oraz skarpetki. Reszta mniej- więcej pozostaje w przeznaczonym do tego miejscu, w szafce dziecka- różne przedszkola mają to różnie rozwiązane.
U nas jest też "kosz rzeczy znalezionych", który też od czasu do czasu przetrząsam. Niestety, dwie pary rekawiczek i  czapkę , mimo tasiemek z podpisem, wcięło. W zasadzie od dziś trzy pary- ale może jeszcze się znajdą kiedyś- gdzieś ;).
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Mar 2014, 19:24:50 »
Haftować? cierpisz na nadmiar wolnego czasu , poza tym wszystkie ubrania?

znakujemy buty, kombinezony,kurtki czyli droższe rzeczy,jest tam miejsce na podpis.

najlepiej sprawdza się marker do tkanin (panduro , itp) a  najlepszy pisak do CD.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Mar 2014, 20:08:35 »
Dzieki dziewczyny!
Betka, probowalam dzwonic po ratunek, ale telek Ci padl, albo cos.

"dalam ciala" z tymi tasiemkami, bo zamowilam z ta warstwa do wprasowywania i kiepsko sie szyje.

Buty juz podpisalam - na wewnetrznych stronach jezykach - dobre miejsce, czy znalezc inne na zewnatrz? Widzialam, ze niektorzy podpisuja na podeszwach?

Mowicie, ze bluzki i spodnie nie gina?

MOje dziecie namietnie myje rece i absolutnie nie wchodzi w gre noszenie bluzki z chocby leciutko zmoczonymi rekawami.
Tak wiec obawiam sie, ze beda ze dwie zmiany dziennie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Mar 2014, 20:20:04 »
Co do tel, akurat nie mogłam odebrac, sorry  :-*- powiem Ci przy okazji ;).
Zadzwoń może jutro z rana albo hm...polskim popołudniem ;), jak jeszcze może masz jakies pytania  :). Albo nawet jeszcze teraz, tak do, powiedzmy, 22.00 :).

Namiętne mycie rączek akurat u nas nie było przesłanką, bo wtedy panie pomagają dziecku się przebrac i generalnie bluzki zapakowane w woreczki , albo rozwieszone, są odkładane na szafkę dziecka przez nie (czyli panie ).To samo, jeśli zdarzy się "wpadka" i np dziecko nie zdąży rozplątać się z kombinezonu, by iśc do ubikacji.
Właśnie miałam Ci jeszcze dopisac, że "kluczem do znakowania" dla mnie stało się rozgraniczenie rzeczy, w które dziecko samo się ubiera i rozbiera, bo to one maja tendencję do "wędrowania". Czyli własnie okrycia, buty, czapki i rękawiczki itp.
Koszulki, bluzeczki i legginsy podpisuję czasami " na bieżąco", na metkach , jak mnie "najdzie", ale zauwazyłam, że z tym raczej "bólu" nie ma i raczej wszystko jest na swoim miejscu.

Dwie zmiany ubrań i ja zawsze mam dla niej w przedszkolu, własnie ze względu na to mycie. Choć ostatnio troszkę się z tym uspokoiła i juz nie wraca do domu w ...trzeciej, przedszkolnej  ;D

Aha, a z tym szyciem - u mnie to samo, bo tez tasiemka do wprasowywania. Ale- zaokrąglam brzegi i "przyczepiam " mocno tylko w dwóch miejscach, nie bawię się w jakieś piękne przyszywanie.
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 20:37:48 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Mar 2014, 20:40:18 »
Rzeczy ktore zostawiam na zmiane ma mlody podpisane wszystkie - na metkach. Markerem. Buty tez na metce w srodku. Rzeczy ktore ma na sobie nie sa podpisane, jak mlody je ubrudzi to wrzucaja do pudelka od razu - nic nie ginie :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Mar 2014, 21:48:21 »
Czyli masz przeznaczone ciuchy, ktore na stale leza w przedszkolu, tak?

Ja dotychczas codziennie wozilam ubrania na zmiane. Jak Mala zaczela dagpleje dosarczylam ciuchy zmienne, ktore nigdy nie zostaly uzyte, i po roku dostalam "wyrosniete/nietkniete". Nie wiem tylko czy to bedzie "dzialalo" w przedszkolu.

Przemoglam sie i "ometkowalam" ubrania zewnetrze (kurtki, czapki termosety) - Betka na rekawiczki nie starczylo mi sil, trudno pojda do odstrzalu.
Przelecialam bluzki, leggingsy, swetry i bluzy.
Skarpetki pojda nawjwyzej razem z rekawiczkami :) , znakowanie skarpetek mnie przerasta :)

Wprasowalam metki imienne na metkach.

Øv... bede sie musiala, ktoregos dnia zmozdzyc.
Reszte zobacze jak pojdzie w pierwszym tygodniu - jak dzieci zostawiaja, jak panie pilnuja, jak moje dziecie bedzie "roznosilo" ciuchy.

Dzieki za rady!
MOze sie tez i komus innemu przydadza!
« Ostatnia zmiana: 28 Mar 2014, 22:29:30 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Mar 2014, 21:48:21 »

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Mar 2014, 22:27:12 »
oj ja z pewnoscią przed 15 maja skorzystam z tych rad, mnie przeraża oznakowanie ciuchow x 2,bo mam blizniaczki :)
a co lepsze, tasiemki, mazak czy moze pieczątka?

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #8 dnia: 28 Mar 2014, 23:34:47 »
Ja kupilam marker do ubran i jak dotad sprawdza sie rewelacyjnie, nie spiera sie ani nie rozmywa. Podobnie jak dziewczyny, nie podpisuje wszystkich rzeczy. Na szczescie panie w zlobku staraja sie pilnowac i odpukac, jak na razie przez rok jeszcze nic nie zginelo

Offline farvela

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 38
  • -Otrzymane: 98
  • Wiadomości: 422
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #9 dnia: 29 Mar 2014, 00:29:25 »
Czyli masz przeznaczone ciuchy, ktore na stale leza w przedszkolu, tak?

Tak, leza tam caly czas. Jak koszulke mu zmieniaja bo sie np zaleje wodą to nastepnego dnia uzupelniam "zapasy". Poki co ten system sie sprawdza :)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Mar 2014, 05:25:01 »
U nas, jak u Farveli , system wymiany ;).
Oprócz tego, w zalezności od pory roku, kombinezon i śniegowce, albo "rengtoj" i kalosze , plus czapka i rękawiczki, też "na stałe" jeden zestaw w przedszkolu.
Vaxa, najwygodniejszy marker , bo podpisujesz, gdzie chcesz. Tasiemki dobre tam, gdzie nie ma gdzie podpisać. Pieczątka początkowo wydaje sie być najwygodniejszą opcją, ale zapewne do wielu rzeczy by nie pasowała.
" Polak gorszego sortu"

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #11 dnia: 29 Mar 2014, 09:31:17 »
Pieczatek nie polecam!w praniu sie rozmazuja i powstaja kleksy na ubraniach.Ja zamowilam prasowanki.Nie znakowalam ubran wszystkich naraz tylko systematycznie po praniu jakas partie.Z tymi skarpetami to przesada..nie dajmy sie zwariowac:-)
Prasowanki trzeba wyczuc i dluzej chwilke przytrzymac zelazkiem(pare zmarnowalam zanim wyczulam moment)wtapiaja sie one w tkanine ubranka i po wielu praniach nie schodza..prasowanki zle trzymaja sie na metkach.Najlepiej wprasowac w dzianinke.
A ginie wszystko nagminnie..
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #12 dnia: 29 Mar 2014, 10:29:30 »
Ja, jak juz napisalam, wprasowalam spora partie - zostaly mi spodnie, koszulki i sukienki.
Wiekszosc na metkach. Mowisz, ze zle trzymaja?
Uh... okaze sie w praniu.

Jakie jest Twoje doswiadczenie z usuwaniem metek?
Mamy tylko markowe ubranka i czesc z nich sprzedaje, a czesc podaje dalej.

Co do giniecia, roznie to bywa.
Po pierwsze z zeznan Betki i mojej obserwacji z kilkunastu pobytow w przedszkolu wynika, ze (bynajmniej w naszym) dzieciaki sie same przebieraja jak sie pomocza, wiec jest spore prawdopobobienstwo, ze ubranka nie trafia do szafki.

Jedna z moich kolezanek doswiadczyla "pozyczenia" bucikow na prawie 2 tygodnie, na szczescie "przylukala" pozyczkobiorce i "odbila" dzieciecia buciki dzieki podpisowi.

Inna kolezanka znow czytala na "matkowym forum" o wrecz celowych kradziezach markowych ubranek....

Ufff....
wszystko przede mna.
Pocieszam sie, ze nasze przedszkole jest male - moze pomiescic max. 43 dzieci, ale przez nablizsze miesiace bedzie dzieciaczkow 25-28, wiec (chociaz teroretycznie) panie powinny panowac nad gawiedzia. 

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #13 dnia: 29 Mar 2014, 16:06:42 »
Nie, no, skarpetek nie podpisywałam  ;D- bez przesady.
I też wiele ubranek partiami, "na bieżąco" - te, które miałam zamiar dac do przedszkola.
Co do usuwania metek- co masz na myśli ?
Ja ubranek nie sprzedaję, bo mam komu oddać. Z tego też względu te tasiemki przyczepiane , by można było odpruć i nie było śladu. A te podpisane markerem na metkach- do zwyczajnego odcięcia metki i już.
" Polak gorszego sortu"

Offline solange

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Mar 2014, 16:11:09 »

Jedna z moich kolezanek doswiadczyla "pozyczenia" bucikow na prawie 2 tygodnie, na szczescie "przylukala" pozyczkobiorce i "odbila" dzieciecia buciki dzieki podpisowi.

Inna kolezanka znow czytala na "matkowym forum" o wrecz celowych kradziezach markowych ubranek....

przylukała, przylukała... a jak później szorowała, żeby się żadne tałatajstwo od cudzych zarazków nie przypałętało ;)
Generalnie już kilka razy było tak, że młoda wracała do domu bez butów, bo po prostu ich nigdzie nie było. Następnego dnia rano, stały znowu na półce... Dziwy panie, dziwy.

moim zdaniem metkowanie ubrań nie pomoże, jeśli ktoś się połasi na ubranka, to nawet podpisane w 20 miejscach zaginą bez śladu.

Do mnie kilka ubrań nie wróciło, niezliczone ilości skarpet, czapka. No i wydaje mi się, że pampersy znikają w hurtowych ilościach. Chyba zacznę nosić 4 dziennie, a nie całą paczkę, bo ta znika po tygodniu.

poloniainfo.dk

Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #14 dnia: 29 Mar 2014, 16:11:09 »

 

Przedszkole

Zaczęty przez PatrycjaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 49175
Ostatnia wiadomość 20 Mar 2013, 18:27:07
wysłana przez @ae@
Przedszkole w Ishøj

Zaczęty przez Malwina MalecDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4548
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2018, 11:16:10
wysłana przez Malwina Malec
przedszkole dla dziecka

Zaczęty przez mikaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6804
Ostatnia wiadomość 29 Sty 2008, 15:09:37
wysłana przez Klingoon
przedszkole dla malego Polaka

Zaczęty przez liliaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4796
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2008, 14:50:06
wysłana przez lilia
Przedszkole z ograniczoną ilością dzieci.

Zaczęty przez susoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3821
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2013, 17:06:05
wysłana przez suso