poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: przedszkole - oznakowanie ubran  (Przeczytany 13981 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Mar 2014, 16:53:52 »
Ano, jak ktoś celowo weźmie, to i tak nic nie poradzisz .
Choć ostatnio podczas "czynu społecznego rodziców" pomagałam sortowac te "zapomniane" ubranka. Nie do pojęcia, ile się tego uzbierało, z butami włącznie właśnie. I były potem przez kilka dni wystawione,rozwieszonne na szuszarce do prania, z wielką kartką, by rodzice łaskawie odebrali, co ich. Nawet 1/3 nie zniknęła. Ale te podpisane od razu właśnie wędrowały na półkę danego dziecka, nie na "zbiorczą suszarkę", więc może się jednak opłaca podpisywać.
Reszta,niepodpisana, która po tygodniu "wiszenia na wystawie" nie została rozpoznana i odebrana, przeszła "na Skarb Państwa " ;D- czyli na użytek przedszkolny- wówczas w widocznym miejscu , markerem, wychowawczynie piszą, że to przedszkolne i używają w razie potrzeby...
To, że czasem, mimo ubranek na zmianę lezących sobie "grzecznie" w koszyku, dziecko wracało mi do domu w za wielkiej bluzie i za krótkich spodniach z przedszkola, to już szczegół  ;) ;D.
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #16 dnia: 29 Mar 2014, 16:57:27 »
Znikniecie butow na jedna dobe, to jeszcze jakos zrozumiem - zakrecony tatus, ktory nigdy nie wie jakie dziecko ma buty.

Znam taki przypadek z domu :) jeno, ze moj nie dostrzegl, ze dziecie ma nowe buty (przez dwa tygodnie) i szukal tych starych.
Z tym, ze u nas skonczylo sie na tym, ze dziecie wrocilo do domu bez butow, a buciki grzecnie staly w legestuen.

Nooo, zdarzylo sie tez, ze chlop dziecie odstawil bez butow i pozniej niania pol godziny szukala butow, ktorych nie bylo.  ;D ;D ;D

Tak wiec w sumie podpis na butach powinien byc dobrym rozwiazaniem dla zakreconych tatusiow.

Aczkolwiek za chiny nie moge zrozumiec, jak (w Twoim przypadku Solange) przez dwa tygodnie nikt w domu nie zawuazyl, ze dziecie w nie swoich butach smiga! taaaa...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline solange

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 33
  • Reputacja: +0/-0
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #17 dnia: 29 Mar 2014, 18:19:37 »

Aczkolwiek za chiny nie moge zrozumiec, jak (w Twoim przypadku Solange) przez dwa tygodnie nikt w domu nie zawuazyl, ze dziecie w nie swoich butach smiga! taaaa...
po pierwsze to jest rodzina wielodzietna; 4 sztuki mają w placówce i jakieś starsze przychodzą odbierać młodsze, ale ile ich jest nie mam pojęcia.

po drugie; to wydarzył się cud, bo buty z przedszkola magicznie przefrunęły do żłobka  ;D

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #18 dnia: 29 Mar 2014, 20:47:39 »
Ja ubrania moich dzieci podpisywałam markerem do cd albo specjalnym długopisem do tkanin.

Z doświadczenia wiem, że nawet podpisane ubrania giną.

Sama pracuje w żłobku i wiem jak sprawa wyglada od środka. Wszystko zależy od charakteru osoby pracującjej w żłobku czy przedszkolu. Ja i koleżanki z mojej grupy zawsze odkładałysmy ubrania dzieci na ich miejsce. Po jakimś czasie człowiek zna na pamięć co do jakiego dziecka należy. Oczywiście podpisy bardzo ułatwiaja sprawę. Jak mówiłam my zawsze odkładałysmy ubrania i buty dzieci na ich miejsce. Natomiast koleżanki z innej grupy miały to gdzieś, i wszystko lądowało w pudle z zapomnianymi rzeczami. Rodzice sami musieli je przeszukiwać.

Na pewno podpisywanie bardzo ułatwi prace personelowi, ale pewności czy ubrania nie znikną niestety nie ma.
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #19 dnia: 11 Kwi 2014, 17:41:15 »
No! To pierwsze koty za ploty!

Dzis wrocilismy do domu bez butow i termospodni.
Poki co jest opcja, ze dziecie gdzies porzucilo, choc obeszlysmy przedszkole i nie bylo.
ZObaczymy czy po feriach "wyplyna".

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Kwi 2014, 20:50:45 »
Oj... :(
No, to niefajnie... :(
A tak a propos- to ferie w końcu kiedy się w przedszkolach zaczynają ?
" Polak gorszego sortu"

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwi 2014, 21:03:13 »
No to gratulacje Jomir:-)Chrzest miałaś:-)
Ja wczoraj bez czapki wróciłam (250kr) dziś druga funfel nówka (150kr) nie śmigana tez wcięło! Nie podarowałam..powiedziałam Paniom ze na poniedziałek maja je wykopać z pod ziemi!Za burdel w szatni one odpowiadają ponieważ wszystkie dzieci one ubierają i rozbierają pojedynczo nie hurtem przy czym uczą samodzielności każdego indywidualnie.Za miesiąc mały przechodzi do przedszkola(tam dzieci same się ubierają i rozbierają a on tej umiejętności nie posiada:-() i byłam tam w szatni przy okazji szukania butów to totalna masakra!Co tam się dzieje..zastanawiałam się jak te dzieci odnajdują się w tym bałaganie?!Nic dziwnego ze wszystko ginie bo w takiej syflandii to trudno coś znaleźć!Pewnie od maja codziennie moje dziecko będzie wracało w jakiś brudnych pogniecionych zapuszczonych ubraniach do domu:-(
Jeśli chodzi o prasowanki to nigdy ich nie odklejałam same gdzieś tam w praniu poodchodziły z czasem wiec kupującemu ubranka tez pewnie odejdą..to zależy jaki materiał jak głęboko wtopiłaś żelazkiem prasowanke itp z jednych ubrań schodzą dobrze po praniu na mokro z innych mniej.
 
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2014, 21:24:49 wysłana przez siudemka1972 »
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

poloniainfo.dk

Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #21 dnia: 11 Kwi 2014, 21:03:13 »

Offline siudemka1972

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +3/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #22 dnia: 11 Kwi 2014, 21:19:11 »
Jedno pewne mile Panie!Im więcej pilnujesz tym bardziej ginie;-)
"Straszną namiętnością ludzką jest owa pycha, która każe nam zmuszać innych ludzi, aby myśleli tak jak my"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #23 dnia: 11 Kwi 2014, 21:28:36 »
U nas natomiast porzadeczek jak ta lala!
Wiec obstawiam "zakreconego" tatusia, mam taki egzemplarz w domu, wiec absolutnie wierze w mozliowsc zabrania dziecka do domu w cudzych nawet o 3 rozmiary za malych butach  ;D
Choc moj akurat to raczej bez butow by przyniosl :)

Druga mozliwosc to taka, ze Panna chciala isc na dwor, zaczela sie ubierac i wpadla na inny pomysl :)

U nas w przedszkolu jest w tej chwil 25-cioro dzieci w tym tylko piecioro "maluchow", wiec kurcze ... no jak by mila ktos swistnac???

Co do metek :) czesc z moich odfrunela nawet przed pierwszym praniem, wiec pewnie bedzie z tak jak z Twoimi, zanim pojda ubranka do ludzi, to juz metek nie bedzie.

BUty mogly by sie znalezc, jednak. Mloda ma wiotkosc ogolnostawowa, wiec zamawiamy specjalnie usztywnione. Mam jeszcze jedna pare w domu,  ale potrzebuje dwoch - przyjelam strategie - jedne buty do przedszkola , drugie do ludzi :)
« Ostatnia zmiana: 11 Kwi 2014, 22:02:53 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #24 dnia: 11 Kwi 2014, 21:29:55 »
Betka, z feriami to chyba roznie w zaleznosci od przedszkola.

Moje ma teraz. bo nie ma w wakacje.

Caly przyszly tydzien jest zamkniete.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kayutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 46
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Kwi 2014, 22:47:37 »
Happybetti, nie ma konkretnie okreslonych ferii w zlobkach/przedszkolach. Instytucja ma 9 dni do dyspozycji w ciagu roku, oprocz dni swiatecznych. Czy  beda to dni "pedagogiczne" czy dni okolo swiateczne zalezy od konkretnej placowki. Z reguly patrzy sie na statystyki, u nas np. wiekszosc rodzicow jedzie na Wielkanoc do rodziny, wiec ferie swieteczne mamy od poniedzialku.


poloniainfo.dk

Odp: przedszkole - oznakowanie ubran
« Odpowiedź #25 dnia: 11 Kwi 2014, 22:47:37 »

 

Przedszkole

Zaczęty przez PatrycjaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 49262
Ostatnia wiadomość 20 Mar 2013, 18:27:07
wysłana przez @ae@
Przedszkole w Ishøj

Zaczęty przez Malwina MalecDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4562
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2018, 11:16:10
wysłana przez Malwina Malec
przedszkole dla dziecka

Zaczęty przez mikaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 6817
Ostatnia wiadomość 29 Sty 2008, 15:09:37
wysłana przez Klingoon
przedszkole dla malego Polaka

Zaczęty przez liliaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4809
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2008, 14:50:06
wysłana przez lilia
Przedszkole z ograniczoną ilością dzieci.

Zaczęty przez susoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3829
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2013, 17:06:05
wysłana przez suso