poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: rozliczenie podatkowe w PL  (Przeczytany 2707 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jlfix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
rozliczenie podatkowe w PL
« dnia: 12 Kwi 2014, 08:16:58 »
czy mam złożyć rozliczenie podatkowe w Polsce, jeśli nie miałam w Polsce dochodów. Przebywam w Polsce i jestem tutaj bezrobotna. W 2013 roku nie miałam żadnych dochodów w Polsce, pracowałam tylko przez 2 miesiące w Danii. Teoretycznie jestem rezydentem w Polsce, bo nie przepracowałam 183 dni poza krajem, ale w Polsce nie miałam dochodu. Co mam robić? Mam się rozliczać ze Skatem w Danii, czy także zgłosić ten dochód w Polsce.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatkowe w PL
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwi 2014, 12:36:59 »
czy mam złożyć rozliczenie podatkowe w Polsce, jeśli nie miałam w Polsce dochodów. Przebywam w Polsce i jestem tutaj bezrobotna. W 2013 roku nie miałam żadnych dochodów w Polsce, pracowałam tylko przez 2 miesiące w Danii. Teoretycznie jestem rezydentem w Polsce, bo nie przepracowałam 183 dni poza krajem, ale w Polsce nie miałam dochodu. Co mam robić? Mam się rozliczać ze Skatem w Danii, czy także zgłosić ten dochód w Polsce.
W Danii masz ograniczony obowiazek podatkowy (Begrænset skattepligt) do opodatkowania dochodu uzyskanego w Danii. Jezeli nie masz dochodu, a w Polsce masz obowiazek podatkowy, to mozesz zlozyc PIT do US w Polsce podajac uzyskany dochod i odprowadzony podatek w Danii. Nie ma to jednak najmniejszego znaczenie odnosnie samego wymiaru podatkui w Polsce, poniewaz od dochodu uzyskanego w Danii nie placisz podatku w Polsce. Osobiscie zawsze radze skladac PIT, poniewaz jest to dobra dokumentacja, gdyby ktos zakwestionowal np. duzy wydatek w Polsce itp. ale we twoim wypadku jest na pewno mowa o ograniczonym dochodzie z 2 miesiecy zatrudnienia. Pytasz czy masz sie rozliczyc ze Skate. skat sam cier rozliczy - juz rozliczyl wprowadzajac do twojego rozliczenia dochod uzyskany w Danii. Jest to tylko propozycja rozliczenia i mozesz wprowadzic zmiany w postaci ulg podatkowych, jezeli takie ci przysluguja. Zmiany nalezy wprowadzic do 1.5.2014.   

Offline jlfix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: rozliczenie podatkowe w PL
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwi 2014, 12:56:45 »
Dzięki. W urzędzie skarbowym w Polsce powiedzieli mi, że nie muszę składać PIT-a, ale jakoś im nie dowierzałam. :)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatkowe w PL
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwi 2014, 15:55:01 »
Dzięki. W urzędzie skarbowym w Polsce powiedzieli mi, że nie muszę składać PIT-a, ale jakoś im nie dowierzałam. :)

Troche dziwna mentalnosc. W US skarbowym powiedzieli ze nie musisz, ale jakos im nie dowierzales - twoje slowa - i taka jest czesto "nasza" mentalnosc przejawiajaca sie tutaj na forum i w weieæu zapytanich kabusewanych do mnie prywatnie. Polecie "oni" (urzedy/wladze) i "my" nadal pokutuje w kolejnych pokoleniach pokomunistycznych " i dotycza nie tylko urzedow polskich ale i w stosunku do SKATu, komuny, szpitala, spoldzielni mieszkaniowej, sasiad, znajomego z pracy, warsztatu samochodowego. Brakuje tylko jeszcze wlasnego wspolmalzonka. Proponuje zaczac zyc normalnie w normalnym spoleczenstwie. Czy zastanowiliscie sie dlaczego dunczycy zyja  raczej jak to czesto piszecie "na luzie". Dlatego, ze nie podejrzewaja wszyskich dookola, ze chca im zaszkodzic, ze moze cos przeciwko nam kombinuja, a jezeli cos nam przekazuja jakies infotmacje, to mze lepiej niedowierzac. Ale sie chyba za bardzo rozpedzilem.....a z drugiej strony, nie byloby tutaj tyle pytan, gdybysmy mieli wiecej zaufania do innych, a z kolei bez tych pytan to i forum byloby zbedne... ;)

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: rozliczenie podatkowe w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2014, 21:17:57 »
Hej Roga
Problem jest tego typu ze w Danii panstwo jest dla " Jensena" a w Polsce przeciw " Kowalskiemu". W Pl jak masz dlug w skarbowce 1 zl to mozesz isc do wiezienia. W Danii duze kwoty probuja rozlozyc na raty zebys mogl spokojnie zyc i funkcjonowac. Nie dziw sie ze ludzie niedowierzaja urzednikom bo na wlasnej skorze odczulem skotki blednych decyzji urzednika za ktore musialem poniesc konsekwencje. A takich jak ja jest napewno wielu.
Pozdrawiam
Ps. Polecam rozwiazanie Rogi a mianowicie rozliczanie w Pl. Nikt nie bedzie mial watpliwosci skad mieliscie pieniadze w razie wiekszych wydatkow a i jakis urzednik ktory za kilka lat wpadnie na pomysl " oskubania" emigrantow- zeby wykazac sie przed szefem badz zalatac dziure budrzetowa-  bedzie mogl nam .... .
« Ostatnia zmiana: 12 Kwi 2014, 21:40:38 wysłana przez maryo1977 »
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

poloniainfo.dk

Odp: rozliczenie podatkowe w PL
« Odpowiedź #4 dnia: 12 Kwi 2014, 21:17:57 »

 

Rozliczenie

Zaczęty przez edipolo1Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4789
Ostatnia wiadomość 22 Mar 2007, 21:39:16
wysłana przez edipolo1
skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15498
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
Zerowy dochód. Rozliczenie.

Zaczęty przez pablito08Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6665
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2011, 22:07:12
wysłana przez pablito08
Chorobowe a rozliczenie - proszę o pomoc

Zaczęty przez ImpossibleDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8278
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 00:02:16
wysłana przez roga
Rozliczenie roczne z malzonkiem

Zaczęty przez Madzik1307Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 10763
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2017, 14:49:05
wysłana przez Jomir