poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: No..! robaczki!  (Przeczytany 11605 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #15 dnia: 04 Cze 2014, 20:46:15 »
Prosze nie porównywać polskich sportowców do duńskich polityków  :D choć i tu  taki politosportowiec się znajdzie  niejaki Lars Lyka co wszystko łyka OM Om jak dacie to i chińskie gacie  :D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #16 dnia: 05 Cze 2014, 04:20:04 »
Jakos tak niezmiennie szokuje mnie, ze moi rodacy potrafia oddac glos na... DF.

Szczeki juz dzis chyba nie pozbieram z podlogi... Swiat mnie nadal zadziwia  ??? Owszem, Messerchmidt jest wyszczekany, popularny, robi show - ale wlasnie dlatego to demagog czystej wody. W EU przez 5 lat dbal wylacznie o swoja popularnosc, tweetowanie, spotkania z wyborcami... ale...prawie niczego nie zdzialal.


Mnie też zpat "zbombardował " tym Messreschmidtem  ;) ;D.
I...wystąpienia przedwyborcze, obietnice i gładkie słówka , w które przyobleka się faszystowskie poglądy na mnie wrażenia nie robią. Dobrze wiecie, że sama jak najbardziej bym tępiła "turystów socjalnych" . Ale gdy przyjdzie co do czego, to nie będzie mowy o "turystach", nikt nie będzie patrzył, jak w czasie swojego tu pobytu się w stosunku do państwa i społeczeństwa zachowywałeś.

Chodzi o PRYNCYPIA . Po prostu. Na  faszystów nie głosuję i koniec, kropka.

Wiecie, jakie nasunęło mi się skojarzenie ? :(

...głosowac na DF , to tak, jakby Żydzi w latach 30 w Niemczech głosowali na Hitlera- "bo wyszczekany, ma charyzmę , obiecuje , że zrobi porządek i będzie praca dla wszystkich" ... :(

" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #17 dnia: 05 Cze 2014, 10:38:32 »
happy,
To bardzo stara propaganda lewej strony parlamentu i brukowcow; skad ty to wytrzasnalas? Partia z ktora wspolpracuja wszystkie inne jest faszystowska? To bylaby za duza cena w renomie tych partii.
DF ktora chce zatrzymac islamizacje Danii, wprowadzic kontrol graniczna by utrudnic wjazd kryminalnych elementow,ograniczyc, czesto odgorne i idiotyczne decyzje EU i po prostu w wiekszym stopniu usamodzielnic Danie (zyczenie aktualne dla wielu czlonkow EU) ograniczyc kosztowna biurokracje i marnotrawstwo funduszy? Gdzie tu faszyzm?

http://www.transparens.eu/

 Ogladam wiele politycznych debat i programow w dr i tv2 i nie przypominam sobie by ktos swiatly okreslil DF jako faszystowska partie, niektorzy okreslaja jako nacjonalistyczna ale jak okreslic rodakow ktorzy w Danii szukaja polskiego kisielu i lekarstw i tez jezdza po ulansku na polskich blachach :)

Wczoraj ogloszono ze DF bedzie czlonkiem Konserwatywnej grupy ktora jest chyba najwieksza w parlamencie EU.Wiec Messerschmidt na pewno bedzie mogl miec wplyw na prace parlamentu.

Thorning-Schmidt powinna byc szczesliwa, ze Løkke nadal jest przywodca Venstre, to przysporzy jej wiele glosow, ale nie tak duzo jak DF, ktora jeszcze przez pare miesiecy bedzie najwieksza partia w DK, ale nie dluzej, sadze.
« Ostatnia zmiana: 05 Cze 2014, 10:55:13 wysłana przez zpatentem »

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #18 dnia: 05 Cze 2014, 16:52:19 »
Z ciekawości postawiłem się na chwile w roli takiego rodaka co głosował na Df  8) no i miałem takie uczucie głupie że i tak dostane po dupie  :P  Fakt wybór był dość ograniczony ale samemu bata na siebie kręcić  :o to dość masochistyczne co nie  :D
Choć z drugiej strony ponoć z gówna bata nie ukręci  ;)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #19 dnia: 05 Cze 2014, 16:58:34 »
Nacjonalistyczna, faszystowska- jeden pies  ;). Ksenofobiczna ? Populistyczna ? Określać mozna różnie.
Podałeś tylko "rozsądne  hasła" , nie "odkrywając " tego, co się pod nimi kryje.
Stop islamizacji ?
Ależ to pierwszy krok. Zaraz będzie "stop napływowi "elementu wschodnioeuropejskiego" ". Już zresztą i takie głosy słychac z tej strony bardzo wyraźnie. BTW, Hitler też publicznie nie ogłaszał, że "rozwiązanie problemu żydowskiego" będzie wyglądało, jak wyglądało. Oczywiście, nie twierdzę, że DF chce wymordować Muslimów, nie te czasy ;). Ale dyskryminacją mi "śmierdzi" , jakkolwiek sama problem ekspansji Islamu widzę. Aczkolwiek zapewne w innych kontekstach i z innych przyczyn- ale to osobny temat .
Brukowców ani duńskich, ani polskich nie czytam, jak wiesz ;) .
Ba, śmiałabym rzec nawet, że brukowce duńskie nawet chętnie powtarzają demagogiczne hasła DF, co jakiś czas zamieszczając "dramatyczne " artykuły, jak to jeden czy drugi Duńczyk stracił pracę przez imigrantów.
Proszę cię, nie mów mi, ze jestem "ogłupiona przez lewacką propagandę", bo to tak, jakbym słyszała polski ciemnogród , potępiający w czambuł wszystko, co nie jest "bogoojczyźniane i jedynie słuszne".
Pewnie masz inną perspektywę.
Ja, jako imigrant i to całkiem "świeży" nie mogę po prostu "przełknąć" programu tej partii.

(Ale tak poza wszystkim, wcale nie lubię Cię przez to mniej  :D.  )

" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #20 dnia: 05 Cze 2014, 18:10:26 »
Vordinborg: Ke? Kra kre mija ijanostre?
Happy:
1. W dobie tv i internetu nie mozesz porownywac propagandy z lat 30 z terazniejszoscia,przyznam sie, ze nigdy nic podejrzanego ze strony DF nie zauwazylem.

2. Kazda dunska partia z wyjatkiem LA uzywa populistycznych sloganow o utracie miejsc pracy.

3. Z niklym przyrostem naturalnym Dania jest zmuszona uzywac obcej sily roboczej i to jeszcze przez wiele, wiele lat. ludziom ze wschodniej Europy nic nie grozi, imo.

4. Mieszkajac w Kbh bylem wielokrotnie swiadkiem demonstracji czy wybrykow mlodych muslimow, tutaj ich strzelanin i egzekucji czlonkow rodziny nikt nie potrzebuje.To inna i agresywna kultura i im w zadnym kraju europejskim nie udalo sie zaadaptowac.
Mialem kolege pakistanczyka ktory mial 64 kuzynow (wiekszosc na zasilkach) w Kopenhadze (reprodukcja 5 braci ktorzy kiedys tu sie zjawili) i on mi raz dumnie oswiadczyl, ze ich planem jest otrzymanie jakiejs emerytury i powrot do Lahore.Wiec precz z nimi!

4. happy nie kombinuj pls :) Lewacka propaganda anty DF byla aktualna parenascie lat temu, teraz nikt sie w tym stylu juz nie wychyla.

5. A co dokladnie jest dla ciebie nie do przyjecia w programie tej partii? Na zakonczenie powtorze, ze DF dosc dokladnie reprezentuje aktualne poglady dunczykow.

W ramach naszej niezlomnej przyjazni:  www.youtube.com/watch?v=q_zUo8YU3GI   :)) Piekny cover i sliczny usmiech, nie?




Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Cze 2014, 20:49:12 »
Wiesz Betka, ze ja od zawsze z dala od polityki, ale czasem cos mi sie tam zdarzy myslec. :)

Zgadzam sie, z Zpatem, ze jak bardzo by nie chcieli poslac nas wszystkich do domu, to niestety nie udzwigna rynku pracy dunskimi silami.
No i nie udziwigna muslimskich zasilkow, dunskimi podatkami, wiec ...
Moim skromnym zdaniem chodzi jednak tylko o zaostrzenie przepisow.
I znow moim skromnym zdaniem w latach 2007-2009, przed pelnym otwarciem rynku pracy bylo bardzo ok.
Znalazles prace, prosze bardzo zapraszamy. Nie masz pracy, znajdz, albo jedz do domu.
A teraz co?
Przyjezdzaja by sie tylko zahaczyc i hulaj dusza piekla nie ma.
Co po niektorym to sie nawet 240.000 udalo wyciagnac!

Zajrzyj do watku zoltodzioba. Z jego rodziny ani korona nie wplynela do dunskiej kasy, ale juz sie cieszy, ze SU pozwoli mu uniezaleznic sie od rodziny.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #21 dnia: 05 Cze 2014, 20:49:12 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #22 dnia: 05 Cze 2014, 22:27:13 »
Wszystko to niby racja, Mira :).
Tylko, jak już wcześniej pisałam, nikt nie będzie patrzył wtedy, czyś "dojarz systemu", czy uczciwie pracujesz na swoje utrzymanie i płacisz podatki.

Tak to niestety działa, przepis jest "całościowy" i "ślepy" , oszustów od uczciwych nie odróżnia.

Btw, w ramach JUŻ ISTNIEJĄCYCH przepisów równie dobrze możnaby ukrócić takie praktyki.Chyba nawet składa sie podpis pod sformułowaniem, że "jestem w stanie samodzielnie się utrzymac ...itd".  Skoro pozwolenie na pobyt dostaje się na podstawie "spełnienia warunków", czyli możliwości samodzielnego utrzymania się, to gdy przestaje się te warunki spełniac, logicznym by było, że wtedy Dania mówi "temu panu/pani dziękujemy za zaszczycenie nas swoją obecnością, zapraszamy ponownie, gdy znów będziecie państwo w stanie nie obciążac dodatkowo państwowego systemu" .

To, że wszyscy , choćby korzystając ze służby zdrowia, szkół itd go tak czy inaczej obciążamy, to inna sprawa- to niejako wpisane jest w życie w każdym cywilizowanym kraju.

Pracę może stracić każdy. Ale...moim skromnym zdaniem, system A-Kasse jest tu właśnie bardzo sprawiedliwy. Skoro przepracowałeś już tyle , by spełniać warunki, mieszkasz ij esteś na tyle "zakorzeniony"- ok. Masz szansę , by otrzymując dagpenge, szukac innej pracy. Ale gdy popracujesz trzy miesiące , to, sorry...trudno...próbuj dalej, jeszcze raz, ale nie biegnij od razu do kommmune po kaskę, która niby z jakiej racji miałaby ci się nalezeć ???

Zresztą moje zdanie na ten temat znasz, znasz mnie (nas oboje  z M. ;) ) i nasz "system wartości" i "priorytety oraz zasady" . Wiesz, że nie pasożytów w tym momencie bronię,bo sama pognałabym takich , gdzie pieprz rośnie.

Oczywiście, że rynku pracy Duńczycy sami  nie udźwigną. Tym większa moja złość na demagogię w stylu "ONI ZABIERAJĄ NAM PRACĘ !!!" - sama wiesz, że takie obrazki zdarzają się nie tak rzadko.

Do zpata napiszę jutro, bo to też dłuższa "epistoła " ;)
Pozdrawiam :)
" Polak gorszego sortu"

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Cze 2014, 21:48:35 »
A tak z ciekawości czy to nie ten cały  Morten Messerschmidt jest autorem tekstu o „polskich ciężarówkach” z telewizorami   ???
Bo coś mi się po głowie kolebie  ;D ;D :P

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Cze 2014, 23:34:03 »
Rzeczywiscie Margarete Auken zachowuje sie czesto zenujaco w dyskusjach telewizyjnych; przerywajac innym, gestykulujac.
Cytat z BT:"Hun kan være noget forvrøvlet og indforstået at høre på og er ikke altid kortfattet".

Roga! Opowiedz lepiej o twoim glosowaniu.... i nie gan argumentacji innych (to raczej subiektywna sprawa) bo przeciez spelnili swoj obywatelski obowiazek...

frisms napisala: Jak byłam w liceum ubierałam świat w piękne słowa - dzisiaj nazywam rzeczy po imieniu. Rzeczy po imieniu tez mozna wyrazac i to w bardzo krytyczny sposob, ale zachowujac tzw. pli (jezeli ktos jeszcze w ogole wie co to takiego). Glosownaie to sprawa prywatnosci. Oczywiscie spelnilem swoj obowiazek obywatelski. A tak nawiasem, kto przydzielil te % dunskosci?

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #25 dnia: 08 Cze 2014, 10:25:43 »
Biorac pod uwage, ze z calego forum moze pare osob znalazlo zew i energie by glosowac na "dunow" :) zamykam wkrotce watek bo z pewnoscia temat o stonce ziemniaczanej bylby bardziej popularny....

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #26 dnia: 08 Cze 2014, 14:09:52 »
Biorac pod uwage, ze z calego forum moze pare osob znalazlo zew i energie by glosowac na "dunow" :) zamykam wkrotce watek bo z pewnoscia temat o stonce ziemniaczanej bylby bardziej popularny....

Podzielam twoje obserwacje...i masz racje,nie ma co "na sile nikogo uszczęśliwiać".Jesli ktoś uważa (bezpodstawnie) DF za partie faszystowska....eh,ręce opadają,najlepiej zakończyć dyskusje.

Roga - "Glosownaie to sprawa prywatnosci." Czyżby? To zajrzyj na facebook na stronę TV2 Nyheder,padło tam pytanie - Czy glosowałeś na M.Messerchmidt'a...etc. wysypało sie masę postów od konkretnych osób (z i imieniem i nazwiskiem) z odpowiedzią - Ja.Z resztą co tu ukrywać...nikt nas z siekiera nie będzie ścigał,ale jak nas tutaj zislamizuja to tak będzie !


zpatentem -na trolla internetowego V-borg, nie zwracaj uwagi ;-)

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #27 dnia: 08 Cze 2014, 16:14:09 »
Podzielam twoje obserwacje...i masz racje,nie ma co "na sile nikogo uszczęśliwiać".Jesli ktoś uważa (bezpodstawnie) DF za partie faszystowska....eh,ręce opadają,najlepiej zakończyć dyskusje.


Masz rację, frisms, jak ktoś ma inne zdanie, niż ty, nie warto dyskutować  ;).
Nie ma to, jak "dyskusja" w "kółku wzajemnej adoracji" , gdzie wszyscy sobie przytakują  8).

A , choć , co prawda, NIE WARTO ze mną DYSKUTOWAĆ, bo mam inne zdanie niż ty, może z kolei ty teraz wytłumaczyłabys mi, dlaczego nazywanie DF partią faszystowską jest "bezpodstawne" ? Czy "nie, bo nie " i muszę uwierzyć na słowo, tak, jak powinnam uwierzyć politykom z DF, że o ni TYLKO przeciw Muslimom są, a broń boże, przeciw imigrantom z wschodniej Europy ?
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #28 dnia: 08 Cze 2014, 18:18:40 »
DF prawdopodobnie nigdy nie bedzie wspolrzadzila w Danii tylko ograniczala sie, dzieki swojej popularnosci odzwierciedlonej iloscia miejsc w Folketingu, do pilnowania i ksztaltowania polityki komunalno/socjalnej oraz warunkow fairplay wspolpracy z EU.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Cze 2014, 20:50:46 »
Ztupetem  co tak skromnie ? Przecież takie bohatery  powinny stać na straży kontynentu (jak oniegdaj żołnierz niemiecki) :D bo przecież bóg stworzył tak głupich polityków żeby ludzi przez cierpienie do świętości doprowadzić  ;) ;D
« Ostatnia zmiana: 08 Cze 2014, 21:26:33 wysłana przez vordingborg »

poloniainfo.dk

Odp: No..! robaczki!
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Cze 2014, 20:50:46 »