poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Export samochodu z Danii  (Przeczytany 13559 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Paulina23

  • Gość
Export samochodu z Danii
« dnia: 12 Cze 2014, 19:27:50 »
Czesc

Chiałabym oddać swój duński samochód rodzicom w Polsce. Nie wiem jak się do tego zabrać. Kontaktowałam się ze skatem ale wygląda to bardzo skomplikowanie. Rodzice przyjechaliby po samochód ale muszę mieć pewność, że wiem jak to ogarnąć.
Czy mógłby ktoś mi pomóc w takiej sprawie. P.S Wartość samochodu jest niska i nie zależy mi na zwrocie podatku.

sir_nick

  • Gość
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Cze 2014, 20:34:40 »
A mnie się wydaje, że jest to łatwiejsze ... niż Tobie się wydaje ;)

Zerknij tutaj:
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=2048863
jest trochę zabawy, jeśli chcesz się starać o zwrot podatku, a jakiej wartości autko?

Pytanie, jeśli nie chcesz starać się o zwrot podatku ... czy wówczas omija Cię procedura określania wartości samochodu.

Mogliby wracać na tablicach "próbnych" / testowych (100kr. za dzień):
http://www.skat.dk/SKAT.aspx?oId=1971907
- ale dobrze by się dowiedzieć u źródła jak to z nimi jest, przy czym SKAT pisze:
Du kan bruge prøvemærker, når du:
*Importerer eller eksporterer et køretøj til eller fra importørens eller eksportørens adresse


a na temat Niemiec:

"Kørsel til og fra Tyskland
Danske prøvemærker og prøveskilte kan bruges til transport af et køretøj fra Danmark og til eller igennem Tyskland. Det gælder ikke den modsatte vej."
- "eller igennem Tyskland" - jak do Polski ... to jak znalazł.

Paulina23

  • Gość
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Cze 2014, 21:00:08 »
Samochód to citroen c5 z 2003 wiec wart może 10000kr. Wielkie dzięki za linki są bardzo pomocne.
Ale mam jeszcze pytanie odnośnie tego przeglądu. Samochód ma jeszcze rok ważny przegląd więc dlaczego mam go robić.
W Polsce przegląd w Danii przegląd nie za dużo tego przeglądania? Jeszcze raz dziekuję za pomoc

sir_nick

  • Gość
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Cze 2014, 21:36:12 »
Pewnie takie przepisy - zawsze można zaskarżyć do Komisji Europejskiej - polecam :)
... z tym, że C5 z 2003 roku ... katalogowo jest więcej wart, zatem jest jeszcze szansa na zwrot podatku.

Teoretycznie w PL nie trzeba by już robić przeglądu - powinni uwzględnić duński (nawet ten "normalny") - 2-3 lata temu się przepisy pozmieniały, ale jak to w praktyce wygląda ... to nie wiem.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Cze 2014, 07:06:04 »
w pl niestety trzeba robic przeglad na nowo...szczegolnie jesli samochod przyjezdza na papabusewych tablicach...max czasu na ile mozna je wykupic to 5 dni..koszt jednej 100dkk.zawieraja ubezpieczenie..sa tolerowane we wszystkich krajach UE.
wiem bo co jakis czas sama sobie sciagam auto z dk..tyle ze kupuje te juz na export typowo...czyli skat zwrocil podatek wlascicielowi...
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline Tango

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 13 Cze 2014, 09:36:40 »
do MARTUCHNAM. możesz napisać jakie dokumenty w polsce trzeba tłumaczyć tzn. dowód to oczywiste i faktura a czy ten dokument do tablic zjazdowych też trzeba tłumaczyć?? z góry dzięki z odp.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Cze 2014, 10:30:23 »
do MARTUCHNAM. możesz napisać jakie dokumenty w polsce trzeba tłumaczyć tzn. dowód to oczywiste i faktura a czy ten dokument do tablic zjazdowych też trzeba tłumaczyć?? z góry dzięki z odp.
tlumaczenie tylko umowy kupna-sprzedazy,plus tlumaczenie dowodu rejestracyjnego...jesli przeglad bedzie wazny ten dunski mozesz rowniez go przetlumaczyc moze uwzglednia...ale od razu ci mowie ze mi nigdy nie uwzglednili.
tych dokumentow na papieorwe tablice nie musisz bo na przeglad i tak dostajesz probne czerwone polskie blachy...
na nakeljkach jest tylko data wznosci i numer rej...same cyfry wiec w pl stacjach nie uwzgledniaja czegos takiego dlatego tablice pl czerwone wazne miesiac..koszt ok 60zl
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Cze 2014, 10:30:23 »

Offline Tango

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 13 Cze 2014, 11:15:03 »
właśnie mi się udało zrobić przegląd na tych naklejkach i teraz nie wiem czy muszę to tłumaczyć , bo jak zapytam w wk to pewnie powiedzą że trzeba chociaż może nie trzeba.

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 13 Cze 2014, 19:47:48 »
Są też umowy dwujęzyczne ( http://www.alfa-tlumaczenia.pl/files/umowy/dunsko-polska.pdf )
co do przeglądów to powinni je uznawać zgodnie z unijnym prawem (kiedyś pisał o tym krakers)

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Cze 2014, 05:18:52 »
Są też umowy dwujęzyczne ( http://www.alfa-tlumaczenia.pl/files/umowy/dunsko-polska.pdf )
co do przeglądów to powinni je uznawać zgodnie z unijnym prawem (kiedyś pisał o tym krakers)
Vordi 2 jezyczne odpadaja..i tak tlumacz potrzebny..mialam 2 jezyczna ostatnim razem to powiedzieli ze oni nie wiedza tak naprawde czy to jest prawda...wiec musialm tlumaczyc dunska
Chyba ze trafila mi sie baba ktora miala PMS albo cos w tym stylu :D
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Paulina23

  • Gość
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Cze 2014, 18:15:26 »
A czy nie mogłabym pojechać samochodem do Polski, przywieść tablic, oddać do skata i potem zarejestrować samochodu w Polsce???  :)

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #11 dnia: 21 Cze 2014, 19:08:28 »
 paulina23 oczywiscie. pojedz samochodem do polski i  wez tablice do danii zeby wyrejestrowac samochod. koszt 60 kr. teraz znawcy pomyslcie po co tlumaczyc umowe jak bedzie on miedzy polakami? maja pisac po dunsku? przeciez to bez sensu. tlumaczysz tylko dowod rejestracyjny, koszt ok 80 zl.jakbys  miala jakies problemy to wal na priv to podpowiem  co i jak. handluje samochodami i cos tam wiem  8)
Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Paulina23

  • Gość
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #12 dnia: 21 Cze 2014, 19:34:38 »
Wielki + dla lukashero. Mogłeś napisać wcześniej, zamknęlibyśmy temat w 2 postach. Jeszcze raz dzięki  :)

Offline REZYSER

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 42
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #13 dnia: 24 Cze 2014, 20:36:13 »
podepne sie pod temat.  Mozna gdzies znales te ich katalogi w internecie . bo ciekawi mnie ile bym mogl odzyskac podatku,a nastepnie sprzedac w polsce.

Offline daniel_125

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Cze 2014, 22:20:05 »
A czy nie mogłabym pojechać samochodem do Polski, przywieść tablic, oddać do skata i potem zarejestrować samochodu w Polsce???  :)

W przypadku samochodu powyżej 10 lat przy procesie odzyskania podatku rejestracyjnego trzeba pojechać jeszcze na przegląd przed wyprowadzeniem pojazdu( skat wysyła informację listem ). Ja wywoziłem samochód młodszy niż 10 lat a pomimo tego musialem zrobić rozszerzony przegląd tzw toldsyn przed eksportem.

poloniainfo.dk

Odp: Export samochodu z Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 24 Cze 2014, 22:20:05 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 249403
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26320
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32606
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29443
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 10406
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa