Ogólne > Przepisy Kuchni Polskiej

Pyszny gyros

(1/3) > >>

evic123:
Gyros to przepyszna sałatka, lekka a za razem pożywna.

składniki:
2 piersi z kurczaka
przyprawa gyros
cebula
kapusta pekińska
vegeta
keczup
majonez
kukurydza
5 ogórków konserwowych

przygotowanie jest bardzo proste.
piersi z kurczaka kroimy w kostkę. marynujemy przyprawa gyros i podsmazamy na patelni. po czym całą zawartość patelni dajemy na spod miski. potem posiekana kapuste mieszamy z vegeta i tworzymy z tego druga warstwe w misce. nastepnie kolejny składnik( kolejność według upodobania) generalnie chodzi o to by składniki nakladac warstwowo.

roman_piroman:
Wszystko fajnie, ale myślę że Vegeta dodana do kapusty pekińskiej jest niepotrzebna. Wystarczy chemia zawarta w przyprawie gyros w kurczaku. Przyprawienie kapusty ograniczyłbym do dodania tylko pieprzu i soli.

Damiano:

--- Cytat: roman_piroman w 08 Sty 2016, 11:14:57 ---Wszystko fajnie, ale myślę że Vegeta dodana do kapusty pekińskiej jest niepotrzebna. Wystarczy chemia zawarta w przyprawie gyros w kurczaku. Przyprawienie kapusty ograniczyłbym do dodania tylko pieprzu i soli.

--- Koniec cytatu ---

Widać, że znasz się na rzeczy. Czekałem jak wspomnisz o soli ale akurat do kapusty jest zbędna. Chociaż niektórzy lubią mocno doprawioną. Tak odnośnie samej Vegety :)

Jomir:
Majonez, keczup, kapusta i ogorki konserwowe... juz mi slabo, moze lekka oznacza wlasnie to "slabo mi" ?

Habanero:

--- Cytat: Jomir w 09 Lut 2016, 21:49:49 ---Majonez, keczup, kapusta i ogorki konserwowe... juz mi slabo, moze lekka oznacza wlasnie to "slabo mi" ?

--- Koniec cytatu ---

do tego zasmaSZka i na deser Rapacholin :D 

a tak w temacie to całkiem niedawno bywałem w gościnie u rodaków i na stole pojawiła się wyżej wymieniona sałatka... Nie taki diabeł straszny. Była dość smaczna, pomijając vegetę , której staram się unikać

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej