poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Od czego zacząć?  (Przeczytany 66611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Od czego zacząć?
« Odpowiedź #15 dnia: 09 Lip 2014, 13:32:47 »


megaobeear nie musisz mieć zezwolania na pobyt i CPR żeby pracować, przynajmniej nie przez pierwsze trzy miesiace.


Powiedziales A to powiedz i B i udziel pelnej i wlasciwej odpowiedzi zamiast wprowadzac w blad. Jestem jednym z tych "starych" a moze i "najstarszych" z dobrze ponad 35 letnia praktyka w Danii wlasnie w takich i podobnych sprawach i nauczony, ze jezeli odpowiadam, to ponosze pewnego rodzaju odpowiedzialnosc za to ze moja odpowiedz jest wlasciwa, pelna i zrozumiala a skorzystanie z niej nie przyniesie niespodzianek = negatywnych konsekwencji dla pytajacego. Uha goraco i parno. Pora pojechac  nad wode. :D

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Od czego zacząć?
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lip 2014, 15:12:06 »
Happybeti, rozumiem, że przestudiowałaś dokładnie mojego maila od uczelni? Podzielisz się ze mną swoimi przemyśleniami? Nie wypowiadaj się, proszę, na temat tego co zrobiłam a czego nie, bo nie masz o tym zielonego pojęcia.
Byłam na tej stronie, którą podesłała Jomir- tak, znalazłam prawie wszystkie informacje. Zapytałam o to oświadczenie bo nie spotkałam się z czymś takim wcześniej. Rozumiem, że chodzi po prostu o świstek, na którym podpisuję się imieniem i nazwiskiem "tak, stać mnie". Czytałam kiedyś na forum o różnych wyciągach z kont itp. stąd moje zaniepokojenie. No, ale nic. :]
Dzięki i pozdrawiam :]

Wyciagi z kont, sa dla tych co przyjezdzaja "bez celu". Po prostu chce sobie pomieszkac w Danii, wiec okazuje sie sumka na koncie i sobie przyjezdzam.
Studenci podpisuja tylko oswiadczenia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Od czego zacząć?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lip 2014, 15:15:07 »
Ja rozumiem argument że sami sobie utrudniamy poszukiwania/śmiecimy itp. ale raz: informacje się szybko przedawniają, dwa: to co jest napisane(nawet na oficjalnych) stronach często odbiega od rzeczywistości(børnepenge?) albo jest niepełną informacją.

Odnoszę wrażenie że czego by tu człowiek nie napisał od razu dostaje łatkę "roszczeniowego" "niewdzięcznego",
a to zupełnie tak NIE jest.

Tak jak już pisałem - nikt na nikim nie wymusza odpowiedzi, a skoro się rodzą w takich bólach to po co się dręczycie?
Chyba, że macie taką tesknotę za krajem że musicie wyrazić swój weltschmertz tutaj. Wtedy proszę bardzo.

megaobeear nie musisz mieć zezwolania na pobyt i CPR żeby pracować, przynajmniej nie przez pierwsze trzy miesiace.

Zgadza sie, ze posty sie przedawniaja, a w dobie reform przepisy zmieniaja sie jak zdjecia w kalejdoskopie, ale w ciagu miesiaca, zazwyczaj niewiele sie zmienia.

Poza tym, jezeli nie jestesmy pewni czy cos sie zmienilo czy nie. Zapytajmy po prostu w danym watku, bedzie porzadniej i wszystko w jednym miejscu.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Od czego zacząć?
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lip 2014, 15:15:07 »

 

co warto a czego nie polecasz

Zaczęty przez piotrnysaDział Hydepark

Odpowiedzi: 32
Wyświetleń: 20831
Ostatnia wiadomość 29 Cze 2010, 20:38:44
wysłana przez WIGRY
Czego zyczyc sobie na påske?

Zaczęty przez aisakDział Kultura

Odpowiedzi: 87
Wyświetleń: 42341
Ostatnia wiadomość 01 Kwi 2013, 18:37:54
wysłana przez aisak
duński - interview [czego się spodziewać]

Zaczęty przez blablaDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6847
Ostatnia wiadomość 06 Sie 2012, 20:12:25
wysłana przez newbie12
czego nam brakuje w Danii

Zaczęty przez kamiladk19Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 13344
Ostatnia wiadomość 23 Maj 2011, 23:02:08
wysłana przez @ae@
Czego należy dopilnować przy opuszczaniu Dani na stałe?

Zaczęty przez kyniu113Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7184
Ostatnia wiadomość 31 Sie 2011, 19:45:36
wysłana przez frisms