Ogólne > Edukacja

Od czego zacząć?

<< < (2/4) > >>

megaobeear:
Dziękuję bardzo. Nie mniej jednak, wypowiadacie się tam głównie o SU i znalezieniu mieszkania. O moje przetrwanie w tej "dziczy" się nie martw, mam tylko nadzieję, że nie spotkam na swojej drodze ludzi takich jak Ty. :)

Jomir:
Tam tez jest i og rejestracji. Sama wklejalam watek.

Przetrwac trzeba dzieki sobie, a nie ludziom.

Pozory myla, moja droga! Zauwaz, ze informacje otrzymalas, a i "kopa na droge".
Czasem kop lepszy od prowadzenia za raczke, na dluzej starcza. Po kopie przelecisz i kilkadziesiat metrow, a i czasem wiatr w skrzydla zawieje.

Natomiast nagle puszczenie prowadzacej reki, powduje zawsze upadek mniejszy lub wiekszy!

Zakladajac kolejne watki, sami utrudniacie sobie znalezienie potrzebnych informacji.

Powodzenia!

anion:
Jomir mam wrażenie, że zapominasz/nie wiesz jakie są początki?

Po 2-3miesiącach poszukiwań i grzebania w necie wiem już czego się spodziewać - znam chociaż podstawowe słownictwo, to radzę sobie sam.
Nie przeczę że te informacje nie są trudne do znalezienia(Ja większośc z tego dostałem w mejlu od uniwersytetu) ale skoro tyle cię kosztuje pomoc innym to nie pomagaj.

Wysłanie zapytania do mądrzejszch od siebie jest podstawą którą uczą w polskim systemie nauczania, nikt tutaj nie uczy jak szukać informacji samemu.

megaobeear - wszystko = pozwolenie na pobyt/CPR/etc. da się załatwić na uczelni na początku semestru(przynajmniej na KU tak jest)

megaobeear:
Anion- domyślam się, że uczelnie pomagają studentom :) ZIBAT pewnie też to robi (a przynajmniej mam taką nadzieję), ale zależałoby mi na tym, żeby dostać to wszystko jak najwcześniej, może w ten sposób znalazłabym jakąś pracę ;) Mam pójść do urzędu i pokazać kontrakt z uczelni? Nie rozumiem też punktu, który mówi, że mam mieć wystarczające środki na pokrycie świadczeń. Mam mieć jakąś konkretną kwotę na koncie?
Dzięki za podpowiedź :)

Jomir:
Anion,
ja po prostu wychodze z zalozenia, ze na studia za granica, dostaja sie najlepsi z najlepszych.
Mlodzi, inteligentni, wladajacy biegle angielskim ludzie. I to prosze przyjac jako komplement!

Dlatego sprawia mi bol, jak widze, ze nie korzystacie ze swojego daru, ze idziecie po najmniejszej linii oporu.

Wiem, ze polskie metody nauczania sa jakie sa, ale przeciez Wy mlodzi ludzie wyrosliscie juz w dobie "wujka gogle" i internetu.
A i Google jest juz prostsze. Kiedys faktycznie trzeba bylo sie nakombinnowac jakie wpisac hasla, by cos znalezc, Teraz trzeba wpisac doslownie cokolwiek i tez sie na slad trafi.


Megaobeear:

wklejam cytat z tej strony:

http://www.statsforvaltningen.dk/site.aspx?p=8171

Studenci

Osoby zarejestrowane jako studiujące na kierunku studiów, uprawniającym do stypendium na zasadzie przepisów duńskiej ustawy o świadczeniach dla osób uczących się.

Osoba taka musi złożyć oświadczenie, że posiada wystarczające środki na pokrycie kosztów pobytu, przez co nie będzie obciążać publicznego systemu pomocy społecznej.


Uwierz mi, ze trzaskam sie teraz po lapach, ktore sie rwa do klawiatury, by tego nie skomentowac.

Ale trzymajac sie tematu:
To oswiadczenie jest po to, bys wlasnorecznie potwierdzila, ze na pobyt w Danii jest Cie stac i tym samym nie bedziesz w trakcie pobytu ubiegac sie o zasilki spoleczne, doplaty do mieszkan itp.

Na koniec, dodam. Spojrz na ten watek i zobacz, ile osob udzielio Ci informacji?
Jestes pewna, ze mam sobie darowac?
Moze z "kopniakiem", ale ! potrzebne informacje dostalas!

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej