Ogólne > Przepisy Kuchni Duńskiej

żelatyna w płatkach, proszę o pomoc

(1/2) > >>

Ewa123:
Witam  :)

Pierwszy raz chcę użyć żelatyny w płatkach do galaretki z drobiu. Zawsze wychodzi mi ok. 2l.-2,5l. rosołu. Proszę, aby ktoś wytłumaczył mi ile tych płatków żelatyny mam wrzucić do takiego rosołu i czy mam te płatki wrzucić do gorącego rosołu, czy może inaczej? W opakowaniu jest 12 płatków= 20g.
Z góry dziękuję bardzo za pomoc.

faja:
Zelatyne w listkach, tak jak kazda zawsze trzeba namoczyc w zimnej wodzie, zeby napeczniala, ta w listkach trzeba odcisnac i wlozyc do goracego rosolu lub galaretki, http://www.oetker.dk/dk-da/vores-produkter/gelering/produktsortiment/gelatine/husblas.html
 uzywamy w proporcjach: niezbyt twarda galaretka 5-6 listkow na pol litra wody, twarda: 8-9 listkow.

happybeti:
Ewa, a ja nigdy nie używam zelatyny. Galaretka sama się robi :).
No, ale to, oczywiście, trzeba użyć odpowiedniej ilości mięsa.

Ewa123:
Dziękuję za odpowiedzi  :)

happybeti wiem, że żelatyna sama się robi jak używa się golonki itd. tylko że ja robię galaretkę z samego kurczaka... jest bardzo dużo mięsa, bo wkładam 1,8kg kurczaka... ale galaretka nie stężeje od samego kurczaka bez "stópek"  ;)

miłego weekendu wam życzę  :)

happybeti:
Ewa, mowię o galaretce drobiowej, z samego kurczaka. Nigdy nie używałam "stópek", robiłam ze zwykłego kurczaka ze sklepu. A najlepsza wychodzila ze skrzydełek- one są dobrze "użelatynione " ;).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej