poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?  (Przeczytany 26153 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #30 dnia: 05 Wrz 2014, 21:16:53 »
Wejdz na to dba jest troche mieszkan w tych okolicach

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #31 dnia: 06 Wrz 2014, 10:02:58 »
Tak Jomir bede poruszal sie autkiem wiec dla mnie wlasciwie jest bez roznicy czy bedzie polaczenie komunikacyjne do Hedehusene czy nie :)
Co do kaucji to nie problem  jestem przygotowany na ten jednorazowy wiekszy wydatek, najwazniejsze to znalezc jakies w miare przyzwoite lokum bez jakis super udogodnien  :)

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #32 dnia: 06 Wrz 2014, 10:04:10 »
Sczurek moglbys podeslac jakies linki ? Wiesz ja mam takie pojecie o tych miejscowosciach w rejonie Roskilde jak ty pewnie o miejscowosciach w rejonie Dublina  ;)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #33 dnia: 06 Wrz 2014, 11:44:22 »
core,
W okolicach Køge mozna latwo wynajac mieszkanie spoldzielcze; mam znajoma ktora po krociutkim czlonkostwie w spoldzielni otrzymuje liczne propozycje.
Co do jazdy autem na zagranicznych numerach to nie jest taka prosta sprawa skoro bedziesz zarejestrowany w Danii,wiec musisz to sprawdzic w urzedzie podatkowym, wiele zalezy od rodzaju twojego kontraktu.

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #34 dnia: 06 Wrz 2014, 13:01:42 »
Zpatentem dobrze slyszec ze nie ma wiekszego problemu z wynajmem mieszkania :) to naprawde dobra wiadomosc dla mnie :)
Co do auta to po rozmowie z moim nowym dunskim szefem wyraznie mi zaznaczyl zebym tym aspektem sie specjalnie nie przejmowal ;) mysle wiec ze to on moze miec jakies dojscie do odpowiednich urzedow aby te pozwolenie uzyskac :)

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #35 dnia: 06 Wrz 2014, 13:55:28 »
http://www.tarmbolig.dk/Default.aspx?arm
http://www.ringkobing-boligforening.dk/
http://www.lejerbo.dk/
http://www.dabbolig.dk/default.aspx?func=lease.search
www.poloniusz.pl i tam zaznaczasz dania nastepnie. Miejscowosc jaka coe interesuje .Zarejestruj sie na emaila u nich i bedziesz tez oferty otrzymywal
Boligportal - aby miec dostep do wiekszosci ofert trzeba wykupic sobie abonament
DBA.dk - cos w rodzaju polskiego Allegro + wynajem mieszkan, darmowe
Home  - tutaj kupujemy sobie posiadlosc
KAB - agencja, warto zaaplikowac zaraz po przyjezdzie do Danii, mieszkania socjalne. Jest ich o wiele wiele wiecej ale to juz mozna sobie wygooglowac.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Wrz 2014, 13:57:23 »
W Danii nie chodzi o dojscia, a o przepisy. Pozwolenie na auto na pierwszy rok mozna otrzymac , ale trzeba spelnic kilka warunkow. Zaloz watek nowy o szukaniu mieszkania, to Ci ludzie powklejaja linki. Ja niestety nigdy nie szukalam mieszkania w Danii.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #36 dnia: 06 Wrz 2014, 13:57:23 »

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #37 dnia: 06 Wrz 2014, 14:15:45 »
Szczurek,
Dzieki wielkie ze dostarczone linki !!! z pewnoscia mi pomoga :)

Jomir
Rok jazdy na polskich blachach w zupelnosci mi wystarczy do tego czasu z pewnoscia ogarne wszelkie tematy zwiazane z zyciem , zakupem auta w Danii itd . :)

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #38 dnia: 06 Wrz 2014, 15:25:41 »
Z DBA trzeba uwazac bo sa tam wprawdzie oferty od zaraz ale jest tam duzo kombinatorow ktorzy wynajmuja wielokrotnie cudze mieszkania lub mieszkania ktore im nie wolno wynajmowac; ofiarami sa zazwyczaj mlodziez ktora zaczyna studia i czesto obcokrajowcy.

Z tym rokiem na zagranicznych blachach nie jestem pewny droga pani moderatorko :) Caly czas tu sie pisalo o 2 tygodniach po rejestracji. Tak, tak byli tu bohaterowie (kozacy) ktorzy sie bujali na polskich blachach miesiacami, pozniej przypaleni, skarzyli sie tutaj na ten kraj. Forumowicze z dunskimi blachami byli wtedy niezwykle szczesliwi i dumni ze swojej rozwagi :) .
Ale wszystko zalezy od rodzaju twojego kontraktu.

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #39 dnia: 06 Wrz 2014, 16:01:21 »
z tym autem to widze nikt nic nie wie hihi .... jako przyklad moge tylko napisac o moim koledze ktory jezdzi z Polski do Danii polskim autem od 12 lat i nie mial zadnego problemu z policja ani SKATEM.......fakt przyznal jednak ze jezdzi tylko na trasie Polska -Dania  a  w Danii wogole sie tym autem nie porusza :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #40 dnia: 06 Wrz 2014, 20:11:53 »
Z DBA trzeba uwazac bo sa tam wprawdzie oferty od zaraz ale jest tam duzo kombinatorow ktorzy wynajmuja wielokrotnie cudze mieszkania lub mieszkania ktore im nie wolno wynajmowac; ofiarami sa zazwyczaj mlodziez ktora zaczyna studia i czesto obcokrajowcy.

Z tym rokiem na zagranicznych blachach nie jestem pewny droga pani moderatorko :) Caly czas tu sie pisalo o 2 tygodniach po rejestracji. Tak, tak byli tu bohaterowie (kozacy) ktorzy sie bujali na polskich blachach miesiacami, pozniej przypaleni, skarzyli sie tutaj na ten kraj. Forumowicze z dunskimi blachami byli wtedy niezwykle szczesliwi i dumni ze swojej rozwagi :) .
Ale wszystko zalezy od rodzaju twojego kontraktu.

Napisalam:
 Pozwolenie na auto na pierwszy rok mozna otrzymac , ale trzeba spelnic kilka warunkow

Co nie oznacza, ze sie dostanie. Warunki sa bardzo konkretne, proponuje sprawzic na forum, wiele razy o tym pisano.

Twoj kolega bzdury opowiada. Widocznie nikt go jeszcze nie zatrzymal. Jezeli go zatrzyma, do bedzie musial zaplacic oplate rejestracyjna i manday. I to od reki, albo auto na lawete i dojda do tego koszty parkingu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #41 dnia: 06 Wrz 2014, 22:23:20 »
core82: powrcajac do twojej sytuacji ekonomicznej przy zalozeniach: dochod brutto miesiecznie 26.000. dodatek za prace na zmiany 13.200 (1.100 mieseicznie), premia zalozmy srednio 4% (max. 8%). Laczny dochod 338.000 kr. Od tego dochodu pracodawca odprowadza 8% skladki na rynek pracy i dopabuse od pozostalej kwoty placisz podatek. jezeli nie masz innych odliczen od podstawy opodatkowania jak tylko ulgi ustawowe, kroe przysluguja wszystkim podatnikom to zaplacisz podatek ok. 94.000 kr.
a wiec dochod 338.000 pomniejszony o skladke na rynek pracy 27.000 = 311.000 dochod brutto minus podatek 94.000 = 217.000 = okolo 18.000 miesiecznie "nareke". Jezeli ubezpieczysz sie od bezrobocia to zaplacisz skladke okolo 6.000 rocznie, ale jest ona odliczeniem/ulga podatkowa i realnie placisz tylko okolo 3.800 rocznie.
Powinienes sprobowac uzyskac wpis w kontrakcie, ze np. pierwsze 3 miesiace sa okresem probnym. wowczas mozesz odliczyc ulge na wyzywienie i zakwaterowanie, poniewaz w tym okresie pracujesz w tymczasowym miejscu pracy, ale sam wpis nie jest wystarczajacym, jezeli nie zachowales wwojego normalnego miejsca pobytu (np. Polska) i jezeli nie mieszkasz razem z najblizsza rodzina (zona/dzieci). Oczywiscie jest jeszcze kilka innych spraw. Panietaj z rozwaga wypelnic blankiet 04.063 (w skat), bo prxewznie na podstawie tego blankietu ustanawia sie status podatkowy. Byc moze powinines nie meldowac sie w Danii to znaczy miec adres ale wylacznie do korespondencji - moze to byc korzystne, a na pewno bardzo korzystne odnosnie zezwolenia na jazde pojazdem zarejestrowanym poza Dania i tak chyba zrobil twoj znajomy. Pierwszy rok w Danii nie upowania do jazdy takim samochodem. Normalnie po 14 dniach masz obowiazek przerejestrowania samochodu. Osoba ktora wyrazila wobec ciebie opinie, ze nie ma problemu, jest niedoinformowana, chyba ze mowa o samochodzie firmowym, ktorym bedziesz jezdzil w sprawach pracodawcy - ale to juz osobny rozdzial. Jezeli masz zamiar jezdzic do Polski, pamietaj zawsze o dokumentacji pobytu w domu. Ostanio zaostrzona kontra, zwraca juz uwage nie tylko na udokumentowanie samwgo pobytu w Polsce, ale domaga sie rowniez udokumentowania samej podrozy/trasy z Danii do Polski. Zycze powodzenia. 

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #42 dnia: 07 Wrz 2014, 05:23:24 »
core :)
Ten przykład z kolega, co to 12 lat w Danii na polskich "blachach" to tak, jakbys mówił, że w Polsce nie trzeba płacić OC ;)- bo kolega jeżdzi już tyle lat bez i jeszcze go nie złapali ;).
Słuchaj rogi :)
On , sposród nas wszystkich tu, ma najlepsze informacje :).
Próbować załatwić pozwolenie na samochód możesz, ale...za bardzo nie licz na nie ;).
Tak, jak już pisano - SKAT ostatnio niezbyt "wyrywny" do ich dawania.
" Polak gorszego sortu"

Offline core82

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Wrz 2014, 12:01:44 »
Roga
No tak konkretnej odpowiedzi to sie naprawde nie spodziewalem ... dziekuje Ci bardzo:) Teraz mam przynajmniej jakies ogolnikowe wyobrazenie o moich zarobkach netto.
Odnosnie kontraktu- jestem przenoszony z Irlandii do Danii z umowa na stale  wiec pierwsze 3 miesiace jako okres probny nie wchodza w gre.

 Po twoich wyliczeniach wynika ze powinienem sie obracac w zakresie zarobkow bardzo zblizonych do Irlandii wiec to mnie cieszy :)
No nic czas zaczac sie pakowac w niedziele prom i jestem na miejscu :)




poloniainfo.dk

Odp: 26000Dkk brutto czy to dobra oferta pracy?
« Odpowiedź #43 dnia: 07 Wrz 2014, 12:01:44 »

 

Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11049
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26094
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11278
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 6868
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir
Czy jest to mozliwe???

Zaczęty przez agunDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 14566
Ostatnia wiadomość 17 Kwi 2008, 19:49:23
wysłana przez karolcia19877