poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polak ostoja narodow  (Przeczytany 14298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #30 dnia: 11 Wrz 2014, 12:25:12 »
Bo te wielkie specjalistki od czyszczenia dunskich apartamentow chcialy by dostawac procz kasy zaproszenie na krolewskie parkiety.te co tak krzycza ze taaaakie brudne chaty to naprawde powinny sie zastanowic nad tym co pisza .bo dzieki temu ze jezeli jest nawet syf to jedna z druga ma prace .moze tu byc .a tak w Polsce lataly by po pomocach spolecznych po zasilki .
Nie ceni sie tego co sie ma

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #31 dnia: 11 Wrz 2014, 14:19:07 »
Witam ponownie i mam nadzieję że w tym temacie ostatni raz :)

Prosiłabym uważnie czytać posty zanim ktoś dołączy się do jakże pouczającej dyskusji.
Po pierwsze napisałam że bardzo lubię swoją pracę i czerpie z niej przyjemność i satysfakcję,
po drugie nie pisałam w żadnym z postów o psich odchodach (jeśli nadal nie jest to zrozumiałe nie pisałam o psim kupsku),
po trzecie nie mam tipsów i nie praktykuję tego ponieważ szkodzi na moją płytkę paznokciową.

Jestem zdumiona wiedzą "szczurka" na temat sprzątania :) Jeśli jesteś facetem to masz przeogromną wiedzę na ten temat. Szkoda tylko że tak nie trafną. Widzę też że nieźle interesujesz się w temacie tipsów, akryli i ich ceny. No śmiechu warte ;)

Nie pisz ogólnikowo bo nie znasz mnie i nie wypowiadaj się na temat mnie i mojego porządku w domu. Uwierz że mój sedes jest czystszy od Twojego podniebienia :)
Pisałam już że jestem pedantką i uwielbiam porządek :)
I to że napisałam że Dunki to bałaganiary nie znaczy że nie jestem im wdzięczna za pracę.
One same mi mówią że wiedzą że mają bałagan i że są bałaganiarami ;)

Mimo że jestem osobą wykształconą a niedługo z duńskim kolejnym wykształceniem to i tak nie neguję sprzątania w domach/ biurach.

Ktoś tu też pisał że polskie sprzątaczki kradną.
Mam bardzo bogate rodziny u których sprzątam. Znajduje wiele pieniędzy. Faceci to biznesmeni i rzucają kasą w kąty. To im ze spodni wypadnie to gdzieś pod łóżkiem. Nawet nie wiedzą gdzie co mają.
Jestem tak uczciwa że wszystko co znajdę kładę zawsze na stół w jadalni (tak się umówiłam z żonami rozrzutnych panów). Uwierzcie że gdybym tego nie oddawała jestem naprawdę duuużo do przodu. Ale wartości wynosi się z domu i nigdy bym nie zrobiła czegoś takiego.


I teraz pytanie czym Ty się szczurek zajmujesz w Danii? Chętnie teraz ja ocenię Twoje podejście do pracy :) :)

Pozdrawiam,

Ps. I bez ataków bo jest to nudne ;) Mam nadzieję że mam do czynienia z dorosłymi ludźmi :)

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #32 dnia: 11 Wrz 2014, 16:15:17 »
No popatrz  Ania jak ty to przykleilas sama do siebie .!!!czy ja gdzies skabusewalem do ciebie bezposrednio jakies slowa ??? MIMO TWOJEGO WIELKIEGO WYKSZTALCENIA TRZEBA BYC MALUTKIM ZEBY CZYJES PODNIEBIENIE POROWNAC DO TWOJEGO KIBLA .pokazalas swoje oblicze.chyba masz chorobe zawodowa kibel--i czyjas geba .uderzenie ponizej pasa .nie potrzeba byc wyksztalconym zeby posiadac takt .zapewne jestes mlodziutka osoba ,ktora duzo doswiadcza w zyciu .o kradziezach jak sie pisalo nikt nie przyklejal tego do ciebie .moze czytaj uwazniej,bo sama sie nakrecasz .no widzisz jedne zbieraja kase po katach inne psie odchody .nie kazdy ma takiego fuksa .a jak ktos chce pachniec i lezec no to musi zmienic fach .czyzbys przykleila etykietke do kobiet ze to one sa tylko od sprzatania .sprawy sobie nie zdajesz ile mezczyzn tu w Danii sprzata firmy banki i mieszkania .jednak nic niczego nie zmieni ze jak sie ktos pisze na sprzatanie to niestety musi posprzatac wszystko co jest do posprzatania .przeczytaj uwaznie post zpatenten jaki byl zadowolony z uslug swoich sprzataczek ktore tak ambitnie i rzekomo byly najlepsze .takie zycie Aniu .i nie bierz tego do siebie.nikt nie twierdzil ze ty zle sprzatasz

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #33 dnia: 11 Wrz 2014, 19:39:23 »
Trzy bite strony o sprzataczkach, sprzataniu. Wyglada na to, ze przeogromna ilosc osob/kobiet zajmuje sie tutaj ta profesja. Coraz lepuje rozumie, dlaczego wiele wypowiedzi na inne "dunskie tematy" wykazuja tak ograniczona wiedze i znajomosci faktow, jezeli caly dzien spedza sie raczej samotnie w pracy, sprzatajac mieszkania i domu dunskich balaganiarzy. Wracajac do domu sa na pewno skonane i jezeli jeszcze maja sile na ogladniecie tv, to polskiej. A propo telewizji. czy ktos potrafi mi wytlumaczyc dlaczego w polskich domach w Danii, telewizor jest zazwyczaj zapalony non stop, nawet jak przychodzi sie w gosci. Sam nie mam kontaktu z rodakami. Pytali mnie o to kilkakrotnie dunczycy, zapraszani do polskich rodzin, rowniez znajomy ejendomsmægler umowiony na spotkanie w celu nabycia nieruchomosci, ktory czul sie dotkniety takim potraktowaniem, gdzie Pan domu usilowal troche sie skupic na wazneju sprawie, jednoczesnie odwracajac glowe, uwaznie sledzac co sie dzieje na ekranie.  :o

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #34 dnia: 11 Wrz 2014, 19:46:14 »
To dziwne .u nas nie chodzi non stop .podczas spozywania posilkow czy imprez tez jest wylaczony .ale ciekawe ,ciekawe.
I zaraz bedzie na Ciebie atak ze jeszcze zarzucasz sprzataczka ze za duzo ogladaja tv.
Milego wieczorku

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #35 dnia: 11 Wrz 2014, 20:00:48 »
Oj nie bierz tego do siebie szczurek :) Tak jak to Ty napisałeś.

Nikt nie będzie pisał że mam syf w domach lub że kradnę albo że mam tipsy i jestem wielką gwiazdą ;)

Pisałaś to ogólnikowo czyli było to też kabusewane do mnie. Na drugi raz zwracaj się do konkretnej osoby a unikniemy nieporozumień że to nie było do Ciebie tylko kogoś innego.

Temat uważam za zamknięty bo dyskusja z Tobą jest nudna i męcząca. I nic ciekawego nie wnosi.
Ja już w tym temacie napisałam co miałam.


Roga - my nie mamy polskiej telewizji i z tego co wiem Polscy znajomi też nie mają. U nas w śród znajomych w Polsce i w rodzinie często się patrzyło na TV ale zawsze jak przychodził gość to telewizję się wyłączało i skupiało na gościu.
Mam duńską telewizję a póki co zadowalam się książkami bo nawiozłam sobie pełno :)

Pozdrawiam

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Wrz 2014, 20:05:53 »
Za jakiś czas stuknie mi 9 lat w tym kraju,i prawie wszystkie osoby którym mowie ze nie mam Polskiej telewizji i nigdy nie miale oraz co najciekawsze- nie zamierzam posiadać , nie mogą pojąć jak można tak funkcjonować.

Moze to wypadkowa standardowego blokowiska gdzie jedyna rozrywka było oglądanie tv.


Co najciekawsze, stawiam znak równości miedzy telewizja polska a duńską. trzeba się naprawdę nagimnastykować by na coś ciekawego trafić.

Jedynie ramasjang utrzymuje telewizor przy życiu.




poloniainfo.dk

Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #36 dnia: 11 Wrz 2014, 20:05:53 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #37 dnia: 12 Wrz 2014, 04:34:52 »
(...)

Jedynie ramasjang utrzymuje telewizor przy życiu.

 ;D - to tak, jak u nas  8).
Nawiasem mówiąc, jestem pełna podziwu, że publiczna telewizja może zrobić tak dobry kanał dla dzieci, bez tych wszystkich japońskich i disneyowskich "otumaniaczy" .
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #38 dnia: 12 Wrz 2014, 14:06:03 »
A na temat zastoji dodam, ze dr2 i drk to programy ktore kazdy rozumny (albo pretendujacy do tego :) ) mieszkaniec tego kraju powinien ogladac.
Deadline, Debatten, filmy czy programy historyczne sa niezmiernie interesujace;a gdy cos sie "zatarlo" mozna to odnalezc na dr.dk i zobaczyc ponownie nawet chyba z tekstami.

Offline nadusiaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 18
  • Wiadomości: 214
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #39 dnia: 12 Wrz 2014, 18:16:22 »
Ania8520 to co piszesz nic dodac nic ujac w 100% prawda rozumiesz o czym pisze
Reszta nie ma chyba pojecia oczym my mowimy i co chcemy przez to powiedziec.jomir i cala reszta to chyba w necie przez 24 godziny non stop siedzi widac ze na sofie siedzi a sprzataczka sprzata ciekawe czy legalnie juz to widze..nikt z was nie potrafi zrozumiec sensu tego co chcielismy przez to powiedziec
mowie tak a nie  inaczej bo to lenie oszusci I duzo by mowic, wyzyskiwacze kilka lat wstecz pracowalam ale na czarno bo zaden legalnie nie chce placic.tylko o tym wspomnij to po pracy, pracowalam u faceta kabusewnika co w zwiazkach pracuje super walczy o pracownikow I ich prawa a zatrudnia na czarno, to do lichachce wampowiedziec na czarno zatrudniaja I tak ich uwielbiacie a polacy to be to dopabuse oszusci

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #40 dnia: 12 Wrz 2014, 19:11:27 »
Ale ty tez pracujac na czarno bylas oszustem czy nie? I to podwojnym .bo w tamtych latach powinnas wykazac swoje dochody w Danii i w Polsce.masz teraz prace?
Nadusia nie ma sie co spinac jestes tu zaledwie 3 lata -pozyjemy zobaczymy .mysle ze z tego brudu WSZAWICY sie jeszcze nikt nie nabawil

Offline Ania8520

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 31
  • -Otrzymane: 28
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #41 dnia: 12 Wrz 2014, 19:57:50 »
Nadusia - jedni rozumieją a drudzy nie. Nie ma się już co denerwować! A kto chciał to zrozumiał ;)
A niektóre gryzonie tylko szum chcą zrobić ze swoimi racjami i mądrościami :)

Pozdrawiam i miłego wieczoru :)

Offline s-pasko

  • patriota
  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #42 dnia: 13 Wrz 2014, 20:00:24 »
Polecam film/serial norweski na NRK Kampen for tilværelsen. Widze polowa tu zdunczona to powinna miec kanal norweski w swoim tv.

Napisy powinny byc po dunsku.

Offline s-pasko

  • patriota
  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Wrz 2014, 20:31:07 »
Moze i maja jakies pojecie o budowlance ale to co buduja nie trzyma ani pionu ani poziomu ze nie wspomne o jakosci w wykonczeniowce i detalach,ci fachowcy ktorzy naprawde znaja sie np.na budowlance nie musza wyjezdzac z PL.bo sa zawaleni robota w kraju.Dunskie budownictwo naprawde pozostawia wiele do zyczenia i oferta materialowa jest jak za czasow wczesnego kapitalizmu w polsce w porownaniu z tym co jest dostepne u nas w kraju,i nie ma co sie zachwycac ich czyli dunczykow osiagnieciami bo powiedzmy sobie szczerze ilu ich a ilu polskich iznzynabusew,naukowcow,projektantow czy tez designerow zapisalo sie na kartach histori na calym swiecie,o polakach sie mowi ze polak to nie jest narodowosc tylko zawod i jest to poniekad prawda.

Dokladnie (y)

poloniainfo.dk

Odp: Polak ostoja narodow
« Odpowiedź #43 dnia: 13 Wrz 2014, 20:31:07 »

 

Polak potrafi!

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4065
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2009, 14:55:49
wysłana przez jamjurand
Polak zamordowany przez eks-dziewczyne

Zaczęty przez sopociankaDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5866
Ostatnia wiadomość 08 Gru 2013, 18:33:27
wysłana przez myszka0807
Polak Polakowi...

Zaczęty przez dam_praceDział Hydepark

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8575
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2014, 07:32:16
wysłana przez szczurek
zginął Polak

Zaczęty przez maggie23Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3375
Ostatnia wiadomość 20 Sie 2008, 09:06:30
wysłana przez vera
Polak szefem a duńskie realia... (Budowlanka)

Zaczęty przez KoerOneDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5827
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2013, 23:51:39
wysłana przez aisak