poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dunskie prawo jazdy  (Przeczytany 3298 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Agnes29

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Dunskie prawo jazdy
« dnia: 10 Wrz 2014, 13:22:44 »
Witam wszystkich. Mam pytanie- w czerwcu wraz z mezem bylismy na urlopie w Polsce.Rutynowa kontrola policji, wyszlo ze maz ma 0,31 promila we krwi pomimo sprawdzenia przed wyruszeniem prywatnym alkomatem ktory wskazywal 0,0. Nie to jednak jest wazne.zabrano mu prawo jazdy na okres pol roku. teraz okazalo sie ze ma szanse na prace w Danii jako kabusewca. jak na razie ja wszedzie jezdze samochodem,jestem rodzinnym kabusewca. 22 grudnia konczy sie kara,maz odzyska prawo jazdy. czy jest mozliwosc zeby bez dokumentu poskiego prawa jazdy w Danii wyrobil sobie dunskie? jestesmy w Danii od 5 lat,nigdy tutaj maz nie mial problemu z policja pomimo tego ze kilka razy bylismy zatrzymywani,nigdy nie byl pod wplywem alkoholu. wiem ze zakaz jazdy obowiazuje na terenie Polski-tak powiedzial policjant. doradzil zeby albo postarac sie wyrobic prawo jazdy w kraju docelowym i tam jezdzic albo poczekac te pol roku. gdyby nie ta szansa na prace to nawet bysmy sobie glowy tutaj nie zawracali. prosze o porade, moze ktos sie spotkal z takim przypadkiem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Wrz 2014, 14:35:18 »
Od kiedy jest Polska w Unii mamy unijne prawa jazdy i zakaz jazdy obowiazuje wszedzie.
Jezeli wciaz sie ma prawo jazdy, mozna je wymienic na dunskie, choc jak ma sie unijne, to nie ma powodu.

Maz jezeli nawet by poszedl na kurs prawa jazdy, to musi wypelnic oswiadczenie, ze prawa jazdy wczesniej nie posiadal, lub kiedy i jak je utracil. Oswiadczenie wypelnia sie pod odpowiedzialnoscia karna.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Agnes29

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Wrz 2014, 16:31:45 »
Bardzo dziekuje za informacje. Czyli wychodzi na to, ze maz bedzie musial poczekac do grudnia. Dlaczego jednak policjant przesluchujacy powiedzial i to dwa razy,ze zakaz jest na terenie Polski? i jesli udaloby sie mezowi prawo jazdy wyrobic w Danii to moze prowadzic wszedzie oprocz PL? domyslam sie ze gdyby byla szansa na zlozenie jakichkolwiek dokumentow w celu wyrobienia dunskiego prawa jazdy to i tak meza sprawdza w Polsce. Ale chyba porywac sie chcemy z motyka na slonce.

Offline amager30

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +1/-0
Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Wrz 2014, 17:03:35 »
trzeba rozroznic dwie sprawy dokument uprawniajacy do kabusewania pojazdami oraz zakaz prowadzenia.

Zakaz jest wydawany przez sad i jak narazie dziala na terenie podlegajacej jego jurysdykcji, wiec sad w Polsce nie moze zabronic kabusewania w innych panstwach, tak samo jak sad w Danii nie moze zakazac prowadzenia w Polsce.

Druga sprawa jest prawo jazdy jezeli zostawo zabrane na terenie panstwa wydajacego to de facto zakaz obowiazuje wszedzie bo nie mozna miec dwoch praw jazdy, jezeli zas w innym to o ile zostalo zabrane, to najczesciej droga administracyjna wroci do kraju ktory te uprawnienia wydal.

Czyli jakby maz mial dunskie uprawnienia to nie bylo by przeszkod a tak musi czekac.

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Wrz 2014, 18:07:44 »
Ostatnio wymienialem polskie prawko na dunskie. Polskie zostalo odebrane prze urzednika i otrzymalem dokument na ktorym moglem jezdzic tylko po skandynawii. Pani poinformowala mnie, ze zweryfikuja moje prawko w Pl i jak bedzie wszystko ok to max do dwoch miesiecy dostane dunskie. Nowe prawko dostalem po ok. 3 tygodniach do domu.
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

Offline Agnes29

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrz 2014, 04:55:16 »
amager30 - wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo. Teraz rozumiem wszystko. pozostaje czekac do grudnia. serdecznie wszystkim dziekuje.

poloniainfo.dk

Odp: Dunskie prawo jazdy
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Wrz 2014, 04:55:16 »

 

Duńskie providenty.

Zaczęty przez ThaBossDział Pomoc!

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 25332
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2014, 09:36:02
wysłana przez Avora
Przelew z PKO na dunskie konto

Zaczęty przez DomnikDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8152
Ostatnia wiadomość 10 Sie 2012, 12:30:14
wysłana przez Artur67
Duńskie tablice a dowód rejestracyjny

Zaczęty przez giuseppe_RandersDział Pomoc!

Odpowiedzi: 33
Wyświetleń: 28046
Ostatnia wiadomość 20 Paź 2009, 15:22:37
wysłana przez Aalborg
Ubezpieczenie duńskie. Rachunek za pobyt w szpitalu w Polsce.

Zaczęty przez dziubasewoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10686
Ostatnia wiadomość 03 Sie 2011, 07:03:30
wysłana przez faja
Duńskie ciasteczka

Zaczęty przez GregorixDział Kącik Kulinarny

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 19535
Ostatnia wiadomość 30 Lis 2015, 14:17:17
wysłana przez milena84