poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie  (Przeczytany 17300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lis 2014, 19:02:27 »
Zawsze mawiam: "jak trwoga to do Roga" :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #16 dnia: 09 Lis 2014, 08:10:06 »
Zapomniałem napisać jak to wszystko się skończyło, może ktoś będzie w takiej sytuacji jak ja i mu się to przyda. Użytkownicy piott i lukashero gadali takie głupoty i tylko mnie nastraszyli (wyglądają na takich typowych trolli ineternetowych), tylko martuchnam była pomocna. Sytuacja wygląda tak że brak DEL II to żaden problem!!!! Normalnie dostałem czerwone tablice, zrobiłem przegląd na nie i w tym samym dniu dostałem czarne i tymczasowy dowód, a brakującą częścią DEL II zajął się wydział komunikacji, sami skontaktowali się ze SKATEM i otrzymali nowy dowód i już sami go przetłumaczyli i dostałem normalny dowód, trwało to tylko trochę dłużej, nie 14 dni jak jest normalnie tylko miesiąc.

Ale na pewno nie jest tak jak gadali piott i lukashmen .... kompletne głupoty powypisywali ... I wszystko było darmowe, za żaden duplikat nie musiałem płacić! Oby jak najmniej takich "pomocnych" użytkowników jak oni !!!

Bardzo sie ciesze ze wszystko sie wyjasnilo i dobrze skonczylo...:)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline lukashero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 43
  • Wiadomości: 431
  • Reputacja: +25/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lis 2014, 22:05:05 »
Zapomniałem napisać jak to wszystko się skończyło, może ktoś będzie w takiej sytuacji jak ja i mu się to przyda. Użytkownicy piott i lukashero gadali takie głupoty i tylko mnie nastraszyli (wyglądają na takich typowych trolli ineternetowych), tylko martuchnam była pomocna. Sytuacja wygląda tak że brak DEL II to żaden problem!!!! Normalnie dostałem czerwone tablice, zrobiłem przegląd na nie i w tym samym dniu dostałem czarne i tymczasowy dowód, a brakującą częścią DEL II zajął się wydział komunikacji, sami skontaktowali się ze SKATEM i otrzymali nowy dowód i już sami go przetłumaczyli i dostałem normalny dowód, trwało to tylko trochę dłużej, nie 14 dni jak jest normalnie tylko miesiąc.

Ale na pewno nie jest tak jak gadali piott i lukashmen .... kompletne głupoty powypisywali ... I wszystko było darmowe, za żaden duplikat nie musiałem płacić! Oby jak najmniej takich "pomocnych" użytkowników jak oni !!!



Ze jak?????Urzad sam sie skontaktowal ze SKATEM????????? Gdzie takie rzeczy sie wydarzaja? Ze sami ci przetlumaczyli i nic nie musiales zaplacic? Ja handluje samochodami  od wielu lat i nigdy nie slyszalem o czyms takim. W wiekszosci urzedow w polsce nie chcieli zarejestrowac samochodu bo kupujacy mial umowe z handlarzem ,a nie z wlascicielem(tym ktory widnieje w dowodzie).Chcieli zawsze zeby byla jeszcze przedstawiona umowa miedzy wlascicielem a  a handlarzem.Kiedys mialem podobna sytulacje to mnie po prostu wysmiali. Ja juz sie nauczylem ze co urzad, co miasto to maja swoje widzimisie, ale o takiej sytulacji jak zyje nie slyszalem. Ciezko w to uwierzyc.

Wezcie mnie oswieccie, bo ja juz zglupialem .W danii gdy wlasciciel zamawia duplikat dowodu i dostaje drugi caly dowod czyli 2 czesci musi zaplacic 100 kr,a ktos z urzedu z polski dzwoni,czy tez w jakis inny sposob sie komunikuje, (tez jakos ciezko mi w to uwierzyc) I nagle SKAT rezygnuje z oplaty,a moze to polski urzad placi za  ten nowy dowod? Wyobrazcie sobie sytulacje gdzie przyjezdza 100 takich madralisnkich ktorzy nie wiedza co trzeba dostac gdy kupuje sie samochod  i urzad komunikacyjny wszystko im zalatwia od reki, placi za wszystko  i jest pieknie jak w bajce. Przeciez nawet w danii nie mozna przerejestrowac samochodu gdy nie ma sie calego dowodu.Czy sie myle? Chialbym dowiedziec sie gdzie jest ten wspanialy urzad.Sam do nich zadzwonie, zapytam, przedstawie sytulacje i gdy potwierdza to  wtedy uwierze.


Nie dyskutuj z idiota, najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a następnie pokona doświadczeniem.

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lis 2014, 09:46:05 »


Ze jak?????Urzad sam sie skontaktowal ze SKATEM????????? Gdzie takie rzeczy sie wydarzaja? Ze sami ci przetlumaczyli i nic nie musiales zaplacic? Ja handluje samochodami  od wielu lat i nigdy nie slyszalem o czyms takim. W wiekszosci urzedow w polsce nie chcieli zarejestrowac samochodu bo kupujacy mial umowe z handlarzem ,a nie z wlascicielem(tym ktory widnieje w dowodzie).Chcieli zawsze zeby byla jeszcze przedstawiona umowa miedzy wlascicielem a  a handlarzem.Kiedys mialem podobna sytulacje to mnie po prostu wysmiali. Ja juz sie nauczylem ze co urzad, co miasto to maja swoje widzimisie, ale o takiej sytulacji jak zyje nie slyszalem. Ciezko w to uwierzyc.

Wezcie mnie oswieccie, bo ja juz zglupialem .W danii gdy wlasciciel zamawia duplikat dowodu i dostaje drugi caly dowod czyli 2 czesci musi zaplacic 100 kr,a ktos z urzedu z polski dzwoni,czy tez w jakis inny sposob sie komunikuje, (tez jakos ciezko mi w to uwierzyc) I nagle SKAT rezygnuje z oplaty,a moze to polski urzad placi za  ten nowy dowod? Wyobrazcie sobie sytulacje gdzie przyjezdza 100 takich madralisnkich ktorzy nie wiedza co trzeba dostac gdy kupuje sie samochod  i urzad komunikacyjny wszystko im zalatwia od reki, placi za wszystko  i jest pieknie jak w bajce. Przeciez nawet w danii nie mozna przerejestrowac samochodu gdy nie ma sie calego dowodu.Czy sie myle? Chialbym dowiedziec sie gdzie jest ten wspanialy urzad.Sam do nich zadzwonie, zapytam, przedstawie sytulacje i gdy potwierdza to  wtedy uwierze.

Wydział komunikacji w Kielcach, chcesz dzwoń i się pytaj. zaniosłem im wszystkie te papiery co trzeba mieć (akcyza, recykling itp) i miałem tylko przetłumaczony dowód część DEL I bo jak pisałem części DEL II nie miałem, przy dawaniu tych papierów zapytali się mnie czy na pewno nie mam drugiej części dowodu, powiedziałem że tylko tyle dostałem i w urzędzie powiedzieli mi że to nic nie szkodzi ale teraz oni muszą skontaktować się z urzędem w Danii i czekać na potwierdzenie i ten dokument i że to na pewno zajmie więcej czasu niż 14 dni jak jest normalnie, powiedzieli też że jeżeli nie zdążą tego załatwić w ciągu miesiąca i dwóch tygodni to przez jakiś czas nie będę mógł jeździć autem bo tymczasowy dowód wg przepisów nie może być dłużej ważny niż miesiąc i raz może być przedłużony o dwa tygodnie. Kazali zostawić mi mój nr telefonu i powiedzieli że skontaktują się ze mną jak już dostaną odpowiedź z Danii. Po miesiącu zadzwonił do mnie ktoś z wydziału komunikacji i powiedział że otrzymali z Danii już ten dowód i że teraz tylko muszą go przetłumaczyć i będą mogli już złożyć wniosek o wydanie normalnego dowodu i że za około dwa tygodnie mogę dzwonić do nich żeby się dowiedzieć czy już mogę przyjechać po odbiór dowodu.

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #19 dnia: 10 Lis 2014, 22:18:44 »


Ze jak?????Urzad sam sie skontaktowal ze SKATEM????????? Gdzie takie rzeczy sie wydarzaja? Ze sami ci przetlumaczyli i nic nie musiales zaplacic? Ja handluje samochodami  od wielu lat i nigdy nie slyszalem o czyms takim. W wiekszosci urzedow w polsce nie chcieli zarejestrowac samochodu bo kupujacy mial umowe z handlarzem ,a nie z wlascicielem(tym ktory widnieje w dowodzie).Chcieli zawsze zeby byla jeszcze przedstawiona umowa miedzy wlascicielem a  a handlarzem.Kiedys mialem podobna sytulacje to mnie po prostu wysmiali. Ja juz sie nauczylem ze co urzad, co miasto to maja swoje widzimisie, ale o takiej sytulacji jak zyje nie slyszalem. Ciezko w to uwierzyc.

Wezcie mnie oswieccie, bo ja juz zglupialem .W danii gdy wlasciciel zamawia duplikat dowodu i dostaje drugi caly dowod czyli 2 czesci musi zaplacic 100 kr,a ktos z urzedu z polski dzwoni,czy tez w jakis inny sposob sie komunikuje, (tez jakos ciezko mi w to uwierzyc) I nagle SKAT rezygnuje z oplaty,a moze to polski urzad placi za  ten nowy dowod? Wyobrazcie sobie sytulacje gdzie przyjezdza 100 takich madralisnkich ktorzy nie wiedza co trzeba dostac gdy kupuje sie samochod  i urzad komunikacyjny wszystko im zalatwia od reki, placi za wszystko  i jest pieknie jak w bajce. Przeciez nawet w danii nie mozna przerejestrowac samochodu gdy nie ma sie calego dowodu.Czy sie myle? Chialbym dowiedziec sie gdzie jest ten wspanialy urzad.Sam do nich zadzwonie, zapytam, przedstawie sytulacje i gdy potwierdza to  wtedy uwierze.
he he a czemu nie ?bo tobie sie to nie przytrafilo ?
Jak ktos trafi 6 w totka to co tez nie uwierzysz bo ty nie wygrales?

Offline p307

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Gru 2014, 20:06:27 »


 Ja handluje samochodami  od wielu lat i nigdy nie slyszalem o czyms takim. W wiekszosci urzedow w polsce nie chcieli zarejestrowac samochodu bo kupujacy mial umowe z handlarzem ,a nie z wlascicielem(tym ktory widnieje w dowodzie)


Skąd wiesz jak jest w większości urzędów w Polsce??? raczej jak rejestrujesz auto to zawsze w tym samym urzędzie chyba, że przez te kilka lat tyle razy zmieniałeś miejsce zamieszkania i samochody, że odwiedziłeś większość urzędów skoro piszesz, że wiesz jak jest w większości urzędów....

poloniainfo.dk

Odp: Brak dokumentu DEL 2 w zakupionym samochodzie
« Odpowiedź #20 dnia: 16 Gru 2014, 20:06:27 »

 

Brak NemID, feriepenge

Zaczęty przez nemek98Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7240
Ostatnia wiadomość 24 Lis 2019, 10:14:13
wysłana przez Krzysztof85
Brak możliwości rozliczenia przez internet.

Zaczęty przez Neffisa83Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6394
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2012, 18:57:13
wysłana przez Neffisa83
Brak rozliczenia na stronie Skatu

Zaczęty przez radas103Dział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6586
Ostatnia wiadomość 16 Maj 2009, 11:05:07
wysłana przez robertcph
Brak karty podatkowej

Zaczęty przez przemo26Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 4561
Ostatnia wiadomość 08 Sty 2015, 11:19:06
wysłana przez przemo26
Brak karty podatkowej na 2017 rok

Zaczęty przez bonaventura1987Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6664
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2017, 19:40:18
wysłana przez bonaventura1987