poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom  (Przeczytany 20894 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« dnia: 11 Lis 2014, 18:57:26 »
W CZWARTEK 13.11.2014 ROZPRAWA W SADZIE O TZW. "POLSKIE WARUNKI".

Wiele osób jest wykorzystywanych - glównie w szklarniach - poprzez narzucanie im tzw. "polskich warunków" oznaczajacych place w wysokosci 60 kr za godzine. Oszukancze biura posrednictwa wykorzystuja zapis odpowiedniej dyrektywy UE ze pracownicy oddelegowani do pracy w innym kraju moga byc oplacani w/g stawek obowiazujacych w kraju ich pochodzenia. Warunkiem jednak jest ze firma delegujaca prowadzi rzeczywista dzialalnosc danego typu w kraju z którego deleguje pracowników. Tego warunku oszukancze firmy typu vikar oczywiscie nie spelniaja bo zadnej dzialalnosci w Polsce nie prowadza oprócz biur rekrutacyjnych - ale zwiazki zawodowe dotychczas nie byly w stanie im tego udowodnic. Jednak teraz moze sie to zmienic. W czwartek 13.11.2014 o godz. 9:00 w sali nr 10 sadu w Odense rozpocznie sie rozprawa w tej sprawie. Byloby bardzo pozadane aby jak najwiecej Polaków moglo w niej uczestniczyc jako publicznosc bo to dla osób wnoszacych sprawe, ich adwokatki ( Magdalena Hochnowska ) i swiadków to tak jak dla pilkarzy gra na wlasnym boisku przed wlasna publicznoscia. Mówi sie ze gospodarzom to nawet sciany pomagaja. Bedzie tlumacz. W razie wygranej otwiera sie droga do odzyskania róznicy pomiedzy minimalnymi stawkami za prace w ogrodnictwie ( ok. 120 kr za godzine ) a tymi marnymi 60 kr. Jezeli sam nie mozesz przyjsc to przynajmniej przekaz informacje kolegom i znajomym.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lis 2014, 19:12:20 »
I jeszcze niech wytoczą sprawę o to, że ktoś ich siłą zmuszał do pracy za te 60 koron ;)

W przypadku mojej firmy sprawa wyglądała tak, że osoby zatrudnione przez pośrednika nie martwiły się o nic, jak przyjechały to miały załatwione miejsce zamieszkania i dojazd do pracy a ich koszty życia były ograniczone do minimum.
Do tego chęci do pracy takich osób były na poziomie bardzo przeciętnym i jak teraz słyszę, że takie osoby chcą "walczyć o swoje" - to mnie trochę krew zalewa.

Oczywiście przepraszam wszystkich ciężko pracujących, zatrudnionych przez pośrednika, ale z ok. 60 osób zatrudnionych przez pośrednika, które się przewinęły przez "moją firmę", takich było może 10 (nie mówię, że każdy zatrudniony na normalnym kontrakcie to wół roboczy, ale jednak motywacja takich osób do pracy jest trochę większa). Reszty bym nie zatrudnił za darmo, niektóre czyniły więcej szkody, aniżeli pożytku. Dlatego - Grzegorz, wybacz - ale entuzjazm płynący z Twojej wiadomości do mnie kompletnie nie przemawia, bo widziałem to wszystko na własne oczy.

I jest jeszcze jedna sprawa - gdyby nie pośrednik, to te osoby pewnie by nigdy w życiu Danii nie odwiedziły, ani tyle nie zarobiły.

Ale to takie spostrzeżenia typu bardziej "życiowego", bo wiadomo - jest sobie prawo ... tylko nie rozumiem dlaczego ma cierpieć firma, a nie pośrednik? (sam zresztą napisałeś "Oszukancze biura posrednictwa")
« Ostatnia zmiana: 11 Lis 2014, 19:22:42 wysłana przez spooky »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lis 2014, 19:39:04 »
Grzegorzu, odcinam Twoj post i zamieszczam pod nowym tytulem, bo tu moze umknie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lis 2014, 19:45:30 »
A ... jeszcze taka kwestia - gdyby sprawa została wygrana i różnicę miał zapłacić pośrednik - to jestem jak najbardziej za, bo sporo się słyszało o tym, w jaki sposób są te ludki traktowane / wykorzystywane, o czym też Grzegorz wspomniał ... ale firmy?
To tak jak byś kupił coś w sklepie i pozywał producenta, bo obsługa była niemiła.

Baumi

  • Gość
Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lis 2014, 20:06:07 »
Grzesiu! Witamy ponownie po 6 latach nieobecnosci :D

Offline szczurek

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 73
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 269
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lis 2014, 22:09:41 »
I jeszcze niech wytoczą sprawę o to, że ktoś ich siłą zmuszał do pracy za te 60 koron ;)

W przypadku mojej firmy sprawa wyglądała tak, że osoby zatrudnione przez pośrednika nie martwiły się o nic, jak przyjechały to miały załatwione miejsce zamieszkania i dojazd do pracy a ich koszty życia były ograniczone do minimum.
Do tego chęci do pracy takich osób były na poziomie bardzo przeciętnym i jak teraz słyszę, że takie osoby chcą "walczyć o swoje" - to mnie trochę krew zalewa.

Oczywiście przepraszam wszystkich ciężko pracujących, zatrudnionych przez pośrednika, ale z ok. 60 osób zatrudnionych przez pośrednika, które się przewinęły przez "moją firmę", takich było może 10 (nie mówię, że każdy zatrudniony na normalnym kontrakcie to wół roboczy, ale jednak motywacja takich osób do pracy jest trochę większa). Reszty bym nie zatrudnił za darmo, niektóre czyniły więcej szkody, aniżeli pożytku. Dlatego - Grzegorz, wybacz - ale entuzjazm płynący z Twojej wiadomości do mnie kompletnie nie przemawia, bo widziałem to wszystko na własne oczy.

I jest jeszcze jedna sprawa - gdyby nie pośrednik, to te osoby pewnie by nigdy w życiu Danii nie odwiedziły, ani tyle nie zarobiły.

Ale to takie spostrzeżenia typu bardziej "życiowego", bo wiadomo - jest sobie prawo ... tylko nie rozumiem dlaczego ma cierpieć firma, a nie pośrednik? (sam zresztą napisałeś "Oszukancze biura posrednictwa")
ale co tu dumac czy 60 koron ?znasz szerg osob co płakały w Polsce ze bieda .Mialy mozliwosc tu pracowac za 120-135 koron i tez sie nie chcialo,wiec?!?!?wszystko zalezy od ludzi jak podchodza do tego.a czy posrednik czy firma zaplaci to juz chyba w kwestii sadu bedzie.

poloniainfo.dk

Odp: Odense sprawa sadowa przeciwko zbyt niskim placom
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lis 2014, 22:09:41 »

 

Dentysta w Odense

Zaczęty przez zuzaDział Odense

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9057
Ostatnia wiadomość 05 Lut 2010, 13:58:56
wysłana przez jaro-de
Instalacja anteny!!Odense

Zaczęty przez Kiki27Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7667
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2011, 15:52:49
wysłana przez Kiki27
poznam ogarniętych ludzi z odense

Zaczęty przez zabkomisDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9846
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2009, 13:18:11
wysłana przez bella 1000
Podróż z Odense na lotnisko do Malmoe

Zaczęty przez PitmasterDział Odense

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7266
Ostatnia wiadomość 02 Sie 2010, 17:38:27
wysłana przez neletop
Kopenhaga - Odense

Zaczęty przez ParalitykDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9504
Ostatnia wiadomość 19 Lut 2007, 22:17:12
wysłana przez GoTTie