poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?  (Przeczytany 12455 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kwx

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« dnia: 15 Paź 2014, 12:32:11 »
Witam

Mam pytanie odnośnie wypłaty w Danii.

Zacząłem pracować w Danii ale po krótkim czasie musiałem wrócić do Polski i nie zdążyłem założyć tam Duńskiego konta.

Czy jest możliwość żeby wysłali mi zarobione wówczas pieniądze na konto polskie? proszę o szybko podpowiedz.

Pozdrawiam

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Paź 2014, 12:46:25 »
Dlaczego pytasz tutaj, zamiast swojego pracodawcy? Wytlumacz to, o ile potrafisz :) Kto tu cokolwiek moze wiedziec o jego zwyczajach?
Niektorzy pracodawcy i instytucje wysylaja pieniadze na polskie konto pod warunkiem, ze jest na twoje nazwisko; niektorzy nie maja ochoty bawic sie w miedzynarodowe transfery. Zapytaj wiec swojego pracodawcy pr. email podajac rownoczesnie dokladne namiary na twoje konto bankowe.

Offline kwx

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Paź 2014, 17:16:33 »
Pierwsze co to pytałem się pracodawcy bo najpierw nie było problemu podałem wszystkie informacje z polskiego konta i było ok. Teraz jak zobaczyłem że nic nie wpływa to znowu się zwróciłem i dostałem odpowiedź że muszę mieć duńskie nem konto. Tylko że ja jestem w Polsce i nie mam szans założyć konta duńskiego. Powiedzieli mi że nie wysyłają na polskie konto ze względu bezpieczeństwa.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Paź 2014, 18:25:56 »
Co to za "osiol" ci odpowiadal? Wyslanie twoich pieniedzy na twoje konto bankowe w innym kraju EU moze byc niebezpieczne? Przeciez to bedzie elektroniczny przelew z pokwitowaniem, zaden golab czy list.


Czy to jakas powazna firma bo wtedy mozesz rozmawiac z jego przelozonym (ksiegowoscia) i podkreslic, ze nie masz i nie bedziesz mial nemkonto bo juz nie mieszkasz w DK, a poza tym "osiol" na wstepie obiecal tobie transfer; jak wiec mozesz otrzymac twoje zarobione pieniadze?

 Jest jeszcze mozliwosc, ze jakis upowazniony znajomy moze te pieniadze otrzymac na swoje nemkonto i tobie przeslac, ale to tez niebezpieczne dla wielu stron :)

Sadze tez, ze jedynym powodem twojego klopotu jest tylko i wylacznie lenistwo czy niezaradnosc ksiegowosci lub "osla".

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Paź 2014, 19:22:49 »
Firma nie ma obowiazku przelewania pieniedzy na zagraniczne konto.
Moze przelac ale nie mozna firmy do tego zmusic.

Obowiazkiem pracownika jest miec nemkonto, a jesli nie ma to poprosic szefa/znajomego ale zmusic firmy nie mozna.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline kwx

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Paź 2014, 19:32:53 »
No właśnie tak było raz poszedłem i powiedziałem jaka jest sytuacja i mówiłem że nie mam konta duńskiego i że nie bedę miał i jednocześnie zapytałem się czy może być konto polskie to powiedzieli że tak i przyniosłem im dane do polskiego konta i myślałem że sprawa załatwiona. Firma jest duża i chyba wszyscy Polacy w Danii ją znają. Teraz jak jest problem to chciałem im dać nem konto mojego brata ale powiedzieli że nie da rady z powodu CPR. Jednocześnie wysłałem do SKAT dokument z moim kontem Polskim na wypadek rozliczenia rocznego i tam miałem podane te same dane. 

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2014, 23:01:42 »
Nikt nie twierdzi, ze ta firma ma obowiazek wysylania pieniedzy zagranice, ale ja twierdze, ze ustna umowa jest prawnie wiazaca w Danii, i to ze autor wierzac w obietnice nie zalatwil dla kogos upowaznienia, a z pewnoscia krotko pracujac nie zdazyl tez zalatwic sobie nemid, komplikuje jego sprawe i tu mozemy mu jakos pomoc, nawet bez karcenia :)

kwx

A jak sie ta firma nazywa?



poloniainfo.dk

Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Paź 2014, 23:01:42 »

Offline kwx

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Paź 2014, 18:56:19 »
ISS...

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #8 dnia: 17 Paź 2014, 07:17:29 »
ISS to potezna miedzynarodowa i powazna firma i nie powinienes miec trudnosci w dogadaniu sie z nimi.Tak ze bajka o nie wysylaniu zarobkow zagranice ze wzgledu bezpieczenstwa to pewnie bzdura; wobec tego : czy pracowales moze dla jakiegos podwykonawcy ?

Zauwazylem, ze na internecie sa portale pracownikow ISS, jest tez wiele linkow do roznych oddzialow, powinienes wykazac troche wiecej inwencji, o ile jestes w stanie sie porozumiec po np. angielsku.
« Ostatnia zmiana: 17 Paź 2014, 07:32:16 wysłana przez zpatentem »

Offline kwx

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #9 dnia: 17 Paź 2014, 12:13:08 »
Kontaktowałem się z menadżerem z osobą która mnie przyjmowała i z którą załatwiałem wszystkie formalności (i tak potrafię rozmawiać po angielsku). Tak na marginesie próbowałem najpierw długo załatwić tę sprawę sam i na końcu dostałem taką odpowiedz że ISS nie wyśle mi pieniędzy na Polskie konto z powodu bezpieczeństwa.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #10 dnia: 17 Paź 2014, 13:20:56 »
Kazdy menadzer ma jakiegos przelozonego, o nazwisko i namiary mozesz spytac tegoz menadzera, nie wolno mu odmowic udzielenia tych informacji. Przypuszczam tez, ze upowaznienie przyslane z Polski niebardzo pomoze.

Na stronie ISS masz mozliwosc kontaktu, tam mozesz zapytac o personaleafdeling (wydzial zatrudnienia itp.) lub lønningskontor (oddzial zajmujacy sie wyplatami), moga sie one w ISS nazywac zupelnie inaczej ale rozmowca cie zrozumie i zada ci pytanie: " a o co chodzi? "; wtedy krociutko opowiesz o nieporozumieniach z menadzerem i zostaniesz najprawdopodobniej pokabusewany dalej.

Bohze, bohze! Patrze na stoper i widze, ze twoj czas juz dawno uplynal :) Podalem tobie wiele wskazowek, ktore powinne, przypuszczam, ci pomoc, poza tym jest tutaj pare innych madrali :)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #11 dnia: 17 Paź 2014, 13:24:05 »
To jest dobry pomysl. Nawet jezeli bezposredni przelozony CIe kantuje, napisz do dzialu wyplat.
To duza firma, i zaden Kowalski czy Jensen z portfela nie placi.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline alicja11

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Maj 2015, 22:23:15 »
Podepnę swoje pytanie pod ten wątek:
będę pracować w Danii przez okres 3 miesięcy (wakacje). Ponieważ nie mam meldunku, składam wniosek jedynie o otrzymanie karty podatkowej na czas pracy. Chciałabym założyć konto bankowe, ale zostałam poinformowana, że na podstawie jedynie karty podatkowej, bez żółtej karty może być problem.
Pytanie brzmi:
1. Czy ktoś może polecić bank w Aarhus, gdzie udało się założyć konto jedynie na podstawie karty podatkowej + umowy o pracę?
2. Czy jeśli nie uda mi się założyć konta, można zgłosić jako konto do wypłaty konto bankowe znajomego? Czy odpowiedź na to pytanie zależy jedynie od pracodawcy, czy może praktyka jest nielegalna w Danii i nie wchodzi w żadnym wypadku w grę?
Pozdrawiam!

Offline ksiazecph

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 21
  • Wiadomości: 163
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2015, 16:51:15 »
do trzech miesiecy mozesz pracowac bez rejestracji, po uplywie trzech miesiecy mozesz i jestes zobowiazana o przedluzenie o nastepne trzy miesiace

zadna zolta karta ci nie jest potrzebna

jesli sadzisz ze tu chcesz pozostac, nie koniecznie na zawsze, i masz kontrakt na prace minimum 15-20 godzin na tydzien to udaj sie do urzedu i dostaniesz tymczasowy pobyt w dani np. na rok, zanajdz sobie choc meldunek w dani to wyrobisz sobie zolta karte ktora pozwoli ci na darmowe leczenie w dani, nawet w polsce ale musisz w ty przyadku wyrobic sobie niebieska karte w dani wazna na inne kraje,  i inne swiadczenia jesli ci beda nalezec sie           

jak dostaniesz kontrakt od pracodawy to wyrobisz sobie w urzedzie podatkowym w dani tymczasowy dunski pesel i tymczasowa - akonto karte podatkowa albo o to sama zadbasz albo pracodawca z tym ci pomoze

ale pamietaj ze tylko ty jetes odpowiedialna za twoja karte podatkowe a nie pracodawca

w dani placi sie akonto podatek a pozniej po roku podatkowym jest ostateczne rozliczenie

majac karte podatkowa w dani mozesz w kazdym banku w dani zalozyc sobie konto bankowe

wystarczy ci tymczasowa karta podatkowa z dani jako jedyna dunska twoja dokumetancja, twoj polski paszport i ewentualnie jak bank zazada twoj kontrakt o prace w dani ale nie ma prawa

ale nie musisz, to twoja decyzja, mozesz podac pracodawcy innej osoby dunskie konto jak dana osoba cie nie oszuka badz zapytac sie pracodawcy czy ci nie zechce wysylas wyplat na polskie konto ale to nie kozystne dla ciebie 

     :) :)



 
« Ostatnia zmiana: 06 Maj 2015, 17:08:44 wysłana przez ksiazecph »

poloniainfo.dk

Odp: Wypłata z Dani na Polskie Konto ?
« Odpowiedź #13 dnia: 06 Maj 2015, 16:51:15 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13149
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 37177
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 56070
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 47729
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15531
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy