poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybory 2015.  (Przeczytany 61708 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lutek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #75 dnia: 26 Maj 2015, 15:28:56 »
Wskaż mi kobieto w którym momencie zacząłem Cię obrażać,że tak jedziesz jak na łysej kobyle po mnie wyzywając od "ciemnego ludu"?
Pokaż proszę odrobinę kultury osobistej jesli Cię na to stać.Codziennie tu zaglądam ale się nie odzywam bo wiem,że Wy tu tworzycie takie zgrane kółeczko w kilka osób,które lubią nosek do góry zadzierać i pokazywać szaremu Polakowi co to nie Wy...pół-duńczycy.Każda opinia inna od Waszej natychmiast jest kontratakowana i "huzia ja Józia" wszyscy razem.Ale budzicie tylko i wyłącznie na mojej twarzy usmiech politowania...nic więcej :D
Adieu....szkoda prądu na dysputy z wielmożnymi pół-duńczykami :D

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #76 dnia: 26 Maj 2015, 19:47:38 »
Pretensje do nikogo innego, tylko do szanownego pana Jacka Kurskiego, który to o "ciemnym ludzie , który wszystko kupi", powiedział.
Mały rys historyczny, tak dla przypomnienia "niezależnym od rozumu" ;) :
W trakcie wyborów prezydenckich w 2005, Kurski, jako ówczesny szef kampanii L. Kaczyńskiego, rzucil temat "dziadka z Wehrmachtu" . Na wątpliwości L.Kaczyńskiego,który, jak widac, do końca przyzwoitości nie zatracił , czy to nie zbyt świńskie i grubymi nićmi szyte, Kurski odpowiedział "Ciemny lud to kupi".
No i kupił, "dziadkiem z Wehrmachtu" Kaczyński przechylił szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Więc, jak mówiłam, pretensje do tych, którzy WŁASNY ELEKTORAT "ciemnym ludem, który wszystko kupi" , nazwali.
Że mieli 100% racji- zgadzam się.
NIGDY W ŻYCIU nie głosowałabym na kogoś, kto by mnie tak nazwał.
Ale...i tu jest clou sprawy :)
Nazywający WIEDZIELI, że moga sobie pozwolić na nazwanie swojego elektoratu "ciemnym ludem" , a ten I TAK na nich zagłosuje  8).
Czego to dowodzi?
Chyba jednego- że ciemny lud to ciemny lud i zrobić z nim można wszystko  ::)


A...tak mi jeszcze przyszło do głowy...
Może "lutek", bidulek, nie wiedział, że ci, na których głosuje, uważają go za ciemny lud?
I teraz pytanie za 100 punktów :) - czy posiadając wiedzę o tym, co myślą o nim ci, na których głosował , NADAL by głosował na nich? ;P 8)
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #77 dnia: 26 Maj 2015, 20:12:51 »
Jednak da sie ciemnym ludem przyćmić ,kadencje Komorowskiego i co za tym idzie 8 lat sukcesów koalicji PO_PSL.

Ignorancja ,zadufanie , nieporadność i chamstwo dostały kopa w dupe, ot cala filozofia a wy szukacie drogiego dna , większość glosowała nie za Duda ale przeciwko Komorowskiemu , a  taki system glosowany jest w pisany w nasza tradycje parlamentarna.

A gamonie z PO zaskarbili sobie tak wdzięczność wśród społeczeństwa ,ze dostana taki łomot podczas najbliższych wyborów , ze pozostawcie sily na gownoburze w pozmniejszam terminie.


Ja miałem do końca nadzieje ze żaden nie wygra.






Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #78 dnia: 27 Maj 2015, 05:00:01 »
Jednak da sie ciemnym ludem przyćmić ,kadencje Komorowskiego i co za tym idzie 8 lat sukcesów koalicji PO_PSL.

Ignorancja ,zadufanie , nieporadność i chamstwo dostały kopa w dupe, ot cala filozofia a wy szukacie drogiego dna , większość glosowała nie za Duda ale przeciwko Komorowskiemu , a  taki system glosowany jest w pisany w nasza tradycje parlamentarna.

A gamonie z PO zaskarbili sobie tak wdzięczność wśród społeczeństwa ,ze dostana taki łomot podczas najbliższych wyborów , ze pozostawcie sily na gownoburze w pozmniejszam terminie.


Ja miałem do końca nadzieje ze żaden nie wygra.



Do końca???
W sensie...eee...że wybieramy miedzy Dudą i Komorowskim i...żaden nie wygra ???
Hm...może by tak warto przypomniec sobie , na czym polega II tura - że KTÓRYŚ MUSI wygrać...
Ludzie jednak są ...zadziwiający...;)

A co do owej "ignorancji, zadufania i nieporadności" - cóz, jak widac, ludzie maja krótką pamięć.
I zapomnieli juz, w jakim stylu rządził PIS przez te 18 miesięcy, po których społeczeństwo na 8 lat powiedziało "tym panom dziękujemy".
Widzisz różnicę ?
PO, w czasach kryzysu światowego, rządziła 8 lat.
PIS, w czasach koniunktury gospodarczej, dał radę 18 miesięcy, wygryzając skutecznie swoich koalicjantów , montowanymi przeciw nim aferami. Kaczyński likwidując bez skrupułow koalicjantów, miał nadzieję na przyspieszone wybory i samodzielne rządzenie. Przeliczył się, bo społeczeństwo mu podziękowało.
"Spieprzaj dziadu" , "ciemny lud to kupi", "panie Prezesie, melduję wykonanie zadania " czy " Biedronka to sklep dla biedoty" WCALE nie mówią o zadufaniu i chamstwie PIS, nieee, skądże, to wyraz "miłości do ludu"  8)
"Wysokie standardy PIS "  ?
No, to przypomnijmy sobie czołową postac tej partii , szczęśliwie przed wyborami wyrzuconego Hofmana. Którego żona, po załatwieniu lukratywnej posadki w zarządzie KGHM , natychmiast , bidulka, "trwale się rozchorowała" . Taka była nieporadna , że musiała za taksówki płacić sejmowymi voucherami. I, zgadnijcie, Państwo, co się stało, gdy to wyszło na jaw? Ano, taksówkarz, który to zgłosił, zaraz stracił pracę. Takie to "prawo" i "sprawiedliwość".
A pan senator PIS Bierecki i jego "fundacja", na którą przelał sobie pieniądze ze SKOKów ?
A afery ze spółkami "Srebrna" i "Telegraf" ?
A "gdy mój brat zostanie prezydentem, ja nie będę premierem" ?
A , pozal się boże, "polityka zagraniczna " Fotygi i jakim bylismy posmiewiskiem całej Europy za sprawa ówczesnej pani Rzecznik Praw Dziecka, która zajmowała sie ochroną dzieci przed Teletubisiami  ;D...?

Taaa...idzie stare, dziadu, idzie stare...

Mieliście dość "arogancji władzy" ?
No, to zobaczycie, co MOŻE "władza", z takimi ludźmi jak Ziobro z Macierewiczem i panną Pawłowiczówną (jako np ministrem oświaty  8)) . Z "Jojo-adidaskiem-Brudzinskim" i reszta "elyty yntlygiencji " (wymowa oryginalna Prezesa) .


" Polak gorszego sortu"

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Maj 2015, 08:05:05 »
beti... z ust mi to wyjelas :-)

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #81 dnia: 27 Maj 2015, 08:05:05 »

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #82 dnia: 27 Maj 2015, 18:45:02 »
Do końca???
W sensie...eee...że wybieramy miedzy Dudą i Komorowskim i...żaden nie wygra ???
Hm...może by tak warto przypomniec sobie , na czym polega II tura - że KTÓRYŚ MUSI wygrać...
Ludzie jednak są ...zadziwiający...;)

 Hmm,zart ,dowcip,taka zabawna forma wypowiedzi , teks dosyć stary i pojawia się w większości  przed wyborami.Ale zrozumiałem do Ciebie wolno spokojnie i dużymi literami , może mój wpis nie był okraszony zabawnie dobranymi znakami interpunkcyjnymi czy może było nie dość emotikonów ,postaram się poprawić. Będę pisał w taki sposób  ,ze jestem pewien ,ze domyślisz się ,i będzie wiedzieć ze jes to dedykowane wyłącznie do Ciebie.
A co do owej "ignorancji, zadufania i nieporadności" - cóz, jak widac, ludzie maja krótką pamięć.
I zapomnieli juz, w jakim stylu rządził PIS przez te 18 miesięcy, po których społeczeństwo na 8 lat powiedziało "tym panom dziękujemy".
Widzisz różnicę ?
PO, w czasach kryzysu światowego, rządziła 8 lat.
PIS, w czasach koniunktury gospodarczej, dał radę 18 miesięcy, wygryzając skutecznie swoich koalicjantów , montowanymi przeciw nim aferami. Kaczyński likwidując bez skrupułow koalicjantów, miał nadzieję na przyspieszone wybory i samodzielne rządzenie. Przeliczył się, bo społeczeństwo mu podziękowało.
"Spieprzaj dziadu" , "ciemny lud to kupi", "panie Prezesie, melduję wykonanie zadania " czy " Biedronka to sklep dla biedoty" WCALE nie mówią o zadufaniu i chamstwie PIS, nieee, skądże, to wyraz "miłości do ludu"  8)
"Wysokie standardy PIS "  ?
No, to przypomnijmy sobie czołową postac tej partii , szczęśliwie przed wyborami wyrzuconego Hofmana. Którego żona, po załatwieniu lukratywnej posadki w zarządzie KGHM , natychmiast , bidulka, "trwale się rozchorowała" . Taka była nieporadna , że musiała za taksówki płacić sejmowymi voucherami. I, zgadnijcie, Państwo, co się stało, gdy to wyszło na jaw? Ano, taksówkarz, który to zgłosił, zaraz stracił pracę. Takie to "prawo" i "sprawiedliwość".
A pan senator PIS Bierecki i jego "fundacja", na którą przelał sobie pieniądze ze SKOKów ?
A afery ze spółkami "Srebrna" i "Telegraf" ?
A "gdy mój brat zostanie prezydentem, ja nie będę premierem" ?
A , pozal się boże, "polityka zagraniczna " Fotygi i jakim bylismy posmiewiskiem całej Europy za sprawa ówczesnej pani Rzecznik Praw Dziecka, która zajmowała sie ochroną dzieci przed Teletubisiami  ;D...?

Taaa...idzie stare, dziadu, idzie stare...

Mieliście dość "arogancji władzy" ?
No, to zobaczycie, co MOŻE "władza", z takimi ludźmi jak Ziobro z Macierewiczem i panną Pawłowiczówną (jako np ministrem oświaty  8)) . Z "Jojo-adidaskiem-Brudzinskim" i reszta "elyty yntlygiencji " (wymowa oryginalna Prezesa) .


Odnoszę ....nieodparte wrażenie:)), ze te "głębokie żale" są kabusewane do mnie , dlaczego? :))


Dość dobrze?

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #83 dnia: 27 Maj 2015, 19:58:01 »
Zapewne mogłeś "odnieśc takie wrażenie", zwłaszcza, że to była odpowiedź na twój post

<Wysłany przez: cwsm111
« dnia: Wczoraj o 21:12:51 » <

 A tak bardziej MERYTORYCZNIE, nie PERSONALNIE, to masz jakąś odpowiedź na to, co napisałam?
Zapewne nie, bo fakty, które podałam, są faktami. A z faktami trudno dyskutować, prawda?

Mówicie, że PO to aferzyści, oszuści, kombinatorzy ? Ja złudzeń co do polityki i polityków nie mam. Zapewne w szeregach PO i tacy są.
Ale PIS jest nie lepszy. Z jednym dodatkiem- ma w swoich szeregach ludzi niezrównoważonych psychicznie, którzy dla załatwienia prywatnych porachunków są w stanie na szalę rzucić wszystko w tym dobro państwa i jego obywateli.

« Ostatnia zmiana: 27 Maj 2015, 20:08:58 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #84 dnia: 27 Maj 2015, 20:00:42 »
Czyli zgadlem ;D , ponawiam  :o dlaczego bylem adrestaem tej wypowiedzi? :-[

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #85 dnia: 27 Maj 2015, 20:11:23 »
Czyżby program płatał Adminowi jakies figle i to nie Ty byłeś autorem postu o "ignorancji, zadufaniu i nieporadności" PO ?
A, to w takim razie muszę poszukać autora tego postu i do niego skabusewać swoją odpowiedź na temat "ignorancji, zadufania i nieporadności" PIS , ok ?  8)
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #86 dnia: 27 Maj 2015, 20:14:56 »
Lektora do poduszki.

http://markd.pl/afery-po-0-748-i-kadencja-rzadow/
http://markd.pl/afery-po-cz-1-ii-kadencji-7491499/
http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-ii-od-1500-do-1799/
http://markd.pl/afery-po-ii-kadencja-cz-3-od-1800/

Ale to PO jest cacy.


I polecam linka którego wrzucił Holger



Przyznam szczerze, że bul dupy jaki obserwuje u części moich znajomych przestał mnie bawić, a zaczął przerażać.
Naprawdę jesteście aż tak głupi?
Naprawdę nie widzicie, że zachowujecie się jak Niesioł? Naprawdę nie widzicie, że Duda jeszcze jednego gestu nie zdołał uczynić, a Wy, pożyteczni idioci na zawołanie, już ślepo atakujecie? Broniąc interesów władzy i układów, z których akurat Wy najczęściej nie macie żadnych profitów?

Ok, ja jestem w stanie zrozumieć niechęć do Dudy.
Czemu nie.

Ale czy naprawdę nie widzicie, jaki prezydent został właśnie odsunięty od władzy?
Typ, który, będę to powtarzał w nieskończoność, usiłował przepchnąć skrajnie anty-demokratyczne ustawy (najgorsze w dziejach 3RP), usiłował zablokować dostęp obywateli do wiedzy o działaniach rządu, w końcu- był jednym z reprezentantów skrajnie skorumpowanego układu władzy, który, jak wiemy chociażby z ostatnio ujawnionych nagrań, używał służb specjalnych do prowokacji wymierzonych bądź w zwykłych obywateli, bądź w opozycję…

I fakt, że ktoś taki przestał być prezydentem, to dowód na upadek demokracji? I Duda, który nic jeszcze nie zrobił, jest właśnie tą nemezis? Którego trzeba się bać, a ustpęującego prezydenta opłakiwać? To są Wasze standardy?

Naprawdę aż tak głupi jesteście?
Nie wierzę… chociaż chyba jednak jesteście aż tak głupi…
Nie, jednak nie wierzę. Powiedzcie mi, że nie jesteście..

David Wildstein na fb



Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #87 dnia: 27 Maj 2015, 20:21:18 »
Dalczego  >:(na mój post o sprawowaniu władzy  :-\w sposob gówniany 8) przez PO dostaje spis przewin PISu? :o

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #88 dnia: 28 Maj 2015, 08:30:46 »
Nie musi nic robic, wystarczy ze mowi a zlotowka juz zaczela tracic na wartosci. A poza tym, mylisz sie. Czy zapowiedz wyjazdu i zaciesnienia stosunkow z Ameryka to nie gest?
Niesiolowskiego uwazam za bystrego, inteligentnego faceta, ktory nie boi sie dosadnie i szczerze mowic, co mysli. No, moze czasem zbyt dosadnie. Za to nie widzialam jeszcze zadnego "pisiorka" z poczuciem humoru i dystansem do siebie.

"Broniąc interesów władzy i układów, z których akurat Wy najczęściej nie macie żadnych profitów?"
mozesz rozwinac?
a Ty jakie masz profity?

Widzisz, nazywasz innych glupimi, ale roznica jest taka, ze ja wole poczytac sobie np. Financial Times lub inne swiatowe media niz wykopane nie wiadomo skad blogi i Fakt, nie zawierajace zadnych merytorycznych tresci.
Roznica tez jest taka, ze nikt z osob przeciwnych Pisowi nie jest ani agresywny ani obrazliwy w stosunku do innych, a z was Pisowcow agresja az bije.

Nie oszukujmy sie, prezydent sam NIC nie moze. Moze zglaszac propozycje ustaw, moze wetowac ustawy ale bez poparcia rzadu nic nie moze. Dlatego tez do jesieni bedzie usmiechal sie, nadal czarowal i mamil "ciemny lud" obietnicami bez pokrycia. A potem dopabuse pokaze....

jego propozycje sa kompletnie nierealistyczne. Wedlug ekonomistow, dla Dudy i jego obozu politycznego gospodarka w ogóle nie ma znaczenia.

Liczy sie Kosciol, wasko pojmowana polskosc, Smolensk i wladza. Reszta to przypisy.

Coz, od rządow PiS-u minelo wiele lat, a Polacy szybko wybaczaja politykom. Dotyczy to nie tylko PiS-u. Warto tez pamiętac, ze w Polsce duza czesc wyborcow lekcewazy kwestie wolnosci slowa, lustracji czy wplywu Koscioła na zycie spoleczne.

Sam Duda ma ograniczone możliwosci dzialania, ale gdyby Kaczyński wygral wybory, wtedy pewnie pojawilyby sie powody do niepokoju. Rzady PiS-u to perspektywa instytucjonalnego wsparcia Kosciola, ograniczenia dostepnosci srodkow antykoncepcyjnych i stosowania in vitro czy wykorzystywania sluzb specjalnych do walki z opozycja. Otrzymamy zwiekszenie liczby krzyzy w instytucjach publicznych i ograniczenie praw kobiet pod hasłem walki z „ideologia gender”.

Jak chcesz dyskutowac, to dyskutuj ale nie nie wyzywaj nikogo od glupich. Pokrzycz sobie w domu

Offline newbie12

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 17
  • -Otrzymane: 58
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Maj 2015, 10:48:18 »
Naprawdę nie widzicie, że Duda jeszcze jednego gestu nie zdołał uczynić, a Wy, pożyteczni idioci na zawołanie, już ślepo atakujecie?

Pomine juz twoja kulture wypowiedzi, bo to i tak dla was charakterystyczne ale wlasnie przeczytalam od czego Duda zaczyna swoja prezydenture.
Od postawienia pomnika smolenskiego na Krakowskim Przedmiesciu. To nic, ze konserwator zabytkow sie nie zgadza. Pomnik musi byc i koniec! Mysle, ze niedlugo zastapi go inny konserwator, ktory wyrazi zgode. I zapewne pomnik bedzie z podpisem w stylu "zamordowanym w zamachu, ku chwale ojczyzny"
Od tego sie zacznie a potem pojdzie juz z gorki...

poloniainfo.dk

Odp: Wybory 2015.
« Odpowiedź #89 dnia: 28 Maj 2015, 10:48:18 »

 

Wybory

Zaczęty przez karolDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 8983
Ostatnia wiadomość 18 Lis 2009, 14:41:39
wysłana przez jamjurand
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35047
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Wybory 2011 w Polsce

Zaczęty przez JutaDział Informacje

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 21295
Ostatnia wiadomość 24 Wrz 2011, 16:21:41
wysłana przez Juta
wybory 2010

Zaczęty przez yoursoulDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 35162
Ostatnia wiadomość 18 Lip 2010, 22:01:19
wysłana przez jeni
Wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014

Zaczęty przez vordingborgDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5887
Ostatnia wiadomość 07 Mar 2014, 16:58:34
wysłana przez vordingborg