poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Jechanie w ciemno  (Przeczytany 25714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Sie 2015, 16:54:26 »
Masz racje szczescia nie daja,ale dozo umozliwiaja jezeli potrafisz to dostrzec.Tak jak pisalem wyzej daleko mi od chwalenia sie bo na dobra sprawe nie mam jeszcze czym,plan mam taki aby blizej 50 posiadac majatek kilkumilionowy (zl) ale to juz zostawmy,bo znowu sie zacznie.Zastanawia mnie tylko o co tyle krzyku,dlaczego wspomniany temat pieniedzy tak strasznie wszystkich porusza,utwierdza mnie to tylko w przekonaniu ze wiedza o finansach jest u Poloni w powijakch.I slogany typu"dzentelmeni o pieniadzach nie rozmawiaja"-"pierwszy milion trzeba ukrasc" -"bogaty to napewno dran" etc. to jakis koszmar ktory wymyslili sobie biedni ludzie aby sie przed samymi soba  tlumaczyc ze sa biedni.
Moja dalsza rodzina jest dosc majetna i wojek wytlumaczy mi to w prosty sposob,brzmialo to mniej wiecej tak. Ludzie biedni o pieniadzach nie rozmawiaja bo ich nie maja i sie tego wstydza,a ludzie bogaci o pieniadzach rozmawiaja bo tylko w taki sposob moga je pomnozyc"
A wracaja to tematu,piszac mojego 1 posta mialem na mysli tylko to ze jezeli chlopak chce sprobowac to niech sprobuje,po sobie wiem ze jest mozliwe aby osiagnac cel,chocby w ten wydawac by sie moglo wariacki sposob,mniej pouczen z waszej strony a wiecej wiary.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Sie 2015, 17:53:52 »
Miloner na A-kassie  ?
Tak myslalam, fantazja Cie ponosi chlopie :)
No i te 2 milony :)
Ale fajnie, ze sie tu na forum dowartosciowales. Szkoda jedynie, ze chcesz wrobic mlodego chlopaka opowiadajac mu o milonach, ktore rosna na drzewach.

A teraz pozwole sobie przytoczyc Twoja wypowiedz sprzed dwoch lat.
Ceny mieszkan poszly w gore, ale w Kopenhadze o jakies 30 %, na pewno nie 120!

Odp: kredyt na mieszkanie???
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Lip 2013, 20:46:12 »
Cytuj (zaznaczone)ModyfikujUsuńPodziel wątekPodziękuj
Witam,rok temu kupilismy mieszkanie w Kbh-komuna Kopenhaska (900,0000-nie Andelsbolig)-Czy otrzymacie kredyt zalezy od wielu czynnikow-Napisze ci co ja zauwazylem.(ja bylem na A-kasse,moja dziewczyna pracowala +-15tys.dkk mc)kredyt otrzymalismy bez najmniejszych problemow(na 15 lat-oprocentowanie 2procent raty stale).Po pierwsze mielismy wklad wlasny(90,000tys.) mielismy dobra historie konta,jestesmy mlodzi (mamy 7 letnia corke) zalezy jakie mieszkanie i gdzie,Ps.Nie mozna odpowiedziec na twoje pytanie czy dostaniecie czy nie,zbyt malo informacjii,jak rownierz nikt tutaj nie jest kompetentny aby tak owych udzielic.Ps.1 Osobiscie do Andelsbolig nie jestem przekonany(czyt.wrecz przeciwnie)pozycznie pieniedzy na ta forme WSPOLWLASNOSCI jest drogie,i dosc ryzykowne. Reasumujac/z takimi pytaniami udajcie sie do banku,szkoda czasu na pisanie na forum.I jeszcze jedno,jezeli jednak z jakis powodow zdecydujecie sie na zakup Andelsbolig to potrzebny wam bedzie naprawde dobry ADWOKAT ktory sprawdzi plynnosc spoldzielni etc.badzcie uwazni gdyz moze sie okazac ze zamiast sie cieszyc sie mieszkaniem nie bedziecie spac po nocach. Polecam strone   Boliga dk.   Mieszkania w Kbh po ostrych spadkach ida teraz w gore,wszystko macie na boliga.dk   wykresy,raporty,prognozy etc. Zycze powodzenia bo radosc posiadania mieszkania przeogromna.
Modyfikuj wiadomość
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #17 dnia: 08 Sie 2015, 18:09:31 »
http://www.realkreditforeningen.dk/Statistik/Pages/boligpriser.aspx

Srednia cena matra kwadratrowego w 2012 22.160, w 2015 - 29.130

Juz pomijam, milonerze, ze za 900.000 w roku 2012, to kupiles maksymalnie 50 metrow kwadratowych...
No, ale jak to brzmi :)
Mam mieszkanie wlasnosciowe warte dwa miliony...
Zaraz, zaraz, a jak to sie stalo, ze kupiles za 900.000, wplacajac 90.000, a raptem wplaciles 500.000 i masz do splaty 1,5 milona...

Ot, bajkopisarz...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zaq

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 14
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #18 dnia: 08 Sie 2015, 18:24:36 »
Sama przyjechałam do Danii w wieku 20 lat, ale nie w ciemno a na studia. Pracę dostałam po znajomości, ale wiem, że jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany to na własną rękę też znajdziesz. Spróbuj przejść się po hostelach ze swoim CV i szukaj pracy jako recepcjonista, jeśli Twój angielski jest na wysokim poziomie (w takim wypadku, może też zacznij od studiów?). Jedyny problem to Twój budżet.. ja przyjechałam z 15tys. zł - starczyło na 2 miesiące (wliczając depozyt za mieszkanie). Teraz żyję praktycznie od pierwszego do pierwszego ;) z małym "zaskórniakiem" na koncie, nie planuję powrotu do Polski. Co do grania na gitarce, jest to nielegalne, choć wielu próbuje szczęścia. Powodzenia.

Offline kwadrat12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #19 dnia: 08 Sie 2015, 18:38:33 »
Ale zobacz, odrazu zaczales mnie oceniac.Czy ja pisalem ze juz zdazylismy zmienic 1 mieszkanie jakie kupilismy 54m2.I kupilismy 2 ktore generalnie wyremontowalem(to moj zawod) a na pierwszym zarobilismy 140tys kr.netto wlasnie na remont 2 .
Tak czy inaczej niewazne,przypadkiem zagladnalem na to forum,ale juz zupelnie swiadomie sie pozegnam gdzyz nie pasuje do szablonu jakim sie tutaj posluguja co jak co ale sadzac po postach starzy wyjadacze.
Pozostawaim ta wirtualna forme odreagowywania do waszwj dyspozycji.Bawcie sie dobrze ;) Pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #20 dnia: 08 Sie 2015, 20:06:13 »
NO, to wracamy do tematu.

Jezeli cos mozna doradzic, to chyba to byc poczekal do wiosny. Powoli konacza sie prace sezonowe, budownictwo na zime tez nieco przysypia.
W miedzyczasie zacisnij pasa i odloz troche wiecej.
W Danii ceny za zupelnie inne niz w Polsce, 1000 zlotych, to zupelnie nic.
Nic za to nie wynajmiesz, a i na samo jedzenie moze nie starczyc do czasu znalezienia pracy..

Owszem, ze jest opcja spania na ulicy i jedzenia w przytulkach, ale chyba chodzilo Ci o polepszenie zycia???
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sie 2015, 07:04:56 »
Nie ma po co i gdzie wracac, caly ten temat to podpucha, ktos sobie, nawet skutecznie, zazartowal :)

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #21 dnia: 09 Sie 2015, 07:04:56 »

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Sie 2015, 12:42:37 »
Powiem tak , każdy umie liczyć i wiadomo jakie pieniądze można zarobić w 4-5 lat gdyż o takim okresie wspominał kwadrat12. Pewnych rzeczy się nie przeskoczy , mam wielu znajomych i przyjaciół , którzy nastawiają się konkretnie na zarobek a co za tym idzie pracują często we dwoje zasuwając na kilka etatów. Żyją skromnie i odkładają każdą zarobioną koronę , owszem budują jakieś tam domy w Pl ale o milionach kolegi kwadrat12 mogą tylko pomarzyć. Chłopak zapomniał tylko napisać , że w mieszkaniu w CPH mieszka stado ludzi którym karze słono płacić za każdy metr , dzięki czemu stać go na spłatę raty kredytu. No chyba że znajdzie 2m2 i podnajmie ci abyś nie spał w aucie , a tak poważnie potrzebujesz jakiegokolwiek mieszkania aby się umyć i wyspać , twój wygląd to twoja wizytówka i od tego może zależeć czy dostaniesz pracę. Pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Sie 2015, 20:20:00 »
WIe kazdy, kto tu mieszka, pracuje i wydaje pieniadze.
Ludzie w Polsce, ktorzy nigdy za granica nie pracowali, wierza wciaz w "dulary rosnace na drzewach". Opowiesci gawedziarzy tylko wyolbrzymiaja mit, a zdesperowani, czesto biedni nagle zaczynaja marzyc i wierzyc, by na koniec porwac sie z motyka na slonce.

Historii smutnych i tragicznych sporo sie przewinelo przez forum, a w codziennosci zdarza sie ich jeszcze wiecej.
Dlatego cieta jestem na "gawedziarzy".
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline asterix

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: +5/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Sie 2015, 21:56:07 »
Kolego. Przyjazd w ciemno nie dyskfalifikuje Twojego ewentualnego sukcesu w Danii. Będzie Ci jednak cholernie ciężko i dopóki nie znajdziesz pierwszej, jakiejkolwiek pracy to przeżyjesz baaaaaaardzo trudne chwile. Jeśli to przetrwasz to będzie z każdym dniem lepiej. Osobiście przyjechałem do Danii po raz pierwszy jako oddelegowany do pracy z firmy która po trzech miesiącach padła. Nie miałem innych perspektyw, więc zaryzykowałem powrót do Danii w ciemno. Zima (17stycznia 2006), nieznajomość języka (nawet podstaw angielskiego), w kieszeni 300DKK i brak jakichkolwiek znajomych tu na miejscu. Wysiadłem z autokaru i pożałowałem swojej decyzji. Jednak krok po kroku udało mi się. Spałem w ośrodkach dla bezdomnych (teraz już utrudnione bo trzeba mieć udokumentowany legalny pobyt w Danii) na dworcu i gdzie popadnie, zbierałem butelki i puszki aby mieć na posiłek i sprzedawałem gazetki HUS FORBI. Jednocześnie szybko poznawałem ludzi i skupiłem się na poszukiwaniu jakiejkolwiek pracy. Znalazłem po pierwszym miesiącu pobytu. Od tego czasu z dnia na dzień buduję tu swoje życie tak jak inni. Jeśli masz niewiele do stracenia to zaryzykuj, jednak nie kieruj się moją króciutko opisaną historią bo realia w Danii bardzo się zmieniły. Posłuchaj po części wszystkich forumowiczów (a jest wielu po tysiąckroć lepiej obeznanych niż ja) i dopabuse podejmij decyzję. Ja osobiście życzę Ci Powodzenia i trzymam kciuki aby Ci się udało.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #25 dnia: 16 Sie 2015, 08:01:55 »
Dokladnie takich opowiesci tu potrzeba!
Nikt nie mowi, ze sie nie uda, ale warto wiedziec, ze nie bedzie latwo!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #26 dnia: 16 Sie 2015, 08:10:40 »
Z tymi butelkami i puszkami tez nie jest łatwo. Znajomy vicevært w Centrum mowil ,ze rumuni maja swoje uloce juz, chodza i w ta i z powrotem.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #27 dnia: 17 Sie 2015, 12:13:41 »
Jeśli masz niewiele do stracenia to zaryzykuj

...Kamikaze....

Offline Kruczak

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #28 dnia: 17 Sie 2015, 22:52:54 »
Witam wszystkich!
Choć późna pora postanowiłem i ja dodać coś od siebie (pierwszy raz w sumie, choć forum czytam często :) ).
Jestem dość świeży w temacie bo sam do Danii przyjechałem pod koniec maja.Również w ciemno. Ale jest to moja druga wizyta w tym kraju i może miałem trochę łatwiej ale i nie koniecznie. Miałem CPR,konto w banku (o dziwo z saldem +55kr po dwóch latach nieobecności :) ) i 3 miesiące doświadczenia na duńskiej farmie świń.500 kr w kieszeni,własne auto i pół bagażnika jedzenia :). Pracy zacząłem szukać jeszcze w Polsce.Wysyłałem CV (a raczej jakiś list motywacyjny w języku angielskim w którym opisałem jakie mam doświadczenie i co potrafię zrobić).Swoje ,,listy" kabusewałem głównie na farmy bo jestem ze wsi wiec wiem jak wygląda świnia czy krowa i liczyłem,że jakoś sobie poradzę. Było pare odpowiedzi ale będąc w Polsce tak naprawdę ciężko znaleźć ,,szefa", który Cię ściągnie na rozmowę kwalifikacyjną lub zapoznawczą.W Danii zacząłem od kupna duńskiego nr telefonu i przeglądania ofert na jobindex i jobstafetten i dalej wysyłałem z tym, że teraz już pisałem,że jestem w Danii.Odpowiedzi było znacznie więcej.I powiem Ci że zrobiłem ok 1000km (odwiedziłem 5 farm) zanim znalazłem pracę. Może w stolicy jest inaczej ale na prowincji bym chyba zginął bez samochodu.Zero szans na znalezienie pracy.No i 2 tygodnie mieszkania w samochodzie też daje nieźle w kość ale w toalecie na Q8 też można się szybko odświerzyć o 6 rano jak ruchu nie ma :).Ważne jest też nastawienie choć po pewnym czasie jest coraz trudniej utrzymywać dobre nastawienie jak kasa się kończy a pracy nie widać.W pracy na farmie dobre jest też to,że często farmer daje zakwaterowanie (czasem za free a czasem nie, ale i tak lepiej niż szukać czegoś do wynajęcia).
Ale się rozpisałem :). Mam nadzieję,że stali bywalcy mnie za to nie zjadą :).Jak coś to mogę podać więcej ,,szczegółów" w jaki sposób szukałem pracy i wgl. Ale to tylko jak ktoś będzie zainteresowany.
A Tobie kolego życzę podjęcia trafnej decyzji o przyjeździe lub nie, a w razie przyjazdu szczęścia i wytrwałości bo to na pewno będzie Ci potrzebne.
Pozdrawiam.

Offline Domanweb

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Lis 2015, 12:33:23 »
Witam ponownie i dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Moja sytuacja nieco sie zmienila, gdyz jestem juz w Danii 90km od Kopenhagi, z tym, że straciłem pracę (nie z mojej winy) no i postanowiłem jechać jednak w ciemno do Kopenhagi w środę. Mój fundusz powiększył się o całe 2000zł (czyli razem 3000zł), czyli no na jedzenie będzie, a spanie może gdzieś ogarnę (na hamak za zimno) :D  pytanie przede wszystkim takie: czy jeśli jeszcze CPR'ki nie dostałem, a straciłem pracę, to czy tak czy inaczej ją dostanę? I drugie pytanie: czy powinienem zainwestować w duński numer telefonu przy szukaniu pracy, i czy w ogóle da rade dostać bez CPR'ki? Pozdrawiam :D

poloniainfo.dk

Odp: Jechanie w ciemno
« Odpowiedź #29 dnia: 05 Lis 2015, 12:33:23 »

 

W ciemno do Danii

Zaczęty przez Kamil.accDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 5597
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 23:30:52
wysłana przez Thunder86
Jakie jest obecnie ryzyko wyjazdu w ciemno do pracy?

Zaczęty przez Martaaa_09Dział Odense

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 9809
Ostatnia wiadomość 18 Cze 2012, 20:20:41
wysłana przez Pankracy
Wyjazd w ciemno

Zaczęty przez Wyjazd w ciemnoDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7427
Ostatnia wiadomość 11 Lip 2009, 23:20:52
wysłana przez Emma