poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Masa dekoracyjna- fondant  (Przeczytany 13477 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Masa dekoracyjna- fondant
« dnia: 18 Sie 2015, 03:14:39 »
350 g marshmallows
500g flormelis

Kom marshmallows i en skål, dek den til med film, og varm dem ca. 1-2 minutter på maksimum i mikroovnen.De skal bare være bløde og smeltede.Rør de smeltede marshmallows godt sammen til en ensartetglat dej. Tilsæt flormelis lidt ad gangen, og rør det godt sammen.
Hæld fondanten ud på et bord med lidt ekstra sukker, og ælt den godt sammen, som var det en franskbrødsdej.Tilsæt flormelis , indil den holder op med at klistre. Så er fondantem klar til brug.

Oczywicie, można tę masę zabarwić .
Aha, piszą , że gotowe ozdoby mozna przechowywać w zamkniętej puszce, takiej jak na ciastka, do 2 tygodni. Ponoc są nawet jadalne  ;)

Źródło :
http://www.isabellas.dk/kager-desserter/kager/gallery-trin-trin-guide-fondant-blomster#slide-0
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Masa dekoracyjna- fondant
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Paź 2015, 14:38:27 »
Robiłam tę masę , z okazji produkcji tortu na urodziny dziecka.
Cudna! Plastyczna, dająca się barwić, wałkować, wyciągać, lepić- świetny materiał do plastycznych "szaleństw" :)
Uwagi praktyczne:
Należy zaopatrzyć się w dodatkowe 0,5 kg cukru pudru. Pół kilo na tę ilość pianek to stanowczo za mało.
I odłożyć ze 4 pianki na "klej" , jesli chcemy się pobawić i przyklejać elementy dekoracyjne z masy - jedne do drugich. Kładziemy na spodeczku, skrapiamy wodą, rozpuszczamy w mikrofalówce i pedzelkiem nanosimy, jak klej.
Gotową masę formujemy, wałkujemy itp., "wspomagając się" odrobiną oliwy, masła , margaryny- wtartych w blat kuchenny i ręce.
Barwniki spozywcze w płynie "Dr. Oetker", te w tych małych, brązowych buteleczkach, są "słabe" i dają pastelowe kolory. Nie udało mi się uzyskać nasyconej barwy.
I jeszcze jedno- jesli planujecie robic tort, niestety, nie można zrobić kremu z bitej śmietany, bo on "rozpuszcza " masę. Musi być krem maślany.
Ja poradziłam sobie w ten sposób, że przełożyłam tort bita śmietaną, a z wierzchu dałam cieniutką warstwę kremu maślanego, by mas "trzymała się" ciasta i nie odłaziła nieestetycznie przy krojeniu.

Ale generalnie masa jest genialna :))))
Zostało mi trochę z tortu, zawinęłam szczelnie w folię i schowałam do lodówki.
Świetna do zabawy z dzieckiem , w lepienie np słodkich literek - jak modelina  :P :)

« Ostatnia zmiana: 13 Paź 2015, 14:54:42 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Masa dekoracyjna- fondant
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Paź 2015, 14:38:27 »

 

Masa pozytecznych patentow :)

Zaczęty przez zpatentemDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 11353
Ostatnia wiadomość 19 Gru 2014, 08:14:31
wysłana przez mario8