poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Danske Bank  (Przeczytany 9126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

keny79

  • Gość
Danske Bank
« dnia: 30 Wrz 2010, 17:42:57 »
Witam,
mam problem z przelaniem pieniędzy z Danske Banku na konto w Polsce.
Wcześniej logowałem się na konto i dokonywałem operacji przy użyciu e-safety key i wszystko było ok.teraz jednak loguję się za pomocą tego przeklętego NemId i pojawiły się problemy.Po wypełnieniu zlecenia przelewu pojawia się prośba o akceptacje zlecenia przez podanie hasła(tak samo jak przy logowaniu się poprzez e-safety key).jednak po podaniu hasła i wduszeniu "ok" nic się nie zmienia.nie pojawia się potwierdzenie o przyjęciu zlecenia,nie ma informacji o obciążeniu konta,stan konta jest wciąż ten sam itp.operacja nie jest realizowana
czy ktoś z was orientuje się gdzie tkwi problem?

Offline andyandy

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 278
  • Reputacja: +6/-1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
    • Tłumacz przysięgły j. duńskiego
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Wrz 2010, 19:24:45 »
Radzę bardzo uważać na przelewy z Danske Bank na konto w Polsce. Mam przykład przelewu na konto BZ WBK sprzed tygodnia. Danske za przelew kwoty 250 koron pobrał: 40 dkk - opłata banku duńskiego i 200 dkk - opłata banku zagranicznego. Na moje zapytanie BZ WBK odpowiedział, że oni nie pobierają żadnej prowizji od kwot wpływających z zagranicy. Okazało się, że owe 200 dkk pobrął Danske Bank Polska, za pośrednictwem którego duński bank wykonywał przelew (zleceniodawca nie miał na to wpływu).
Pozdrawiam
Andrzej Dwulat
Tłum. przysięgły j. duńskiego

Offline nova

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Wrz 2010, 19:27:08 »
Witam
spróbuj poszukać rozwiązania problemu z przelewami w DanskeBank w wątku "jak sprawdzic stan konta".
Pozdrawiam

Krakers

  • Gość
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Wrz 2010, 19:53:06 »
andyandy - wszystko pewnie przez to, ze przelales "bardzo niska kwote", aczkolwiek i to dziwne. Nie pamietam juz ile wynosi ta prowizja dla posrednika w Danske, ale w Nordei jest to kwota 40zl dla Nordea Bank Polska, w Danske byla to kwota podobna, ale musialbym troche "pogrzebac", zeby ja znalezc. Poza tym Ty przelales ... zlotowki - w sensie, ze zamiany waluty dokonano w Danske ... gdybys przeslal korony - zamiany dokonalby wowczas BZWBK - wtedy w transakcji udzialu nie bierze bank posredniczacy. Minusem tego jest jednak gorszy kurs rozliczeniowy, aczkolwiek w Twoim przypadku - 250dkk - nie jest to wazne, bo dodatkowa oplata i tak przewyzsza korzysci plynace z lepszego kursu w dunskim banku. Zeby uzyskac korzysci z lepszego kursu w dunskim (anizeli w polskim) banku powinno przelewac sie minimum 4000dkk, dzieki czemu lepszy kurs "pokryje" dodatkowa oplate dla banku posredniczacego, ktora na pewno nie wynosi 200dkk w przypadku kwot rzedu 10000-20000dkk.
No i zonk ... bo polski bank posredniczacy nie pobiera oplat w koronach, dlatego musiales cos niezle namieszac ... mozliwe, ze wybrales opcje - "wszystkie koszty pokrywa nadawca" - co jest bledem, bo wowczas Ty pokrywasz takze koszty odbiorcy. Nalezy wybrac opcje:"koszty pokrywa nadawca i odbiorca" - bo odbiorca nic nie placi za wplyniecie pieniedzy na konto (tak jak Tobie BZWBK odpowiedzial). Kiedys testowalem rozne warianty w Nordei i przy wyborze opcji, ze "koszty pokrywa tylko nadawca" - dochodzila dodatkowa oplata w wysokosci 100dkk, przy opcji, ze "nadawca i odbiorca pokrywaja koszty" - ta oplata znikala.

A jak przelewasz ponizej 4000dkk to wybieraj opcje przelewania koron - wowczas zaplacisz tylko 40dkk (40dkk? - a nie 30dkk? - juz dokladnie nie pamietam jak to jest w Danske, bo korzystam glownie z Nordei) + "koszty pokrywaja wspolnie - nadawca i odbiorca".

Offline IIIIIII

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Wrz 2010, 20:43:01 »
Witam,
mam problem z przelaniem pieniędzy z Danske Banku na konto w Polsce.
Wcześniej logowałem się na konto i dokonywałem operacji przy użyciu e-safety key i wszystko było ok.teraz jednak loguję się za pomocą tego przeklętego NemId i pojawiły się problemy.Po wypełnieniu zlecenia przelewu pojawia się prośba o akceptacje zlecenia przez podanie hasła(tak samo jak przy logowaniu się poprzez e-safety key).jednak po podaniu hasła i wduszeniu "ok" nic się nie zmienia.nie pojawia się potwierdzenie o przyjęciu zlecenia,nie ma informacji o obciążeniu konta,stan konta jest wciąż ten sam itp.operacja nie jest realizowana
czy ktoś z was orientuje się gdzie tkwi problem?
Dzieje się tak bo przeglądarka IE ma język polski a powinna mieć duński. Wejdż w Narzędzia->Opcje internetowe->Języki (na samym dole po środku). Następnie usuń język polski a dodaj z listy duński, potem restart internet expl. i wszystko będzieśmigać w DanskeBank. Jedyny minus to IE po duńsku. Pozdrawiam

keny79

  • Gość
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Wrz 2010, 22:27:53 »
Dzieje się tak bo przeglądarka IE ma język polski a powinna mieć duński. Wejdż w Narzędzia->Opcje internetowe->Języki (na samym dole po środku). Następnie usuń język polski a dodaj z listy duński, potem restart internet expl. i wszystko będzieśmigać w DanskeBank. Jedyny minus to IE po duńsku. Pozdrawiam
dzięki serdeczne!!!!!!!!zrobiłem tak i przelew poszedł.a ja cały dzień męczyłem się z tym... ;D

[Posted on: 30 Wrz 2010, 22:25:24]

Radzę bardzo uważać na przelewy z Danske Bank na konto w Polsce. Mam przykład przelewu na konto BZ WBK sprzed tygodnia. Danske za przelew kwoty 250 koron pobrał: 40 dkk - opłata banku duńskiego i 200 dkk - opłata banku zagranicznego. Na moje zapytanie BZ WBK odpowiedział, że oni nie pobierają żadnej prowizji od kwot wpływających z zagranicy. Okazało się, że owe 200 dkk pobrął Danske Bank Polska, za pośrednictwem którego duński bank wykonywał przelew (zleceniodawca nie miał na to wpływu).
Pozdrawiam
od 2 lat przelewam pieniądze do Polski i wszystko jest ok.przewalutowywuję w Danii na złotówki i wybieram opcję "koszty ponosi nadawca i odbiorca".Danske Bank pobiera 40 Dkk a ING pobiera 25 zł.

Offline mycha690

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lis 2015, 13:09:40 »
Robię przelewy z Danske raz w miesiącu na kantor alior  i pobiera mi jedynie 40dkk prowizji i nic więcej:)

poloniainfo.dk

Odp: Danske Bank
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Lis 2015, 13:09:40 »

 

jaki bank ?

Zaczęty przez mati_tupacDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4054
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2012, 22:10:11
wysłana przez zaq
Bank Narodowy Danii (NationalBanken) przestaje drukować banknoty

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 22678
Ostatnia wiadomość 11 Cze 2017, 20:33:37
wysłana przez pigus
Jyske Bank

Zaczęty przez kaliDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3057
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2010, 12:00:18
wysłana przez kali
podatek 8% ... jaki Bank wybrać ?

Zaczęty przez kwiatek78Dział Podatki

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 12688
Ostatnia wiadomość 05 Kwi 2008, 21:47:59
wysłana przez Patrycja
Bank i karta podatkowa

Zaczęty przez DeteroDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3674
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2016, 20:46:58
wysłana przez happybeti