poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 284762 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #15 dnia: 17 Wrz 2015, 20:25:52 »
Do Admin

Czy linki ktore wkleilem  sa zbyt okrutne? Bo zostaly usuniete.
Mieszkamy w kraju, w ktorym za rasizm trafia sie przed sad.
NIkt z nas - moderatorow, a tym bardziej wlasciciel nie pisze sie na takie atrakcje. Wszystkie teksty o czysto rasistowskim wyglosie beda usuwane. Zwlaszcza, w czasach, gdy tematy te sa bardzo gorace, a wszystkie zamieszczone informacje byly znieksztalceniem rzeczywistosci.
Mam nadzieje, ze sprawa wyjasniona.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Wrz 2015, 20:30:02 »
Może i jestem naiwna ale znam z opowiadań swojej rodziny co robili Polacy w Austrii i w Usa, znam obecne opowieści z Anglii i Holandii. Żaden naród nie jest idealny a nie możemy też patrzeć na tych ludzi przez pryzmat tego że każdy z nich jest terrorystą. To przecież chore. Tak uważam że skoro nam można wyjechać do każdego kraju żeby poprawić swoje życie to im, uciekającym przed wojną można tym bardziej. Spooky piszesz o Islamie, tak wiem co to Islam moi sąsiedzi są wyznawcami tej religii i w Polsce mieszka ich ok 30 tys. jakoś nikt nikogo nie wysadza, nie gwałci i nie zabija. Uważam że każdemu należy dać szansę, a skoro państwo Polskie umożliwia ludziom siedzenie na zasiłku bo im się nie chce iść do roboty (pracując sama jako manager miałam mnóstwo sytuacji gdzie ludzie z UP przychodzili tylko po pieczątkę po zasiłek) to uchodźcom też należy się pomoc.
Problem polega na tym, ze zarowno nam nie wolno wyjechac do kazdego kraju  - sprobuj pojechac do pracy do Australii albo USA.
Tak i wielu z "wedrowcow" rowniez.
Takie ustalono zasady i takich zasad nalezy sie trzymac.
Oczywiscie uchodzcom wojennym trzeba pomoc, ale calego trzeciego swiata nie zmiescimy w naszej starej Europie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Wrz 2015, 20:35:29 »
Mnie w calej "aferze polskiej" zastanawia jedno.
JAk szybko Polacy nauczyli sie pisac programy unijne i ciagnac kase na kazdy kawalek autostrady, czy biurko w pseudofirmie.
A jak bardzo nie chca poczuc sie do zbiorowej odpowiedzialnosci europejskiej.

EU to nie tylko prawa i kasa.
To rowniez obowiazki i wydatki.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Wrz 2015, 20:42:41 »
Jomir - a jeśli ten uchodźca wyznaje inne zasady, prawa, ma inne podejście do życia, bo przez całe życie był tego uczony, w takim duchu był wychowywany ... to czy rozsądne jest zabieranie tego uchodźcy (a z nim całej mieszanki ludzi o różnych zamiarach) do miejsca, w którym on kompletnie nie pasuje?
Poza tym tam kompletnie nie wiadomo kto jest uchodźcą, kto jest terrorystą, a kto korzysta z szansy, szczególnie, że pozwolono na wjazd / wejście obywatelom bez żadnych dokumentów. Na słowo? Na słowo to było kiedyś w Danii, urzędnik wierzył, później jakoś zmienili zdanie ;)

Jak już pisałem, cała ta kasa, która pójdzie na zasiłki itd., mogłaby być w jakiś rozsądny sposób rozdysponowana na pomoc tym ludziom w ich rejonie. Nie wiem dokładnie gdzie, geopolityka to nie moja dziedzina, ale dla chcącego - rozumnego, nic trudnego.
A tak to co? - kto pierwszy, ten lepszy? A co z resztą imigrantów, którzy będą szturmować bramy UE?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #19 dnia: 17 Wrz 2015, 20:57:28 »
Gdy Syria i Iran w trakcie drugiej wojny swiatowej przyjmowali Polakow i pozwolili stworzyc polska armie, nie mowili, ze biora tylko polskich muslimow. Ale coz, szybko sie takie rzeczy zapomina.

Nikt nie mowi, by ich przyjac na zawsze. Ale na czas wojny trzeba, a po wojnie do domciu...
Dania peka w szwach, ale Polska powinna sie po prostu wstydzic.
WSTYD ! ZNIECZULICA! i CIEMNOGROD!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #20 dnia: 17 Wrz 2015, 21:04:39 »
Poza tym Spooky, zgadzam sie w zupelnosci z Twoja poprzednia wypowiedzia. I zgadzam sie, z tym, ze powinno sie pomagac tam na miejscu.
Problem polega na tym, ze "mamy juz mleko na podlodze". I z tymi ludzmi, ktrzy tu dotarli cos zrobic trzeba.
Ekonomicznych do domciu, przestepcow do wiezien, a ludzi w potrzebie przechowac.

Podzial powinien byc rownomierny , tak by w kazdym kraju przypadlo procentowo tyle samo uchodcow na mieszkanca (CI juz przyjeci sie licza w rachunkach). 

Podzial powinien byc rowniez dokonany twarda reka. Mam na mysli, ze uchozcy sie mowi: dotarles do EU, jestes bezpieczny, zarejestrowany, przydzielamy Cie do Poslki, Czech, Niemiec czy innego kraju i juz. I nie ma wybrzydzam, chce, nie chce.
Jak sie nie podoba, to znaczy, ze w potrzebie nie jestes, czyli patrz powyzej - do domciu.
Krotko i tresciwie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Wrz 2015, 21:10:44 »
Jomir ... i to jest właśnie śmieszne :) ... bo ja wiem, Ty wiesz, wiemy, że to tak powinno wyglądać, sprawa się jednak komplikuje, bo przybysze tak nie chcą.
Sama ninczasek pisała co się stało z tymi, którzy byli w PL - a no pojechali sobie do innego kraju, za lepszym życiem, schronienie, wyżywienie, kieszonkowe mieli, ale to jednak było za mało, w miarę jedzenia apetyt rośnie (tylko nie mieszajcie piwa z owocami ;)).

Były też relacje jak tłumy krzyczały "We want Germany! We want Germany!", łatwo nie będzie.

A jak później odesłać tych ludzi z powrotem, skoro mogą w jednej chwili zniknąć z jednego miejsca, w drugie? Bez papierów, zameldowania, zasad, to będą duchy.
Idea szczytna - udzielamy schronienia, pomagamy, stabilizujemy sytuację tam, wracacie jak jest lepiej ... ale czy ktokolwiek wierzy, że to (powrót) będzie miało miejsce? Się dopabuse zacznie podpalanie samochodów jak nastąpi etap deportacji - powrotów.

No nic, rozlało się trochę, zobaczymy co z tego wyjdzie.

EDIT:
mnie się podobała reakcja duńska:
https://www.nyidanmark.dk/da-dk/Nyheder/Nyheder/udlaendingestyrelsen/2015/aendringer_vilkaar_ophold_ny_regering.htm
dlatego może tak bardzo chcieli do Szwecji?
Z tym, że to później:
http://www.thelocal.dk/20150911/danes-plan-new-campaign-to-counter-anti-refugee-ads
Duńczycy przepraszali, którzy? Tak to właśnie manipulują, a przecież te nowe prawa / reguły są logiczne i rozumne. A ci przepraszający Duńczycy to pewnie ci sami, którzy podwozili imigrantów do Szwecji.

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #21 dnia: 17 Wrz 2015, 21:10:44 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #22 dnia: 17 Wrz 2015, 21:25:45 »
Dlatego dlugo nie zabieralam glosu w dysksji! Ty mnie dopabuse sprowokowales. :)

Bo uwazam, ze powinno sie pomoc, ze Polska ma moralny i historyczny obowiazek tej pomocy.
A ze realia sa jakie sa, to uczucia mam bardzo mieszane.
Jedno jest pewne, z ludzmi, ktorzy tu sa cos zrobic trzeba. Trzeba rowniez zrobic cos, by to  wszystko zatrzymac, bo inaczej staruszka Europa zejdzie.

Co do Danii. JA skomentowalam to w ten sposob, ze Lars mial farta. Pierwsze co zrobil, to zmienil przepisy i okazalo sie, ze w sama pore!
Good timing! :)

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #23 dnia: 18 Wrz 2015, 03:39:42 »
Spooky, moim najlepszym kolegą , gdy jeszcze chodziłam do szkoły językowej, był muzułmanin- chłopak z Bangladeszu. Wykształcony w Heidelbergu, w Danii znalazł się, bo zwyczajnie wysłał CV w odpowiedzi na ogłoszenie.Jakoś nie zauważyłam, by rozmowa ze mną czy przyjmowanie polecen od nauczycielki "uwłaczały jego godności" . Gdy rozmawialiśmy o różnicach kulturowych (a często , naturalną koleją rzeczy takie tematy się pojawiały), widziałam, że podchodził do tego z pewną...hm...rezygnacją ;). W sensie, ze wzdychał wtedy i rozkładał ręce "Taka kultura ..." , sam jednak jakoś namiętnie pewnych spraw nie bronił.
Zaprosiliśmy kiedyś na obiad pewną dziewczynę z Syrii . By nie popełnić faux pas, zapytałam ją wcześniej, czy jest muzułmanką i czy wołowina, którą planowałam przyrządzić, musi być "halal" . Odpowiedziała , ze jest muzułmanką i to mocno wierzącą. Chodzi w dżinsach i z odkrytą głową, a wołowina spokojnie mogła być z marketu ;).
Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, nie stawiajmy znaku równości między "muzułmanin- terrorysta" .
Co do "emigracji ekonomicznej" - i piszę tu o realiach Polski.
DLACZEGO nie przyjąć wykształconych inżynierów, techników, informatyków, lekarzy i pielęgniarek ? W Polsce akurat brakuje takich ludzi, pracodawcy nie moga znaleźć potrzebnych rąk do pracy. Mamy niepowtarzalną okazję ,praktycznie ZA DARMO (bo za unijne pieniądze) , zasymilować dorosłych, wykształconych ludzi .
MOIM skromnym zdaniem, pani premier Kopacz popełniła na samym początku KARDYNALNY błąd i cięzko już to odkręcić.
Powinna powiedzieć od razu, że Polska przyjmie WSZYSTKICH uchodźców, którzy SAMI będą chcieli w niej być. "Odsiew" "klientów socjalnych", liczącyh na błogie zycie na zasiłkach, od ludzi chcących pracować i tych, którzy naprawdę uciekaja przed wojną i chcą tylko bezpiecznego dachu nad głową dla siebie i swoich rodzin, byłby naturalny. I nie byłoby wtedy mowy o przymusowych "kwotach" .
A tak...mamy teraz narodową awanturę o tych NIEISTNIEJĄCYCH w Polsce uchodźców. ILU ich pcha się do Polski ?
Czy ktoś naprawdę wierzy, że uchodźcy hurmem "rzucają się" na polski "socjal" ??? Śmiech na sali.

Mieliśmy niedawno w Polsce 90 000 uchodźców z Czeczenii- muzułmanów.
Czy w Polsce zapanował szariat , a ludziom ucinano głowy na ulicach ?
Nikt ich nawet nie zauważył, a potem wrócili do siebie.

Więc te 12 tys z Syrii to jest kropla w tak dużym państwie, jak Polska .

Jasne, że potrzeba rozwiązań systemowych, że nie można  ot, tak, wpuścić wszystkich i niech się dzieje, co chce.
Ale nie uchodzi zamykać granic przed tymi, którzy uciekają przed wojną.


BTW, Kaczyński znów się "popisał" w czasie sejmowej , pożal się boże, debaty o uchodźcach.
Kilka miesięcy temu stwierdził, że w Danii pedofilia jest dozwolona (ciekawe, czy już przeprosił , o co wystąpił ambasador Danii ) , a teraz twierdzi, ze w Szwecji obowiązuje szariat, na co znów zaprotestowała Ambasada Szwecji  ;D.
Pogratulować wiedzy o świecie panu Kaczyńskiemu  8).

I, TAK, Vordi- gdyby na progu mojego domu pojawiła się rodzina uciekinierów, którzy potrzebowaliby miski strawy i dachu nad głową- przyjęłabym ich, bez problemu . Człowiekowi w takiej sytuacji nalezy pomóc.
W relacjach DR2 , co prawda, nie widziałam, kto podwoził uchodźców do Szwecji, ale widziałam doskonale, kto przychodzil na dworzec w Padborgu z siatkami jedzenia, wody i słodyczy dla dzieci. Zapewniam, że nie wyglądali na mieszkańców Bliskiego Wschodu.
Czytałam poruszającą relacje duńskiego policjanta, który był w grupie eskortującej tych na autostradzie. Jak niósł kilkumiesięczne niemowlę przez kilka godzin, bo matka nie miała siły, jak zdobywał dla niej wodę, by miała potem jak nakarmić synka...to tez był "rodowity" Duńczyk. nie wszystkich dotkneła ksenofobia i znieczulica.

Mała zagadka na koniec- w jakim państwie Hanka Ordonówna znalazła schronienie z polskimi sabusetami wojennymi ? Kto ją z tymi dziećmi przyjął ?






« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2015, 04:18:44 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #24 dnia: 18 Wrz 2015, 03:49:32 »
Cytat: lonewolf w Wczoraj o 20:12:20

    Do Admin

    Czy linki ktore wkleilem  sa zbyt okrutne? Bo zostaly usuniete.

Mieszkamy w kraju, w ktorym za rasizm trafia sie przed sad.
NIkt z nas - moderatorow, a tym bardziej wlasciciel nie pisze sie na takie atrakcje. Wszystkie teksty o czysto rasistowskim wyglosie beda usuwane. Zwlaszcza, w czasach, gdy tematy te sa bardzo gorace, a wszystkie zamieszczone informacje byly znieksztalceniem rzeczywistosci.
Mam nadzieje, ze sprawa wyjasniona.

Przepraszam Jomir ale to co napisałaś to totalna  bzdura. Nie zostały umieszczone żadne teksty o rasizmie , wrzucił zwykle dla tej kultury zachowania,których jest obecnie multum. Gdybyś napisała ze były nazbyt drastyczne to bym się zgodził.ale tak to marudzisz.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #25 dnia: 18 Wrz 2015, 04:23:25 »
Może tak, dla równowagi, wrzucic kilka linków ze "zwykłych dla katolików" zachowań ? Morderstwa- także na tle religijnym, podpalenia, gwałty , rozboje...
Ot, choćby takie coś :
http://www.wprost.pl/ar/431753/Smierc-zaodmowe-koscielnej-przysiegi/
Czy może więzienia w Polsce są pełne "niewinnych" ?
A może by tak, dla sprawdzenia, ubrać arafatkę na głowę i pójść na mecz ?Wmieszać się w tłum kibiców jakiegos klubu ? Spokojnie siedziec, nic nie robić, nie prowokować ich. Ciekawe, jak zareagują...hm...;)
« Ostatnia zmiana: 18 Wrz 2015, 04:39:58 wysłana przez happybeti »
" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #26 dnia: 18 Wrz 2015, 04:28:25 »
Spooky, moim najlepszym kolegą , gdy jeszcze chodziłam do szkoły językowej, był muzułmanin- chłopak z Bangladeszu. Wykształcony w Heidelbergu

Nie wrzucajmy wszystkich do jednego wora, nie stawiajmy znaku równości między "muzułmanin- terrorysta" .

Tak myślałem beti, i nawet o tym napisałem, że pewnie osoby, które są pro, znają kogoś. Tak samo ninczasek.
Ale nie można zakładać, że wszyscy będą jak Ci, których znacie.

A ja widziałem to wszystko z innej strony, bo mieszkałem wśród takiej społeczności (mieszkania ze spółdzielni są tam dostępne od ręki - bez kolejki ;)) i wiem jak oni się zachowują, a tutaj nadciąga masa ludzi, a nie sami wykształceni inżynabusewie. Tak dokładnie to nawet nie wiadomo kto nadciąga, nikt nad tym nie panuje.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #27 dnia: 18 Wrz 2015, 05:28:50 »
Wiesz, to tak, jak z tymi Żydami w hitlerowskich Niemczech .
"Każdy Niemiec zna jednego porządnego Żyda. Niemców jest ponad 30 milionow. Niemożliwe, by w Niemczech żyło 30 milionów porządnych Zydów. Ergo- porządni Żydzi nie istnieją"- tak hitlerowska propaganda zohydzała Żydów w oczach Niemców.
Nie zarzucam ci, bron boże, "hitlerowskiego sposobu myślenia" . Ale trzeba wypośrodkować. Nie twierdzić, że same wykształcone, kulturalne i "obyte w świecie" "aniołki" przybywaja, ale też nie pokazywać ich jako "ord tatrskich, dziczy, co chce podbić Europę" . Jak w każdej społeczności- są i porządni, są szuje, są cwaniaczki. Ot, LUDZIE- pod każdą szerokością geograficzną tacy sami , niezaleznie od wykształcenia, religii czy pochodzenia.
Zgadzam się, że jest problem ,że nikt nie panuje nad tą nadciągającą masą, że Europa "obudziła się z ręką w nocniku", najpierw zachęcając i zapraszając (Niemcy) , a potem "Łomajgot, za dużo was, nie damy rady).
A tak naprawdę , to problemem nie są ci "nowi", napływający.
Problemem są wyrostki JUŻ URODZONE I WYCHOWANE tu.
Dobrych parę lat temu, gdy byłam w odwiedzinach u znajomego w Berlinie , wpadł , spotkać się przy okazji z nami, mój przyjaciel. Sven to taki "100% lewak", działacz na rzecz praw człowieka itp ;). Wpadł spóźniony, zdenerwowany i pierwsze jego słowa brzmiały (podczas pobytów w Polsce, nauczył się trochę polskiego ) "Jak ja nienawidzim tych młodych Turków ! " . Chodziło mu właśnie o bandy wyrostków, nie uczących się, nie pracujących, żulerkę wystającą na rogach ulic i zaczepiającą spokojnych przechodniów. Tych już urodzonych w Niemczech, mających pełne prawa obywateli.

Więc- rozwiązania systemowe. Nie rozdawanie obywatelstwa hojną rączką na prawo i lewo , nie szastanie przywilejami.
Mysle,ze akurat Dania mniej- więcej znalazła "złoty środek" i mniej- więcej w tym kierunku reszta Europy powinna iść.
Czyli- "tak , przyjmiemy , ale mamy swoje wymagania i musicie się do nich dostosować, jeśli chcecie korzystać z naszej gościnności. Złamiecie zasady- to za wizytę podziękujemy."
Zarówno postawa beztroskiego przyjmowania "na garnuszek" wszystkich, jak leci, jak i rozdzierania szta, jak każde skrajne postawy, nie są rozsądne.
Ja już wcześniej pisałam, jak ja to bym widziała .
Czyli- ośrodek, zapewniona opieka, szkoła i wyżywienie, odpowiednie kieszonkowe i możliwość szukania pracy i asymilacji na ogólnych zasadach dla chętnych.
Po zakonczeniu działań wojennych- weryfikacja . Ci, którzy potrafili się odnaleźć w Europie , znaleźli pracę, są w stanie sami się utrzymać i nie będą ciężarem dla Państwa- proszę bardzo, mogą zostać i statrać się o dalsze prawne uregulowanie swojego statusu.
Ci, którzy tylko przeczekiwali w ośrodkach, nic nie robiąc- trudno, muszą wrócić do swoich krajów.
Ale tylko pod warunkiem , że będą to wówczas miejsca bezpieczne.
" Polak gorszego sortu"

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #28 dnia: 18 Wrz 2015, 06:30:48 »
Ludzie a gdzie wasze 8 godzin snu?  :) W Polsce gdzie nie ma i nie bedzie (moze zostana przez pare godzin) zadnych uchodzcow, spoleczenstwo sie martwi bardziej niz w Danii.

Tutaj rozsadny cytat z polskiego forum dla doroslych:

"Odpalam sobie youtuba, zakładam FB i wchodzę na dowolnie wybrany profil Syryjczyka- wystarczy wklepać tam w wyszukiwarkę fejsową. Ja ..... co ci goście do siebie piszą- nie znam żadnego arabskiego języka- ale wystarczył mi do niedawna tłumacz googlowy. Teraz się albo wycwanili- albo nie wiem co, bo zamieszczają to na JPEG i po prostu tłumacz fejsowy widzi obrazek.
 
Generalnie mały bryk dla niedowiarków: załóż profil na FB, znajdź w googlach zdjęcie araba- wypełnij profil, żeś z Damaszku, ustaw lokalizację na Bośnię i zapraszaj znajomych- ja tak zrobiłem- w przeciągu 20 minut miałem 60 znajomków których odklikiwałem non stop na zasadzie "wspólni znajomi" i tym podobne. W międzyczasie czytałem.
Jak wypełnić w Niemczech kwit na połączenie rodzin, ile kasy które miasta dają, gdzie lepiej nie jechać, jak ominąć granicę i jak dostać się poza miejsca gdzie jest ogłoszony stan wyjątkowy (i tam się dopabuse rejestrować)  i tak dalej... jak prać niewiernych policjantów, jak, jak, jak... pełny instruktaż.
غير مخلص
خنزير
عراك
To są trzy słowa bardzo często powtarzające się- świnia, niewierny, walka... na co drugim profilu, na osi czasu- o ile koleś ma profil od lat i przez te lata zamieszczał tam sobie kwiatuszki, koniki w biegu i inne pierdoły... o tyle od dwóch tygodni kiedy to wędrówka i życie we włóczędze po świecie dało mu się we znaki- to się sam zradykalizował i od dwóch tygodni jedzie z koksem... na codrugim profilu pojawiają się znaki państwa islamskiego.
 
Przedwczoraj słyszałem jak premier mówiła, że będą sprawdzać wszystkich- a pięć minut po niej w następnym materiale gada koleś z któryś służb i mówi, że rocznie są w stanie dobrze sprawdzić 300 osób- odliczając niedziele i święta- dziennie wychodzi niecała osoba. Tymbardziej, że w kolejnym materiale dowiedziałem się, że arabistów w Polsce jest około 50. To się nie trzyma wszystko kupy- ale to nic dziwnego w naszym kraju."
 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrz 2015, 07:16:44 »
Przepraszam Jomir ale to co napisałaś to totalna  bzdura. Nie zostały umieszczone żadne teksty o rasizmie , wrzucił zwykle dla tej kultury zachowania,których jest obecnie multum. Gdybyś napisała ze były nazbyt drastyczne to bym się zgodził.ale tak to marudzisz.

Pierwszy i ostatni raz "sie tlumacze" i wiecej nie bede.
NIe moim zadaniem jest ocenianie stopnia szkoldiwosci, zawartosci rasismu, szkodliwosci spolecznej, stopnia karalnosci.
Tresci wrzucone znieksztalcaly rzeczywistosc i zawieralay przeklamane nieprawdziwe, rasistowskie informacje.
Ja nie zamierzam tracic czasu na ogladanie po piec razy czegos i ocenianie czy to juz karalne czy nie, wobec tego bede to robic systemowo.

Dla Twojej wiadomosci, jezeli ktos do Ciebie powie: "Ty glupi Polaku", to masz prawo zglosic to na policje. I uwierz mi, zostanie wszczete postepowanie, ktore zakonczy sie na sali sadowej.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #29 dnia: 18 Wrz 2015, 07:16:44 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5579
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 86832
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5487
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2841
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4427
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76