poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?  (Przeczytany 284771 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #30 dnia: 18 Wrz 2015, 15:03:03 »
beti - nie rozumiem o co chodzi z porównywaniem tego co było kiedyś, co teraz, bo to przecież nie ma nic do rzeczy. Świat się zmienia, warunki są inne, wiedza też jest większa.

"Jak ja nienawidzim tych młodych Turków ! " . Chodziło mu właśnie o bandy wyrostków, nie uczących się, nie pracujących, żulerkę wystającą na rogach ulic i zaczepiającą spokojnych przechodniów. Tych już urodzonych w Niemczech, mających pełne prawa obywateli.
- zobacz, oni się tam wychowali, mając dookoła inną kulturę, którą mogli przesiąkać ... i nic, wzorce rodzinne, środowiskowe, religijne są dla nich ważniejsze, za nic mają sobie państwo, w którym żyją ... to co dopabuse taki świeży napływ, który właśnie co żył u siebie, w kraju, który z Europą Zachodnią nie ma praktycznie nic wspólnego, ani ci ludzie, z obywatelami UE.
Ja nie mam nic przeciwko pomocy, jestem za ... schronienie, żywność - dla uchodźców, na terytorium "tamtejszym", nie w UE.

A dzisiaj czytam dlaczego to większość mężczyzn jest nielegalnymi imigrantami - bo taki mają system, że najpierw facet, później ściąga rodzinę. No ok - tylko gdzie są teraz kobiety, dzieci, starcy? Dla mnie uchodźcy uciekają masowo, z terytorium, które jest gorące, a co? - kobiety i dzieci tam teraz czekają, aż on dobije do kraju UE i za parę miesięcy będzie mógł ich ściągnąć? Co to za uchodźctwo?
A tutaj ściąga dla uchodźców od osób oferujących nielegalny przerzut:
https://mises.org/sites/default/files/styles/full_width/public/11742829_970443939661990_2252776906973555638_n.jpg?itok=JnOpTa97

Dlatego powiedzmy sobie jedno, uchodźców tam zbyt wielu nie ma, wszyscy liczą na mannę z nieba. Dlaczego tak bardzo szturmują granice i nie chcą zostać na Węgrzech, w Chorwacji? Przecież tam mają spokój, pociski na nich nie spadną, dlaczego tak bardzo chcą do Niemiec, Szwecji?

Czyli- "tak , przyjmiemy , ale mamy swoje wymagania i musicie się do nich dostosować, jeśli chcecie korzystać z naszej gościnności. Złamiecie zasady- to za wizytę podziękujemy."
Zarówno postawa beztroskiego przyjmowania "na garnuszek" wszystkich, jak leci, jak i rozdzierania szta, jak każde skrajne postawy, nie są rozsądne.
Ja już wcześniej pisałam, jak ja to bym widziała .
Czyli- ośrodek, zapewniona opieka, szkoła i wyżywienie, odpowiednie kieszonkowe i możliwość szukania pracy i asymilacji na ogólnych zasadach dla chętnych.
Po zakonczeniu działań wojennych- weryfikacja . Ci, którzy potrafili się odnaleźć w Europie , znaleźli pracę, są w stanie sami się utrzymać i nie będą ciężarem dla Państwa- proszę bardzo, mogą zostać i statrać się o dalsze prawne uregulowanie swojego statusu.
Ci, którzy tylko przeczekiwali w ośrodkach, nic nie robiąc- trudno, muszą wrócić do swoich krajów.
Ale tylko pod warunkiem , że będą to wówczas miejsca bezpieczne.
Kurczę, beti ... naprawdę w to wierzysz?
Myślisz, że bez problemu można przemówić tym ludziom do poczucia obowiązku, bycia fair, i, "ot tak", sobie wyjadą z Niemiec, Szwecji ... do Syrii?

vordi - dla mnie to nic dziwnego, bo "tamte rejony" to ciągłe wojny, przemoc, silniejszy wygrywa ... oni nie wiedzą co to jest system prawny, rozmowa, argumenty, tak myślę.
Dlatego mieszanie kultury europejskich z tamtą, przecież to dwa różne światy, nic dobrego z tego nie będzie.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #31 dnia: 18 Wrz 2015, 17:15:14 »
Cytat: cwsm111 w Dzisiaj o 04:49:32

    Przepraszam Jomir ale to co napisałaś to totalna  bzdura. Nie zostały umieszczone żadne teksty o rasizmie , wrzucił zwykle dla tej kultury zachowania,których jest obecnie multum. Gdybyś napisała ze były nazbyt drastyczne to bym się zgodził.ale tak to marudzisz.

Pierwszy i ostatni raz "sie tlumacze" i wiecej nie bede.
NIe moim zadaniem jest ocenianie stopnia szkoldiwosci, zawartosci rasismu, szkodliwosci spolecznej, stopnia karalnosci.
Tresci wrzucone znieksztalcaly rzeczywistosc i zawieralay przeklamane nieprawdziwe, rasistowskie informacje.
Ja nie zamierzam tracic czasu na ogladanie po piec razy czegos i ocenianie czy to juz karalne czy nie, wobec tego bede to robic systemowo.

Dla Twojej wiadomosci, jezeli ktos do Ciebie powie: "Ty glupi Polaku", to masz prawo zglosic to na policje. I uwierz mi, zostanie wszczete postepowanie, ktore zakonczy sie na sali sadowej.

To jest jakieś wyjście ,ciąć wszystko bez zastanawiania.

Tak się zastanawiam cóż zrobic z filmikiem, na którym dwóch muzułmańskich arabów wyzywa się od muzułmańskich arabów, ot zagwozdka.
Dlatego dlugo nie zabieralam glosu w dysksji! Ty mnie dopabuse sprowokowales. :)

Bo uwazam, ze powinno sie pomoc, ze Polska ma moralny i historyczny obowiazek tej pomocy.
A ze realia sa jakie sa, to uczucia mam bardzo mieszane.
Jedno jest pewne, z ludzmi, ktorzy tu sa cos zrobic trzeba. Trzeba rowniez zrobic cos, by to  wszystko zatrzymac, bo inaczej staruszka Europa zejdzie.

Co do Danii. JA skomentowalam to w ten sposob, ze Lars mial farta. Pierwsze co zrobil, to zmienil przepisy i okazalo sie, ze w sama pore!
Good timing! :)



Gdy Syria i Iran w trakcie drugiej wojny swiatowej przyjmowali Polakow i pozwolili stworzyc polska armie, nie mowili, ze biora tylko polskich muslimow. Ale coz, szybko sie takie rzeczy zapomina.

Nikt nie mowi, by ich przyjac na zawsze. Ale na czas wojny trzeba, a po wojnie do domciu...
Dania peka w szwach, ale Polska powinna sie po prostu wstydzic.
WSTYD ! ZNIECZULICA! i CIEMNOGROD!
Mnie w calej "aferze polskiej" zastanawia jedno.
JAk szybko Polacy nauczyli sie pisac programy unijne i ciagnac kase na kazdy kawalek autostrady, czy biurko w pseudofirmie.
A jak bardzo nie chca poczuc sie do zbiorowej odpowiedzialnosci europejskiej.

EU to nie tylko prawa i kasa.
To rowniez obowiazki i wydatki.



Takie nagromadze głupot i kretynizmów rzadko się widuje.

Dlaczego UE ma moralny obowiązek pomocy emigrantom którzy zalewają Europe i dlaczego Polska została przez ciebie wyszczególniona,obecni emigranci zarobkowi stoją w jednej linii czekających na pomoc, razem z lasami deszczowymi chrześcijanami w chinach ,rdzennymi mieszkańcami ameryki i australni , białymi w RPA itd. Gdzie była solidarność, z mieszkancami Donbasu i Ukrainy , konfliktu Gruzińskiego , sytuacjo w Naddniestrzu i Górnym Karabachu, czy cala lista krajów powstałych po rozpadzie byłego związku radzieckiego. Gdzie była solidarność europejska podczas spięcia polsko rosyjskiego , gdzie była unia  gdy ważyły się losy umów gazociągów i ropociągów z Rosji ,bezpieczeństwo energetyczne-czysta fikcja.

Solidarność- gdzie sterroryzowano Grecję,gdzie największe państwa UE omijały embargo nałożone na Rosję , Gdzie Duńczycy do tej pory uchodzą zakaz sprzedażny wieprzowiny. a to sa przykłady z ostatnich kilku lat ,pewnie i tak nie wszystkie , weź sobie solidarnością europejska twarzy nie wycieraj.

Zeby Polakom wypominać brak solidarności i dbanie o odrzuconych  , a przykładów w naszej historii jest tak dużo ze jesteś wyjątkami na skale światowa .Ale albo trzeba mieć podstawowe braki w historii własnego kraju , lub byc totalnym ignorantem by głosić takie opinie.

I właśnie brak wiedzy wychodzi,
Sytuacja polaków na bliskim wschodzie podczas 2 wojny światowej.
Kto przyja Polaków, to byl układ Sikorski- Majski, umowy trójstronne miedzy Wielka B ,Rosja i rządem w Londynie,to Anglicy decydowali nie Irańczycy ich sie nikt nie pytał byli pod okupacja a decyzja zapadła w Londynie To alianci potrzebolwai wojaka min. do bronienia cennych pol naftowych . To Polacy płacili za  wszystko ,a jak się im solidarność europejska odwdzięczyła to wystarczy wspomnieć jak skończyli nasi generałowie po wojnie,i jak wyglądała a raczej kogo zabrakło na defiladzie z okazji zakończania wojny.   


Co do czeczenow
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/265691-jak-to-z-czeczenami-w-polsce-bylo-adam-borowski-to-byly-samotne-kobiety-z-dziecmi-starcy-i-ranni-mlodych-mezczyzn-nie-bylo-bo-walczyli-za-swoj-kraj


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #32 dnia: 18 Wrz 2015, 18:15:31 »
Trudno dyskutowac o moralnosci z kims o zero-jedynkowym systemie wartosci.
Trudno dyskutowac o historii z kims, ktorego badania historyczne ograniczaja sie tylko do jednego zrodla.
Trudno dysktuowac na argumenty, z kims, kto posiada patent na prawde asbolutna.

Dyplomacja, polityka niestety nie jest czarno-biala. Jest pelna szarosci, i to tej z najciemniejszej skali.
Sa kompromisy, transkacje wiazane, uklady. Nikt, kto nie byl bezposrednio zwiazany z procesem decyzyjnym, nigdy sie nie dowie o wlasciwych motywach ukladow. Dlatego historycy, zanim sie wypowiedza, studiuja. NIe wiem czy wiesz, ale pierwsze lata studiow historycznych to metodologia - zdobywania wiedzy, badan historycznych, rozumienia dokumentow, logika i jeszcze raz metodologia do bolu, znudzenia i lez. Niestety historycy sa tez tylku ludzmi, o okreslonych pogladach, tak wiec i ich interpretacja faktow jest niestety najczesciej zdeterminowana ich sympatia polityczna. Tak bylo i bedzie.

No, ale statstysczny Polak jak widac, poczyta nieco pisemek i internetow i juz ma patent na asbolutna prawde historyczna.
Podziwiam glownie za brak watpliowosci. Zadzwia mnie jednak Twoj kompletny brak kryctycyzmu. I totalna ignorancja dla zasad funkcjonowania panstwa i ukladow politycznych.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #33 dnia: 18 Wrz 2015, 18:20:33 »
Trudno dyskutowac o moralnosci z kims o zero-jedynkowym systemie wartosci.
Trudno dyskutowac o historii z kims, ktorego badania historyczne ograniczaja sie tylko do jednego zrodla.
Trudno dysktuowac na argumenty, z kims, kto posiada patent na prawde asbolutna.

Dyplomacja, polityka niestety nie jest czarno-biala. Jest pelna szarosci, i to tej z najciemniejszej skali.
Sa kompromisy, transkacje wiazane, uklady. Nikt, kto nie byl bezposrednio zwiazany z procesem decyzyjnym, nigdy sie nie dowie o wlasciwych motywach ukladow. Dlatego historycy, zanim sie wypowiedza, studiuja. NIe wiem czy wiesz, ale pierwsze lata studiow historycznych to metodologia - zdobywania wiedzy, badan historycznych, rozumienia dokumentow, logika i jeszcze raz metodologia do bolu, znudzenia i lez. Niestety historycy sa tez tylku ludzmi, o okreslonych pogladach, tak wiec i ich interpretacja faktow jest niestety najczesciej zdeterminowana ich sympatia polityczna. Tak bylo i bedzie.

No, ale statstysczny Polak jak widac, poczyta nieco pisemek i internetow i juz ma patent na asbolutna prawde historyczna.
Podziwiam glownie za brak watpliowosci. Zadzwia mnie jednak Twoj kompletny brak kryctycyzmu. I totalna ignorancja dla zasad funkcjonowania panstwa i ukladow politycznych.

Nie kompromituj siebie , naprawdę.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #34 dnia: 18 Wrz 2015, 18:26:10 »
Spooky - generalnie zgadzam sie z Toba i najchetniej bym ich wszystkich poslala do domu, ale jak napisalam powyzej, z racji wieku i doswiadczenia powiedzmy zyciowego, nie postrzegam swiata zero-jedynkowo. Moje postrzeganie swiata jest jednak pelne pytan.

Nie bede dublowac wczesniejszych wypowiedzi.
Ale podziele sie watpliowsciami...
Hm... dlaczego tak wielu mezczyzn na trasie wedrowki ?
No bo  podroz dluga, ciezka i niebezpieczna???
Dlaczego nie walcza?
Bo sumie tak naprawde to nie wiadomo z kim walczyc. Wojna w Syrii jest wojna domowa, tam walczy kazdy przeciw kazdemu. MOze sa ludzie, ktorzy po porstu maja dosyc, nie wiedza juz co jest dobre co jest zle, po ktorej stronie stanac. W sumie to juz najchetniej by chcieli swietego spokoju, zamiast stawania, po ktorejs stronie???

Jest duzo moze, jest duzo pytan i nie ma tu ani prawdy absolutniej, ani jednoznacznej odpowiedzi. A pewnie ilu ludzi tyle odpowiedzi.

Z drugiej strony masz racje, nie wybieraja krajow, w ktorych zbyt malo sie oferuje i to tez mowi samo za siebie.
Mowicie z Polski uciekli... pewnie za pieniedzmi... pewnie tak, ale z drugiej strony kto chcialby byc w kraju, w ktorym sie postrzega Ciebie jak najgorsze zlo. Chcialbys?
Ilu Polakow tu na tym forum narzeka na glupich Dunow. No, ale ich tu trzyma mamona, a tamtych w Polsce co trzymalo?

Dlugo mozna by dywagowac. Ale bylismy zgodni. Mleko jest na podlodze i teraz trzeba wykombinowac jak to posprzatac bez upierniczenia scierki, uszkodzenia podlogi i smrodu, a przede wszystkim co zrobic, by mleko sie juz wiecej nie rozlalo. A przynajmniej nie w naszym pokoju.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #35 dnia: 18 Wrz 2015, 18:26:51 »
Nie kompromituj siebie , naprawdę.

Widze, ze masz bardzo rzeczowe argumenty :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrz 2015, 18:34:06 »
Cytat: cwsm111 w Dzisiaj o 19:20:33

    Nie kompromituj siebie , naprawdę.


Widze, ze masz bardzo rzeczowe argumenty :)

Po przeanalizowaniu Twoich wpisow w tym temacie , na Ciebie wystarczy.

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #36 dnia: 18 Wrz 2015, 18:34:06 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #37 dnia: 18 Wrz 2015, 18:38:06 »
W zwiazku z tym, ze zaraz zaczniesz plakac, ze usuwam posty, ktore mi sie nie podobaja, wiec lojalnie ostrzegam.
Wiecej postow nie zawierajacych zadnych argumentow, majace na celu jedynie "dogryzienie" (lub obrazenie) wspoldyskutujacaego beda usuwane.

Gdybys napisal to do innej osoby, usunelabym od razu, tak jak juz usunelam kilka w tej dyskusji. W zwiazku z tym, ze wielu z Was ma problem zaakcepotowania zasad kulturalnej dyskusji, a w razie braku kultury, moderowanie, po prostu ostrzegam!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #38 dnia: 18 Wrz 2015, 19:36:39 »
 Napisałam po południu, ale zapomniało mi się wysłać  :-[, więc wklejam teraz

Zpat, nie wiem, z jakiego "źródła" człowiek, którego cytujesz, czerpie swoje informacje, ale moge z całą pewnością (wiedza z pierwszej ręki  ;) ) stwierdzić, że co do ilości arabistów - plecie bzdury.
Na samym Uniwersytecie Jagiellońskim , "od zawsze",Katedra Arabistyki co roku przyjmowała 20 studentów. Do tego pięcioro na osobnej Katedrze Iranistyki. Mysle, iż śmiało możemy przyjąć, iż Uniwersytet Warszawski, na którym tez były wydziały orientalistyki, przyjmował tyle samo.
Nawet przy założeniu, że tylko połowa studentów ukończyła te studia, to i tak daje liczbę większą , niż 50 osób w całej Polsce- przez te wszystkie lata.
Chyba...że...wszyscy ci wykształceni "arabiści" wyjechali do krajów arabskich, jako..ehm..."emigranci ekonomiczni"  ;) ;D.
Tak czy inaczej, komentarz, który cytujesz, po pierwsze "trąci" z góry założoną tezą, a po drugie- przeinacza fakty.
Skoro w temacie liczby arabistów wypisuje  takie bzdury, jak możemy być pewni , że pisze prawdę co do innych faktów?

Anyway, myślę,że zgubiliśmy kompletnie z oczu podstawowy fakt.
To nie Syria, Turcja czy Irak proszą nas o pomoc, tylko Unia Europejska, której jesteśmy członkami i z której pełnymi garściami czerpiemy. Coś wypadałoby też od siebie "dołożyc", nieprawdaż ? ;)
Poza tym...zadziwia mnie postawa współforumowiczów, którzy jakby zdają się zapominać, iż "my tu zdies emigranty"...;)Ekonomiczni, tak dla jasności, bo przecież nie uchodźcy . I całe szczęście.
co prawda ja cały czas żartuję, że jak Kaczyński zostanie premierem, to ja poproszę w Danii o zayl polityczny  ;), ale mam nadzieje, że to jednak pozostanie w sferze żartów i nie będę zmuszona o taki azyl, ze względu na swoje przekonania i światopogląd, prosić  ;)


Do Vordingborga - czytaj ZE ZROZUMIENIEM, Vordi  8).
Napisałam, że TAK , przyjęłabym taka rodzinę, gdyby stanęła u moich drzwi. Co było w tym zdaniu za trudne, że stwierdziłeś, że nie przyjęłabym ?

"Żródła " w stylu szmatławców polecanych przez co niektórych są tak "wiarygodne", jak informacja o 50 arabistach w Polsce  ::).
Nawet nie otwieram takich linków, bo się po prostu brzydzę  8)
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #39 dnia: 18 Wrz 2015, 19:55:14 »
A teraz do spooky'ego, bo zasługuje na osobną odpowiedź  :).

A w jakich wzorcach kulturowych, środowiskowych, rodzinnych i religijnych wychowywały się polskie, duńskie , niemieckie czy brytyjskie wyrostki - nie pracujące, wystające na rogach ulic,z puszką piwa i petetm w zębach ,  szukające zaczepki ? To nie kwestia religii czy narodowości. Zarówno wśród muzułmanów, jak i chrzescijan, znajdziemy ludzi porządnych i "element" .
Szczerze mówiąc, to bez obaw poszłabym ciemną ulicą w towarzystwie tego mojego kolegi ze szkoły, ale w życiu nie odwazyłabym się , gdyby towarzyszyć miał mi jakiś wygolony na łyso polski kibol.
Co do tych dzielnic- a w Polsce to nie ma "dzielnic cudów" ? Każde miasto takową posiada.
W Warszawie "obcy" nie zapuszczają sie na starą Pragę czy Wolę, w Krakowie pewne rewiry Nowej Huty tez lepiej omijac z daleka. I mieszkają tam przecież "swoi", katolicy , nie ?


" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #40 dnia: 18 Wrz 2015, 20:49:17 »
Poza tym...zadziwia mnie postawa współforumowiczów, którzy jakby zdają się zapominać, iż "my tu zdies emigranty"...;)Ekonomiczni, tak dla jasności, bo przecież nie uchodźcy . I całe szczęście.
beti - zapominasz o podstawowym fakcie, że nikt z Nas tutaj nie przyjeżdżał na siłę, nie forsował bram, można było się swobodnie przemieszczać i nikt nie miał nic przeciwko. Swego czasu po Polsce jeździł "duński autobus", który namawiał do pracy w Danii.
A możliwość przyjazdu nastąpiła po wejściu Polski do UE, które to wejście było poprzedzone wieloma aspektami dostosowawczymi (prawo, służby, itp.). Obecna swoboda przemieszczania się jest wynikiem naszego członkostwa w UE, bo Polska została uznana za kraj o "podobnym charakterze".
A i też nie ma tak, że sobie ktoś przyjedzie do Danii i dostanie zasiłek ... a co się dzieje w przypadku nielegalnych imigrantów?

...

a odnośnie prywatnego wątku ;) ... w Danii getta zamieszkują praktycznie tylko obywatele pochodzący z jednego rejonu.

A UK, jeszcze mam w pamięci to zajście, gdzie 2 muzułmańskich dzikusów najpierw potrąciło samochodem żołnierza, a później obcinali mu głowę tasakiem (brzmi jak coś nierealnego dla Europejczyka, prawda?).
Przykro mi, ale ryzyko jest ogromne, ci ludzie (nie mówię, że wszyscy, pewnie, że są wyjątki) wychowywali się w innych warunkach, innej kulturze, i wielu z nich jest oszołomami religijnymi, a ta tragiczna historia:
http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/763892,proces-zabojcow-brytyjskiego-zolnierza-zginal-od-meczety.html
pokazuje, co oni mają w głowie ... w imię Allaha to robili.

Napisałam, że TAK , przyjęłabym taka rodzinę, gdyby stanęła u moich drzwi. Co było w tym zdaniu za trudne, że stwierdziłeś, że nie przyjęłabym ?
- rodzinę, miłą, uprzejmą, która podziękuje za gościnę, a nam będzie miło, że możemy pomóc ... to ja sam bym przyjął.

Wszystko zależy od punktu widzenia, jak ktoś się nastawi na to, że ci imigranci to mili ludzie, to pewnie, że będzie "ich bronił".
Niestety, ja nie uważam, by ta fala to byli sami mili, uprzejmi, pokojowo nastawieni uchodźcy, którzy uciekają przed wojną i szukają schronienia gdzie się tylko da, by dostarczyć sobie oddechu, a później, gdy nastąpi odpowiednia chwila - powrócą do swojej ojczyzny. Wiele wskazuje na to, że tak nie jest.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #41 dnia: 18 Wrz 2015, 21:00:42 »
hmm... spooky... co prawda glowy nie polecialy, ale wlasnie wczroaj na mojej ulicy  okradziono dwa domy.. zlapano nawet zlodziei... Musze mowic jaka naordowosc reprezentowali?
No niby nie dzikusy, ale do jednego domu wlamali sie podczas, gdy rodzina w nim spala... brr.... cale szczescie, ze mam dwie bestie w domu, ktore przynajmniej narobia halasu...
No niby nie dzikusy, ale ... gdyby nie psy, balabym sie zostawiac dziecko samo w pokoju w nocy.

Takie jednostkowe przytaczanie historii nie ma sensu.
To tak jak Betka pisze, wszedzie sa ludzie i margines.
I od zawsze latwe zycie margines bedzie przyciagalo.

Mowisz, ze nie pchalismy sie na sile?
Mlody jestes, to moze niewiele pamietasz, ja niby tez niewiele, pamiec starcza nie ta  ;)
ALe jakies promy do Szwecji z pasazerami na gape z lat osiemdziesiatych, po glowie mi sie tluka. A glosna ucieczka chlopcow w w tirze?
Owszem, ze nie na taka skale sie to dzialo, ale mowienie, ze my nigdy, troche jest przesada.

Ja od kiedy wplatalam sie w ta dyskusje podkreslam, mam mieszane uczucia i do konca nie jestem za, ale jestem przeciwna  poslkiemu sklerotyzmowi historycznemu,  braku jakiejkolwiek empatii i katolickiej podowjnej moralnosci.

Jak to sie u nas mawia: moral er godt, men dobbeltmoral er dobbelt så god!

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #42 dnia: 18 Wrz 2015, 21:18:09 »
No nieprzyjemne zajście.

Może źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że po wstąpieniu Polski do UE nikt się nie pchał, bo nastąpiło otwarcie granic.
A taką Syrię przyjąć do UE ... nie przejdzie, dlaczego nie przejdzie?

Ja bym wsparł ideę pomocy, gdzieś "na ich terenie", zrzucając się na schronienie i wyżywienie, by mogli przetrwać te trudne czasy. Ale zasiłki w sporych kwotach? Z Polski uciekają, mając schronienie, wyżywienie, spokój.
Przecież swobodny przepływ ludzi występuje w obrębie państw UE, które to muszą spełnić szereg uwarunkowań, a nie, że kto chce. Niestety, czy się to komuś podoba, czy nie, jesteśmy ludźmi rozwiniętymi! ;)

Jomir - przykładów jest więcej, ale nie ma co ich podawać, bo przyjemne nie są.

Zobaczymy co będzie, ale wydaje mi się, że ludzie się trochę (za późno) obudzili i widzą, że tak nie da rady.
A, że nie tędy droga, to było wiadomo od początku, ale pani Merkel sobie myślała, że ściągnie do Europy 160 000 imigrantów, bo pijąc kawkę z przedstawicielami lobby przemysłowego uzgodnili sobie, że potrzeba rąk do prac fizycznych
- w takim tonie się na początku wypowiadała, że dobrze, iż napływają.

A teraz:
"Na tegoroczny salon samochodowy odbywający się we Frankfurcie zawitała kanclerz Niemiec Angela Merkel. W swoim przemówieniu poruszyła jeden z głównych problemów Europy dotyczący uchodźców. Kanclerz wyraziła życzenie postępu w kierunku integracji imigrantów, także za sprawą producentów samochodów. Merkel zwróciła się do firm motoryzacyjnych z prośbą o pomoc w zapewnieniu uchodźcom szkoleń, stażów oraz miejsc pracy."
- wyraziła życzenie :D Ja już nie wiem, czy się śmiać, czy płakać.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #43 dnia: 18 Wrz 2015, 21:19:27 »
Przypomnialo mi sie jeszcze spooky.
Pod koniec lat 80, w Polsce bylo popularne zalatwianie sobie "niemieckiego obywatelstwa na dziadka". I pozniej takie "Niemce"  oficjalnie w Niemczech brali socjal, przebywajac tak na prawde w Polsce, stawiajac sie jedynie w niemieckim urzedzie w okreslonych dniach. Oczywiscie pracy szukali tak by nie znalezc, no bo kto bylby tak glupi, nie?

CO za roznica wiec czy na dziadka, czy na "wojne", jak cel taki sam?

Dlatego kolejny raz do znudzenia podkresle, polski sklerotyzm historyczny poloczony z zerowym autokrytycyzmem jest dla mnie nie do zaakceptowania.

Dlatego nie odnoszac sie bezposrednio do tego co jest sluszne, co nie sluszne, uwazam, ze Polacy powinni sie wstydzic swojej obecnej postawy.
Teraz dumny wol-narod Unii Europejskiej, ktory zapomnial jak cieleciem byl.


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Wrz 2015, 21:21:49 »
Jomir - mnie o ostatnie lata chodziło z tym, że nikt się nie pchał ;)

poloniainfo.dk

Odp: Co sadzicie o obecnym temacie uchodzcow?
« Odpowiedź #44 dnia: 18 Wrz 2015, 21:21:49 »

 

Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez wyspiarzDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 5579
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 12:37:54
wysłana przez vera
Co o tym sadzicie?

Zaczęty przez mariuszkDział Hydepark

Odpowiedzi: 182
Wyświetleń: 86834
Ostatnia wiadomość 17 Maj 2010, 18:30:19
wysłana przez Fachurra
Co sądzicie o Faglige Hus

Zaczęty przez RoxDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5487
Ostatnia wiadomość 09 Maj 2016, 20:33:02
wysłana przez Habanero
A co sądzicie o tym???

Zaczęty przez LiwiaDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2841
Ostatnia wiadomość 10 Gru 2009, 14:25:25
wysłana przez Novy
co sądzicie o Dagplejecenter Rosengård?

Zaczęty przez nympheDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4427
Ostatnia wiadomość 20 Lis 2010, 21:57:18
wysłana przez Dora76