poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Następny akt terroru?  (Przeczytany 55088 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #15 dnia: 15 Lis 2015, 07:23:11 »
"A doradzisz mojej znajomej , która ma podobny problem z duńską rodzinką mieszkającą na górze ?
Wiesz, bachory latają, drą ryje, trzaskają drzwiami, albo dla odmiany zostawiaja otwarte na oścież...Tatuś przyjeżdża po dzieci na weekend, to nie chce mu się nawet wysiąść z samochodu czy dać znać przez telefon, tylko trąbi pod jej oknami , niezaleznie od pory dnia  ?
Co powinna zrobić , by się rodzinki z piekła rodem pozbyć ?
Nic ?
Bo to duńskie "bachory " ? "

Coz sa instytucje -nazywaja sie spoldzielniami mieszkaniowymi lub Komuny -wystarczy na poczatek napisac skarge skoro to "dunczycy" odnosnie innej nacji Nie wolno bo podciagna to pod rasizm..wiec mozna probowac  sabotowac  ;)

A czasem cos innego HB niz kontra na jakiekolwiek wpisy ?
Bo odnosze wrazenie ze posiadanie wlasnego zdania na tym forum jest niedopuszczalne -jedynie poprawne ma byc to co Ty piszesz i trzeba sie z tym zgadzac, masz jakis monopol na wiedze?
Podalem tylko przyklad wiec nie ironizuj
Pozdrawiam
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Lis 2015, 07:30:26 »
Ale przeciez mozna! Na tym polega dyskusja. Dyskusja to wymienianie pogladow, kazdy pisze co uwaza. Celem dyskusji nie jest przekonanie przeciwnika, a przedstawienie swojego punktu widzenia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Lis 2015, 07:53:08 »
Ale przeciez mozna! Na tym polega dyskusja. Dyskusja to wymienianie pogladow, kazdy pisze co uwaza. Celem dyskusji nie jest przekonanie przeciwnika, a przedstawienie swojego punktu widzenia.


Dobre ,naprawdę dobre, boki zrywac.

To jak z dyskusjami co nam się nie podoba w tym kraju.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #18 dnia: 15 Lis 2015, 08:39:43 »
A doradzisz mojej znajomej , która ma podobny problem z duńską rodzinką mieszkającą na górze ?
Wiesz, bachory latają, drą ryje, trzaskają drzwiami, albo dla odmiany zostawiaja otwarte na oścież...Tatuś przyjeżdża po dzieci na weekend, to nie chce mu się nawet wysiąść z samochodu czy dać znać przez telefon, tylko trąbi pod jej oknami , niezaleznie od pory dnia  ?
Co powinna zrobić , by się rodzinki z piekła rodem pozbyć ?
Nic ?
Bo to duńskie "bachory " ?

A rodowici Duńczycy, Niemcy, czy też Francuzi dokonują aktów terroru pod wpływem swojej wiary oraz w związku z tym, iż ich światopogląd przejawia jeszcze niezbyt rozwinięty poziom, jak i oni sami nie wykazują "cech zachodnich", w związku z tym, iż pochodzą z rejonów zacofanych?
hb - nie wiem, ale chyba nie powinnaś się wypowiadać w tym temacie, z przyzwoitości, tak mi się wydaje.

Jeśli chcesz pisać o Breiviku czy podobnych osobach, to są to osoby "chore psychicznie", pojedyncze przypadki, "tutaj" mamy do czynienia z religijnym fanatyzmem islamskim, gdzie potencjalne ryzyko czyha w każdym uchodźcy / najeźdzcy / imigrancie ekonomicznym (a on myśli, że co? - że ot tak - Zachód to raj - i znajdzie pracę? A jak nie znajdzie to co? - zasili szeregi sfrustrowanych i będzie podpalał samochody, czy będzie grzecznie żył z zasiłku?), a których to niesamowicie łatwo zrekrutować, im więcej ich w Europie, tym ryzyko większe. W ramach ochrony rdzennych Europejczyków, których cechują inne wartości - wygonić całe to towarzystwo z powrotem, tylko, że w Europie rządzą takie ciepłe kluchy, które nakazują wówczas, gdy jest łódź pełna najeźdzców, a oni sami ją przewracają, bo wiedzą, że wóczas zostaną uratowni, nakazują ratować. Dlatego modlitwami po zamachach albo wyrazami współczucia się nic nie zdziała, oni mają karabiny i żerują na Waszej uczuciowości, manipulują Wami, a Wy, z klapkami na oczach, ślepo wykonujecie to, co oni chcą, byście wykonali. Także ... już po Europie, za dużo ciepłych kluch. Ewentualnie im ich będzie więcej, to później Europa otworzy oczy, ale będzie ciężko, bo pewnie wprowadzą swoje osoby do parlamentu (a oni potrafią się zmobilizować, kiedyś 6 samochodów Politi goniło jednego i wjechali "na moje osiedle", zbiegło się chyba z 50 osób), no to może być już dla nas za późno. A żeby później coś z tym zrobić, i tak będzie potrzeba radykalnych środków.

A jeśli chcesz pisać o Polakach - to powiedz mi proszę, czy słyszałaś ostatnio o Polakach z karabinami maszynowymi, którzy krzyczeli "Jezus jest wielki" i dokonywali ostatnio aktów terroru? Zresztą to w ogóle do siebie nie pasuje, ale jak już pomyślisz o ludziach z tamtych rejonów, o islamie, itp. - to od razu nachodzi na myśl, że to ich sfera działania ... klapki out please.

P.S. nie bawmy się w dyskusje o rodzinkach, gdzie tatuś trąbi po dzieci i tym tematem w jakieś porówniania muslimów - broniąc ich - do duńskich, bo to dziecinada.
Zginęło ponad 100 ludzi, to mógł być każdy z nas - nie ma co się cieszyć, że mieszka się na wsi, bo to naprawdę nie na miejscu ... jeden z zamachowców najechał tereny UE jako uchodźca (co niektórzy wspierali), a kim była reszta to pewnie wiadomo ... a tu dyskusja o trąbiącym tatusiu, ręce opadają.
A to pewnie i tak dopabuse początek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #19 dnia: 15 Lis 2015, 08:55:31 »

Dobre ,naprawdę dobre, boki zrywac.

To jak z dyskusjami co nam się nie podoba w tym kraju.

A CO wedlug ciebie jest dyskusja ?

lonewolf, spooky- odpowiem potem, teraz nie mam czasu na swoj elaborat ;)
" Polak gorszego sortu"

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Lis 2015, 09:16:52 »

odpowiem potem, teraz nie mam czasu na swoj elaborat ;)

beti - to może lepiej nie odpowiadaj? ;)

Może uprzedzę, gdyby była pewność, że do Europy chcą przyjechać sami porządni ludzie - to ja nie mam nic przeciwko, ale pewności nie ma żadnej, sama beti pisałaś, że nie jesteś w stanie zapewnić, że żaden zamachowca się nie dostanie - jak widać, dostali się, widać zatem zmasowany najazd (który trwa dzień w dzień, media jakoś ucichły, ale oni najeżdżają każdego dnia, lawina ruszyła ... ale to było oczywiste, tylko Makrela mogła sobie przyjąć, że wpuści 100 000 a reszcie powie "baj baj") wszystkiego, co się rusza, najazd z rejonów tak niebezpiecznych, że nie powinno się wpuszczać nikogo - w imię całości - bo nikt tego nie umie kontrolować.

Ja znikam ... ale czuwam!

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lis 2015, 13:21:37 »
Gdyby Brevik był chory psychicznie siedziałby w psychiatryku, nie w więzieniu.
Nie mam czasu jak i Wy na dłuższe wywody , ale nie ma co wpadać w zbiorowa histerie. Inaczej to zbiorowy psychiatryk.
Ze nie wspomnę, ze IS dokładnie chodzi o zastraszenie i zbiorowa histerie.
I zrozum mnie jak zwykle dobrze, współczuje, myśle nad tym, ale nie wpadam w panikę .
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #21 dnia: 15 Lis 2015, 13:21:37 »

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #22 dnia: 15 Lis 2015, 15:25:19 »
Kurcze, szukam info gdzie sie nastepny akt teroru odbedzie,a tu brak info, tylko klotnie.

Wszyscy jestescie wlasciwie zgodni, ze teror to cos okropnego, roznicie sie tylko ocena sytuacji; jedno jest pewne "przybyszy" nalezy przyjac i czesc (oby duza) zwrocic z reklamacja, rowniez, ze czesc z nich prawdopodobnie jest albo bedzie zagrozeniem dla europejskich spoleczenstw. Zamiast sie licytowac kto jest glupszy i w sitwie, sprobujcie znalezc sposoby na uratowanie Europy, bez zarzynania "plywakow".

Cwsm- kazde polskie forum internetowe ma mnostwo moderatorow, bo to podejrzliwy, narzekajacy, klotliwy i tez warholski narod, tutaj jest tylko jeden moderator i jest tu porzadek, i zwlaszcza, ze to jest czyn spoleczny.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #23 dnia: 15 Lis 2015, 15:56:51 »
Wlasnie leci transmisja z manifestacjina Rådhuspladsen?
Oby nie tam :(
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #24 dnia: 15 Lis 2015, 16:06:27 »
Cwsm- kazde polskie forum internetowe ma mnostwo moderatorow, bo to podejrzliwy, narzekajacy, klotliwy i tez warholski narod, tutaj jest tylko jeden moderator i jest tu porzadek, i zwlaszcza, ze to jest czyn spoleczny.


I teraz znajdz tekst ktory napisalem i do ktorego sie doniosles.

Jomir dlaczego z takim zaangażowaniem nie usuwasz swoich i HB wpisów?



Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #25 dnia: 15 Lis 2015, 16:10:29 »
I uprzedze tym razem dosdnie fakty. Niestety, do niektorych trzeba dosadnie, wiec wrazliwe dusze musza zamknac oczy.
Drogi cwsm nawet jezeli zamiescisz tu tekst na poziomie nagrody Nobla, a okrasisz go chujami i pierdoleniem, to stad wyleci. Raz grzecznie ostrzegalam, mowi rowniez o tym regulamin forum. I naprawde nie ma dla mnie znaczenia czy wstawisz tam kropki, kwiatki czy serduszka.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #26 dnia: 15 Lis 2015, 16:11:52 »
No nie wyprzedzilam, trudno.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #27 dnia: 15 Lis 2015, 16:13:52 »
A CO wedlug ciebie jest dyskusja ?
Ooo pajak tka siec.

Ustawodawca zagwarantował min.mojej osobie możliwość skorzystania z przywileju(obowiązku?)nieuczestniczenia wyborach samorządowych.Mogę brać udział ,mogę to olać.Mogę potwierdzić ostatni wybór, mogę szukać innego kandydata ,nawet o najbardziej kontrowersyjnych poglądach. Moge kontaktowac sie z nimi droga elektroniczna, mogę spotykać sie osobiscie ,mogę zadawać pytania ,nawet te najbardziej niepopularne i kontrowersyjne .mogę sie spierać, dyskutować , mogę wszystko.

Mogę to wszystko do momentu wejścia na ta stronę, bo tu nie i cenzura. A starszyzna forumowa (z bajkopisarzem amatorem)zgniecie ciebie do parteru, w kopie w glebę i skwituje-jak ci się nie podoba to cenzura do Polski C pasać kury.

To  w temacie wpisu Jomir

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #28 dnia: 15 Lis 2015, 17:11:43 »
NO :) wkleiles tylko pierwsza czesc wypowiedzi...

Wiesz, nie posadzalesc mnie o to, ale ja naprawde czesto doceniam Twoja argumentacje, piszesz nieglupio, jeno CIe ponosi...

MOderuje juz jakis czas i trzymam sie stalych zasad, wiec moze czas sie przyzywczaic?
NIe wymagam wiele - zero atakow personalnych, zero przeklenstw...
Bez przesady, dorosli i nieglupi ludzie, powinni dac rade.

Spytak Spooky, czy mu cos oporcz ze dwoch filmikow zginelo?
A nie zawsze sie z nim zgadzam... choc go lubie...
No i zeby nie bylo, ze ja tu peronalnie "polubownie".. Vordinborga tez bardzo lubie, a mu tne.. tak chyba z tej sympatii :)
A i mojej serdecznej kolezance Betti, tez czasami cos wetnie... tak to juz jest...
Niewdzieczna rola moderatora, ale niestety konieczna.

To by bylo na tyle, zazwyczaj nie dyskutuje, ale tym razem w dowod uznania za wytrwalosc w dyskusjach :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lis 2015, 17:24:02 »
Moge kontaktowac sie z nimi droga elektroniczna, mogę spotykać sie osobiscie ,mogę zadawać pytania ,nawet te najbardziej niepopularne i kontrowersyjne .mogę sie spierać, dyskutować , mogę wszystko.
I wszystko to językiem , którego uzywasz na forum?
I może jeszcze ten kandydat, z którym tak możesz się "kontaktować", podejmie "dyskusję " z tobą ?
I jeszcze może tym samym językiem ?
Czy może to być na zasadzie "gadał dziad do obrazu..." ?
Mozna się spierać, miec krańcowo rózne poglądy. Ja nawet jestem skłonna przyjąć, że ktoś , powiedzmy, nazwie mnie idiotką, jeśli BĘDZIE W STANIE OBIEKTYWNIE, nie opierając się na własnych emocjach i zapatrywaniach, ten idiotyzm wykazać.
Póki co, wszystkie moje "zaczepki" , gdzie prosiłam o KONKRETNĄ odpowiedź na proste, konkretne pytanie, pozostawały bez echa.
Sztuką dyskusji jest umieć obronić swoje tezy przy pomocy realnych argumentów.
Gdy tego brakuje, to nie ma dyskusji, tylko jest pyskówka, polegająca na atakach personalnych.

I...wiecie, co ?
Nawet mnie śmieszy trochę i bawi to moje "samotne" tu ( nie licząc głosów poparcia zpata, Jomir i newbie) "potykanie się" na słowa i poglądy z "resztą świata" :). Przyznacie, ze zabawna sytuacja.

A mniej wesoło...czasem mam ochotę zrezygnować i zostawić Was samych z Waszymi Orwellowskimi "5ma minutami nienawiści". Tak, Orwell BYŁ "lewakiem" i to zdeklarowanym. "Rok 1984 " i "Folwark Zwierzęcy" to "lewackie" wizje swiata totalitarnego, faszystowskiego. Przed tym przestrzegał. Warto to mieć na uwadze , czytając o "opowiadaniu historii na nowo" i hasłach o "zniewoleniu Zachodu " ("Wolność to niewola", jakby ktoś Orwella nie pamiętał). No, ale to nie całkiem ten temat, choć tez nie do końca nie w temacie. 

W międzyczasie, "ad vocem", do wypowiedzi Jomir :
Potwierdzam :). Byłam "cięta", pretensji nie mam, sama wiem, kiedy przegięłam ze złośliwością :).
Staram się nie zmuszać Jej do takich drastycznych kroków ,no, ale bywa... :-[
" Polak gorszego sortu"

poloniainfo.dk

Odp: Następny akt terroru?
« Odpowiedź #29 dnia: 15 Lis 2015, 17:24:02 »

 

akt urodzenia

Zaczęty przez robotnikDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 20625
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2008, 20:29:24
wysłana przez Jomir
Akt urodzenia dziecka

Zaczęty przez Centka1Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2857
Ostatnia wiadomość 07 Sty 2013, 13:20:01
wysłana przez Centka1
akt zgonu

Zaczęty przez K30Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 11376
Ostatnia wiadomość 19 Paź 2008, 11:36:57
wysłana przez yoursoul
akt urodzenia dziecka POMOCY

Zaczęty przez kingamagdaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 9681
Ostatnia wiadomość 31 Mar 2015, 14:26:25
wysłana przez aneczka.k
Akt małżeński co można załatwić?

Zaczęty przez poliszaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3658
Ostatnia wiadomość 29 Gru 2011, 16:49:55
wysłana przez polisza