poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wezwanie w celu wyjaśnienia podejrzenia narażenia dziecka na niebezpieczeństwo  (Przeczytany 9 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Synit

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Dzień dobry.
Dla kontekstu od razu przytoczę, od czego sprawa się zaczęła.

Zjeżdżając z promu w Gedser stałem w korku, w samochodzie była moja żona i roczne dziecko na tylnej kanapie, dziecko było karmione piersią na kolanach mamy, ponieważ nie jadło piersi od kilku godzin i bardzo płakało, zgodziłem się na jazdę z niezapiętym dzieckiem w foteliku, ponieważ toczyłem się w korku do przejścia granicznego i nie miałem gdzie zjechać, aby się zatrzymać, nakarmić dziecko, zapiąć w foteliku i ruszyć dalej, sami wiecie jak wygląda przejście graniczne w Gedser.

Przejeżdżając przez przejście graniczne funkcjonariusz policji zauważył, że dziecko nie jest zapięte i zatrzymał mnie do kontroli wystawiając tym samym mandat w wysokości 2500dkk i 1 klipa.
Starałem mu wytłumaczyć całą sytuację, że jadę 3 km/h w korku, nie mam gdzie się zatrzymać aby żona nakarmiła dziecko, i tłumaczę mu, że zaraz za przejściem, na jego widoku jest miejsce, gdzie mogę się zatrzymać i spokojnie wszystko zorganizować - bez skutku.

Do rzeczy - Po 3 tygodniach otrzymałem pismo z komuny, że chcą się z nami zobaczyć w celu wyjaśnienia tej sytuacji i oceny, czy dziecko rzeczywiście zostało narażone na niebezpieczeństwo, mam małe obawy, zwłaszcza, że już nasłuchałem się jak to Dania łamie wszelkie konwencje dotyczące odbierania dzieci rodzicom.

Czy macie może wiedzę jak to wygląda i czy jest się czego obawiać?
Oczywiście nigdy wcześniej nie miałem żadnych problemów z instytucjami rodzinnymi ani policją.

Pozdrawiam.

poloniainfo.dk


 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15422
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
Leczenie małego dziecka

Zaczęty przez anetka089Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3776
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2012, 14:18:34
wysłana przez anetka089
obrót zewnętrzny dziecka

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Rodzina ...

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7818
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2011, 14:06:26
wysłana przez Sofi
urlop po narodzinach dziecka.

Zaczęty przez grzes85_2006Dział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4515
Ostatnia wiadomość 24 Kwi 2012, 21:34:50
wysłana przez Jomir
potrzebuję poskiego psychologa do dziecka

Zaczęty przez zorajdaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 7555
Ostatnia wiadomość 09 Paź 2008, 13:48:36
wysłana przez micia1970