Ogólne > Rodzina ...

Urlop rodzicielski w Danii

<< < (3/22) > >>

Gosc:
Jedno jest pewne, nie mozna pobierac zasilkow w dwoch krajach jednoczesnie.
O tym, czy sie zasilek nalezy, czy nie, decyduje miejsce zamieszkania. Mieszkasz w Polsce bierzesz w Polsce, mieszkasz w Danii bierzeszw Danii. Tyle, ze w Dani, zeby dostac zasilek macierzysnski trzeba wczesniej pracowac.Oczywiscie, by pobierac w Danii, nalezy pracowac w Danii. Nie wystarczy, ze maz pracowal.

Jedynie osoby posiadajace OBYWATELSTWO dunskie (nie staly pobyt) moga pobierac zasilki, mieszkajac nawet na Hawajach, ale i to w ograniczonym prawnie zakresie.

Bogusia79:

--- Cytat: RybkaWillego w 12 Lis 2008, 23:10:58 ---Aby dostać płatny urlop macierzyński, kobieta musi mieć przepracowane 13 tygodni, w tym każdy miesiąc musi mieć minimum 120 wypracowanych godzin. Nie jest istotne czy będzie to wypracowane przed ciążą czy w trakcie. Jeżeli chodzi o wysokość pensji to nie będzie to na pewno 100%. Wysokość wypłaty zależna jest też od średniej  godzin wypracowanych  w miesiącu , oraz od stawki godzinowej.

Moja koleżanka pracowała przez 4 miesiące zanim zaszła w ciążę i dostała płatny urlop macierzyński.

Mam nadzieję że choć troszkę pomogłam.
Pozdrawiam

--- Koniec cytatu ---


czyli  120h przypada na miesiac czy na te 13 tygodni?? ??? ???

Tula:

--- Cytat: Bogusia79 w 15 Lut 2009, 13:02:04 ---
czyli  120h przypada na miesiac czy na te 13 tygodni?? ??? ???

--- Koniec cytatu ---
Bogusiu, a czy Ty doczytalas, co Rybka pisze? Najwyrazniej nie, bo stoi jak byk:
każdy miesiąc musi mieć minimum 120 wypracowanych godzin

patsy:
W Danii istnieje możliwość otrzymywania podczas urlopu macierzyńskiego dodatku na zwrot kosztów
utrzymania.

[Posted on: 07 Kwiecień  2009, 16:09:12]
czy ktoś moze mi to wyjaśnić!

Edytam:
Ja też jestem ciekawa, choć na to nie liczę.  Doczytałam  natomiast, że 120 godzin przepracowane musi być w okresie poprzedzającym nieobecność w pracy z powodu macierzyństwa. 

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej