poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Urlop rodzicielski w Danii  (Przeczytany 248296 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

varszafiak

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #45 dnia: 04 Paź 2010, 13:14:25 »
Jezeli kommune bedzie wyplacac macierzynski maksymalna stawka to 102 korony, obliczja z ostatnich przepracowanych tygodni. Bardzo czesto macierzynski wyplaca pracodawca wtedy wysokosc macierzynskiego  moze  nawet osiagnac Twoja pelna stawke godzinowa. Kommune zwraca pracodawcy tylko te 102 korony a resztę pokrywa z wlasnej kieszeni.

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #46 dnia: 04 Paź 2010, 13:48:26 »
dziekuje za odpowiedź, mam nadzieję ze pracodawca musi wpisać faktyczną kwotę za godzinę pracy wieczorami. pozdrawiam

parabola2

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #47 dnia: 20 Sty 2011, 10:41:07 »
Hej,
Czy urlop rodziecielski(wychowawczy)liczy sie jako godziny do wyrobieniagrodzin do a-kasse?
pozdrawiam

HaniaSZ21

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #48 dnia: 20 Sty 2011, 12:29:43 »
Hej mam pytanie odnosnie zwrot na koszty utrzymania kto to nalicz i czy wtedy nalezy mi się to automatycznie. Dodam że przez 2 lata pracowałamcały czas po minimum 120godzin miesięcznie a na macierzyńskie odchodzę już 16lutego na 4tyg przed porodem.

varszafiak

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #49 dnia: 20 Sty 2011, 17:04:02 »
Do Haniasz21
jak dobrze zrozumialem chodzi Tobie o aktualna skatkarte....w tej kwestii nic sie nie zmieni nadal beda pobierac tyle zaliczki na podatek na jaki im "pozwolilas"...tylko ty wiesz jak z tego wybrnac mieszkajac tu ponad dwa lata i rodzac tu dziecko...
Musisz poszukac przy kolejnym  rocznym rozliczeniu "magika" ktory to do kupy posklada  ;)

Offline vaxa_rys

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 475
  • Reputacja: +4/-6
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #50 dnia: 29 Cze 2011, 15:41:29 »
ile tygodni po porodzie pracodawca płaci pensje i ile tygodni potem płaci komuna?pozdrwiam

Offline kajda3333

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Cze 2011, 09:44:16 »
Witam 14 tygodni pracodawca a potem 32 tygodnie komuna

poloniainfo.dk

Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #51 dnia: 30 Cze 2011, 09:44:16 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #52 dnia: 30 Cze 2011, 09:59:58 »
Zalezy od ukladu zbiorowego obowiazujacego w twoim zakladzie pracy.
Musisz spytac sie w swoim miejscu pracy/zwiazkach zawodowych.
Moze byc tak ze za caly okres dostaniesz dagpenge albo 14 tygodni placi pracodawca a reszte kommune albo wszystko placi pracodawca.

https://www.borger.dk/Emner/familie-og-boern/Orlov/Sider/barselsorlov.aspx

Fuld løn under barsel

Nogle overenskomster og nogle virksomheder tilbyder fuld løn under hele eller dele af barselsorloven. Hvis du er i tvivl, om du har ret til fuld løn under orloven, bør du kontakte din arbejdsgiver eller din fagforening. De kan også fortælle nærmere om betingelserne.

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline stonogaa

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #53 dnia: 09 Paź 2011, 14:05:32 »
Witam :)

Co się dzieje jeżeli kobieta ma niepełny etat ? przykładowo pracuje tylko 15 godzin tygodniowo? czy są szanse że cokolwiek dostanę przy tak marnych godzinkach? :( pytam Was bo nie wiem czy jest sens iść z tym pytaniem do komuny..czy to jest z góry oczywiste.

pozdrawiam 

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #54 dnia: 09 Paź 2011, 14:09:39 »
Zostanie Ci naliczone proporcjonalnie do wymiaru etatu i zarobkow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

biedronka

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #55 dnia: 16 Gru 2011, 14:09:31 »
Hej.
Mam konkretny problem i nie wiem od czego zaczac. Pracowalam od czerwca do konca pazdziernika tego roku w firmie na kontrakcie czasowym, 3-miesiecznym a potem przedluzanym o tydzien, dwa w zaleznosci jak potrzebowali (jako vikar oczuwiscie).
Teraz czekajac az do mnie zadzwonia znowu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy na ktora dlugo czekalam. Zoltej karty jeszcze nie mam, w komunie powiedzieli mi wtedy ze 3miesieczny kontrakt jest za krótki zeby mi ja dali. CPR mam.
Pewnie nowy kontrakt znow na 3 miesiace dostane w styczniu i pewnie beda go przedluzali na kilka tygodni.

I teraz mam pytanie. Czy bedac na takim kontrakcie gdybym poszla na zwolnienie chorobowe i byla na nim do konca ciazy bede normalnie otrzymywala pieniadze z komuny przez caly ten czas czy tylko przez czas do kiedy mam umowe?
Wiem, ze licza sie ostatnie 3 miesiace przed porodem. Mi chodzi tylko o ten kontrakt i chorobowe, czy bede przez caly cza sdostawala pieniadze czy tylko do konca tego kontraktu.

Pozdrawiam!

Offline agg

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #56 dnia: 16 Gru 2011, 19:45:32 »
I teraz mam pytanie. Czy bedac na takim kontrakcie gdybym poszla na zwolnienie chorobowe i byla na nim do konca ciazy bede normalnie otrzymywala pieniadze z komuny przez caly ten czas czy tylko przez czas do kiedy mam umowe?
Wiem, ze licza sie ostatnie 3 miesiace przed porodem. Mi chodzi tylko o ten kontrakt i chorobowe, czy bede przez caly cza sdostawala pieniadze czy tylko do konca tego kontraktu.

Pozdrawiam!

ojj ,kochana ,zeby pojsc na chorobowe nie jest tak latwo - mnie sie udalo dopabuse po 6tym m-cu ciazy.
Ja bym poczekala na kolejna umowe i nie chwalila sie,ze jestem w ciazy  ;) i postaralabym sie ,zeby zapewnic sobie przynajmniej te 18 godz tygodniowo .

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #57 dnia: 16 Gru 2011, 20:46:46 »
ile tygodni po porodzie pracodawca płaci pensje i ile tygodni potem płaci komuna?pozdrwiam

U mnie pracodawca płaci 4 tygodnie przed  i 25 tygodni po porodzie, jestem na pełnym etacie.


 
Hej.
Mam konkretny problem i nie wiem od czego zaczac. Pracowalam od czerwca do konca pazdziernika tego roku w firmie na kontrakcie czasowym, 3-miesiecznym a potem przedluzanym o tydzien, dwa w zaleznosci jak potrzebowali (jako vikar oczuwiscie).
Teraz czekajac az do mnie zadzwonia znowu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy na ktora dlugo czekalam. Zoltej karty jeszcze nie mam, w komunie powiedzieli mi wtedy ze 3miesieczny kontrakt jest za krótki zeby mi ja dali. CPR mam.
Pewnie nowy kontrakt znow na 3 miesiace dostane w styczniu i pewnie beda go przedluzali na kilka tygodni.

I teraz mam pytanie. Czy bedac na takim kontrakcie gdybym poszla na zwolnienie chorobowe i byla na nim do konca ciazy bede normalnie otrzymywala pieniadze z komuny przez caly ten czas czy tylko przez czas do kiedy mam umowe?
Wiem, ze licza sie ostatnie 3 miesiace przed porodem. Mi chodzi tylko o ten kontrakt i chorobowe, czy bede przez caly cza sdostawala pieniadze czy tylko do konca tego kontraktu.

Pozdrawiam!

A masz powód żeby iść na chorobowe? I na jakiej podstawie chcesz tu od kommuny dostawać pieniądze? No i u mnie liczyły się nie 3 ale 9 miesięcy przed porodem.

"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

biedronka

  • Gość
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #58 dnia: 16 Gru 2011, 22:48:29 »
A masz powód żeby iść na chorobowe? I na jakiej podstawie chcesz tu od kommuny dostawać pieniądze? No i u mnie liczyły się nie 3 ale 9 miesięcy przed porodem.


Mam powod i zwolnienie dostane na pewno. Co do komuny: na takiej zasadzie, ze w tej komunie mieszkam i pracuje a jak pracuje w tej komunie to w razie choroby nalezy mi sie chorobowe. Juz rozmawialam z pania z komuny i lekarzem.
Wszedzie jest napisane ze do macierzynskiego licza sie 3 miesiace przed data porodu. Jest nawet konkretna liczba godzin ale juz nie pamietam jaka.

Tu masz przykladowy link: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/10815,kto_i_jak_moze_ubiegac_sie_o_urlop_macierzynski_w_danii.html


Offline aneczka.k

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 171
  • Reputacja: +6/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Gru 2011, 23:44:51 »
Mam powod i zwolnienie dostane na pewno. Co do komuny: na takiej zasadzie, ze w tej komunie mieszkam i pracuje a jak pracuje w tej komunie to w razie choroby nalezy mi sie chorobowe. Juz rozmawialam z pania z komuny i lekarzem.
Wszedzie jest napisane ze do macierzynskiego licza sie 3 miesiace przed data porodu. Jest nawet konkretna liczba godzin ale juz nie pamietam jaka.

Tu masz przykladowy link: http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/10815,kto_i_jak_moze_ubiegac_sie_o_urlop_macierzynski_w_danii.html



przerabialam ciaze przy umowie vikar...
Nie rozumiem jak to chcesz zrobic bo tak rozumiem ze do konca pazdziernika pracowalas, teraz od 1,5 miesiaca siedzisz w domu, nie masz z firma kontraktu, czyli jestes bezrobotna w tym czasie.... Teraz zalozmy we wrzesniu dostaniesz znow kontrakt i chcesz od razu pojsc na zwolnienie? dobra zakladajac ze 15 stycznia dostajesz  kontrakt, 16 stycznia dzwonisz ze idziesz na chorobowe? W takim przypadku komuna zaczyna liczyc 13 tygodni dó tylu i jak byk wychodzi ze masz tyle przepracowane bo przeciez 2,5 miesiaca nie pracowalas, w takim przypadku nic nie otrzymasz.....
Jedyne wyjscie to wrocic dó pracy na 13 tygodni i dopabuse pozniej pojsc na chorobowe jak oczywiscie takowe otrzymasz bo z nim nie jest latwo.


[Posted on: 16 Gru 2011, 23:41:41]

Oczywiscie w tych 13 tygodniach musisz wyrobic min 120 godzin najlepiej wiecej....

poloniainfo.dk

Odp: Urlop rodzicielski w Danii
« Odpowiedź #59 dnia: 16 Gru 2011, 23:44:51 »

 

Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26118
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32431
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29299
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9632
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa
Komórka z polskim numerem w Danii ;)

Zaczęty przez JobSeekerDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22281
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2006, 20:29:07
wysłana przez JobSeeker