poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT  (Przeczytany 7142 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wiktorkk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« dnia: 02 Mar 2016, 11:06:43 »
Witam wszystkich,
Przybywam z takim pytaniem:
Aktualnie studiuję w Danii, nie pracuję, ale pracowałem przez jakiś czas w zeszłym roku. Chciałbym dostać tymczasowe pozwolenie na poruszanie się samochodem na polskich rejestracjach w Danii wg dokumentu 21 059.
Ponieważ pracowałem przez chwilę, wg SKATu już jestem w systemie jako pracujący, więc muszę spełnić dodatkowe warunki, żeby otrzymać tzw. "double domicile". Z tego co się dowiedziałem to warunki są takie:
- pobyt w Danii czasowy
- regularne wycieczki do Polski
- żona / dziecko / DZIEWCZYNA mieszkająca pod tym samym adresem w Polsce (dokładnie tak mi powiedziała Pani w SKACIE).
I tutaj jest moje pytanie: czy SKAT ma możliwość w jakikolwiek sposób sprawdzić kto jest zameldowany w moim mieszkaniu w Polsce? I jeśli tak to w jaki sposób?
Bo tak naprawdę, jeśli dziewczyna mieszkająca pod tym samym adresem wystarcza, to mógłbym wpisać, że mieszkam z kimkolwiek, z Anną Lewandowską choćby.
Czy ktoś się orientuje w tym temacie?
Pozdrawiam serdecznie

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Mar 2016, 13:04:05 »
Do wniosku musisz przedlozyc oprocz dowodu rejestracyjnego pojazdu rowniez kontrakt zatrudnienia. W samym wniosku podajesz miejsce zatrudnienia, kiedy wjechales do Danii i kiedy zamierzasz wyjechac (generalnie podaje sie 1 rok), ile weekendow masz zamiar przebywac w Danii a ile poza Dania. noemalnie skat ocenia, ze nalezy jezdzic do domu co 2 tygodnie aby uzyskac pozwolenie. Podjaesz rowniez stan licznika i przewidywana ilosc przejechanych kilometrow w okresie na ktory starasz sie o pozwolenie (max. rok). Musisz podac miejsce swojego pobytu w Danii, rowniez imie i nazwisko i adres osoby do ktorej bedziesz jezdzil. Pozwolenie wydaje sie przede wszystkim w celu mozliwosci dojazdu do pracy miedzy miejscem zatrudnienia w Danii a miejscem zamieszkania z rodzina, to zanczy zona, partnerem, konkubina. Generalnie jezeli nazwisko osoby do ktorej bedziesz jezdzil nie jest twoim nazwiskiem, Skat bardzo czesto prosi o przedlozenie zaswiadczenia o wspolnym zameldowaniu osob. Jezeli nie masz zamiaru przebywaqc w Danii dluzej niz 183 dni w roku, zezwolenie nie jest wymagane, ale musisz posiadac dokumentacje tak krotkiego pobytu, np. w formie albo tymczasowego zatrudnienia od......do, albo potwierdzenie uczeszczania do szkoly itp.   

Offline wiktorkk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Mar 2016, 15:40:34 »
Dzięki za odpowiedź.  Pewnie masz rację,  mogą mnie poprosić o udowodnienie, że jest zameldowana że mną. 
Interesujące też wydaje mi się to zadeklarowanie ile weekendów zamierzam spędzić w Polsce. Muszę to jakoś udokumentować, czy mogę napisać "3 weekendy na miesiąc" ? Jak oni mogą to sprawdzić?

Offline ajka1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Mar 2016, 16:07:31 »
Podajesz stan licznika.

przyklad: mieszkasz w Kopenhadze, dojezdzasz do Krakowa. Podroz tam i spowrotem pow 2tys km. 3 razy w miesiacu masz 6 tys km. Na zelandii chocbys nie wiem ile jezdzil, nie przejezdzisz tego :P

wiedzac gdzie mieszkasz - policz :D


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Mar 2016, 09:22:37 »
Jak oni mogą to sprawdzić?

Przestan kombinowac / tak radze. znasz blankiet 21.059 a pytasz jak slepy. Przeczytaj jakie dane masz podac w blankieciw wniosku. wniosek podpisujesz pod odpowiedzialnoscia. W razie kontroli na drogach, wszystko jest przejrzyste i lartwe dla skatu do sprawdzenia. onsekwencje (nie wymslone przeze mnie ale faktyczne), odebranie pozwolenia, sprawa z albo odebraniem pojazdu i warunkime przerejestrowania lub wyprowadzenia z Danii. Brak odpowiedniego kolometraza = wedlug skatu brak jazd do domu = uniewaznienie ulgi podatkowej na jazdy do domu, utrata statusu pracownika transgranicznego itp. dodatkowa relatywnie wysoka grzywna. A wiec kombinuj sobie tak jak chcesz, a polak - madry po szkodzie.

Offline wiktorkk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Mar 2016, 10:40:41 »
Nic nie kombinuję, jestem ciekawy czy i jak to sprawdzają, po prostu.
Powiedz coś więcej o tych ulgach podatkowych na jazdę do domu?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Mar 2016, 11:06:19 »
Nic nie kombinuję, jestem ciekawy czy i jak to sprawdzają, po prostu.
Powiedz coś więcej o tych ulgach podatkowych na jazdę do domu?

Nie jestem (twoim) "doradzca podatkowym" - wiele informacji jest juz zamieszczonych tutaj na forum nie tylko przeze mnie ale wielu uzytkownikow tego forum. 

poloniainfo.dk

Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Mar 2016, 11:06:19 »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Mar 2016, 11:10:55 »
Nic nie kombinuję, jestem ciekawy czy i jak to sprawdzają, po prostu.
Powiedz coś więcej o tych ulgach podatkowych na jazdę do domu?

???? poco byc ciekawym jak sprawdzaja, jezeli wszystko robi sie tak jak nalezy, to zanczy tak jak podajesz we wniosku o pozwolenie i tak.....sam pisales, ze wpiszesz np. dziewczyne, ktora nie musi mieszkac z toba, czy cos w ym rodzaju, potem dopytywales jak moga sprawdzic czy byles w domu ....jak ty na to patrzysz jest mi obojetne....ale uwazam to za kombinowanie, jabys nie nazwal.

poloniainfo.dk

Odp: Meldunek w Polsce a double domicile w SKAT
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Mar 2016, 11:10:55 »

 

uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8798
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 34603
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11511
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@
Kredyt hipoteczny w Polsce, a rekomendacja KNF.

Zaczęty przez TmkGzlkDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7089
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2015, 19:35:01
wysłana przez aneczka.k
Zasilek rodzinny w Danii a rozwód w polsce

Zaczęty przez dzialusDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 8417
Ostatnia wiadomość 05 Cze 2011, 21:36:27
wysłana przez nadusiaa