poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Urzędniczy bełkot  (Przeczytany 9414 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Urzędniczy bełkot
« dnia: 31 Mar 2016, 08:47:14 »
Znalezione na autentycznym rozliczeniu zasiłku chorobowego z Kommune  ;

"112,97 (timeløn 145,00 reduceret til maksimum)
x 7 05 (timer og minutter i perioden)"

Temat na wieczorne rozważania ; w jaki sposób można coś zredukować do maksimum ?

Ot, kolejny przykład niekompetencji urzędniczej.... Chyba że się mylę to będę bardzo wdzięczny za wyprowadzenie z błędu...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #1 dnia: 31 Mar 2016, 10:12:11 »
Trudno dyskutowac o czyms czego sie nie widzi w calosci.
Po pierwsze - jezeli jest to odcinek wyplaty, to nie glupi urzednik to pisze, a komputer wstawia jakies gotowe formuly.

Prawdopodobnie - chodzi o to, to, ze cos mozna bylo zredukowac w roznym stopniu, a ze zostalo zredukowane w najwyszyszm, wyszlo cos takiego.
Komputer nie mysli, a wpisuje gotowe forumuly.

No, ale pewnie znow bedzie, ze bronie Dunczykow, a Ty tu chciales rzezi niewniatek. :)
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #2 dnia: 31 Mar 2016, 13:31:25 »

Ot, kolejny przykład niekompetencji urzędniczej.... Chyba że się mylę to będę bardzo wdzięczny za wyprowadzenie z błędu...
Ot kolejny przykład na "nabusezumiem to powyzywam", chyba że się mylę i chodziło ci o wyjaśnienie wątpliwości ;)

Maksymalna stawka godzinowa przy sygedagpenge to 112,97, jak zarabiasz 145 to ci ją redukują do maksymalnej (112,97), ot i cała tajemnica.

I jeszcze wersja uproszczona:  zredukować do (ustalonego) maksimum

czuwaj

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Mar 2016, 20:52:13 »
Trudno dyskutowac o czyms czego sie nie widzi w calosci.
Po pierwsze - jezeli jest to odcinek wyplaty, to nie glupi urzednik to pisze, a komputer wstawia jakies gotowe formuly.

Prawdopodobnie - chodzi o to, to, ze cos mozna bylo zredukowac w roznym stopniu, a ze zostalo zredukowane w najwyszyszm, wyszlo cos takiego.
Komputer nie mysli, a wpisuje gotowe forumuly.

No, ale pewnie znow bedzie, ze bronie Dunczykow, a Ty tu chciales rzezi niewniatek. :)



Wiesz że dzwonią, ale nie bardzo wiesz gdzie ;)  Komputer nie wstawia gotowych formuł... te formuły ktoś kiedyś napisał ;)  I nie chciałem żadnej rzezi niewiniątek... Nawet  mój duński znajomy (wykładowca akademicki) wczoraj powiedział : "de er dybt idiotiseret"  -to o tych wszystkich komunalnych urzędasach. A mnie pozostaje tylko się z nim zgodzić... Wszak już od 10+ lat tę urzędniczą głupotę doświadczam niemalże na co dzień ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Mar 2016, 20:59:12 »
Ot kolejny przykład na "nabusezumiem to powyzywam", chyba że się mylę i chodziło ci o wyjaśnienie wątpliwości ;)

Maksymalna stawka godzinowa przy sygedagpenge to 112,97, jak zarabiasz 145 to ci ją redukują do maksymalnej (112,97), ot i cała tajemnica.

I jeszcze wersja uproszczona:  zredukować do (ustalonego) maksimum

czuwaj
Obiecałem wdzięczność i zgodnie z obietnicą jestem wdzięczny. Niemniej jednak nadal za bełkot uważam redukowanie do
 maksimum.

"nabusezumiem to powyzywam"

Nie rozumiem... ;)

I tak, chodziło mi o wyjaśnienie wątpliwości. Chociaż gdybym sobie chciał powyzywać to chyba mogę co nie ?  Zabronisz mi?  ;) 

Na szczęście sprawa nie dotyczy mnie, to był świstek pewnego znajomego, który stawia swoje pierwsze kroki w Dk a ja mu czasem pomagam ogarnąć to i owo ;)

Darz Bór !  ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline Emill

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 19
  • Wiadomości: 236
  • Reputacja: +5/-3
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Kwi 2016, 10:42:46 »
Co do kasty urzędniczej to mam bardzo podobne zdanie, ale akurat ten zapis jest jasny i przejrzysty.
Przykład z innej mańki:
W boksie kategoria kogucia to max 54 kg. Ty ważysz 56 ale masz ustawioną walkę w tej kategorii. Co robisz? Redukujesz wagę do maksimum (ustalonego dla tej kategorii czyli 54 kg).
Prościej się chyba nie da  ;D


Nie rozumiem... ;)



Nie bondźmy aptekarzami ;)

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi 2016, 19:40:51 »
Bardzo dobryz przykład.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Kwi 2016, 19:40:51 »

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Kwi 2016, 20:07:43 »
Co do kasty urzędniczej to mam bardzo podobne zdanie, ale akurat ten zapis jest jasny i przejrzysty.
Przykład z innej mańki:
W boksie kategoria kogucia to max 54 kg. Ty ważysz 56 ale masz ustawioną walkę w tej kategorii. Co robisz? Redukujesz wagę do maksimum (ustalonego dla tej kategorii czyli 54 kg).
Prościej się chyba nie da  ;D

Nie bondźmy aptekarzami ;)

Heeejjjj... Spokojnie. Robiłem test na inteligencję i wyszedł pozytywny ;)  Wiem o co chodzi w tym sformułowaniu i zgadzam się; używasz dobrych przykładów. Ale nadal uważam że te dwa określenia zaprzeczają sobie nawzajem...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Kwi 2016, 11:28:58 »
Zredukować do maksimum - co w tym nielogicznego że uważasz że jest sprzeczne ?

Coś jest większe niż USTALONE MAKSIMUM, więc zostało zmniejszone aby nie być większe niż MAKSIMUM.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwi 2016, 16:05:09 »
Zredukować do maksimum - co w tym nielogicznego że uważasz że jest sprzeczne ?

Coś jest większe niż USTALONE MAKSIMUM, więc zostało zmniejszone aby nie być większe niż MAKSIMUM.


Heheheh.... aleś się nakręcił ziomuś ;)  Juuuuużżż..... spokojnie ;)  Keep calm i przeczytaj uważnie co napisałem powyżej ;)
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

poloniainfo.dk

Odp: Urzędniczy bełkot
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Kwi 2016, 16:05:09 »