poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Brexit co on oznacza dla nas?  (Przeczytany 34666 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #45 dnia: 02 Lip 2016, 18:25:10 »
Trudno sie przypatrywac, bez krytycznych uwag, obecnej sytuacji w Polsce, daleko mi do Twojej akceptacji zmian prowadzacych do rozlamu spoleczenstwa. Niestety, brak nam (mnie i larwom :) ), Twojego zrozumienia i entuzjazmu.

Moze przypomnij mi co Ci sie w Dani kiedykolwiek podobalo.

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #46 dnia: 02 Lip 2016, 18:33:11 »


Moze przypomnij mi co Ci sie w Dani kiedykolwiek podobalo.

Pia Kjærsgaard
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #47 dnia: 02 Lip 2016, 20:25:25 »
w 1989 urzednikow bylo 160 tysiecy, obecnie w polskich urzedach zasiada 444 tysiace ,sukces pelna gębą.
Przykład słaby, bo po pierwsze wg europejskiej statystyki urzędniczne stanowisko to również policja czy wojsko, więc mamy później przykłady, że w kraju tnącym koszty do zgłoszenia policja nawet nie przyjezdza bo tłumaczy, że to mała (kosztowo) szkoda ;)

A zarazem z drugiej strony dane z 2010, bo te znam, mówią o Danii jako rekordowym kraju pod względem liczby zatrudnionych w sektorze publicznym z wynikiem ponad 34% wszysktich pracujących w tym kraju! Wiem, że ten wynik jest już prawdopodobnie niższy, bo to się odczuwa, kiedy próbuję coś się dowiedzieć, a nie ma osób kompetentych po drugiej stronie, bo po prostu ich brak, ale nadal będzie to daleko do kilkunastu procent w polskim sektorze publicznym. Podawanie liczby w tysiącach nie ma przecież sensu, ponieważ większy kraj, więcej miast, więcej mieszkańców i spraw. To jak mieć Komunne np.Aarhus w mieście Aalborg dla całej Jutlandii:)
« Ostatnia zmiana: 02 Lip 2016, 20:36:58 wysłana przez daniaa »

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #48 dnia: 02 Lip 2016, 21:37:07 »
Przykład słaby, bo po pierwsze wg europejskiej statystyki urzędniczne stanowisko to również policja czy wojsko,

Hmmmm... Od kiedy ?  Mam za sobą kawałek życia w jednym z tych sektorów i wierz mi że nigdy nie byłem, nie czułem się i nie zarabiałem jak urzędnik...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #49 dnia: 03 Lip 2016, 00:31:25 »
Przykład słaby, bo po pierwsze wg europejskiej statystyki urzędniczne stanowisko to również policja czy wojsko, więc mamy później przykłady, że w kraju tnącym koszty do zgłoszenia policja nawet nie przyjezdza bo tłumaczy, że to mała (kosztowo) szkoda ;)

Czystej biurokracji ,napędzonej w ostaniach czasach przez UE jest 444 tysiecy , jeżeli doliczymy sluzby mundurowe ,sędziów ,prokuratorów ,itd .to na garnuszku przeciętnego podatnika jet blisko 997 tysiecy .

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #50 dnia: 03 Lip 2016, 00:37:41 »
Jest pare stoczni, pewnie nowoczesnych, ktore zatrudniaja od 10-50 pracownikow, jedna nawet 700, zajmuja sie one glownie reperacja i produkcja jachtow. Polskie stocznie zatrudnialy tysiace, ale byly przestarzale wiec musiano je zamknac.
Stocznie Kockum w Malmoe tez zamknieto, bo byla nieoplacalna, co spowodowalo "upadek" tego niegdys duzego i waznego miasta.

Nie wiem skad pochodzi twoja informacja o Azjatyckch cenach statkow, AP Møller ktory posiadal chyba ze dwie stocznie, od lat buduje w Korei.

Co do info o Austrii to powinienes nadmienic, ze chodzi tu o formalne bledy przy wyborach prezydenckich, a nie o nastroje anty EU. Watpie czy austryjacy zyjaca z handlu i turystyki kiedykolwiek beda sie zastanawiali nad czlonkostwem w EU.

Jak napisalem pozyjemy zobaczymy.

Niemcy są liderem w dziedzinie budowy statków w Europie. Na świecie maja czwarte miejsce po Korei, Japonii i Chinach.

Ponad 23 tysiace etatow ,gdzie i tak brakuje specjalistow.

 „Nie uda się to w dziedzinie tak zwanych produktów masowych, jak tankowce, drobnicowce czy kontenerowce. W tym przodują Azjaci. Znaleźliśmy swoje nisze, w których mamy szanse być liderami dzięki zastosowaniu wysoko rozwiniętych technologii. Mam na myśli wielkie statki pasażerskie i wielkie jachty na prywatne zamówienie

Offline daniaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 10
  • -Otrzymane: 29
  • Wiadomości: 335
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Lip 2016, 13:41:46 »
Hmmmm... Od kiedy ?  Mam za sobą kawałek życia w jednym z tych sektorów i wierz mi że nigdy nie byłem, nie czułem się i nie zarabiałem jak urzędnik...
Zgadza się, zapylałeś za tych siedziących w biurach. Pracownik cywilny pracujący w Policji, wojsku czy innych służbach to zazwyczaj urzędnik.
« Ostatnia zmiana: 03 Lip 2016, 13:59:11 wysłana przez daniaa »

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #51 dnia: 03 Lip 2016, 13:41:46 »

Offline Habanero

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 98
  • -Otrzymane: 26
  • Wiadomości: 372
  • Reputacja: +42/-25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tabula rasa...
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #52 dnia: 03 Lip 2016, 15:29:04 »
Pracownik cywilny może tak, ale podoficer raczej nie jest urzędnikiem...
"Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów."
S.Lem

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #53 dnia: 04 Lip 2016, 15:28:40 »
A tymczaswem w Wielkiej (jeszcze) Brytanii kolejni "ojcowie sukcesu" umywaja lapki zostawiaja innych, by posprzatali syf, ktorego narobili.
Dzis Farage oswiadczyl,  ze rezygnuje z funkcji szefa partii .
Woli sobie byc nadal eurodeputowanym bez zadnej odpowiedzialnosci.
cos mi to przypomina :/
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #54 dnia: 05 Lip 2016, 06:01:27 »
" Polak gorszego sortu"

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #55 dnia: 05 Lip 2016, 06:18:18 »

Silny rozwój gospodarczy... Rogasiu ! Ty dobrze wiesz, wiesz nawet lepiej ode mnie czy kogokolwiek że te wszystkie "unijne" wskaźniki rozwoju , krzywe , słupki , rejtingi etc. to pic na wodę. To jest bardziej sztuczne od cycków Pameli. Zrobili to i wciąż nam wciskają tylko i wyłącznie dla swoich potrzeb i nie ma to najmniejszego pokrycia z rzeczytwistością.

O jakim rozwoju mówisz ?  Masz może na myśli polskie stocznie ?  Te stocznie , które zbudowała komuna... Te stocznie były najlepsze na świecie. Ale Niemcom było to nie na rękę. Dlatego "wpompowali" mnóstwo kapitału w ich wykończenie. Niedobitki dorżnął herr TuSSk , wzamian za co może teraz pierdzieć w unijny stołek. A może chcesz powiedzieć coś na temat polskiego rybołówstwa ?  Albo górnictwa ?  Rozumiem Twój entuzjazm... Wszak nie gryzie się ręki która Cię karmi... Ale nie przesadzaj Waść


P.S. Całą perfidię eurokołchozu można dostrzec gołym okiem na przykładzie Grecji ; wykończyli ją (Niemcy) a teraz za bezcen kupują sobie na własność greckie wysepki. Z Polską też tak miało się stać ale przyszedł niedobry PiS i zablokował wyprzedaż Polskiej ziemi za bezcen....
Wiesz, H...
To Roga, nie ty, jest wzietym doradza ekonomicznym, to Roga cieszy sie powazaniem nie tylko na polonijnym forum, gdzie bezinteresownie pomaga rodakom w wyjasnianiu prawnych i ekonomicznych meandrow systemu.
Kimze ty jestes, co w zyciu osiagnales, do jakiego statusu doszedles, by tak deprecjonowac Jego wypowiedzi ?To,  ze masz jakas tam prace w jakiejs firmie i zwykly status materialny taki, ze nie martwisz sie,  ze zabraknie na chlebek , nie swiadczy wcale o twoim sukcesie zyciowym. Jestes zwyklym szaraczkiem- wyrobnikiem, jak zreszta wiekszosc z nas. I ty masz czelnosc pouczac czlowieka, ktory naprawde osiagnal sukces w Danii, co jest wlasciwe, a co nie ? Ogarnij sie. Gdybys to ty mial racje, role bylyby odwrocone. Wiec nie osmieszaj sie , "ekonomisto" z Kaczej Wolki .
Guzik wiesz- tylko to, co wyczytasz w niszowych portalikach, ktorych nikt na serio nie bierze.
Snij dalej swoj sen o potedze.
A inni beda odnosili prawdziwe sukcesy .
" Polak gorszego sortu"

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lip 2016, 08:42:05 »
Niestety Habanero mimo wielu prosb (od conajmniej kilku miesiecy) nie wykazal checi dostosowania sie do zasad tutaj panujacych.
Niestety nie bede tolerowal traktowania innych uzytkownikow jak i mnie jak kolegow spod sklepu (vide "Rogasiu").
Kazdemu daje szanse ale tylko jedna. On swoja zmarnowal...

Pozdrawiam i dziekuje za cierpliwosc.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Brexit co on oznacza dla nas?
« Odpowiedź #56 dnia: 07 Lip 2016, 08:42:05 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15006
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19273
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49982
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15682
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19943
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior