poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta  (Przeczytany 9820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beenpl20

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +1/-0
Witam. Jak w temacie. Podczas rejestracji uzywanego auta i kupnie tablic podalem niewlasciwa firme ubezpieczeniowa ktora teraz widnieje na "Kvittering - Registrer køretøj". Jest tam firma NEM Forsikring a chciałem IF. Czy jest to zobowiązujące i czy moge po prostu kupic na stronie IF ubezpieczenie (ansvar)?
Pozdrawiam K.

Offline spooky

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 45
  • Wiadomości: 265
  • Reputacja: +31/-3
Tak nie możesz zrobić, bo w momencie przerejestrowania podałeś NEM, a to znaczy, że to ubezpieczenie już działa. Zmieniałem kiedyś ubezpieczalnię i zajęło to ok. 2 miesięcy, z tym, że wtedy były dłuższe terminy - bo miałem "poprzednie" już jakiś czas. Jeśli Ty jesteś teraz świeżo po zakupie, to pewnie obowiązuje jakieś odstąpienie od umowy, ale to polecam zadzwonić do NEM albo If, żeby dowiedzieć się szczegółów i jak to ogarnąć. Sprawdziłem ceny dla swojego samochodu - mam w If - i w NEM jakiejś wielkiej tragedii nie ma, ale jest drożej, dlatego koniec końców i tak pewnie zmienisz ubezpieczalnię, a w międzyczasie nie ma co panikować, bo jakichś wielkich strat nie poniesiesz ;)

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Nie wiem jak jest teraz, ale 5-6 lat temu do 2 tygodni mozna bylo zmienic ubezpieczenie bez konsekwencji. Proponuje zglosic sie do IF i powiedziec w czym problem (raczej beda sklonni pomoc) a do drugiej firmy wyslac e-mail ( albo i dwa :-)) ze rezygnujesz.
Pozdrawiam
"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

poloniainfo.dk


 

rejestracja auta sprowadzonego z Niemiec

Zaczęty przez HaniaSZ21Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6637
Ostatnia wiadomość 06 Wrz 2011, 08:01:35
wysłana przez @ae@
odszkodowanie za zniszczenie auta

Zaczęty przez magdaleeenkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 15337
Ostatnia wiadomość 10 Lut 2014, 17:34:42
wysłana przez Jomir
Wycana auta do jobcenter

Zaczęty przez baterDział Odense

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 8873
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2013, 20:46:07
wysłana przez Jomir
Procedura przeglądu eksportowego auta z dk

Zaczęty przez tonymontana123Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5487
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2019, 17:33:47
wysłana przez tonymontana123
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12335
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera