poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Firma nie posiadajaca umowy zbiorowej ze zwiazkiem zawodowym  (Przeczytany 2535 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

caro

  • Gość
Witam, mam pewien problem. Zostalem zatrudniony w dunskiej firmie, umowa na czas nieokreslony, stanowisko kabusewnicze ale po fakcie podpisania umowy, uswiadomilem sobie, ze firma nie posiada umowy z jakimkolwiek zwiazkiem zawodowym. Wiem, ze moga byc problemy z uzyskaniem pozwolenia na prace i pobyt. Rozmawialem z kadrowym firmy i obiecal, ze "przepchnie" sprawe w Imigration Service. Prosze o jakies opinie ludzi, ktorzy byli w podobnej sytuacji, jak to wygladalo?

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma nie posiadajaca umowy zbiorowej ze zwiazkiem zawodowym
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Sie 2008, 11:07:26 »
Witam, mam pewien problem. Zostalem zatrudniony w dunskiej firmie, umowa na czas nieokreslony, stanowisko kabusewnicze ale po fakcie podpisania umowy, uswiadomilem sobie, ze firma nie posiada umowy z jakimkolwiek zwiazkiem zawodowym. Wiem, ze moga byc problemy z uzyskaniem pozwolenia na prace i pobyt. Rozmawialem z kadrowym firmy i obiecal, ze "przepchnie" sprawe w Imigration Service. Prosze o jakies opinie ludzi, ktorzy byli w podobnej sytuacji, jak to wygladalo?


co ci przeszkadza???
stanowisko kabusewnicze, umowa na stałe, zaden śmieszny kontrakt a teraz chciałbyś związki zawodowe. Jka chcesz to się zapisz ale nie masz argumentów aby tego od firmy wymagać, no chyba ze czujesz ze ciebie wystawią albo walisz 25h na dobe w pracy :D.
Co ma pozwolenie o pracę ze związkiem zawodowym - żadne!

eheheh, ciekawe jak ma kadrowy przepchnąc sprawe???? 
Takie zabawy to pewnie z pracownikami niższego rzędu to się słyszało ale bez umowy i takie tam. TY masz kabusewnicze stanowisko tak twierdzisz, wiec czym kierujesz, sam sobą?? Z jednej strony piszesz ze jest OK a z drugiej przedtsawiasz to jako minę.

caro

  • Gość
Odp: Firma nie posiadajaca umowy zbiorowej ze zwiazkiem zawodowym
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Sie 2008, 11:54:45 »
Hej Vera, z tego co wiem uzyskanie pozwolenia na prace i pobyt (czy inaczej nazywajac potwierdzenie rejestracji w/z ze zmianami po 01.05.2008) jest uwarunkowane tym, aby firma miala podpisany ulkad zbiorowy ze zwiazkiem zawodowym. Jezeli ten warunek nie jest spelniony, zaczynaja sie schody, bo firma musi udowodnic moja  szczegolna przydatnosc na tym stanowisku i wykazac, ze nie znalazla odpowiednich "dunskich" kandydatow na to stanowisko.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Firma nie posiadajaca umowy zbiorowej ze zwiazkiem zawodowym
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2008, 12:59:58 »
Hej Vera, z tego co wiem uzyskanie pozwolenia na prace i pobyt (czy inaczej nazywajac potwierdzenie rejestracji w/z ze zmianami po 01.05.2008) jest uwarunkowane tym, aby firma miala podpisany ulkad zbiorowy ze zwiazkiem zawodowym. Jezeli ten warunek nie jest spelniony, zaczynaja sie schody, bo firma musi udowodnic moja  szczegolna przydatnosc na tym stanowisku i wykazac, ze nie znalazla odpowiednich "dunskich" kandydatow na to stanowisko.



Pozwolenie na prace i pobyt trochę się pozmieniało w owym roku i wszystko załatwiasz sam po pierwszym maja, zgodnie jak napisałeś.
Teraz sie zrozumieliśmy. Proponuję iść na samą górę i niech szefo wystosuje pismo, u mnie było tak samo ale w moim czasie potrzebowałem pozwolenia.

Pogadaj z szefem a nie kadrowym.

poloniainfo.dk

Odp: Firma nie posiadajaca umowy zbiorowej ze zwiazkiem zawodowym
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sie 2008, 12:59:58 »

 

rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11871
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 50342
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15805
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11875
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
Nie ma nic za darmo...

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 17668
Ostatnia wiadomość 15 Kwi 2014, 13:26:04
wysłana przez CzaryMary