poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Karta płatnicza/kredytowa z przewalutowaniem bez prowizji ?  (Przeczytany 5423 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline color.one

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Czy analogicznie do kilku ofert w PL w tym zakresie, istnieje w DK taki bank, który daje do rachunku bieżącego kartę płatniczą (najlepiej Visa) lub kredytową, gdzie operacje bezgotówkowe odbywają się tylko z jednym przewalutowaniem po kursie operatora płatności (DKK->waluta transakcji) ? No i najlepiej bez prowizji i bez opłat stałych za kartę (o ile to w tym kraju możliwe ;)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Karta płatnicza/kredytowa z przewalutowaniem bez prowizji ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lis 2016, 15:02:48 »
Oplaty za karty zaleza od statusu klienta :)
Ja mam darmowe w Danske Bank.

Gdy place za granica karta z Danske Bank, zawsze moge wybrac jaka waluta mam placic - "tantejsza" czy w "dunskich koronach".
Obserwacja z roznych okresow  i krajow, pokazala, ze korzystniej mi placic waluta miejscowa, gdy Danske Bank sam przewalutowuje.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline color.one

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Karta płatnicza/kredytowa z przewalutowaniem bez prowizji ?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lis 2016, 01:42:47 »
To o czym piszesz to funkcjonalność DCC czyli bezpośrednia konwersja walutowa, i w sumie większość banków/kart daje teraz taką możliwość (to w gruncie rzeczy zależy czy sklep i jego terminal obsługuje DCC) ale mnie chodzi o coś innego, o walutę rozliczeniową na karcie. W PL większość kart Visa czy MC ma walutę rozliczeniową EUR lub USD i przy transakcjach innych niż waluta karty banki robią najpierw przewalutowanie "waluta egzotyczna"->waluta rozliczeniowa a potem waluta rozliczeniowa->waluta banku (tu PLN) po kursie sprzedaży tej waluty (a nawet jak waluta rozliczeniowa to PLN to po kursie banku). Ale też są takie banki (np. pocztowy czy getin) które wydają karty kredytowe gdzie po pierwsze nie ma prowizji za przewalutowanie a po drugie jest tylko jedno przewalutowanie "waluta egzotyczna"->PLN i następuje po kursie Visy/MC

I chodzi mi o to czy i który bank w DK wydaje karty (najlepiej kredytowe) gdzie przewalutowanie (np. przy płatności w PL PLN-DKK albo z UK GBP-DKK następuje bezpośrednio i tylko po kursie Visy i bez prowizji...

Bo nawet jeśli "ze korzystniej mi placic waluta miejscowa, gdy Danske Bank sam przewalutowuje" - to przewalutowanie jest po kursie bankowym, który raczej nie jest korzystniejszy niż kurs operatora płatności (np. Visa).

Offline Holger

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 34
  • -Otrzymane: 35
  • Wiadomości: 198
  • Reputacja: +7/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Karta płatnicza/kredytowa z przewalutowaniem bez prowizji ?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lis 2016, 05:54:35 »
Jedyne rozwiazanie  to dodatkowe konto w Polsce i przesylanietam Dunskich koron. Koszt prowizji to 50 koron a kurs przewalutowania porownywalny do Polskich Kantorow,pod warunkiem wyboru przewalutowania w Dunskim Banku,  Polskich zlotych  (tzn wysylasz zlotowki) jest taka mozliwosc.
Nasz naród jak lawa, Z wie­rzchu zim­na i twar­da, sucha i plugawa; Lecz wewnętrzne­go og­nia sto lat nie wyziębi, Plwaj­my na tę sko­rupę i zstąpmy do głębi.
                                                Adam Mickiewicz

poloniainfo.dk

Odp: Karta płatnicza/kredytowa z przewalutowaniem bez prowizji ?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Lis 2016, 05:54:35 »

 

Zabawna tgirl szuka mężczyzny bez uprzedzeń!

Zaczęty przez JennyTSDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3846
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2022, 19:58:27
wysłana przez JennyTS
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16352
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
BEZ TEMATU

Zaczęty przez seba08Dział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 6489
Ostatnia wiadomość 21 Sty 2012, 23:41:34
wysłana przez seba08
Jak z Danii można oglądać tvnplayer ipla czy tvp bez blokady?

Zaczęty przez ochlap35Dział Hydepark

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 29639
Ostatnia wiadomość 15 Paź 2018, 19:29:59
wysłana przez Kubens
Festiwal Życia w duchu Porozumienia bez Przemocy! w Danii koło Odense!

Zaczęty przez annaprzybylakDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9131
Ostatnia wiadomość 12 Cze 2012, 21:20:02
wysłana przez aarhusN