poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Polskie nemkonto  (Przeczytany 5098 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beny8416

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Polskie nemkonto
« dnia: 03 Sty 2017, 22:00:54 »
Dzień dobry
przed wyjazdem z Danii zamknąłem duńskie konto bankowe pod które było przypięte nemkonto, po roku przyszedł zwrot i feriepenge ale nie mam juz duńskiego konta. Moje pytanie brzmi ile te pieniądze mogą być w stanie zawieszenia i drugie pytanie, poda mi ktoś link do formularza żeby przypisać polskie konto jako nemkonto?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polskie nemkonto
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sty 2017, 23:26:19 »
Aby otrzymac nadplate podatkowa i feriepenge, nie musisz w twojej sytuacji miec Nemkonto. W takim przypadku nalezy zwrocic sie do tych instytucji, ktore maja dokonac wyplaty (SKAT i Feriekonto albo pracodawca, w zaleznosci gdzie feriepenge sa uplasowane) i podac numer swojego konta w Polsce. Strona wyplacajaca moze poprosic o udokumentowanie, ze konto, ktore podales jest twoim kontem bankowym. Odnosnie ustanowienia swojego polskiego konta bankowego Nemkontem, to nie jestem calkowicie pewnym czy masz taka mozliwosc, jezeli oficjalnie opusciles Danie z wymeldowaniem sie z dunskiego adresu i zamknieciem obowiazku podatkowego dla Danii. Najlepiej albo zapoznac sie z procedura na ich stronie www.nemkonto.dk albo napisac do nich mail (moze byc po angielsku): support@nemkonto.dk Na stronie Nemkonta jest do pobrania i wypelnienia blankiet wlasnie do zalozenia takiego zagranicznego konta. Chodzi tylko o to zeby sie upewnic czy tobie przysluguje ta forma konta. A dlaczego chcesz zeby twoje polskie konto bylo Nemkontem, skoro wyjechales i inne kwoty poza tymi o ktorych napisales nie beda przelewane. Tak jak juz napisalem do wplacenia tych pieniedzy ktore sie tobie naleza nie potrzebujesz Nemkonta. 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Polskie nemkonto
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sty 2017, 23:56:08 »
Zapomnialem dodac, ze aby wejsc na strone Nemkonto do zakladki Selvbetjening (samoobsluga) gdzie mozna dokonywac zmian swojego konta itp., nalezy posiadac NemId, za pmoca ktorego mozna sie zalogowac. Jezeli nie posiadasz NemId, to pozostaje wylacznie kontakt mailowy.

poloniainfo.dk

Odp: Polskie nemkonto
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sty 2017, 23:56:08 »

 

polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 13085
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
polskie szkoly

Zaczęty przez martuchnamDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 37048
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 22:40:11
wysłana przez Jomir
Nad polskie góry

Zaczęty przez SporoceDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 56041
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2019, 10:42:46
wysłana przez murawskian
czy moge stracic polskie prawo jazdy w danii ?

Zaczęty przez jarras37Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 47537
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2008, 16:53:24
wysłana przez vera
Polskie menu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 15318
Ostatnia wiadomość 17 Gru 2009, 17:32:14
wysłana przez willy