poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?  (Przeczytany 7927 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ania:)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
od miesiaca mieszkam w Danii, z narzeczonym, chcialabym poszukac pracy ale nie wiem od czego zaczac, czy ktos ma kogos w pielegniarstwie i moze pomoc?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Sty 2017, 23:14:37 »
Na forum sa pielegniarki, mam nadzieje, ze sie odezwa.
Aczkolwiek mysle, ze od nauki jezyka musisz zaczac. Bez znajomsci dunskiego nie da rady.
Jezeli jestes z Kopenhagi, to szkola jezykowa ma kursy jezykowe dla pielegniarek.
Ewentualnie sprobuj IA sprogcenter, tu maja kursy intensywne, ale bez speclistycznego slownictwa.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Ania:)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Sty 2017, 12:39:04 »
dziękuję za informacje. Mieszkam w Aalborgu.a szukanie pracy jest możliwe jedynie przez urząd, czy lepiej pochodzić po szpitalach.Nie znam duńskiego, jedynie takie podstawowe zwroty potoczne, angielski znam. Nie wiem tylko jak sie za to zabrac, czy kursy opłacać samodzielnie czy lepiej poczekac na wiadomości z urzedu..może oni by mnie gdzies wysłali, chodzi o ten jobcenter

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Sty 2017, 16:42:08 »
Czy mieszkasz z narzeczonym, czy tez masz zarejestrowany w Statsforvaltningen legalny pobyt w Danii z cpr.nr. i zolta karta.
Twoj dyplom powinien zostac wpierw uznany tutaj  w Danii zanim zaczniej szukac pracy. Poelegniarka bez znajomosci dunskiego nie ma duzych szans. Pomysl realnie, czy w Polsce (lub w innym kraju gdzie nie rozmawia sie po angielsku) szpital zatrudnilby pielegniarke rozmawiajaca wylacznie po dunsku albo angielsku. Dlatego intensywna nauka jezyka dunskiego, jest aktualnie sprawa najwazniejsza. Nie zadawalaj sie wylacznie kusem jezykowym proponowanym i platnym przez komune. Zabierz sie do roboty, ze tak powiem i ewentualny kurs komunalny uzupelnij jakims innym intensywnym sposobem nauczania.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Sty 2017, 17:03:25 »
Do jobcenter zawsze mozesz sie zglosic/zarejestrowac jako osoba poszukujaca pracy. Nie czekaj, badz sama katywna. rozmawiasz po angielsku - wszedzie sie porozumiesz i uzyskasz informacje. Zwroc sie np. do zwiazkow zawodowych pielegniarek (nie wiem jak sie nazywa moze Sygeplejeråd - w Jobcenter tez cie o tym poinformuja). Tylko wlasna inicjatywa do czegos sie dochodzi. Tak jest wszedzie na swiecie.

Offline Ania:)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Sty 2017, 17:50:26 »
dzięki za informacje..od języka zacznę..odwiedzę związki zawodowe pielęgniarek, myślę że udzielą mi informacji gdzie można się tutaj uczyc  języka i pomogą mi się zarejestrowac..mam wszystkie dokumenty z sobą..prawo wykonywania zawodu,dyplom, swiadectwa pracy,nostryfikacje..wiem ,że to nie taka łatwa sprawa..uczyłam się duńskiego w Polsce..podstawy mam ale to jest mało..plus tutaj mają swój akcent.

Offline Idris

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 45
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 447
  • Reputacja: +5/-0
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sty 2017, 08:12:33 »
Aniu sama nostryfikacja jest albo przynajmniej byla latwa sprawa. Zacznij od tego
http://stps.dk/en/sundhedsprofessionelle-og-myndigheder/autorisation,-anerkendelser-og-selvstaendigt-virke/soeg-autorisation-udenlandsk-uddannet/sygeplejerske
I jezyk bez jezyka dunskiego szukanie pracy w zawodzie mija sie z celem. Zacznij od normalnej szkoly jezykowej gdzie poznasz podstawy. Specjalistyczne slownictwo w duzym stopniu opiera sie na lacinie i z tym problemow nie mamy, to jezyk zycia codziennego jest trudniejszy i to nim poslugujesz sie podczas pracy z pacjentami.
Gdybym byla na Twoim miejscu to po pierwsze nostryfikacja dyplomu. Tutaj i tak sie czeka.
Po drugie skupilabym sie na jezyku. Znajdz szkoly jezykowe w swojej okolicy i umow sie na rozmowe, znajdz najlepsza dla siebie.
http://dedanskesprogcentre.dk/find-sprogcenter/?tx_ttaddress_pi1%5Ball%5D=1&cHash=c16efcd7fa8a2944738fc29f9147b4cd

Zwiazki to tak naprawde dopabuse na koncu. Nie potrzebujesz ich pomocy w trakcie zalatwiania papabusew i szukania szkoly a pracy tez Ci nie pomoga znalezc.

poloniainfo.dk

Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Sty 2017, 08:12:33 »

Offline Ania:)

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sty 2017, 10:41:54 »
oki w takim razie od tego zacznę :) dzięki za informacje...pochodzę i popytam też z samej ciekawości..narzeczony pracuje od poniedziałku do piątku i póki co siedzę sama w domu...to jest chyba najgorsze, niewiadomo co z sobą zrobic...zzawodem tez nie chce stracic kontaktu...szkoda mi tego co zrobilam wtym kierunku...3 lata pracy a ile nauki..szkoda sie od tego odciac..po kolei :) dzisiaj o 12 ruszam sie orientowac :)

poloniainfo.dk

Odp: jestem pielegniarka szukam pracy...ktos cos wie jak to wyglada tutaj?
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Sty 2017, 10:41:54 »

 

PRZENIESIONY: sukamy pracy

Zaczęty przez JomirDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8764
Ostatnia wiadomość 12 Sie 2014, 11:46:59
wysłana przez Jomir
zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16667
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
polskie agencje pracy

Zaczęty przez 6palcyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 12505
Ostatnia wiadomość 16 Lut 2012, 21:37:25
wysłana przez 6palcy
Agencje pracy

Zaczęty przez benek19892Dział Esbjerg, Haderslev, Kolding ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 27044
Ostatnia wiadomość 20 Kwi 2011, 07:33:41
wysłana przez dania_d
DOJAZDY DO PRACY

Zaczęty przez AmboDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11979
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2015, 08:47:06
wysłana przez Jomir