poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kupno i remont domu  (Przeczytany 14460 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #15 dnia: 08 Lut 2017, 14:24:18 »
No tak, ale skarbowe wartosci nieruchomosci zostaly zamrozone na poczatku lat 2000 i naprawde jest spora roznica miedzy wartoscia domu wedlug skat i rynkowa.
My nasz dom, kupilsismy w najglebszym kryzysie, wowczas ceny nieruchomosci spadly okrutnie i nasza "kryzysowa" cena wladnie odpowiada cenie z oceny skatu.
Obecna i przedkryzysowa cena domu jest wyzsza o prawie poltora miliona!

Co do elektryka.
To osoba, od ktorej kupilsmy dom byla wlasnie elektrykiem i sama robila instalacje, majac niby dokumenty zaowdowe, ale nie wystawiajac sobie samemu faktur.
Mielismy ogromny problem z "ejerskift" forsikring.
W koncu sie udalo, ale troche trzeba bylo negocjowac z ubezpieczalnia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Kuszek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #16 dnia: 08 Lut 2017, 19:23:01 »
To jeszcze takie podstawowe pytanie. Są te wszystkie raporty które zapisują stan elektryki, hydrauliki itp. A ja sobie wezmę np. fachowca z Polski który się zna na tym i pozmienia mi instalacje. To w takim razie już się nie będzie zgadzać z tymi raportami, więc oni przyjeżdżają robić ten raport co jakiś czas ? Czy tylko przed sprzedażą domu ? Jak to by się miało do ubezpieczalni w razie szkody też może im wtedy już nie pasować ze się nie zgadza z projektem czy tam raportem ?

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #17 dnia: 09 Lut 2017, 00:12:58 »
Przypuszczasz, ze znajdziesz polskiego oblatanego elektryka czy hydraulika ktory przyjedzie zmieniac instalacje tylko w jednym domu? Zawracasz sobie glowe, ryzykujac lamenty,opetanie i siwizne, obawiam sie.

 Sprawdz tez w lokalnej gazecie (tez na internecie) czy latwo znajdziesz lokatorow w tej nadmorskiej miejscowosci.

Znam ciesle, ktory poluje w okolicach Kopenhagi na domy i mieszkania do remontu i sprzedazy. Opowiadal, ze konkurencja jest ogromna wsrod malych firm budowlanych, nie wiem jednak jak jest na prowincji ale HappyBetty Blue wie duzo wiecej na ten temat :)

Bolius.dk to jest ceniona firma roznorakich ekspertow, ktora fachowo potrafi ocenic i doradzic w kazdej dyscyplinie sportu, ktory chcesz teraz zaczac, na stare lata uprawiac :)
« Ostatnia zmiana: 09 Lut 2017, 00:23:09 wysłana przez zpatentem »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Lut 2017, 12:53:28 »
To jeszcze takie podstawowe pytanie. Są te wszystkie raporty które zapisują stan elektryki, hydrauliki itp. A ja sobie wezmę np. fachowca z Polski który się zna na tym i pozmienia mi instalacje. To w takim razie już się nie będzie zgadzać z tymi raportami, więc oni przyjeżdżają robić ten raport co jakiś czas ? Czy tylko przed sprzedażą domu ? Jak to by się miało do ubezpieczalni w razie szkody też może im wtedy już nie pasować ze się nie zgadza z projektem czy tam raportem ?

Raport sie robi tylko przed sprzedaza, na jej okazje.
Natomiast co do fachowca z Polski... Pamietaj, ze nie tylko chodzi o fachowosc, ale o znajomosc norm dunskich. Tu okreslone grubosci kabli sa do okreslonych zadan. Plus wszystkie produkty musza miec CE marke, na co nie wszyscy polscy fachowcy zwraacaja uwage.
Po przygodzie znajomych, a i mojej wlasnej, nigdy nie zaryzykowalabym oszczedzenia na instalacji.

Moja przygoda  z instalacja zrobiona domowym sumptem przez elektryka skonczyla sie pewnej nocy listopadowej.
Obudzilismy sie w ciemnym i zimnym domu (pompa w koncu chodzi na prad), a postawienie instalacji na nogi kosztowala nas 15.000, tak bylo nagmatwane.
Gdy bierzesz firme, masz fakture i prawo do reklamacji. W razie fuszerki, nic Cie to nie kosztuje.
reklamacje w polskich firmach ... pamietam sprzed kilkunastu lat, ale z tego co slysze, to nic sie nie zmienilo.
Fachura wie najlepiej!
« Ostatnia zmiana: 10 Lut 2017, 09:58:00 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Lut 2017, 14:26:15 »
Jezeli kupuje sie dom dla siebie i zamierza sie w nim mieszakac latami, to kupujemy "nasz dom" i to czy przez kilka pierwszych lat wartosc nieruchomosci wzrosnie czy nie, nie odgrywa tak duzej roli. Bardzo fajnie jezeli wzrasta jej wartosc (patrz komentarz Jomir = friværdi i mozliwosc zaciagania kredytow w innym celu). Natomiast jezeli mamy niepewna przyszlosc w Danii (brak konkretnego wyksztalcenia/zawodu = niepewnosc pracy, nie zamierzamy tutaj pozostac itp.) to nabywajac nieruchomosc, inwestujemy z zamieram uzyskania korzysci w relatywnie krotszym czasie. Liczymy na wzrost wartosci nieruchomosci a sprzadajac ja nie placimy (jak na razie) podatku od uzyskanego zysku. W takiej sytuacji nalezy szukac nieruchomosci, ktore maja potencjalna mozliwosc szybszego wztostu wartosci niz inne. I tutaj dobra zasada to Beliggenhed i jeszcze raz Beliggenhed. Nawet mierna w jakosci nieruchomosc z dobrym polozeniem jest lepszym kupnem niz calkime niezla nieruchomosc, ktora ma stabilna cene, bez widokow na szybszy wzrost jej wartosci. Powracajac do sprawy wynajmowania czesci swojego mieszkania, a tutaj mam na mysli wiecej niz 1 czesc mieszkania (np. dzielimy dom na kilka mieszkan), to mozemy miec problem, poniewaz moze byc mowa o dzialalnosci polegajacej na wynajmie, mimo ze sami zajmujemy czesc tej nieruchomosci, a przy dzialalnosci mamy do czynienia z innymi zasadami i przepisamu.     

Offline dania_d

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 38
  • Wiadomości: 288
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #20 dnia: 09 Lut 2017, 21:55:50 »
O te dokumenty(tillstandraport, energiraport og elraport i plan zagospodarowania) mogę poprosić pośrednika i powinien mi je okazać tak ?
dokumenty zazwyczaj są na stronie sprzedawcy domu. a jak ich nie ma to już coś powinno zastanawiać
jak masz tilstandraport, to podeślij do banku czy zgodza się na finansowanie. Bo znam przypadek że już szybko købstaftale i potem placz, ale fuksem sie udalo bo sie ugadac na odmowe ze strony banku i ten 1% zostal zachowany z tytulu rozwiazania umowy

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lut 2017, 10:00:28 »
Sytuajac moze byc rowniez taka, ze dom jest "dødsbo", i wtedy cena jest faktycznie niska. Ale nie ma zadnych tilstandraportow itp. Kupujesz kota w worku, stad cena.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lut 2017, 10:00:28 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #22 dnia: 10 Lut 2017, 11:29:25 »
My wlasnie tak kupilismy ;D. Od Panstwa, bo  zmarly nie zostawil zadnych spadkobiercow. Co do jakosci instalacji w tym domu...hm...spuscmy litosciwie zaslone milczenia....nie wiem, kto je robil... Nie dotyczylo nas ,  z oczywistych wzgledow, "ejerforsikring", a firma , w ktorej ubezpieczalismy dom, poprosila tylko o przeslanie paru zdjec .

U nas, na zadupiu, domow do wyboru, do koloru- po niskich bardzo cenach. No, ale to zadupie, kupujac dom tutaj, raczej nie mozna liczyc na jego szybka sprzedaz i to z zyskiem.
" Polak gorszego sortu"

Offline kitek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lut 2017, 20:21:47 »
hej.My tez kupilismy dom ;dødsbo; i byl tillstandraport,ejerskift -forsikring,mielismy adwokata,.Dom nie byl calkowicie splacony dlatego tez sprzedawala go firma adwokacka wynajeta przez bank.Cena byla atrakcyjna ,dom byl w dobrym stanie ,.

poloniainfo.dk

Odp: Kupno i remont domu
« Odpowiedź #23 dnia: 10 Lut 2017, 20:21:47 »

 

Ubezpieczenie rodziny i domu

Zaczęty przez GajolDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6879
Ostatnia wiadomość 30 Wrz 2013, 07:25:01
wysłana przez aneczka.k
Zakup domu w Danii

Zaczęty przez dorotaa22Dział Hydepark

Odpowiedzi: 66
Wyświetleń: 52040
Ostatnia wiadomość 11 Paź 2014, 23:41:19
wysłana przez Jomir
Budowa domu

Zaczęty przez MieciaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6105
Ostatnia wiadomość 26 Sty 2022, 13:22:57
wysłana przez zygmunt3212
coś z zakresu kupowania domu/mieszkania

Zaczęty przez vaxa_rysDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3519
Ostatnia wiadomość 02 Mar 2010, 10:22:34
wysłana przez vaxa_rys
czesciowy zwrot kosztow dotyczacy remontu domu-gdzie i jak

Zaczęty przez refundacjaDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4435
Ostatnia wiadomość 28 Paź 2009, 18:29:38
wysłana przez roga