Ogólne > Edukacja

Problem z agresją w przedszkolu

(1/6) > >>

Beatta74:
Witam
Może ktoś mi doradzi. Wysłałam synka do przedszkola w Brorup. Codziennie wraca z jakąś nową raną czy uszkodzeniem. Jestem w szoku,w Polsce nigdy nie padł ofiarą przemocy, nawet nie wie jak się bronić. Co mogę zrobić? Jakie mam prawa tu w Danii? Personelu kupa, a dzieci nikt nie pilnuje. Może przenieść do innego przedszkola, czy mam takie prawo? Proszę o pomoc. Dziś np wrócił z raną od klocka pod okiem.

zpatentem:
Zobacz:

https://www.google.dk/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=mobbing+i+en+b%C3%B8rnehave&nfpr=1

Powinnas zaczac od rozmowy z gownodowodzacymi w tym przedszkolu. Zaraz wpadnie z instrukcjami dr. Jomir, ktora miala wiele potomkow w przeroznych dunskich przedszkolach :) :)

Beatta74:
Jutro poczekam na tego chłopaka,który bije moje dziecko i porozmawiam sobie z dyrektorką ostrzej, ale czy potem nie odbije się to na moim synu. Normalnie boję się o dziecko, co by było jakby klocek wylądował w oku? Nie wiem jakie kroki poczynić, nigdy nie miałam takiej sytuacji,a tu jeszcze obcy kraj.

zpatentem:
Nie dyskutuj ze szczeniakiem, popros kabusewniczke mowiac spokojnie, bez lamentow i histerii, o wytlumaczenie w jaki sposob to mozliwe ze, twoj syn jest mobbowany (szykanowany) przez inne dzieci, bez zadnej skutecznej reakcji licznego personelu, wspomnij o ranach i siniakach, na zakonczenie zaznacz, ze rozwazasz zgloszenie historii w komunie i popros o pisemna (mailowa)odpowiedz w jaki sposob przedszkole rozwiaze ta sytuacje (konieczne!).
W linkach ktore podalem sa na pewno instrukcje. Walka z mobbingiem jest obecnie bardzo wazna akcja w Danii, sa nawet mozliwosci anonimowego zglaszania.

Beatta74:
Bardzo Ci dziękuję za rzeczową instrukcję, jutro tak zrobię.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej