poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Problem z agresją w przedszkolu  (Przeczytany 40855 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #15 dnia: 28 Lut 2017, 21:57:17 »
Sytuacja wygląda tak, że syna bije jeden chłopiec, duńczyk. Codziennie syn ma ślady na twarzy po biciu, teraz ma trzy. Bije go pięścią, klockiem. Nikt nigdy nic nie widział. Może jestem przewrażliwiona, ale do jasnej ciasnej to nie jest normalne. Wczoraj znowu ślad na twarzy od uderzenia pięścią. Syn mówi, że płakał, znowu pani zdziwiona. Dzisiaj nie poszedł już do przedszkola, pojechałam z nim tam około 10, nie chciał wysiąść z samochodu, dopabuse po mojej obietnicy, że nie zostanie wysiadł i pokazał mi i pani tego chłopca. Ja nie chcę walczyć z przedszkolem, ale ten personel dla mnie jest bezradny. Mam chodzić, rozmawiać aż do jakiegoś nieszczęścia dojdzie?
I NAPRAWDE po tak ciezkich oskarzeniach ZERO reakcji personelu ? Slady na twarzy , pani zdziwiona ? Nie wiem, jak u was, ale ja pamietam,  ze gdy cokolwiek stalo sie mojej corce, w przedszkolu czy szkole,jak to z dziecmi bywa,  to pedagodzy pierwsi biegli do mnie , gdy po nia przychodzilam, i mowili,  ze cos tam sie stalo- czasem sama upadla, czasem byl udzial drugiego dziecka, zazwyczaj niechcacy. A nie jestem z tych "awanturujacych sie" , wiec to nie obawa przed wsciekla matka sklaniala ich do takiego postepowania ;). Po prostu dziwie sie bardzo takiej sytuacji.
A teraz - jesli dziecko JUZ jest zrazone do przedszkola , to moze faktycznie w Waszej sytuacji "swiezy start" i zmiana przedszkola bylaby najlepsza...?
" Polak gorszego sortu"

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #16 dnia: 28 Lut 2017, 22:01:19 »
Swoja droga, w konfliktach miedzy dziecmi nie ma kata i ofiary. Tego ucza sie dzieci dopabuse pozniej. To, ze ktos mocniej dostal, nie oznacza, ze wydarzenia sie sprowokowal.
Nie wierze, ze chlopiec ot tak, za nim chodzi i czeka na okazje by mu becki spuscic.
Byc moze w trakcie zabawy nakrecaja sie za mocno?  Moze nie do konca moga sie dogadac o zabawke?

Zamiast sie nakrecac i przewidywac czarne scenariusze sprobuj zobaczyc co sie dzieje?
Moze  zostan w przedszkolu Z dzieckiem na 2-3 godziny przez kilka dni i zobaczysz co robia, Jak pracuja, Jak Twoj syn sie bawi, Jak bawi sie "bijacy" chlopiec.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Lut 2017, 22:03:10 »
I NAPRAWDE po tak ciezkich oskarzeniach ZERO reakcji personelu ? Slady na twarzy , pani zdziwiona ? Nie wiem, jak u was, ale ja pamietam,  ze gdy cokolwiek stalo sie mojej corce, w przedszkolu czy szkole,jak to z dziecmi bywa,  to pedagodzy pierwsi biegli do mnie , gdy po nia przychodzilam, i mowili,  ze cos tam sie stalo- czasem sama upadla, czasem byl udzial drugiego dziecka, zazwyczaj niechcacy. A nie jestem z tych "awanturujacych sie" , wiec to nie obawa przed wsciekla matka sklaniala ich do takiego postepowania ;). Po prostu dziwie sie bardzo takiej sytuacji.
A teraz - jesli dziecko JUZ jest zrazone do przedszkola , to moze faktycznie w Waszej sytuacji "swiezy start" i zmiana przedszkola bylaby najlepsza...?
Pytanie czy to jest zrazenie, czy kryzys po starcie...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #18 dnia: 28 Lut 2017, 22:12:14 »
Tak na marginesie, U moje corki w grupie tez jest bijaca dziewczynka. Nie Wiem czemu bije, prawdopodobnie jest to reakcja na zmiane - dolaczyla do grupy jako ostatnia, jest w grupie najmlodsza. Wszyscy nad jej biciem pracuja. Dzieci uczy sie odpowiednich reakcji. Wlasnie tuz przed snem corka mi powiedziala : mamo, Liv mnie dzisiaj uderzyla. Och, i co zrobilas? Powiedzialam stop i poprosilam doroslego o pomoc. I Marianne przyszla do nas."
Pochwalilam corke za wlasciwe zachowanie i temat bicia uwazam za zamkniety.

Znam Liv, przychodzi do nas sie bawic, zawsze ladnie sie bawia, bez konfliktow. Dlaczego bije? Nie wiem, ale na pewno nie jest zawodowym zabijaka czy mobberem.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #19 dnia: 28 Lut 2017, 23:01:56 »
Jomir nie opisuj wszechstronnego, pelnego milosierdzia, bohaterstwa Twojej rodziny tylko postaraj sie doradzic cokolwiek pozytecznego autorce; napastnik zostal rozpoznany i skoro bije regularnie  syna autorki i to bez reakcji personelu to niezbedna jest jakas reakcja.
  Twierdzenie, ze napastnik jest mlody i dlatego nieokielznany w niczym nie pomaga, syn Beatty jest czesto poszkodowana ofiara i to jest najwazniejsze. To, ze w innych przedszkolach jest sielanka nie usprawiedliwia sytuacji w tym przedszkolu.
 Sugestie, ze cos jest nie tak z ta historia tez nie sa na miejscu drogie panie...

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Lut 2017, 23:05:56 »
Tu nie chodzi o to ze dziecko nawala drugie dziecko tylko o reakcje wychowawcow i ze te niemoty nic nie widza, a swoja droga wiekszosc z nich jest chyba z lapanki bo wg.mnie nie maja pojecia jak wykonywac swoja prace,tak sie sklada ze mam w rodzinie pedagoga (kabusewniczka przedszkola)w Pl.i jak byla kiedys u nas z wizyta to poszlismy z nia do przedszkola naszego syna bo chciala zobaczyc jak to tutaj wyglada i sie za glowe zlapala jak zobaczyla w jaki sposob wychowawcy pracuja czy tez zajmuja dzieciakami zero prac dytaktycznych dzieciaki robia co chca czyli chulaj dusza piekl nie ma,na dworze byla akurat wycinka krzakow i drzew to dzieciaki biegaly z dragalami i paru sie nimi naparzalo poprostu szok :o .Swego czasu byl w przedszkolu remont dachu i robole oczywiscie zamiast narzedzia przy dupie to walaly sie w zasiegu rak maluchow i jak to u dzieci co zlapie w reke tzn,sluzy do zabawy na cale szczescie nie slyszalem zeby komukolwiek cos sie stalo.Najbardziej rozbawilo mnie pytanie kabusewniczki przedszkola w dniu zapisania dzieciaka do jej placowki czy syn ma prywatne ubezpieczenie a ja sie pytam a skad takie pytanie a ona z rozbrajaca szczeroscia ze doszlo do paru wypadkow gdzie jedno dziecko zlamalo raczke a drugie nie stracilo o malo oka i na pytanie jak do tego doszlo to laska na to ze poprostu stalo sie przez niedopatrzenie wychowawcow NO COMMENTS.

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lut 2017, 23:20:12 »
Moj starszy brat, jak byl mlodziutki to byl mobbowany (w Polsce) bo sie jakal i wiem jakie to mialo konsekwencje w jego pozniejszej strukturze psychicznej.

Leo zauwaz, ze dunskie dzieci poprzez to "skandaliczne" wychowanie sa pozniej bardziej samodzielnie myslace, odwazne,wygadane i rozsadne, tez nieco egoistyczne znajac swoje prawa:)

poloniainfo.dk

Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Lut 2017, 23:20:12 »

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Mar 2017, 04:34:09 »
zpat, bo jest "cos nie tak" ;)- z ta historia. albo jakas niemoznosc komunikacji miedzy mama a przedszkolem, albo przedszkole do d...y i wtedy lepiej zmienic.
Co do ubezpieczenia- coz,  w Polsce sa obowiazkowe, zbiorowe, tu kazdy ubezpiecza dziecko prywatnie. No, co za dziwy... ::).Wypadki sie zdarzaja i w interesie rodzica jest ubezpieczyc dziecko. Gdy my wykupowalismy dla siebie "fritidsulykkeforsikring", automatycznie kupilismy i dla corki, to wlasnie to ubezpieczenie jest zalecane , gdy masz dziecko w instytucji. Dziwisz sie, leo1, ze w Polsce ubezpieczenie jest obowiazkowe ? To o czym to swiadczy ?

 Co do opinii polskiej kabusewniczki przedszkola- moznaby sytuacje odwrocic i dunscy pedagodzy za glowy by sie lapali, widzac, co dzieje sie w polskich przedszkolach. Sama szeroko otwieram oczy ze zdumienia, gdy dziewczyny, mamy z Polski, pisza o tym,  ze np "dwulatek jest niesmialy i nie chce brac udzialu w wystepach" (dwulatek i wystepy...litooosci...) czy jakichs "Elementarzach trzylatka", ktore nadambitne, leniwe czy pozbawione kreatywnej wyobrazni panie kaza rodzicom kupowac dzieciom do przedszkola...
Ostatnio czytalam o dziewczynce zgubionej w autobusie przez polskie przedszkolanki- nikt nawet nie zauwazyl nieobecnosci dziecka, dopabuse kabusewca autobusu zainteresowal sie spiacym na siedzeniu malym dzieckiem.
 Co do "zajec dydaktycznych"- oczywiscie,  ze sa. Na stronie przedszkola, jako rodzic, zawsze moglam przeczytac, czym sie dzieci zajmowaly w danym dniu czy tygodniu, widzialam efekty prac. A,  ze oprocz tego maja tez czas na swobodna zabawe- to sa male dzieci, one powinny sie przede wszystkim bawic.

" Polak gorszego sortu"

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #23 dnia: 24 Mar 2017, 02:43:54 »
jak jestescie bardzo zabawni - temat dzieci w przedszkolu.
Moge moje dolaczyc sprzed ponad 30 lat?
Im wiecej jestescie pasywni, tym bardziej wejda wam na glowy/leb.
Moje dziecko 2 lata ( bo musialam go oddac do przedszkola) po  pierwszych 5 dniach zapieralo sie rekami i nogami od wejscia do institucji, to samo bylo z mala Pernille i Christofer. My do pracy, mamy byc, a dzieciaczki wyja jak przerazone.
Wiecie, jak to boli. Tego nikt nie zapomni.
I my w trojke w autobusie do pracy w C
ustalilismy, ze podzielimy sie wachtami, i ze podgladniemy, co jest
----------
Moj dyzur byl pierwszy, uzgodnilam z chefem, ze przyjde okolo dziesiatej, i podpatrywalam zycie w przedszkolu.

Wierzcie mi, albo nie.
6 tlustych bab siedzialo nad kawa og med basse og cigaretter i hånden
a te biedne nasze male kulki byly zamkniete w innym pomieszczeniu z bahorami z indskoling z pobliskiej szkoly ( ah. to extra pieniadze dla przedszkola)

I ja tak sobie popatrzylam przez szybe w drzwiach co tam sie dzieje w tym pokoju miedzy 8 a 9, gdzie nikt nie ingerowal.

Jedno takie wyrosniete z inskoling bralo duze drewniane klocki i systematycznie nawalalo te biedne maluchy po glowie.

Placz straszy, zadna ingerencja ze strony personelu.


Zanim to doszlo do naszej trojki maluszkow.

Otworzylam drzwi, wydarlam ten kloc z reki tego malego sadysty i mu przylozylam po lbie dokladnie tyle razy, ile bylo dzieciaczkow.

Pomyslcie, zadna ingerencja ze strony personelu. I byl spokoj.

a dzieciaki, po tylu latach smieja sie do siebie i do mnie.

Offline happybeti

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1104
  • -Otrzymane: 715
  • Wiadomości: 1852
  • Reputacja: +48/-71
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #24 dnia: 24 Mar 2017, 04:28:22 »
Hildegarda, ale przez te 30 lat troche sie zmienilo  ;). Po pierwsze  nie ma mozliwości, by "tluste baby" siedziały z papabusesami . Ja czasem widzę, gdy odbieram córke ze szkoły, jak jedna starsza wychowawczyni z SFO wymyka sie ukradkiem poza teren szkoly na papabusesa. Nie wolno.
Poza tym wielokrotnie odprowadzałam dziecko do przedszkola w różnych godzinach i, uwierz, zawsze dzećmi ktos  sie zajmowal. To tak, jakbys napisała,  ze teraz w szkole, czy to polskiej,  czy duńskiej, bije sie dzieci po łapach i każe klęczec na grochu  ;). 30 lat to jednak sporo czasu  ;). Ja tam nie narzekam,  a corka przeszla przez dagpleje, dwa przedszkola , SFO, a teraz szkola.
" Polak gorszego sortu"

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Mar 2017, 01:46:00 »
wydarlam ten kloc z reki tego malego sadysty i mu przylozylam po lbie dokladnie tyle razy, ile bylo dzieciaczkow.

????....!!!!....????

Offline Hildegarda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +2/-6
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Mar 2017, 02:16:54 »
a dzisiaj w TV nas roztkliwili watkiem o ucieczce przez okno dzieciaczkow z przedszkola - nikt ich braku nie zauwazyl....
Jak wspanialy indsats ze strony personalu, rok 2017
----------
Roga, matka tego dziecka /malego psychopaty/ przyszla wielokrotnie potem z podziekowaniami do instytucji.
Widocznie klepki mu sie przestawily.
Dziecko funkcjonowalo normalnie.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Mar 2017, 14:56:10 »
Nie wiem czy dobrze cie zrozumialam Hildegarda...

Jesli "maly sadysta" uderzy twojego dzieciaczka - to ZLE !
Jesli ty dorosla, silna, madra(?) baba uderzysz male dziecko - to DOBRZE !

Rozumowanie Kalego z Pustyni i wpuszczy??

Wiesz czego nauczylas male, obce dziecko?- Bij tylko mniejszych od siebie, nie zaczynaj z wiekszymi i patrz czy nikt nie widzi.

 
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Mar 2017, 17:27:01 »
W obecnych czasach skonczylo by sie wyrokiem dla Ciebie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Beatta74

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Paź 2017, 17:12:18 »
Witam
Napiszę, jak to się skończyło. Napisałam w komunie o zmianę przedszkola. Zadzwoniła do mnie babka z komuny, czy jestem pewna, może zebranie itd. Zgodziłam się na zebranie. Od czasu telefonu z komuny, dziecko przestało być bite, tak po prostu. Panie w przedszkolu zaczęły po prostu zwracać większą uwagę. Potem wykosztowałam się na kinderki i mały podarował temu chłopcu batonik i uścisnęli sobie dłonie. Od lipca tamten chłopiec zaczął chodzić do szkoły, także już problemu nie ma.

poloniainfo.dk

Odp: Problem z agresją w przedszkolu
« Odpowiedź #29 dnia: 30 Paź 2017, 17:12:18 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8445
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
problem z ubezpieczeniem auta w Alka

Zaczęty przez marinaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 12323
Ostatnia wiadomość 05 Mar 2010, 11:07:02
wysłana przez vera
problem z wydaniem CPR (albo z pracodawcą)

Zaczęty przez Tomasz RakowskiDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 7647
Ostatnia wiadomość 29 Lis 2010, 10:47:23
wysłana przez CHOINA
Problem z logowaniem sie do banku

Zaczęty przez patrykos93Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11300
Ostatnia wiadomość 15 Wrz 2016, 20:03:06
wysłana przez daniaa
Problem

Zaczęty przez Łukasz22Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6216
Ostatnia wiadomość 20 Sty 2008, 00:37:01
wysłana przez mala_z_Aarhus