poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zwrot podatku  (Przeczytany 10571 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

E7ite

  • Gość
Zwrot podatku
« dnia: 27 Sty 2017, 10:41:50 »
Witam, pracowałem w Danii od Lipca 2016 do grudnia 2016 w firmie AZF Contractors.
Chciałbym się dowiedzieć jak mogę uzyskać zwrot podatku.
Posiadam numer CPR, wypłatę otrzymywałem na polskie konto bankowe przelewem.

Bardzo proszę o pomoc.

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Sty 2017, 17:51:50 »
Poczekaj do marca . Skat sam Cie rozliczy, Ty najwyżej będziesz mógł dodać jakieś ulgi o których skat nie wiedział .

E7ite

  • Gość
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Sty 2017, 19:10:15 »
Dziękuję za odpowiedź, chciałbym tylko wiedzieć czy muszę coś osobiście załatwiać, czy muszę im podawać numer konta, czy wyślą na to konto które ma pracodawca?

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sty 2017, 17:56:24 »
I znowu pytasz czy wysla ci na konto. Jak na razie nie znasz jeszcze swojego rozliczenia, to zanczy propozycji rozliczenia jakie SKAT sporzadzi na poczatku marca. Byc moze bedziesz musial doplacic do podatku a nie SKAT wylacic tobie zwrot/nadplate podatku. Wszystko zalezy ile zaplaciles zaliczkowo w czasie pracy, to znaczy ile pracdawca odprowadzil podatku do SKATu, ale ile faktycznie wynosi podatek od twojego faktycznie uzskanego dochodu. Po otrzymaniu propozycji rozliczenia, bez wzgledu czy bedzie nadplata podatku dla ciebie czy tez doplata z twojej strony, musisz ocenic ta propozycje rozliczenia i sprawdzic sobie czy w tej propozycji rozliczenia sa wszystkie ulgi jakie tobie przysluguja. SKAT tego nie wie. Nie wie czy masz najblizsza rodzine w Polsce (zona/dzieci), nie wie czy jezdziles do domu do Polski w okresie zatrudniena (rowniez mozliwosc ulgi podatkowej), ulga na wyzywienie i zakwaterowanie to tez mozliwosc itp. O te sprawy, jezeli nie sa uwzglednione w propozycju rozliczenia sporzadzonego przez SKAT, a tobie przysluguja (tego nie wiem musisz sie dowiedziec) - musisz sam zadbac. Po wniesieniu przez ciebie tych poprawek, natychmiast masz gotowe nowe rozliczenia, uwzgledniajace twoje zmiany, ktore poprawia wynik rozliczenia korzystnie dla ciebie. Mimo ze propozycja Skatu juz od razu daje np. nadplate dla ciebie, to twoje dodatkowe zmiany podwyzsza ta nadplate, ktora Skat wyplaci.

E7ite

  • Gość
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Lut 2017, 13:07:46 »
Dzisiaj dostałem poczta kod TastSelv-Kode do skatu.
Zalagowalem sie ale nie wiem jak sprawdzic czy mam ustawione nemKonto i czy moge je ustawic.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lut 2017, 15:47:32 »
SKAT nie ma nic wspolnego z tym czy twoje konto bankowe jest okreslone jako Nemkonto czy nie. Jezeli nie jst, to ewentualna nadplata podatkowa wyslana przez Skat, wroci z powrtoem i bedzie tam lezala az do chowili kiedy twoje konto uzyska status Nemkonta. Zalogujs sie swoim NemId do Nemkoto i tam wszystko sprawdzisz, zmienisz itp.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2017, 15:59:01 »
A tak na prawde, to wyglada na to, ze chcialbys aby wiele twoich spraw poprowdzily inne osoby, zamiast np. zapytac w swoim banku, w Skat, w Nemkonto albo bezposrednio na ich stronach albo zadzwonic, zapytac w pracy lub w swoim srodowisku. Obawiam sie ze jeszcze po kilku takich "zapytaniach" tutaj, nikt juz nie bedzie mial sily na dalsze zaangazowanie sie w twoje "potrzeby". Od lat sledze forum i od dziesiatkow lat mieszkam tutaj i z przykroscia stwierdzam jak niezaradni sa tzw. nowo przybyli jezeli chodzi o to zeby samemu probowac rozwiazywac swoje badz co badz niezyb trudne sprawy w tym systemie, gdzie wszystkie tego typu rzeczy podane sa niemalze na talerzyku. Podejrzewam, ze nadal gdzies gleboko sa zakorzenione po przodkach geny okresu glebokiego komunizmu, gdzie obawiano sie zapytac "urzedu" i probowano dowiedziec sie czegos od sasiada, znajomego, a wiadomo, ze czesto jest tak jak juz gdzies wczesniej napisalem "powiedzial polak polakowi" (powiedzial co wiedzial, albo myslal ze wiedzial, albo powiedzial, zeby cos powiedziec).

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lut 2017, 15:59:01 »

E7ite

  • Gość
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lut 2017, 13:08:34 »
Nie jestem juz w Danii, stad ten problem. Nie znam jezyka dunskiego.
Nie posiadam NemID. W naszej pracy nie mozna bylo sie z nikim dogadac, wszyscy mieli to gdzies, nikt nic nie wiedzial. Naprawde byl tam chaos.

E7ite

  • Gość
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lut 2017, 13:10:22 »
NemID mozna zalozyc w sieci czy tylko w Danii w komunie?

E7ite

  • Gość
Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2017, 12:52:12 »
Zero wartosciowej odpowiedzi. Ja pytam o jedno a Pan odpowiada cos zupelnie innego.
Nie mam mnie juz w danii i chce tylko odzyskac podatek. Dostalem rozliczenie poczta, dostalem instrukcje ale nie wiem jak utworzyc NemID. Bede musial specjalnie jechac do danii, zalatwic to w komunie? Bez NemID nie jestem w stanie nic tam zrobic. Bardzo prosze o odpowiedz na konkretne pytanie.

poloniainfo.dk

Odp: Zwrot podatku
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Mar 2017, 12:52:12 »

 

Odliczenia od podatku

Zaczęty przez RomekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4245
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2009, 19:32:21
wysłana przez K3
Kupilem dom w Danii, czy moge przywiezc materialy bud. z PL bez dodatk. podatku?

Zaczęty przez philDział Podatki

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 16421
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2013, 22:36:52
wysłana przez 1941
Rozliczenie podatku 2010 co i jak?

Zaczęty przez dziubasewoDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5590
Ostatnia wiadomość 04 Mar 2011, 00:07:05
wysłana przez roga
Jaki jest podatek ????(procentowo) w Danii i czy jest wolna kwota od podatku??

Zaczęty przez Tomasz231Dział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10156
Ostatnia wiadomość 27 Sie 2010, 14:48:05
wysłana przez vred
Pytania o rozliczenie podatku 2009

Zaczęty przez kokiDział Podatki

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 11200
Ostatnia wiadomość 07 Kwi 2010, 13:34:04
wysłana przez andyandy