poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto  (Przeczytany 12687 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline byłamwdanii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Du skal oprette en NemKonto

Wiem że  to dłuższy  tekst ale moze ktos  sie wypowie. X tego  co  przetlumaczyłam laickim  okiem  google chodzi o to że nie mam nemkonta  i nie przeslalli mi wakcyjnego ? Wypeniałam  dwa tygodnie  temu formularz  z danymi  do nemkonta  tj nr konta itd..wiec myslałam ze  wszystko  będzie  w porzadku


Vi skriver til dig, da vi har forseqt at udbetale feriepenge til din NemKonto, men pengene
er kom met retur til FerieKonto. Det kan skyldes, at din NemKonto ikke lcengere er aktiv,
fordi du har skiftet bank. Det kan oqsa veere, at du aldrig har haft en NemKonto.

Du skal qere en af felqende, ter vi kan udbetale feriepengene til dig:

FerieKonto

Log pa www.nemkonto.dk. for at oprette elier eendre din NemKonto

www.borger.dklferiepenge

Czy ktos  moze ogarnia  te procedury? Móglby  udzielić wskazówek co w takim wypadku  nalezy  zrobić?
Z agencji w której  pracowałam  otrzymałam dostałam formularz do wypelnienia który przelslałam na adres NemKonto Support ....
Pozdrawiam i bede wdzięczna  za  pomoc

Offline maryo1977

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 8
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Kwi 2017, 01:16:26 »
Hej
Cos wspominaja, ze nie masz aktywnego Nemkonta poniewaz zminilas bank i dlatego pieniadze wrocily do nich.
Nemkonto to takie "pod konto" glownego konta, gdzie instytucje panstwowe w Danii przesylaja pieniadze.
Kilka lat temu spotykalem sie z sytuacjami, ze trzeba bylo osobiscie udac sie do banku i poprosic o aktywacje Nemkonta. Robili to od reki i hula do dzisiaj :)
Powodzenia


"Czasem człowiek sądzi, że ujrzał już dno ludzkiej głupoty, ale spotyka kogoś, dzięki komu dowiaduje się, że ta studnia jednak nie ma dna."

Offline byłamwdanii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Kwi 2017, 09:04:10 »
Ale gdy się ma konto w polskim  banku  też  taką aktywacje mogą  zrobić ?
Kiedy byam  jakiś  czas  temu w swoim  banku w POlsce  Pani nie znała  takiego  zwrotu  NEMKONTO :(

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Kwi 2017, 12:20:20 »
Godne podziwu sa wasze wysilki w byciu bezradnym, to nie bank okresla czy konto jest nem tylko wy:

https://www.nemkonto.dk/Borger/NemKonto-for-borgere/NemKonto-i-udlandet

https://www.pwc.dk/da/nyt/hr/hrs-udenlandsk-bankkonto-som-nemkonto.html

a teraz tylko googletranslate....

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Kwi 2017, 21:00:29 »
Czy ktos  moze ogarnia  te procedury? Móglby  udzielić wskazówek co w takim wypadku  nalezy  zrobić?
Z agencji w której  pracowałam  otrzymałam dostałam formularz do wypelnienia który przelslałam na adres NemKonto Support ....
Pozdrawiam i bede wdzięczna  za  pomoc

Niepotrzeban cala dyskusja. Sa 2sposoby: 1) taki jak podal "zpatentem" to zanczy samoobslugowo na stronie www.borger.dk" i 2) wyslac formulrz do Nemkonto support, o ile pamieta, adres w aalborgu I TO WLASNIE TEN fomularz KTORY DOSTALAS OD AGENCJI.-
 Jezeli juz wyslalas ten formlarz, to teraz mozesz wejsc na strone ktora podal Zpatentem i sprawdzic czy juz cos sie dziejke. Na tej samej stromnie mozesz zawsze sobie zmienic sowje Namkonto na inne Nemkonto, np. konto qw Polsce. Nemkonto, to nie jest jakies podkonto, ale normalne konto, ktore tylko dostaje "nalepke" Nemkonta, do rozpoznania, zeby na to konta wplywaly rozne swiadczenia, nadplata ze Skat itp., a reszta to jak juz opisano wczesniej. Mozesz miec tylko 1 Nemkonto.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Kwi 2017, 13:42:34 »
Kiedy byam  jakiś  czas  temu w swoim  banku w POlsce  Pani nie znała  takiego  zwrotu  NEMKONTO

A dlaczego mialaby znac, zwrot Nemonto (Latwe konto), to tylko tak sobie przyjeta nazwa okreslenia konta. Konto nadal jest kontem ze swoim numerem itp. Zasada funkcjonowania jest taka, ze jak ktos przelewa do ciebie pieniadze, to znajac twoj cpr.nr., podaje w przelewie tylko kwote i twoj cpr.nr.. nie musi znac twojego konta. Moze podac ale nie musi. Ty mozesz miec 10 kont bankowych ale w sowim banku okreslilas ze tylko to jedno konto (w Danii, w Polsce czy gdzie indziej), bedzie twoim Nemkontem do przyjmowania wplat. Jest to wedlug mnie bardzo dobre rozwiazanie. Przelewajacy nie musi kazdorazowo kontaktowac ciebie i pytac "a gdzie mamy przelac pieniadze?. Przyjda automatycznie na twoje konto (Nemonto).

Offline byłamwdanii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2017, 15:33:53 »
Dziekuje za wskazówki tak jak wspominałam Dania to dla mnie nowość uczę zbieram  informacje wiem ze  sporo nie wiem  lecz  chyba każdy tak kiedyś  zaczynał.. i dlatego  znalazłam sie  na tym  forum.. dziekuje  za pomoc natomiast osobom które nie mają  cierpliwości do żółtdziobów:) dziekuje za ich  czas chyba  lepiej żeby go spożytkowały  w sposób bardziej dla siebie  użyteczny .

W każdym  razie sytuacja  na dzień  dzisiejszy wyglada  tak ze moje NEMKONTO jest już zarejestrowane  i aktywne w Duńskim  systemie bardzo sie ciesze . Natomiast czy teraz powinnam jakoś  zglosić do FERIENPENGE ze moje  Nemkonto  jest już aktywne ? Skoro  raz  próbowali wysłać pieniądze  i one wróciły to czy  beda próbowac  znowu  czy  trzeba  jakos im to po prostu zgłosić?
Z góry dziekuje za odpowiedź
Pozdrawiam serdecznie


poloniainfo.dk

Odp: prośba o przetłumaczenie/wyjaśnienie pismo /Nemkonto
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2017, 15:33:53 »

 

Prośba

Zaczęty przez delfinDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 15982
Ostatnia wiadomość 22 Maj 2008, 19:33:32
wysłana przez Jomir
Prosba o przetlumaczenie

Zaczęty przez diinusDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 10344
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 08:08:36
wysłana przez Klingon
Prośba o tłumaczenie

Zaczęty przez ellafDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7142
Ostatnia wiadomość 20 Maj 2011, 21:52:43
wysłana przez ellaf
prosba o przetlumaczenie

Zaczęty przez arciuolechDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7505
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2008, 18:30:56
wysłana przez Tula
prosba o przetlumaczenie

Zaczęty przez arciuolechDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6125
Ostatnia wiadomość 28 Mar 2008, 19:15:02
wysłana przez roga