poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc  (Przeczytany 11243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline polaczek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« dnia: 04 Cze 2017, 13:32:07 »
Witam mam problem z przetlumaczeniem blankietu feriedagpenge.Przeszukalam na dziale ale nic nie znalazlam  :-\ .Translator i slownik tlumacza nie do konca zrozumiale ...czy jest ktos w stanie pomoc ?? z gory dziekuje

OPLYSNINGER OM OPTJENT FERIE
 
1.Hvor mange feriedage har du optjent i ansættelsesforhold i
2016
?
Du skal finde det korrekte antal fra dine feriekort

2.Har du helt eller delvist afholdt de feriedage, du har optjent i ansættelsesforhold?

3.TIDLIGERE INDBERETTEDE FERIEPERIODER I FERIEÅRET
 
Husk!
Første gang du udfylder blanketten i et ferieår SKAL du oplyse om al afholdt ferie - både egen optjent ferie og ferie du søger feriedagpenge for. Du kan på efterfølgende ansøgninger annullere eller oprette nye ferieperioder.
Table Control Functionality   
Slet indberetning
Fra og med
Til og med
Får du eller har du fået løn under ferien?

OPRETTE ELLER ANNULLERE EN FERIEPERIODE
 
4.Jeg ønsker at
Annullere en ferieperiode
Oprette en ny ferieperiode
 
SELVSTÆNDIG VIRKSOMHED
 
 
5.Driver eller har du eller din ægtefælle drevet selvstændig virksomhed, eller er eller var du beskæftiget i en virksomhed, hvor du selv eller din ægtefælle ejer eller har ejet en del af virksomhedens kapital?
Ja
Nej

6.Arbejder du, eller har du arbejdet i et selskab, hvor du eller din ægtefælle ejer eller har ejet kapital, f.eks. aktier eller anparter?
Ja
Nej

7.Er du eller din ægtefælle momsregistreret før feriens start eller under ferien?
Ja
Nej
 
BESKÆFTIGELSE I SAMLEVERS ELLER FAMILIES VIRKSOMHED
 
 
8.Arbejder du eller har du arbejdet i en virksomhed, som ejes helt eller delvist af samlever eller nærmeste familie?
Ja
Nej
 
SELVBYGGER ELLER MEDBYGGER
 
9.Er du før feriens start eller under ferien selv- eller medbygger?
Du kan ikke få ydelser, hvis du deltager i at opføre egen bolig som selv-/medbygger. Retten til ydelser genindtræder først, når din personlige medvirken i byggeriet er ophørt. Ved mindre byggearbejder i egen bolig, kan du bevare retten til ydelser, dog med fradrag for de timer, du anvender på arbejdet. Almindelig vedligeholdelse og reparation af egen bolig medfører ikke fradrag.
Ja
Nej
 
OPHOLDS- OG ARBEJDSTILLADELSE
 
10.Er du dansk statsborger?
Ja
Nej
 
UDDANNELSE
 
 
11.Er du før feriens start eller under ferien tilmeldt en uddannelse?
Ja
Nej
 
SUPPLERENDE OPLYSNINGER
 

12.Får du før feriens start eller under ferien førtidspension efter lov om social pension, delpension eller tilsvarende udenlandske ydelser, har du søgt herom, eller er der påbegyndt en sag om tilkendelse af førtidspension?
Ja
Nej
 
13.Får du før feriens start eller under ferien andre forsørgelsesydelser fra det offentlige?
Boligsikring og børneydelser er ikke forsørgelsesydelser og skal ikke oplyses. Forsørgelsesydelse omfatter blandt andet kontanthjælp, sygedagpenge og hjælp til dækning af tabt arbejdsfortjeneste til forældre, der passer sygt barn i hjemmet.
Ja
Nej
 
14.Er du før feriens start eller under ferien visiteret til fleksjob, i fleksjob, under revalidering eller under forrevalidering?
Ja
Nej
 
 

 
 
 

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Cze 2017, 14:30:10 »
Piszesz , ze nie jest do konca zrozumiale. To chyba zanczy ze NIC nie zroumiales skoro zamieszczasz caly tekst objasnienia i prosisz o przetlumaczenie ??? A skad otrzymales takie pismo? Normalnie wyplata feriepenge odbywa sie raczej nieskomplikowanie, bo albo sam je podejmujesz elektronicznie, albo zwracasz sie do pracodawcy w zaleznosci gdzie sa one "przechowywane". Wydaje mi sie, ze znalazles jakis przepis, ktory chcialbys przetlumaczyc, ale w jakim celu? Napisz moze konkretnie co chcesz/masz zrobic, to na pewno ktos ci pomoze, ale tlumaczenia przepisow...... ;)i

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Cze 2017, 14:32:20 »
Sorry, przoczylem, ze chodzi o blankiet, ale tez jest bardzo obszerny.....jezeli nikt nie ma ochoty albo czasu go przetlumaczyc, to pozostaje tylko tlumacz.

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Cze 2017, 23:00:48 »
Przetłumaczyłam. Mam nadzieję że zrozumiale. Przepraszam za ewentualne błedy. Pozdrawiam

INFORMACJE DOTYCZĄCE WYPRACOWANYCH FERII

1. Ile dni ferii zarobiłeś będąc zatrudnionym w 2016 roku? Informacje dotyczącą liczby dni znajdziesz na swoim feriekort.
2. Czy częściowo lub całkowicie je wykorzystałeś?
3 Wcześniejsze podane okresy wakacyjne w ciągu roku urlopowego.
Pamiętaj!
Gdy po raz pierwszy w roku urlopowym wypełniasz formularz, MUSISZ podać informacje o wszystkich wykorzystanych feriach, zarówno tych które sobie wypracowałeś, jak i tych za które wypłacono ci feriedagpenge. Na kolejnych wnioskach możesz anulować lub tworzyć nowe okresy wakacyjne.
Tabela sterowania funkcjami
Usuń raport
Od i włącznie
Do i włącznie
Czy otrzymuesz lub otrzymywałeś wypłatę podczas ferii?

UTWÓRZ BĄDŹ ANULUJ OKRES WAKACYJNY

4. Chcę
Anulować okres wakacyjny
Utworzyć nowy okres wakacyjny

WŁASNA DZIAŁALNOŚĆ

5. Czy ty bądź twoja małżonka/ek prowadziłeś własną działalność. Czy jesteś bądź byłeś zatrudniony w firmie,  której ty bądź twoja współmałżonka/ek jest właścicielem lub jest właścicielem części jej kapitału?
Tak
Nie

6. Czy pracujesz bądź pracowałeś w firmie, w której ty lub twoja małżonka/ek posiadała/ł lub nadal posiada kapitał własny, np akcje?
Tak
Nie

7. Czy ty lub twoja małżonka/ek przed rozpoczęciem wakacjii lub w ich trakcie zostałeś zarejestrowany jako płatnik VAT?
Tak
Nie

ZATRUDNIENIE W FIRMIE PARTNERA LUB RODZINNEJ

8. Czy prwcujesz bądź pracowałeś w przedsiębiorstwie w całości lub częściowo należącym do partnera lub twojej najbliższej rodziny?
Tak
Nie

SAMODZIELNE BUDOWANIE LUB WSPÓLNIE

9. Czy przed rozpoczęciem urlopu lub w jego trakcie budowałeś sam lub wspólnie z kimś dom?
Jeżeli sam budujesz lub uczestniczysz w budowie domu/mieszkania zasiłek ci się nie należy. Prawo do świadczeń powraca dopabuse po ukończeniu osobistego zaangażowania w budowie. Prawo do świadczeń zostanie zachowane, przy drobnych pracach budowlanych, jednak z odliczeniem godzin przepracowanych na budowie. Czas wykorzystany na regularną konserwację i naprawy własnego domu/mieszkania nie zostanie odliczony od świadczeń.
Tak
Nie

POZWOLENIE NA POBYT I PRACĘ
10. Czy jesteś duńskim obywatelem?
Tak
Nie

WYKSZTAŁCENIE

11. Czy przed rozpoczęciem urlopu lub w jego trakcie zostałeś zapisany do szkoły?
Tak
Nie

DODATKOWE INFORMACJE

12. Czy przed rozpoczęciem urlopu lub w jego trakcie, wcześniejszą emeryturę, częściową emeryturę lub jej odpowiednik z zagranicy? A może zacząłeś starania o wcześniejszą emeryturę?
Tak
Nie

13. Czy przed rozpoczęciem urlopu lub w jego trakcie otrzymujesz dodatkowe wsparcie/świadczenia od sektora publicznego?
Dodatki mieszkaniowe i zasiłki na dzieci nie są wliczane do dodatkowych świadczeń. Zalicza się do nich: zasiłek dla bezrobotnych (kontanthjælp), swiadczenia chorobowe (sygedagpenge) oraz pomoc przy pokryciu utraconej zdolności do pracy, dla rodziców opiekujących sie w domu chorym dzieckiem.
Tak
Nie

14. Czy przed rozpoczęciem urlopu lub w jego trakcie podejmowałeś pracę fleksjob. Otrzymywałeś rehabilitację?
Tak
Nie
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline polaczek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 43
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Cze 2017, 11:49:40 »
Czesc dzieki Rybka Willego bardzo mi pomogles bo w wtorek wybieralam sie dotlumacza...
Mam jeszcze jedno zagadnienie odnosnie tego :
Hvor mange barseldagpenge fik du i medlemsperioder, hvor du ikke samtidig optjente ret til ferie med fuld løn?
Det fremgår af dine lønsedler, hvilke perioder, du har fået barselsdagpenge i dit ansættelsesforhold.

Dzieki za fachowa odpowiedz i pozdrawiam ;)

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Cze 2017, 20:36:33 »
W skrócie tu chodzi o to ile otrzymałeś pieniązków będąc na urlopie wychowawczym (barslu) będąc członkiem związków, a nie mając wypracowanych dni wakacyjnych z pełną wypłatą. Można to sprawdzić na kwitkach wypłat.

Jakoś tak
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

poloniainfo.dk

Odp: Ansøgning om feriedagpenge -tlumaczenie pomoc
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Cze 2017, 20:36:33 »

 

C.V po angielsku prosze o pomoc

Zaczęty przez nutka1984Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9002
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2012, 13:17:19
wysłana przez galernik
Pomoc

Zaczęty przez nata2hkaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 7177
Ostatnia wiadomość 27 Kwi 2008, 08:54:54
wysłana przez Klingon
Skat - tłumaczenie i drobna pomoc

Zaczęty przez MostekDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 11403
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2008, 17:31:14
wysłana przez Klingon
dokument z A-kassa po urlopie porosze o pomoc

Zaczęty przez jarek23Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7645
Ostatnia wiadomość 26 Kwi 2010, 17:59:17
wysłana przez roga
proszę o pomoc

Zaczęty przez goścDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7463
Ostatnia wiadomość 17 Wrz 2008, 16:29:23
wysłana przez Jomir