poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wypowiedzenie- akasse od 1.07 - kontrakt sprzeczny z ustaleniami.  (Przeczytany 2346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline CiemnaMasa

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 17
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam.
Szperam w internecie, wydzwaniam do akasse i czekam, bo "oddzwonimy"..
Dlatego chciałabym dowiedzieć się jakie są Wasze spostrzeżenia na temat sytuacji, w której się znalazłam. Pracowałam od kilku lat w jednej firmie, od 1,5 roku na cały etat na jednym kontakcie, był jedynie dodatkowy aneks w czasie jej trwania w związku z podwyżką. Przez cały ten okres nie mogłam się doprosić kontraktów na piśmie, wiecznie słyszałam, że wszystko mamy ustalone, wszystko odbywa się legalnie itp. oczywiście tak też było, zawsze dopytywałam o ubezpieczenie o pension, o akasse, o podatki. Dopytywałam czy wszyscy w firmie są na takich samych zasadach, za każdym razem było to potwierdzane. Ostatnio dostałam wypowiedzenie i znalazły się kontrakty. 31.05 otrzymałam ostatni kontrakt od 01.02.2017-31.05.2017 i ku mojemu zdziwieniu 1. Pension agreement has been not made. 2. Health insurance agreement has been not made. 3. There shall be NO special holidays with pay during the employment.
Czy to znaczy, że pracodawca nie opłacał składek emerytalnych i ubezpieczenia? Czy może dyskryminować pracownika w taki sposób, że tylko jedna osoba nie ma wypłacanego dodatku za pracę w święta, pomimo że przepracowała niemalże wszystkie dni świąteczne? Czy umowa słowna obowiązuje czy dałam sie wprowadzić w maliny? :/
Zastanawiam się jeszcze jak to teraz będzie z akasse, bo od 1 lipca brane będą pod uwagę dochody, czy rzeczywiście należy zarabiać minimum 22300 dkk miesięcznie aby otrzymać dagpenge? Co jeśli podczas akasse zajdę w ciążę, będę uprawniona do barselu czy po porodzie mogę wrócić bez barselu do pracy, tzn. do szukania pracy?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Wypowiedzenie- akasse od 1.07 - kontrakt sprzeczny z ustaleniami.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Cze 2017, 08:32:29 »
Nie,  nie mialas oplacanych skladek na prywatne leczenie i prywatna emeryture. Zameldowanie w Danii automatycznie daje ubezpieczenie zdrowotne, A legalna praca w Danii lata do emerytury.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Wypowiedzenie- akasse od 1.07 - kontrakt sprzeczny z ustaleniami.
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Cze 2017, 08:32:29 »

 

Kontrakt w Danii

Zaczęty przez simi1991Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5403
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2018, 14:39:09
wysłana przez Holger
spoldzielnia-kontrakt

Zaczęty przez piotrnysaDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 2866
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2009, 19:43:17
wysłana przez lilia
kontrakt

Zaczęty przez syla daniaDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2607
Ostatnia wiadomość 26 Maj 2008, 11:32:50
wysłana przez mala_z_Aarhus
niezaplacona praca a kontrakt - gdzie sie udac, co zrobic?

Zaczęty przez ahaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 4125
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2013, 21:35:39
wysłana przez myszka0807
Kontrakt

Zaczęty przez krzysieksolarDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2145
Ostatnia wiadomość 06 Sty 2012, 17:27:21
wysłana przez krzysieksolar