poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Który duński bank wybrać?  (Przeczytany 5673 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ArianV8

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Który duński bank wybrać?
« dnia: 25 Paź 2017, 20:05:30 »
Witam. Szukam banku w Danii. Najbardziej mi zależy na tym żeby bank był bezpieczny i nie drogi. Niestety nie dawno dzwonili do mnie z mojego banku i poinformowali że tego dnia o tej godzinie ktoś z innego IP przeglądał moje konto bankowe i oczywiście zapytali czy to byłem ja. Nie miałem pieniędzy na kącie dla tego nic nie zginęło.

W mojej miejscowości są dwa banki. Nordea i Mønsbank. Może któryś z nich?

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Który duński bank wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Paź 2017, 21:37:55 »
Jesli w swojej miejscowosci masz Kvickly lub Brugsen, polecam Coopbank, bank internetowy, 0 oplat za konto, wyplacaja odsetki za pieniadze na koncie, te supermarkety sluza jako bankomaty i wplatomaty.
 Jestem super zadowolona.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który duński bank wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: 25 Paź 2017, 22:04:00 »
Witam. Szukam banku w Danii. Najbardziej mi zależy na tym żeby bank był bezpieczny i nie drogi. Niestety nie dawno dzwonili do mnie z mojego banku i poinformowali że tego dnia o tej godzinie ktoś z innego IP przeglądał moje konto bankowe i oczywiście zapytali czy to byłem ja. Nie miałem pieniędzy na kącie dla tego nic nie zginęło.

W mojej miejscowości są dwa banki. Nordea i Mønsbank. Może któryś z nich?

Powiem tak. normalnie jest to niemozliwe, ale.....spotlkalem sie z takim przypadkiem, a mianowicie. Osoba posiadajaca konto, prosila kogos aby jej pomogl z rozliczenime podatkowym lub z rodzinnym albi z innmi sprawami gdzie wymagane jest logowanie sie za pomoca NemId. Przykladowo zwrociles sie o pomoc w sprawie podatku. Pomagajacy tobie poprosi o mozliwosc zalogowania sie do Skat, poniewaz jest to konieczne. Do Skat mozna zalogowac sie w 2 sposoby; albo za pomoca NemId albo stosujac haslo TastSelv. Jezeli podales swoj NemId, to nie dobrze. Osoba pomagajaca oczywiscie oczywiscie ci pomogla w sprawie np. podatku, ale miala mozliwosc zalogowania sie na teoje konto bankowe, poniewaz w Skat jest uwidocznione konto podatnika. Majac numer konta i NemId sprawa prosta. A wiec nie masz jeszze TastSelv, zamow na stronie skat. Latw, proste i szybkie logowanie, bez porzeby dopaswywania "cyferek" i bez ryzyka, ze ktos posiada twoj "klucz" prawie do wszystkiego, ktorym jest NemId. A tak na marginesie, to nigdy nie slyszalem, zeby bank dzwonil do klienta, ze ktos wchodzil na jego konto z innego PI. Moze sie nie znam na tym, ale czy wchodzenie z innego komputera, znjadujacego sie w innym miejscu/miescie itp. to zmiana IP?. Jezeli ja jestem z wizyta u znajomych i wchodze na moje konto bankowe, to zmieniam P. Jezeli tak, to bank powinien kazdorazowo do mnie dzwonic rowniez jezeli jestem na urlopie we Feancji i mam swoj laptop i ogladam swoje konto? No, ale to chyba ja niewiele z tego rozumie.   

Offline zpatentem

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 165
  • -Otrzymane: 441
  • Wiadomości: 1296
  • Reputacja: +34/-9
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który duński bank wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: 25 Paź 2017, 23:30:27 »
W Coop Bank nie mozesz wysylac ani otrzymywac pieniedzy z zagranicy. Troche to dziwne..

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Który duński bank wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź 2017, 15:18:44 »
Bank mogl zadzwonic poniewaz ktos moze chcial wybrac-przelac kase badz zrobic wieksze zakupy i to zaniepokoilo kogos w banku.

poloniainfo.dk

Odp: Który duński bank wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: 26 Paź 2017, 15:18:44 »

 

Czy moglby ktos przetlumaczyc zalaczony dunski tekst?

Zaczęty przez core82Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 8335
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2016, 19:51:30
wysłana przez Emill
gdzie wymienic polski certyfikat na dunski ( wozki widlowe )

Zaczęty przez kumcokDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 20760
Ostatnia wiadomość 03 Sty 2022, 20:01:03
wysłana przez wafl
jezyk dunski

Zaczęty przez FuzzeDział Edukacja

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 8402
Ostatnia wiadomość 21 Wrz 2017, 13:32:12
wysłana przez Jomir
Ktos pomoze mi przetlumaczyc na jezyk dunski

Zaczęty przez slawomir111Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 9177
Ostatnia wiadomość 28 Gru 2016, 14:26:19
wysłana przez slawomir111
Duński odpowiednik polskiego BIK

Zaczęty przez GośćDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 10378
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2008, 17:10:55
wysłana przez lolo