poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w przedszkolu-szkoła  (Przeczytany 12496 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline michal1690

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Praca w przedszkolu-szkoła
« dnia: 18 Mar 2018, 20:36:28 »
 Witam!Moja żona zaczęła miesięczną praktykę w przedszkolu. Studiowała w Polsce zarządzanie. Bardzo by chciała pracować w Danii w przedszkolu. Czy ma szanse dostać taką prace z zupełnie innym wykształceniem? Albo może ktoś może polecić jakąś szkołę, która pomoże jej w zdobyciu tej pracy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
  Pozdrawiam

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Praca w przedszkolu-szkoła
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Mar 2018, 21:24:40 »
Hej
Ja pracuję w żłobku w Farum. Jeżeli twoja żona zna duński, to może szukać pracy w przedszkolu jako pædagogmedhjælper, czyli pomocnik pædagoga. Do tej pracy nie potrzeba żadnego wykształcenia. Płaca nie jest może za wysoka ale praca najlepsza na świecie.
Twoja żona może również wykształcić się na pædagogisk assistent ( pedagogiczny asystent). Wykształcenie jeżeli dobrze pamietam zajmuje 2,5 roku jeżeli nie mamy doświadczenia w pracy z dziećmi, lub rok i 2 miesiące jeżeli mamy przynajmniej 2 lata doświadczenia. Z własnego doświadczenia powiem, ze to wykształcenie dużo ją nauczy, ale potem bedzie miała duzy problem ze znalezieniem pracy, Dlaczego zapytasz? Wykształcony asystent zarabia więcej niż zwykły pomocnik. Dlatego instytucje nie chcą tych wykształconych zatrudniać.
Ja zrobiłam to wykształcenie i przez pół roku nie mogłam znaleźć pracy. Wciąż mi wszędzie powtarzano, "że jestem za droga". Na szczęście się udało.
Dodam jescze że wykształcenie pædagogisk assistent, daje wstep na uniwersytet aby studiować pedagogike.  Jeżeli twoja żona bardzo chce pracować z dziećmi, to może niech podejmie studia pædagogiczne. Dla świeżo upieczonych pædagogów zawsze jest praca. W moim żłobku będziemy za około 6 miesięcy szukać kogoś do pracy jako medhjælper/asystent.
Pozdrawiam

Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Praca w przedszkolu-szkoła
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Mar 2018, 11:56:13 »
Rybko, nie wiem jak w Waszej kommunie, ale w naszej, powoli zmiejsza sie zatrudnienie niekwykwalifikowanych "pedagog medhjælper", na rzecz wykwalifikowanych, we wszelkich instytucjach publicznych (wiadomosc z pierwszej reki - jestem w radzie szkoly).
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Maruda12

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Aby więcej zarabiać, musisz się więcej nauczyć.
Odp: Praca w przedszkolu-szkoła
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Mar 2018, 16:35:11 »
Czy studia pedagogiczne takie jak w Polsce liczą się jako pełnoprawne w Danii? pytam, bo moja żona uczy w szkole podstawowej i nie wiem, jak to prawnie wygląda. Do końca roku ma się do mnie przeprowadzić do Kopenhagi. Uczy się duńskiego od 4 lat, mówi już dość dobrze.
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Maruda12

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Praca w przedszkolu-szkoła
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Mar 2018, 09:56:06 »
Trzeba certyfikowac dyplom, urzad certyfikacyjny okresli jaka prace moze wykonywac, jakiej nie.
Moj dyplom nauczyciela dal mi dostep do pracy jako pedagog, nauczyciela w szkole podstawowej, jezeli "dorobie" sobie drugi przedmiot, pracy w szkole sredniej jezeli bedzie zapotrzebowanie na ten przedmiot i na uczelni wyzszej (pod tym samym warunkiem).
Niestety, ani w Polsce, ani tutaj nie skorzystalam z mozliwosci jakie daje mi dyplom, pracuje zupelnie w innym zawodzie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Praca w przedszkolu-szkoła
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Mar 2018, 09:56:06 »

 

praca w ochronie środowiska

Zaczęty przez crazyrafDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9054
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2007, 00:34:01
wysłana przez crazyraf
Praca w nocy szkodliwa jak azbest

Zaczęty przez MargaretMitchellDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 16567
Ostatnia wiadomość 17 Sie 2011, 17:15:50
wysłana przez @ae@
Praca jako opiekun osób niepełnosprawnych lub starszych

Zaczęty przez OpiekunDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 20
Wyświetleń: 25943
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2009, 13:18:42
wysłana przez lilia
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 18517
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior
Feriepenge na A-Kasse a praca jako vikar

Zaczęty przez pytttekDział Podatki

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 13809
Ostatnia wiadomość 15 Mar 2014, 14:59:03
wysłana przez faja