poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Śmierc męża pracujacego w Danii!!!zostalismy z dziecmi na lodzie!pomozcie!  (Przeczytany 5134 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Konstancja408

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Hej.po smierci meza zostalam z 2 dzieci bez srodkow do zycia.Maz ubezpieczony byl i wcpracy i wspominal ze wykupil prywatna polise.Pracodawca milczy, kabusewnikiem tej " firmy" jest jego brat ktory mogl naklonic meza zeby on byl beneficjentem...jak dotrzec do firm ubezpieczajacych jak ubiegac sie o rente dla dzieci czy wyegzekwowac odszkodowanie?maz zmarl nagle w Polsce gdy wyjechal na 3 dni.Co mi jako wdowie i dzieciom przysluguje? Przeciez pracowal legalnie a moje dochody sa niskie.nie stac mnie i brakuje dzieciom na godne zycie.Nie chce fortuny tylko to co nalezy sie chocby jego dzieciom...znacie jakies firmy odszkodowawcze lub prawnikow dla polonii w danii?  Blagam pokierujcie mna bo dunskie przepisy to dla mnie czarna magia.ps.nie moge nawet dostac sie do polis pracowniczych, zwiazki zawodowe nie moga mi pomoc bo to jakas " podejrzana" firma budowlana..pewnie znacie...ten brat chyba wszystko mu zabral konta poczyscil przejal abonament z telefonem mial dostep do pensji meza do konta do wszystkiego- nie wiem ale to chyba jakas sytuacja z lekka nielegalna..poinfornowal mnie o smierci meza ze sporym opoznieniem gdy juz zasilek pobrano(kij z tym),znal jego dokladny stan konta gdzie co i jak ale polisy nie chcial wskazac tzn nazwy..Sorki ze tak dlugo..czuje sie bezradna...

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Witam.
W pierwszej kolejności proponowałbym kontakt z Ambasadą: http://kopenhaga.msz.gov.pl/pl/informacje_konsularne/kopenhaga_dk_a_18

Jeżeli ktoś bezprawnie pobrał jakiekolwiek pieniądze, to wydaje się że tylko adwokat i dalej sąd.
Skąd twój wniosek że konto zostało wyczyszczone ?
Nie znasz nawet Banku w którym twój mąż miał konto ?


"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Postaraj sie znalezc wszystie mozliwe dokumenty, papiery, umowy, adresy, telefony itd.
Nazwa, adres, telefon, numer firmy w której maz pracowal, umowa o prace, odcinki wyplat, nazwiska, adresy kolegów meza wszystko.
Moze uda sie tobie samej ssprawdzic gdzie i czy wogóle odprowadzal skladki na ubezpieczenie, byl w dunskich zwiazkach zawodowych? Jakich?
Adwokat nie jasnowidz, musi miec dokumenty a i za darmo pracowal tez nie bedzie.

Powodzenia i moje kondolencje
A.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Pytasz co ci przysluguje? Zalezy jakie i czy wogóle mial maz ubezpieczenie.
Rozumiem ze nie byl to wypadek przy pracy.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline Konstancja408

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Tak miał ubezpieczenie, pracował legalnie,pracowal zmianowo i w Polsce zmarł  kiedy mial tygodniowa przerwę-umowę  mam, mam tyle że w tej firmie kabusewnikiem jest brat męża który ma wszystkie ewentualne polisy, umowy bankowe, umowy abonenckie ,dokumenty które były mu potrzebne by dostać tam pobyt staly(sorki jak coś kulawy tłumacze ale duńskie prawo jest mi zupełnie obce
Mam karty z banku mam umowę o prowadzenie rachunku.Firma w której ustaliła niekoniecznie zapisywali się do związków.Na kancelarie prawne mnie nie stac.Maz był hazardzista- zostawił nas z niczym i o wielu sprawach nie mówił oraz nie miałam opcji widzieć większości dokumentów.Nie wiem też czy w Danii na pisma oficjalne lecz w języku angielskim odpowiadaja?Dziękuję za odp...

poloniainfo.dk


 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 248238
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26085
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 32404
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 29273
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand
Spadek w Danii po bliskiej osobie

Zaczęty przez pkanwaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 9622
Ostatnia wiadomość 11 Lut 2021, 23:50:13
wysłana przez pkanwa