poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kamica nerkowa :(  (Przeczytany 4611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Michalina3838

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Kamica nerkowa :(
« dnia: 16 Maj 2018, 09:27:42 »
Cześć! :)

Niestety nie ma tutaj działu "Zdrowie", a borykam się z dosyć nieprzyjemnym problemem zdrowotnym. Może ktoś z Was też przez to przechodził i jest mi w stanie doradzić.

Otóż od pięciu lat cierpię na powracającą kamicę nerkową. Próbowałam się leczyć, wielokrotnie byłam u specjalistów i ... nic. Lekarze nie potrafią mnie wyleczyć.

Robiłam analizę chemiczną. Zmieniłam dietę i po dwóch latach znowu był nawrót. Co robić?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #1 dnia: 16 Maj 2018, 09:32:30 »
Znalezc dobrego lekarza, ktory Cie poprowadzi i ktoremu zaufasz.

Zrezygnowac z "internetow" i profesjonalistow typu "moj kot tez tak mial, wypil flaszke octu i minelo jak reka odjal".

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline flaming

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2018, 15:55:47 »
Czy ta analiza cos wyklazala?
Wiem ze w stanach do rozbijaja kamienie jakimis laserami ale to trzeba chyba tam jechac.... ;/ w kazdym badz razie przykro mi
"Kwiaty we włosach potargał wiatr....."

Offline cygan-

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2018, 22:46:16 »
Gdzieś juz chyba spotkałem się z podobnym wątkiem...
Ja miałem wątpliwą przyjemność poznać te atrakcje... uciążliwym bólem podczas pobytu w toalecie.  A że bolało niemiłosiernie poszedłem do lekarza. Badanie moczu, USG... Okazało się, że to właśnie kamica. I okazało się, ze podczas USG niczego nie dało sie wykryć. Jest kilka rodzajów kamicy, zależnych od przyczyn powstawania złogów. Przyznaję, że świadomość, że to "tylko kamica" trochę mnie uspokoiła :) A potem?  zalecenia (m.in. dużo pić, siedzieć w ciepłej wodzie w wannie) - samo powinno "wyjść". I wyszło w przeciągu tygodnia :) kawałek jaki "wyleciał" wprawił w zdumienie i niedowierzanie lekarkę, bo miał ok. 6 mm średnicy przy ok. 1 cm długości... Przy tym "moim" typie kamyczki składają sie ze zbitej gromady kryształków o bardzo ostrych krawędziach... Ten mój epizod miał miejsce ponad kilka lat temu i dotychczas nie było nawrotów. Owszem, lekarka poinformowała mnie, ze to będzie wracać, ale byc moze fakt, iz od tamtego czasu dziennie piję spore ilości płynów (srednio2-4 litry) - mam jak na razie spokój.
A zatem witaj w klubie :)

Offline LusiaM

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2018, 09:02:03 »
Jest taki lek w Polsce FITOLIZYNA , bez recepty. Ma on formę pasty , w tubce. Rozrabia się go z wodą, już nie pamiętam w jakich proporcjach. Systematyczne picie wg. wskazań na ulotce, zapobiega tworzeniu się złogów i w efekcie kamieni. Dzięki działaniu moczopędnemu ułatwia oczyszczanie dróg moczowych. Korzystałam, pomogło. Czy na dłuższą metę nie wiem, bo u mnie to był przejściowy problem (mam nadzieję) , ale ponoć tak.

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Cze 2018, 13:47:21 »
Czy ta analiza cos wyklazala?
Wiem ze w stanach do rozbijaja kamienie jakimis laserami ale to trzeba chyba tam jechac.... ;/ w kazdym badz razie przykro mi
Ja mialem rozbijane kamienie laserem w szpitalu w Herlev, ale tak niefortunnie sie rozbily ze az zablokowaly mi przewody moczowe :-( i...szybciutko na stol i wyciaganie poprzez cewke ,takze jak to sie mowi ,,na dwoje babka wrozyla,,

Offline daga78

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2018, 12:53:17 »
A podobno jest taki instytut w Polsce, co robi takie dokłądne analizy, ustala profilaktyke, proponuje różne roziwązanie. Nazywa się Euksi czy coś w tym stylu. Ciocia mi ostatnio opowiadała. Może tam Ci pomogą? Pozdrawiam!
Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną...

poloniainfo.dk

Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Cze 2018, 12:53:17 »

Offline Candra

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Cze 2018, 13:02:41 »
Ja wysyłałam kamienie do tego Instytutu. Pozytywnie się zdziwiłam, bo wszystko poszło sprawnie i profesjonalnie. Dostałam pełną analizę mojej kamicy i dzięki temu teraz wiem, co mi szkodzi.
:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline daga78

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Paź 2018, 12:49:09 »
sorki że dopabuse teraz odp
tak to własnie to miejsce. Jak wygląda teraz sytuacja? Zgłosiłaś się moze tam , napisałaś maila?
Zielono mam w głowie i fiołki w niej kwitną...

poloniainfo.dk

Odp: Kamica nerkowa :(
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Paź 2018, 12:49:09 »