Ogólne > Edukacja

Zmiany w szkolnictwie Dunskim

(1/2) > >>

adamchm:
Witam
Szukam potwierdzenia informacji które o zmianach w oświacie duńskiej usłyszałem w tym miesiącu na konferencji w gdańsku z ust obywateli Francji.
Proszę o więcej informacji ponieważ nic na ten temat nie udało mi się znaleźć w polskim internecie. Poniżej fragment stenogramu z konferencji. Ewentualnie proszę o link w języku angielski na temat wycofania Europejskiej Karty równości z duńskiego szkolnictwa.

Państwo Duńskie były mocno zaawansowane we wprowadzanie teorii indywidualistycznej,  zamiany jakby praw człowieka na prawa jednostki. Na 10 lat wprowadziła Kartę równości do szkół i Dania 18 miesięcy temu całkowicie wycofała ten program. Zabroniła uczenia tej ideologii gender która jest w karcie równości w szkołach  i uniwersytetach. Zaprzestała jego finansowania.

Adam Chmielewski Obywatelska Inicjatywa Rodzin adamchm@wp.pl
z góry dziękuje za pomoc.

Jomir:
O jakie zmiany konkretnie chodzi?
Oczywiscie, ze dokonuje sie mniejszych lub wiekszych reform, wprowadza nowe programy, zasady rekrutacji.

Jestem czlonkiem rady szkoly i w zaden sposob nie rozumiem, tego co jest napisane w drugim akapicie.
Dania nigdy nie promowala teorii indywidualistycznej, nacisk jest na umiejetnosc pracy w grupie i wspolpracy ze wszystkimi.
Co do gender, to chyba to slowo jest jedynie w Polsce znane.
Tu nikt nikomu nigdzie nie zaglada. Dzieci maja prawo ubierac i zachowywac sie jak chca. Homoseksualisci maja prawo do slubow, adopcji dzieci. itp. Dziewczynki chodza w spodniach, a jak chlopiec chce miec makijaz, albo kiecke, to tez w niej chodzi.

adamchm:
Przez kilka lat w szkolnictwie duńskim podobno obowiązywała Europejska Karta Równości kobiet i mężczyzn która zawiera również elementy Gender.  Według relacji francuzów Ministerstwo oświaty Danii przestało to finansować i nawet zakazało upowszechniać kartę w szkołach. Chciałbym wiedzieć ile w tym prawdy.
Adam Chmielewski  Obywatelska Inicjatywa Rodzin

Jomir:
Sprobuje poszukac, ale nie chce mi sie w to wierzyc.
Dunskie wychowanie we wszeslkich instytucjach i na wszystkich poziomach odbywa sie bez jakiegokolwiek podzialu na plec.
Dziewczynki trzaskaja mlotkami, chlopcy robia warkocze. "grupy zabaw" obowiazkowe w szkolach sa zawsze mieszane.
W zyciu doroslym kobitki "smigaja" w "meskich" zawodach, mezczyzni sa pielegniarkami i opiekunami w przedszkolach/zlobkach.

Danii do tego, zadne deklaracje nie sa potrzebne to czesc tutejszej kultury.

Nie mam w tej chwili czasu, ale z ciekawosci sprobuje poogoglowac.

Co do samego zycia szkoly, to na zadnym posiedzeniu rady o tym nie slyszalam.

adamchm:
Jomir bardzo ci dziękuje za zainteresowanie i dotychczasową odpowiedz. Znajomy pisze na ten temat książkę i dlatego wszystkie informacje powinny być rzetelnie sprawdzone, czekam na info.
Pozdrawiam Adam.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej